Türkiye Arapları, Türkiye'de yaşayan Arap kökenli vatandaşlardır. Türkiye'de 3. büyük nüfusu Araplar oluşturuyor. Son yapılan nüfus çalışmalarında tüm nüfusun %1'inin Arap olduğu bilgisi ortaya koyuldu.

Bu da ülkemizde Arapça öğrenmek isteyenler için büyük bir şans aslında. Arapça anadilli öğretmenlerden dil kurslarında veya özel derslerle eğitim alma imkanı oldukça yüksektir. Eğer ilahiyat fakültesi öğrencisi iseniz özel ilahiyat arapça dersleri almanız da mümkün.

Zamanla farklılaşan Arap yaşam tarzı ve kültürü dil olarak da birçok değişikliğe uğramıştır; ancak gerçek Arapça özellikle Kur'an-ı Kerim Arapçasına benzerlik gösterir. Arapçayı yeni öğrenenler de genellikle Fasih Arapça denilen bu formu öğrenirler.

İstanbul'da Arapça öğrenmek isteyenler bu konudaki yazımıza mutlaka göz atın!

En iyi Arapça öğretmenleri müsait
Muhamed zuhair
5
5 (22 yorum)
Muhamed zuhair
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (22 yorum)
Zeynep
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (38 yorum)
Kadir
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahattin orhan
5
5 (7 yorum)
Bahattin orhan
₺55
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yusuf
5
5 (19 yorum)
Yusuf
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Meryem
5
5 (6 yorum)
Meryem
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmad
5
5 (10 yorum)
Ahmad
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Maha
5
5 (45 yorum)
Maha
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Muhamed zuhair
5
5 (22 yorum)
Muhamed zuhair
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (22 yorum)
Zeynep
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (38 yorum)
Kadir
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahattin orhan
5
5 (7 yorum)
Bahattin orhan
₺55
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yusuf
5
5 (19 yorum)
Yusuf
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Meryem
5
5 (6 yorum)
Meryem
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmad
5
5 (10 yorum)
Ahmad
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Maha
5
5 (45 yorum)
Maha
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Neden Arapça?

Bir dili öğrenmeye başlamadan önce elde edeceğiniz avantajları bilmenizde yarar var.

Peki siz günümüzde akıcı bir şekilde Arapça konuşmanın yararlarından haberdar mısınız?

Arapçanın Önemi

Dört yüzden fazla anadilli konuşuruyla Arapça,  dünyada en fazla konuşulan ilk altı dilin arasındadır.

BM'nin resmi dillerinden biridir, bu da Arapçanın, hükümetin küresel dili olduğu anlamına gelir. Ayrıca gelecek yüzyılda dünyanın en etkili ve önemli on dilinden biri olacağı tahmin edilmektedir.

Gördüğünüz gibi, gelecek yıllarda Arapçanın uluslararası bir dil olması yönündeki beklentiler oldukça yüksektir.

İzmir özel ders imkanlarını keşfetmek isteyenler buraya!

Dubaide Arapça öğren
Dünyanın en zengin ülkelerinden bazıları Arap dünyasındandır. |Kaynak:Pixabay

Arap Kültürü

Özel bir alfabeye sahip olan Arap dilinde yazı yazmayı öğrenmek elbette zordur. Ancak bu dili öğrendiğinizde size birçok farklı kapı açıldığını da fark edeceksiniz. Arapça öğrendiğiniz zaman Arap şiirlerinden hat sanatına, Arapların bilim, tıp, felsefe ve müzik dünyalarına katkılarına kadar birçok alanda orijinal dilinde yazılmış kaynaklara ulaşabilirsiniz.

Yeni bir dil öğrendiğinizde o dilin ait olduğu kültürü de yakından tanıma fırsatı bulabileceğinizi unutmayın.

Ankara Arapça kursları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

Dil Öğrenmenin Faydaları

Mutlaka yabancı bir dil öğrenmenin ne denli önemli olduğunu duymuşsunuzdur. Biz de şimdi sizlere bunlara ek olarak dil öğrenmenin bireysel ve fiziksel olarak öneminden bahsedeceğiz.

