Antalya, muhteşem manzaralarının ve doğa harikası koylarının yanı sıra, farklı dilleri öğrenebilmeniz için de çok uygun bir şehirdir. Farklı uluslardan insanların yaşadığı, birinci sınıf eğitim imkanına sahip bu şehirde istediğiniz dili öğrenmek için acele edin!

Antalya'da yaşıyor ve Arapça öğrenmek istiyorsanız bunun için birçok farklı seçeneğiniz var demektir.

Tek yapmanız gereken doğru yere bakmak!

Siz de Arap kültürünü daha yakından tanımak, kariyerinizde yeni bir sayfa açmak, Arap edebiyatını keşfetmek, akıcı bir şekilde Arapça konuşmak ve yeni arkadaşlar edinmek veya bambaşka bir sebeple Arapça öğrenmek istiyorsanız Antalya'da ihtiyaçlarınızı karşılayan eğitim seçeneğini mutlaka bulacaksınız. Sizlere fikir olması açısından bu yazımızda Antalya'daki Arpaça kurslarından birkaçına yer verdik.

Ankara Arapça kursları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

Arapçayla Arap kültürünü keşfedin
Arapça öğrendikten sonra Arap ülkelerine seyahate çıkabilirsiniz. |Kaynak: Pixabay
En iyi Arapça öğretmenleri müsait
Zeynep
5
5 (23 yorum)
Zeynep
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Muhamed zuhair
5
5 (25 yorum)
Muhamed zuhair
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahattin orhan
5
5 (9 yorum)
Bahattin orhan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (47 yorum)
Kadir
₺175
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmad
5
5 (19 yorum)
Ahmad
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yusuf
5
5 (19 yorum)
Yusuf
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Meryem
5
5 (8 yorum)
Meryem
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emine gülsüm
5
5 (28 yorum)
Emine gülsüm
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (23 yorum)
Zeynep
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Muhamed zuhair
5
5 (25 yorum)
Muhamed zuhair
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahattin orhan
5
5 (9 yorum)
Bahattin orhan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (47 yorum)
Kadir
₺175
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmad
5
5 (19 yorum)
Ahmad
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yusuf
5
5 (19 yorum)
Yusuf
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Meryem
5
5 (8 yorum)
Meryem
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emine gülsüm
5
5 (28 yorum)
Emine gülsüm
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Neden Arapça Öğrenmelisiniz

Kuzey Afrika'dan Arap yarımadasına kadar ve daha birçok yerde toplamda 420 milyon civarı Arapça konuşan kişi vardır. Bu da Arapçayı dünyada en çok konuşulan altıncı dil konumuna getirir.

Arapçanın Küresel Önemi

Arapça oldukça önemli bir dildir. Bu dil Arap ülkelerinde anadil olarak konuşulmasının yanı sıra, bazı bölgelerde ve dünya genelinde önemli bir lingua franca (ortak bir dili veya lehçeyi paylaşmayan insanların birbiriyle iletişim kurmak için kullandığı ortak dil) olarak da kullanılır.

İş dünyasındaysanız Arapça sizin için çok büyük önem taşıyor demektir. Bunun sebepleri arasında Arap dünyasının ekonomisinin gittikçe güçlenmesi, ticaret hacminin artması ve politik sahnede daha görünür hale gelmesi de vardır. Arapça konuşulan bir ülkeyle iş yapmayı planlıyorsanız, en azından birkaç Arapça kelime ve cümle kalıbı bilmenizde yarar var.

İlla akıcı bir şekilde konuşmanıza gerek yok, ancak iş hayatında karşı tarafın diline dair bilgi sahibi olmanız önemlidir.

İstanbul'da Arapça öğrenmek isteyenler bu konudaki yazımıza mutlaka göz atın!

Dilin Güzelliği

Yeni bir dil öğrenmeye başlamak için birçok farklı sebep vardır. Türkiye'de çoğu kişi Avrupa dillerini öğrenmeyi tercih etse de ileri görüşlü ve cesaretli bazı kişiler Arapça öğrenmeye başlıyor.

Arap alfabesini okumak ve yazmak yeni başlayanların gözünü korkutsa da, Arapların kültürü inanılmaz derecede büyüleyici ve kesinlikle saatlerinizi ayırmaya değecek. Arap edebiyatının derinliğinden Arap felsefesinin zengin tarihine kadar keşfedeceğiniz çok fazla şey var!

Arapçanın Türkçeden farklı bir dil ailesinden gelmesi bu dili öğrenmeyi zorlaştıran etmenlerden yalnızca bir tanesidir.

Bu dili öğrenmek zorlayıcı olsa da sonunda elde edecekleriniz paha biçilemez!

İzmir özel ders imkanlarını keşfetmek isteyenler buraya.

