Keman uygulamaları, tıpkı diğer müzik türleri ve enstrüman stilleri için uygulamalar gibi, teknolojinin süper hızlı bir şekilde ilerlemesiyle birlikte yıllar içinde yükselişe geçti. Peki kulaklarımızı şenlendiren o güzel müzikleri ne zaman dinleyeceğiz? Sabırlı olun lütfen! Bakalım tüm bu müzik ve keman uygulamaları vaatlerini yerine getiriyor mu?

Sadece akort uygulamaları gibi yaylı çalgınızın bakımını yapmanıza yardımcı olan uygulamalar değil, aynı zamanda keman da dahil bazı enstrümanların nasıl çalınacağını öğretmek için uygulamalar da geliştirilmiştir. Bu uygulamaların öğrettiği bilgiler içinde müzik aletini doğru tutuş ve pozisyon, bilek yerleşimi, sol elinizle ne yapacağınız, telli çalgılar çalarken doğru duruşu nasıl koruyacağınız ve tabii ki müziğin nasıl okunduğu anlamına gelen solfej eğitimlerini içerir.

İnanamıyorsanız, Apple App Store, Windows App Store veya Android App Store'dan küçük bir ücret karşılığında veya hiç ücret ödemeden dijital eğitim uygulamalarından birini kendiniz indirebilirsiniz.

Sadece eğlence için birkaç tane indirseniz bile, sizin için yapabileceklerine ve öğrendiklerinize şaşırabilirsiniz. Bununla birlikte, başkalarını izleyip taklit ederken kötü alışkanlıklar geliştirme riskini almak istemezsiniz; peki bu durumda bu uygulamaların artıları ve eksilerini nasıl dengelersiniz?

Özel keman derslerinize eşlik edecek ve pekiştirecek yeni uygulamanızı ve cep arkadaşınızı ararken, satın alıp üyelik taahhüttünde bulunmadan önce düşünmeniz gereken birkaç şey olduğunu unutmayın. Aşağıda bir keman müzik uygulaması seçmek için en iyi ipuçlarımızı görebilirsiniz.

En iyi Keman öğretmenleri müsait
İrem
5
5 (17 yorum)
İrem
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tuna
5
5 (12 yorum)
Tuna
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Diğdem
5
5 (11 yorum)
Diğdem
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ece
4,9
4,9 (14 yorum)
Ece
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sezen
5
5 (10 yorum)
Sezen
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zilan
5
5 (8 yorum)
Zilan
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Büşra
5
5 (11 yorum)
Büşra
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dara
5
5 (13 yorum)
Dara
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
İrem
5
5 (17 yorum)
İrem
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tuna
5
5 (12 yorum)
Tuna
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Diğdem
5
5 (11 yorum)
Diğdem
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ece
4,9
4,9 (14 yorum)
Ece
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sezen
5
5 (10 yorum)
Sezen
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zilan
5
5 (8 yorum)
Zilan
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Büşra
5
5 (11 yorum)
Büşra
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dara
5
5 (13 yorum)
Dara
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Keman Öğrenme Uygulamalarının Faydaları

Akustik telli çalgılara sahip olanlar bile pratik yapma ve öğrenme yolculuklarını daha da kolaylaştırmak için dijital kaynaklara bağımlı hale gelirken, elektrikli keman sahipleri de teknoloji çılgınlığından nasibini alıyor. Keman kurslarına giderken de bu uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

Şu Anda Listelerde En Üst Sıralarda Bulunan Keman Uygulamaları

BandBlast by Music Lifeboat - Müzik Eğitiminde Devrim

BandBlast, öğrencilere dünyanın en iyi filarmoni müzisyenlerinden bazıları tarafından geliştirilen ücretsiz başlangıç ​​seviyesindeki videolu keman dersleri sunan modern bir uygulamadır. Bu eğitimlerin yanı sıra, hem yeni başlayanlara hem de orta seviyelere ritim, notasyon ve perde hakkında bilgi edinmeyi öğretmeye yardımcı olan bazı karakter tabanlı oyunları vardır.

Uygulamanın akıcılığı oldukça iyi çünkü akademilerde veya orkestra programlarında normalde öğretilen ilk yıl müfredatını takip ediyor, böylece içeriğin ilgi çekici olacağından ve bir öğrenci olarak ihtiyaçlarınızı destekleyeceğinden emin olabilirsiniz. Konservatuvardaymış gibi hissedeceğiniz bu uygulama ile motivasyonunuz tam gaz devam etsin!