Yeni bir dil öğrenmek düşüncelerinizi de şekillendirir çünkü tam olarak beyninizin çalışma şeklini değiştirir.

Yeni bir dil öğrenmek daha uzun yaşamanızı sağlayabilir. Alzheimer ve bunama rahatsızlıklarını önler. Beyninize esneklik kazandırarak daha iyi odaklanmanızı sağlar ve sizi resmen daha zeki kılar.

Tabi bir de okuldaki öğretmenlerinizin anlattığı onca avantajını da sayabiliriz. İş başvurularını inceleyen İnsan Kaynakları uzmanlarının yabancı dil bilen adayları mülakata çağırma oranı diğerlerine göre çok daha yüksek. Ayrıca, farklı bir dil öğrendiğinizde, o dili konuşan yeni arkadaşlar edinebilir ve sosyal çevrenizi çok daha genişletebilirsiniz.

Sonuç olarak günümüz dünyasının şartları göz önünde bulundurulduğunda Arapça öğrenmek  harika bir fikir!

Bursa'daki en iyi Arapça kursları hakkında bilgi almak için yazımıza göz atın.

Arapça öğrenme kaynakları
Arapça öğrenmek için en iyi kaynakları keşfedin! |Kaynak:Unsplash

Arapça Derslerinin Önemi

Açıkça söylemek gerekirse, Arapça öyle kısa zamanda her açıdan kavrayabileceğiniz bir dil değildir. Kulak yatkınlığımızın olduğu ve ilkokuldan itibaren öğrenmeye başladığımız İngilizcenin aksine Arapça dil bilgisi kurallarının detaylarına ve inceliklerine alışmanız biraz zaman alabilir.

Arapça harfler, kelimeler ve telaffuzun güçlüğü bu dilin zorlu yanlarından sadece birkaçı. Ve bu zorlukların üstesinden kendi başınıza gelmeniz pek de mümkün olmayabilir.

Bu nedenle Arapça dersi almak oldukça önemlidir. İyi bir öğretmen dil öğrenme sürecinde size eşlik ederken okuma, konuşma ve anlama becerilerinizin gelişmesi için elinden geleni yapar. Zorlandığınız yerlerde sizi motive edecek, pes etmeyi düşündüğünüz anlarda elinizden tutup kaldıracaktır.

Antalya’da Arapça bilmenin önemi ve dil öğrenme fırsatları hakkındaki yazımıza göz atın.

Eskişehir'de Arapça Öğrenme Seçenekleri

Eskişehir'de Arapça öğrenmek için tercih edebileceğiniz birkaç yol vardır. Bunlardan elbette ilk akla geleni kurslardır. Bunun yanı sıra Eskişehir Arapça özel ders alarak da Arapça öğrenebilirsiniz. Belli bir seviyeye geldikten sonra online kaynaklarla kendi kendinize de öğrenmeye devam edebilirsiniz.

Hangi yöntemi tercih ederseniz edin Arapça öğrenmeye bir an önce başlamalısınız.

Superprof'tan Özel Ders Alın

Üniversitede Arap Dili veya Arapça Tercümanlık bölümü okumak istiyorsanız temelinizi atmaya Arapça dersleri alarak başlayabilirsiniz. İster sıfırdan Arapça öğrenen biri olun ister A1 seviyesindeki konuşma becerilerinizi daha da ilerletmek isteyin; iyi bir Arapça özel ders öğretmeni bulmak bugünlerde oldukça kolay!

Superprof tutkulu ve deneyimli özel ders öğretmenleriyle sizin gibi azimli ve istekli öğrencileri online platform aracılığıyla buluşturan bir dil öğrenme sitesidir. Superprof'ta sekiz milyondan fazla öğretmen dünyanın dört bir yanında yüzlerce farklı alanda dersler vermektedir.

