Günümüzde spor yapacak aletlerimiz veya zamanımız olmadığında formda kalmak için izleyebileceğimiz birçok online çözüm var. Artık sadece internet bağlantınızı kullanarak forma girmenin çeşitli yolları var!

Kişisel antrenör piyasası büyümeye devam ediyor ve gittikçe daha fazla kendi fitness programları ve kursları olan web sitesi görüyoruz. Fit olmanıza yardımcı olacak uygulamalardan bahsetmiyoruz bile!

Bu kadar etkileyici seçenekten sonra kendinize şu soruyu sormaya başlayabilirsiniz: Ne tür bir online eğitim ile kilo verebilirim? Nasıl fit olabilirim? Kardiyo eğitimi ve kas geliştirme için en etkili siteler neler? Gerçek bir kişisel eğitmen ile online bir eğitim kursu arasındaki fark nedir?

En iyi Personal Trainer öğretmenleri müsait
İlk ders ücretsiz!
Ahmet anil
5
5 (16 yorum)
Ahmet anil
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz!
Melek
5
5 (19 yorum)
Melek
₺90
/saat
İlk ders ücretsiz!
Çağrı
5
5 (8 yorum)
Çağrı
₺160
/saat
İlk ders ücretsiz!
Yusuf
5
5 (3 yorum)
Yusuf
₺50
/saat
İlk ders ücretsiz!
İbrahim
5
5 (23 yorum)
İbrahim
₺50
/saat
İlk ders ücretsiz!
Barkın
5
5 (11 yorum)
Barkın
₺75
/saat
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (13 yorum)
Gizem
₺85
/saat
İlk ders ücretsiz!
Şeyma
5
5 (2 yorum)
Şeyma
₺100
/saat
İlk ders ücretsiz!
Ahmet anil
5
5 (16 yorum)
Ahmet anil
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz!
Melek
5
5 (19 yorum)
Melek
₺90
/saat
İlk ders ücretsiz!
Çağrı
5
5 (8 yorum)
Çağrı
₺160
/saat
İlk ders ücretsiz!
Yusuf
5
5 (3 yorum)
Yusuf
₺50
/saat
İlk ders ücretsiz!
İbrahim
5
5 (23 yorum)
İbrahim
₺50
/saat
İlk ders ücretsiz!
Barkın
5
5 (11 yorum)
Barkın
₺75
/saat
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (13 yorum)
Gizem
₺85
/saat
İlk ders ücretsiz!
Şeyma
5
5 (2 yorum)
Şeyma
₺100
/saat
İlk ders ücretsiz>

Online Kişisel Antrenörle Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Egzersiz yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Online kullanabileceğimiz çözümler o kadar çeşitli ki kardiyo, ağırlık antrenmanı, dans, yoga, pilates... Ne yapmak istiyor olursanız olun size göre bir şeyler mutlaka bulacaksınız!

Bara ağırlık takan sporcu
Telefonunuzdaki online spor koçunuz her gün fitness öncesi sizi motive edebilir! | Kaynak: Pexels

Online personal training, tüm aktivite seçeneklerini ve kalitesini size sunmaya devam ederken spor salonu üyeliği veya bire bir kişisel antrenör masraflarından kaçınabileceğiniz için sınırlı bir bütçeyle tasarruf etmenin harika bir yoludur. İyi bir online pt 7/24 sizin için hazırdır!

Tercih ettiğiniz dersler veya hedefiniz ne olursa olsun, (örneğin karın sıkılaştırma, göğüs ve kol güçlendirme, kilo verme, genel olarak fit olma, ağırlık çalışması) online fitness koçunuz her zaman sizin için hazırdır.

Normal bir kişisel antrenörün yalnızca randevu ile çalıştığını ve bunun da programınıza veya bütçenize uymayabileceğini düşünürsek bu büyük bir avantajdır!

Ve personal trainer uzaktan eğitim ile bir egzersiz programı oluşturmak ve haftanıza bazı dersler sığdırmak tamamen size bağlıdır. Beğendiğiniz videoları seçebilir; kolayca videoları kaydederek YouTube'da bir çalma listesi oluşturabilirsiniz. Böylece siz hazır olduğunuzda kişisel eğitiminiz de her zaman hazır olur.

Peki, iyi bir fitness eğitimi gerçekten tamamen ücretsiz olabilir mi?

Gerçekten de olabilir! YouTube gibi sitelerde bulunan ve izlemesi tamamen ücretsiz olan antrenman videolarının kalitesini kesinlikle küçümsemeyin!