Arapça okuma egzersizi
Burada yazılanları okuaybiliyor musunuz? Öyleyse mutlaka Arapça dersi almanız gerekiyor. |Kaynak: Pixabay

Arapça Dersi Almanın Faydaları

Arapça harflerin yazımının karmaşıklığı ve alışılmadık telaffuz kuralları düşünüldüğünde bu dili akıcı bir şekilde konuşmayı öğrenmek için bir dil kursuna yazılmanız neredeyse zaruridir.

Kendi kendine Arapça öğrenmeniz imkansıza yakındır diyebiliriz. Arapça anadilli kişilerle sık sık takılabilir, Arap şiirlerine dalarak çözümlemeye çalışabilirsiniz tabi. Ama Arapça öğrenmeye sıfırdan başlıyorsanız tüm bu yöntemler sonuçsuz kalabilir.

Yeni bir dil öğrenmenin en iyi yolu deneyimli bir öğretmenin desteğini almaktan geçer. Bunun için illa bir dil kursuna yazılmanıza da gerek yok aslında, Antalya'daki özel ders seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca ilahiyat bölümü öğrecisi iseniz özel ilahiyat arapça dersleri alarak eksik kaldığınız yerleri hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz.

Arapça dersi alırken aynı zamanda Memrise uygulamasından öğrendiklerinizi tekrarlayabilir, Al Jazeera sitesinden okuma ve dinleme egzersizleri yapabilirsiniz. 

Bursa'daki en iyi Arapça kursları hakkında bilgi almak için yazımıza göz atın.

Antalya'da Arapça Öğrenme Seçenekleri

Yeni bir dil öğrenmenin birden fazla yolu vardır. İster bire bir Antalya Arapça özel ders alabilir, ister dil kurslarına katılarak grup halinde öğrenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Neyse ki Antalya'da tercih ettiğiniz öğrenme metoduna uygun opsiyonlar mevcuttur. Bu nedenle karar vermek de size düşüyor.

Dil öğreniminde sihirli değnek henüz keşfedilmedi. O yüzden farklı yollar deneyip hangisinin size en uygun olduğunu görmelisiniz. Bazıları için evde kendi kendine dil öğrenmek daha çekiciyken diğerleri sosyalleşerek öğrenmeyi tercih eder. Siz de kendi içinize dönün, eğitim hayatınızındaki iniş ve çıkışlara bir göz atın. Hangi derste, hangi yöntemle çalıştığınızda başarıya ulaştınız? İşte bu sorunun cevabı size, kursa mı özel derse mi yönelmeniz gerektiğini söyleyecektir.

Ayrıca ders alacağınız yönteme karar vermeden önce müsait günlerinizi, bütçenizi, kendi konumunuzu ve okulun ya da öğretmenin konumunu da göz önünde bulundurmanızda yarar var.

Adana’daki Arapça kursları hakkında bilgi almak için ilgili yazımıza göz atın.

Antalya dil öğren
Antalya dil öğrenmek için harika bir şehir! |Kaynak: Pixabay

Arapça Kursları

Üniversitede Arap Dli ve Edebiyatı okumak, kariyerinizde yeni bir sayfa açmak veya yurtdışında projelere katılmak için Arapça öğrenmek mi istiyorsunuz? Antalya'daki onlarca dil kursundan birine yazılabilir, 8-10 kişilik gruplarla ders alarak okul eğitiminden biraz daha farklı bir ortamda yalnızca dilin kullanımına odaklanarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Antalya'nın turizm sektörü yabancı bir dil bilmeyi oldukça çekici kılıyor.

Arapça becerilerinizi ilerletmek ya da Arapça öğrenme sürecinizi hızlandırmak için sadece klasik Arapça eğitimi veren Arapça kurslarından ziyade Arapça yazma, dinleme, anlama ve okuma gibi bir çok beceriyi size kazandıracak bir kurs çok daha faydalı olacaktır.

Antalya'da yaşıyor ve Arapça öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki kurslara bir göz atabilirsiniz.