Kendi evinizde, öğretmenin evinde veya ortak belirlediğiniz bir mekanda özel ders alabilirsiniz. Eğer doğru siteden araştırırsanız dilde akıcılığınızı artıracak ve Arap kültürüne dair sizi bilgilendirecek kendini adamış, profesyonel ve sıcak kanlı bir öğretmen bulmanız kaçınılmazdır.

Eskişehir'de Superprof üzerinden özel Arapça dersi veren 20 öğretmen bulunuyor. Profillerini inceleyin ve irtibata geçin!

Adana’daki Arapça kursları hakkında bilgi almak için ilgili yazımıza göz atın.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Eskişehir'de yaşıyor ve uygun bir fiyat karşılığında, sınıf ortamında Arapça öğrenmek istiyorsanız Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, kısaca ESOGÜSEM'in Eskişehir Arapça kursları tercihiniz olabilir.

Bu kursta daha çok günlük hayata dair pratik Arapça ve temel cümle birimlerinin öğretilmesi amaçlanır ve öğrencilerin kendilerini tanıtmaları, sosyal ortamlarda kendilerini ifade etmeleri ve isteklerini söyleyebilmeleri gibi temel becerilerin kazandırılması hedeflenir.

ESOGÜSEM kursu 2 kurdan oluşur. Birinci kursta Gramer, Okuma-Yazma ve Basit Metinleri İnceleme yapılırken 2.kursta yine Gramer, Okuma-Yazma, Konuşma, Arapça-Türkçe, Türkçe-Arapça Basit Tercüme ve Arapça Basit Hikayeler işlenir.

Dersler hafta içi akşam 4 saat, toplamda bir kur 40 saate tekabül edecek şekilde düzenlenir. Tek bir kur ücreti 800TL'dir.

Telefon no: 90 (222) 239 96 28

Bu kursla ilgili daha fazla bilgi almak için internet sitesini inceleyebilir veya telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Arapça konuşma arkadaşı
Arapça konuşabileceğiniz bir arkadaşınız varsa kendinizi çok daha hızlı geliştirebilirsiniz! |Kaynak:Pixabay

My Language Exchange ile Arapça Konuşma Arkadaşı Edinin

Resmi bir ortamda yüz yüze ders almak istemeyenlerdenseniz sizin için de farklı bir çözüm yolumuz var!

Konuşma dersleri veya 'dil buluşmaları' dilediğiniz bir dilin anadilli konuşanıyla karşılıklı konuşmalara denir.

Bu derslerin içeriği tamamen iletişimseldir. Arapça alfabe, yazı yazma, dil bilgisi gibi farklı alanlara kesinlikle yönelmezsiniz. Sadece ve sadece Arapça konuşma becerlerinizi geliştirmeye odaklandığınız derslerdir.

My Language Exchange de tam olarak bu tür buluşmaların ayarlandığı bir platformdur. Arapça konuşmanızı akıcı hale getirmek için mutlaka yararlanmanız gereken yöntemlerden biridir.

Konya'da yaşayan ve Arapça öğrenmek isteyenler çoğunlukla özel ders almayı tercih ediyor.

Kariyeriniz İçin Arapça Öğrenin

Arapçanın öne çıkan özelliklerinden biri de iş hayatı, uluslararası ilişkiler ve ticaret alanları için oldukça büyük önem taşımasıdır.

Siz de firmasını dünya çapında bir marka haline getirmek isteyen bir iş insanıysanız (iş adamı değil) çalışanlarınıza şimdiden Arapçaya giriş dersleri aldırmaya başlayabilirsiniz.

Neyse ki, şirketlere dil dersi seçenekleri sunan birçok dil kursu bulunuyor. Bu nedenle, ister küresel hedefleri olan bir şirketin genel müdürü olun, ister çalıştığınız yer için bir dil okulu bulmakla görevlendirilmiş bir çalışan olun, Arapça öğrenmek günümüzde çok daha kolay!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Şule

Selam ben Şule! Seyahat etmeyi, keşfetmeyi ve yeni insanlar tanımayı seven, dillerin yapı ve kurallarına büyük ilgi duyan biriyim.