Uygulama şu anda Apple ve Android cihazlarda kullanılabilir.

Professional Violin

Alyaka'nın keman uygulaması, zamanını boşa harcayanlara göre değil. Bu uygulama, keman çalmayı öğrenmek için motive olmuş ve kendini adamış insanlar için ciddi bir uygulamadır. İlginç bir şekilde, sanal bir keman ve cihazınızdan akorları çalmanızı sağlayan çoklu dokunma özelliği sunarak, elinizde bir enstrüman olmadan keman çalmayı öğretir. Android cep telefonları ve tabletler için tasarlanmıştır.

Violin Sheet Music

JellyNote'un bu uygulaması, her seviyedeki kemancılardan ilham almıştır ve binlerce ücretsiz, yüksek kaliteli keman notalarına erişim sunar.

PentaScore

Tuanis Apps, bu uygulamayı ileri düzey kemancılar veya beste yapmak isteyenler için geliştirdi. Uygulama, çaldığınız müziği notalara dönüştürür, böylece bu otomatik okuyucunun yardımıyla kendi melodilerinizi kolayca yazabilirsiniz. Bir sonraki Bach veya Mozart olabilir misiniz? Resitalinize başlayın ve bekleyin ve görün!

Real Oriental Violin Simulator

NAVA Apps, hareket halindeyken keman öğrenmek için bu kaynağı oluşturdu. Sesler otantik ve 36 ritim stili, titreşim varyasyon ayarı ve 2 oktav ve perde sunuyor. Ne kadar iyi olursanız olun, bu uygulamanın yardımıyla bir keman konçertosunu çalmaya doyamayacaksınız.

Müzik nota defteri ve kulaklık
Müzik enstrümanları için notalar çok önemli. Kaliteli müzik notalarına çeşitli uygulamalar aracılığıyla erişebilirsiniz. | Pixabay

Jameasy

Jameasy Inc, keman çalmayı öğrenmeyi kolaylaştıran bir uygulama üretti. Uygulama, parmak yerleştirme, müzik okuma ve bir keman telini tanımlama dersleri içerir ve oyuncunun enstrümanını ne kadar doğru çaldığını ölçer. Bu, bir oyun gibi oynanabildiği için çocuklar için mükemmel bir araçtır, aynı zamanda konuya odaklanmayı sağlar ve onları tekrar tekrar kullanmaya teşvik eder. Klasik müziğin yanı sıra Coldplay gibi modern sanatçıların melodilerini de sunuyor.

Bir Keman Akordu Uygulaması Nasıl Çalışır?

Kemanınızı akort etmek inanılmaz derecede önemlidir, bu yüzden akort aletiniz olmadan çalışmaya başladığınızda ne kadar utanç verici olacağını tahmin edebiliyor musunuz?

Bunun tekrar olmasını önlemenin bir yolu, bir dijital tuner indirmektir, çünkü evden çıkarken büyük olasılıkla cep telefonunuz her zaman yanınızda olacaktır.

Keman akort uygulamaları, yalnızca en iyi sesi elde etmenize yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda kendi kulağınızı eğitmenize de yardımcı olduğu için, müzisyenleri etkisi altına alıyor. Kullanıcı dostu keman akort uygulamaları, eski el cihazlarının yerini almaya başlıyor ve bu da keman kutularında daha fazla yer açıyor!

Bir tuner uygulaması kullanmak artık norm olsa da, mevcut yüzlerce arasından hangisini seçeceğinizi nereden bilebilirsiniz?

Piyasada bu kadar çok uygulama varken en iyi keman akort cihazını seçmek zor olabilir. Çeşitli uygulamalar arasında karar vermenize yardımcı olmak için aşağıda bir dizi tuner uygulaması ve sundukları avantajlar bulunmaktadır. Ama önce, nasıl çalıştıklarını anlayalım.

Genellikle hangi notayı çaldığınızı söyleyen bir ekranla karşılaşacaksınız. Bir iğne ve kadran size telinizin akordunun ne kadar iyi olduğunu gösterebilir, ancak bazılarının enstrümanınızın ne kadar akortlu olduğunu gösteren başka görsel temsilleri olabilir.

Teorik olarak konuşursak, iğne kadranın sağında duruyorsa teliniz gerekenden tiz ses çıkarıyordur, yani çok yüksek veya gergindir. Bununla birlikte, kadranın solunda duruyorsa, teliniz daha kalın ses vermektedir; yani çok alçak veya gevşektir.