Ancak dikkatli olmalısınız. Ağırlık kaldırma gibi yoğun veya yüksek riskli kabul edilebilecek egzersizler yapıyorsanız tavsiye ve rehberlik için gerçek, kalifiye bir fitness eğitmenine danışmak iyi bir fikir olabilir.

Kişisel antrenörünüz konuya hâkim ve resmi olarak kalifiye ise fitness eğitiminizin aşağıdaki yönlerini güvenli bir şekilde yönetebilecektir:

 • Fiziksel hazırlık ve ısınma
 • Kısa ve uzun vadeli hedefleriniz
 • Diyetiniz ve yemek planlarınız
 • Kilo verme ve kalori kontrolünüz
 • Fiziksel fitliğiniz ve forma girmeniz
 • Kişiselleştirilmiş bir koçluk programı
 • İlerlemenizi dersler dışında sürdürmek için harici programlar ve uygulamalar hakkında tavsiyeler

Ancak herkesin kişisel bir eğitmene para ayırmaya durumu olmayabiliyor. Birçok spor salonundaki çalışanlar da rehberlik sağlayabilir ve egzersiz ve beslenme konusunda tavsiyeler verebilirler.

Spor salonunda ayrıca çok sayıda harika dersler bulabilirsiniz (LBT, spinning, Zumba, Boxercise, Aquafit, yoga, pilates gibi) ancak bunlar biraz maliyetli olabilir.

Paradan tasarruf etmek ve gerçekten ilerleme kaydetmek için internet en iyi çözüm gibi görünüyor. Bazı siteler egzersiz programları ve çevrimiçi dersleri için ücret alabiliyor ancak kullanımı tamamen ücretsiz olan çok sayıda harika site bulabilirsiniz.

Dünyanın Her Yerinden Fitness Trendleri

Tüm dünyaya açık olan internet ile evinizden çıkmak zorunda kalmadan uluslararası sınırları geçebilir ve her türlü egzersiz yöntemini deneyebilirsiniz!

İnternette dolaşmak ve farklı şeyler denemek, farklı yöntemleri ve trendleri yapmanıza ve sizin için gerçekten neyin işe yaradığını bulmanıza olanak tanır. Çok geçmeden yeteneğinize, ilgi alanlarınıza ve hedeflerinize mükemmel şekilde uyan bir şey bulacaksınız.

Online videolar aynı zamanda adım adım ilerlemenize olanak tanır ve isterseniz videoları duraklatabilir, geri alabilir, yeniden oynatabilir ve atlayabilirsiniz. Kontrol tamamen sizde!

En Yeni Fitness Trendlerini Takip Edin

Sağlık ve fitness programları piyasası çok büyüdü ve yeni fitness dersleri ortaya çıktıkça her yıl daha da büyüyor. Sosyal medyayı, özellikle Instagram, Pinterest ve Tumblr'ı takip ederek beslenme ve egzersiz dünyasındaki en yeni trendleri bulabilecek ve bunların nasıl yapıldığını da izleyebileceksiniz.

Online fitness eğitimi dünyasında zaten ustalaşmış olanlar trendlere zaten hâkimdir. Sşz de online sitelerle her ay hiçbir ücret ödemeden tüm yeni trendleri kendiniz deneyebilir ve sizin için neyin işe yaradığını görebilirsiniz:

 • FİTBlog
 • Muscle&Fitness
 • Fitwell
 • Ağırsağlam
 • Chloe Ting
 • Jump Rope Dudes
 • DAREBEE
 • FitnessAndBeast
 • Fitness Blender
Matın üstünde esneme hareketleri yapan kadın ve erkek
İnternette her türlü aktiviteyi içeren ücretsiz fitness programları bulabilirsiniz. | Kaynak: Pexels

Online Fitness Eğitiminin Faydaları

Hedeflerinize ve ilgi alanlarınıza uyan harika bir online eğitim programı bulduğunuzda bunun ne gibi avantajları olacak? Klasik eğitimlere kıyasla online fitness programlarının faydaları neler?

Forma girmek ve obeziteyi engellemek için harika bir yöntem

Yılın belli zamanlarında kendimizi pek iyi hissetmeyebiliyoruz. Bu da genelde kendimize iyi bakmamaktan, yeterince aktif olmamaktan, doğru beslenmemekten veya çok fazla sigara içmekten kaynaklanabiliyor.