Karacan Akademi: Bu kursta sadece öğretmeye değil, öğrenmeyi öğrenmeye de önem verilir. Ezbercilikten çok anlamayı önemseyen bir eğitim sistemi benimsenmiştir. Öğrencilerin analiz ve sentez yapması beklenir. Dersler sırasında ve ders sonrası aktivitelerde çok farklı kaynaklar kullanılır. Öğrenciler zorlanmaz aksine öğrenmeye istekli olmaları için uğraşılır. Bu kursta prensip olarak korku ve otoriteye değil, sevgiye ve demokratik olmaya önem verilir. Başarıya odaklanmış profesyonel bir ekiple kariyer hedefi olan bireylerin; sevgi, saygı ve genel ahlak kuralları çerçevesinde hedefe ulaşmasını sağlamak amaçlanır. 28 yıldır eğitim sektöründe bir lider haline gelmiş olan Karacan Akademi’de alanlarında uzman eğitim kadrosu ile hem akademik sınavlarda hem de mesleki alanlardaki kurs programları ile istihdam olanağınızı artırma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Türk Amerikan Derneği: TAD'ın Arapça dil programı Avrupa Ortak Öğrenme, Öğretme ve Değerlendirme yapısına uygun olarak hazırlanmıştır. Bu sistemin kullanılması, öğrencilere büyük bir olanak sağlar: öğrenciler, mevcut standart, sınav ve değerlendirmeler sonucu tanımlanan dil seviyelerinin farklı değerlendirme sistemleri içinde de hangi anlama geldiği hususunda karşılaştırma yapabilirler. Genel Arapça Kursları, Arapça öğrenmek, Arapçasını ilerletmek ve pratik yapmak isteyen her yaş ve meslek grubundan kişilere yöneliktir. Bu kurs bütün yıl boyunca devam eder.

Eskişehir'de okuyan bir öğrenciyseniz ve Arapça öğrenmek istiyorsanız mutlaka bu yazıyı okuyun!

Özel Ders

Kurslardaki eğitim yöntemi sizin ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılamıyorsa her zaman ikinci bir seçeneğiniz olduğunu unutmayın: Özel dersler, hızlı ve etkili bir şekilde öğrenmek için harika bir yoldur.

Bu arada ders saati ücretlerinin kursa vereceğiniz fiyattan çok daha uygun olduğunu da unutmayın! Bir saatlik özel derste yoğun bir eğitime tabi tutulursunuz. Dersler sırasında öğretmeniniz Arapça konuştuğu için telaffuzunuzu geliştirme, kelime ve gramer bilginizi arttırma imkanı yakalarsınız.

Antalya'da güvenilir, deneyimli, esnek ve anlayışlı bir özel ders öğretmeni arıyorsanız Superprof'un online özel ders platformunu keşfetme zamanınız gelmiş demektir!

Superprof’un sunduğu imkanlardan biri de her öğretmenin profilinde daha önceden ders vermiş olduğu öğrencilerin o öğretmen hakkında düşüncelerini yazdığı, olumlu veya olumsuz değerlendirmelerini yaptıkları bir bölümü olmasıdır. Siz de profilini beğendiğiniz öğretmenlerin yorumlarını okuyarak hakkında daha fazla fikir edinebilirsiniz. 

Özel ders alacağınız öğretmenin size yakın bir semtte oturması sizin için idealdir. Uzun yoldan gelen ve birkaç vesaitle seyahat eden özel ders öğretmenleri yol parasını da özel ders ücretlerine ek olarak talep edebilir. Bir de elbette seçtiğiniz öğretmenle anlaşabilmeniz oldukça önemlidir. Mizacınızın uyması, birbirinizi anlayışla karşılayabilmeniz ve güler yüzlü olması da büyük öneme sahiptir.  

Superprof’ta bire bir Arapça özel ders ücretleri 30 TL ila 75 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu fiyat farkının sebebi bazı öğretmenlerin daha fazla deneyim ve  sertifikaya sahip olurken diğerlerinin öğrenci veya yeni mezun olmasıdır genelde. Superprof öğretmenleri derslerini öğrencinin ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillendirir. Ayrıca birçok Superprof öğretmeni ilk dersi ücretsiz vermeyi teklif ediyor! Bu şekilde öğrenci öğretmenin eğitim metodunu gözlemleyebiliyor ve birbirlerine uyum sağlayıp sağlayamayacağını keşfedebiliyor.

Ayrıca online Arapça dersi almaya karar verirseniz de evinizin rahatlığında eğitim görmenin tadını çıkarabilirsiniz. Online Arapça dersi almayı seçerseniz Superprof’a kaydolarak binin üzerinde Arapça öğretmeninden birini seçebilir ve Arapça öğrenmeye bir an önce başlayabilirsiniz.

Konya'da yaşayan ve Arapça öğrenmek isteyenler çoğunlukla özel ders almayı tercih ediyor.

Özel derslerin bir diğer avantajı da okul derslerinin aksine, kendi müsaitliğinize göre dersleri ayarlayabilmenizdir. Arapça öğrenmeye karar verdikten sonra özel ders almamak için hiç bir bahaneniz yok aslında. Uzun vadede bu dersler işinize çokça yarayacak!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Şule

Selam ben Şule! Seyahat etmeyi, keşfetmeyi ve yeni insanlar tanımayı seven, dillerin yapı ve kurallarına büyük ilgi duyan biriyim.