Keman Tuner Uygulaması Kullanmanın Temel Faydaları

Peki bir dijital uygulamayı eski moda bir tuner kullanmaktan daha iyi yapan nedir?

Kolaylık:
Bir keman akort aleti uygulaması bulup indirdiyseniz, her antrenmana gittiğinizde elektronik akort aletinizi yanınıza alıp almadığınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Çoğu insan gibi, cebinizde, hatta elinizde her zaman bir telefon olacak, o halde neden ikisini birleştirmiyorsunuz? Bırakın keman akort aletleri gibi ekstra şeyleri artık cüzdanınızla evden çıkmanıza bile gerek yok! Ayrıca, bir keman tuner uygulaması, hareket halindeyken beklenmedik keman seansları için mükemmeldir.
Maliyet:
Bir elektronik akort aleti dünyaya mal olmaz ama yine de bir ederi vardır ve bu, cihazınızı her kaybettiğinizde sürekli ödeme yapmak istemeyeceğiniz bir şeydir. Birçok keman tuner uygulaması ücretsizdir veya 10-15 TL gibi ucuz fiyatlara mal olur. Ayrıca, telefonunuzu kaybetmediğiniz veya verilerini silmediğiniz sürece, o uygulamanın ihtiyacınız olduğu veya istediğiniz süre boyunca güvende olmasını sağlayabilirsiniz.
Kullanım kolaylığı:
Keman akort etmek, yeni başlayan keman öğrencileri için zor olabilir, ancak çoğu keman akort aleti uygulaması, dijital arayüzleri nedeniyle çok basit ve kullanımı kolaydır. Bir keman akort uygulaması, elektronik akort aletine çok benzer şekilde çalışır ancak sadece süreci kolaylaştırır.

Keman akort cihazı
Keman için akort cihazları artık çok ufak ve pratik hale gelse de telefonunuza akort uygulaması indirmeniz çok daha masrafsız ve pratik olacaktır. | Pixabay

En İyi Keman Akort Cihazı Uygulaması Hangisi?

Keşfettiğimiz gibi, geliştiriciler müzik camiasındakiler için uygulamalar üretmek için çılgına dönüyor, ancak kemancılar için gerçekten en iyi akort uygulamaları hangileri?

Master Violin Tuner

NETIGEN Music Tuners bu uygulamayı geçen yıl geliştirdi, bu nedenle uygulama mağazalarında nispeten yeni bir eklenti. Çıkışından bu yana, kemanın yaydığı sesi tanımada çok hassas olan benzersiz algoritması sayesinde popülaritesi arttı. Sadece kemanlar için uyarlanmıştır, bu da onu alanında en iyilerden biri yapmaktadır. Sonuç olarak, analizinde hızlı, verimli ve doğrudur.

Guitar and Violin Tuner

A4tune Labs bu uygulamayı iki yıl önce yayınladı ve o zamandan beri uygulamayı büyük bir başarıya dönüştürmeyi başardı. Google Play'deki en iyi keman akort uygulamalarından biri olarak bilinir ve on binlerce müşterisinin memnuniyetini sağlamak için hızlı ve doğru algoritmalara sahiptir. Android cihazlara indirilebilir.

Strings Tuner - Guitar Ukulele

Whilerain Studio, hem standart hem de alternatif ayar seçenekleri sunan bu harika dijital alıcıyı üretti. Sezgisel ve kullanımı kolaydır ve bu nedenle yeni başlayanlar için harikadır. Uygulama şu anda yalnızca Android'de kullanılabilir.

Tuner & Metronome

Son olarak Soundcorset, müzisyenler için bir dizi harika özelliğe sahip bu tuner ve metronom uygulamasını geliştirdi. Örneğin, ses, flaş, titreşim ve görsel vuruşları kaydedebilir, ayarlayabilirsiniz ve evden uzakta keman çalarken pil ömrünüzü tüketmek istemediğiniz zamanlar için çok kullanışlı bir siyah ekran pil tasarruf modu da vardır!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Beste

Jack of all trades master of none. Her an her şey ilgi alanına girmiş olabilir. Bir bakmışsınız ilgi alanından çıkmış. 1 hafta önce toplama bilgisayar kurarken şimdi mantı açmanın inceliklerini öğreniyor olabilir. Bilgi çöplüğü, ilgi alanı tüketicisi.