Ve forma girmenin hiç bilinmeyen bir sırrı yoktur. Sadece etkili bir egzersiz ve beslenme planı izlemelisiniz. Nitelikli ve deneyimli fitness eğitmenlerinden online tavsiyeler alabilirsiniz. Sizin için en iyi uzaktan pt ile kaydettiğiniz ilerlemeye inanamayacaksınız!

Ancak harika sonuçlar elde etmek için doğru motivasyona sahip olmalısınız!

Tam olarak hırslı biri olmadığınızı düşünüyorsanız bir online fitness programını seçin: Online fitness koçları, sizi motive etmek ve hedeflerinize ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz cesareti ve azmi kazanmanızı sağlarlar.

Egzersiz yapmanın güvenli ve kolay yolu

Online videoları izlemek basittir ve spor salonunda kullandığınız tüm ağırlık ekipmanlarını kullanmak zorunda kalmazsınız, bu nedenle de daha az risklidir. Hoşunuza giden yöntemleri seçebilir ve hemen uygulamaya başlayabilirsiniz. Doğru ve dikkatli bir şekilde uygulandığında bu videolarla spor salonuna kıyasla bir yerinizi incitme ihtimaliniz daha düşüktür.

Nitelikli ve eğitimli eğitmenler tarafından bir araya getirilen profesyonel fitness programlarını kullanırsanız iyi bir eğitim ve rehberlikle ilerleme kaydedebilirsiniz. Böylece evde spor yaparken kendinizi güvende ve rahat hissedebilirsiniz.

Yine de araştırmanızı iyi yaptığınızdan emin olun. Eğitmenlerin aldıkları yorumlara göz atın. Spor geçmişlerini araştırın. Bu size o eğitmenin size uygun olup olmayacağı hakkında bir fikir verecektir. İçinize sinen birini bulduğunuzda hemen sporunuza başlayın!

Spor salonunda su içen adam
Online sitelerdeki programları spor salonunuzda da uygulayabilirsiniz. | Kaynak: Pexels

Kişisel antrenörünüzle kilo verin

Beslenmenize dikkat etmek de çok önemlidir. Bu nedenle az yağlı, yüksek proteinli bir diyet seçmek harika sonuçlar almanın anahtarıdır. Ama kilo vermek için terlemeniz gerek! Yeni bir egzersiz rejimine başlamak, kalori yakmaya ve canlanmaya başlamanın en iyi yoludur.

Bu yüzden tekrar söyleyelim: Online fitness eğitimi, güvenli ve rahat egzersiz için kesinlikle olmazsa olmazdır. Ancak herhangi bir eski fitness programını uygulamadan önce yeni seçeneklerinize de bir göz atın. Size uygun farklı seçeneklerin faydalarını öğrenin ve harika egzersiz programları düzenlemenize yardımcı olacak şeyler bulun.

Fitness eğitimi ile daha sağlıklı olun

Herkes düzenli fiziksel aktivite yapmanın forma girmeye ve daha sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeye yardımcı olduğunu bilir. Egzersiz birçok farklı açıdan yaşam tarzınızı etkileyecektir:

 • Koşma gibi aktiviteler akciğer kapasitesini artıracaktır. (Bu da sizi sigarayı bırakmaya teşvik edebilir.)
 • Dayanıklılığınız artacaktır.
 • Daha fazla fiziksel aktivite yağ yakmanıza ve kilo vermenize yardımcı olur.
 • Güç kazanırken selülitlerden kurtulabileceksiniz.
 • Gün sonunda daha iyi uyuyacak ve gün içinde daha enerjik hissedeceksiniz

Dolayısıyla iyi bir fitness eğitiminin hayatımızın her alanında büyük bir rol oynadığı çok açık. Ayrıca iyi bir beslenme planının yanı sıra daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeye başlamanın en iyi yolu da düzenli egzersiz yapmaktır. Ve hiç merak etmeyin, vücudunuzdaki değişimleri görmeye başlar başlamaz yeni sağlıklı yaşam tarzınız neredeyse bağımlılık yaratacak!

Personal Trainer öğretmenine mi ihtiyacınız var?

Makaleyi beğendiniz mi?

5,00/5 - 1 puan
Loading...

Seda

Spor yapmayı, film izlemeyi seven; farklı bir kültürü keşfederken ilk yemeklerini deneyen bir çevirmenim. Yeni bir dil öğrenmekse hobilerim arasında.