Her yeni dil öğrenmeye başlayan kişi elbette öğrendiği dili hızlıca konuşmaya dökmek ister.

Diğer dillerde de olduğu gibi, Arapça öğrenirken "şükran" veya "min fadlik" gibi sıkça kullanılan kelimeleri bilmek konuşma sürecinde kendinizi daha rahat ifade etmenizi sağlar.

Türkçe anadilli kişiler Arapça öğrenme sürecinde, İngilizce, Fransızca veya İtalyanca anadilli kişilere göre çok daha fazla ortak kelimeyle karşılaşırlar. Ortak bir tarihi geçmişimiz ve kelime alışverişimiz olduğu için Türkçemizde oldukça fazla Arapça kökenli sözcük kullanılmaktadır.

İslam dininin dili olan Arapçayı öğrenmek isteyenlerin, tercüman olmak, Arap yarımadasında yaşamak, Fas ddersleriprsizileri izlemek veya Al Jazeera dinlemek ya da Kuran'ı okuduğunda anlamak gibi birçok motivasyon kaynağı olabilir.

Bunların yanısıra, dünya tarihini daha iyi anlamlandırabilmek ve yorumlayabilmek gibi nedenlerle dil öğrenmek isteyen entellektüeller de olabilir.

Her ne amaçla olursa olsun, Arapça öğrenmek isteyen kişilerin iyi bir gramer temeli atmaları gerekiyor ki öğrenim süreçleri başarılı ve olabildiğince sancısız geçebilsin.

Eğer Arapça öğrenmek istiyor veya varolan bilgilerinizi daha da geliştirmek istiyorsanız, sizin için hazırladığımız Arapça öğrenmenin en etkili yollarından bahsettiğimiz bu yazının tamamına göz atmanızı tavsiye ederiz.

En iyi Arapça öğretmenleri müsait
Zeynep
5
5 (23 yorum)
Zeynep
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Muhamed zuhair
5
5 (25 yorum)
Muhamed zuhair
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (46 yorum)
Kadir
₺175
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahattin orhan
5
5 (7 yorum)
Bahattin orhan
₺85
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yusuf
5
5 (19 yorum)
Yusuf
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Meryem
5
5 (8 yorum)
Meryem
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmad
5
5 (11 yorum)
Ahmad
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emine gülsüm
5
5 (27 yorum)
Emine gülsüm
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (23 yorum)
Zeynep
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Muhamed zuhair
5
5 (25 yorum)
Muhamed zuhair
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (46 yorum)
Kadir
₺175
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahattin orhan
5
5 (7 yorum)
Bahattin orhan
₺85
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yusuf
5
5 (19 yorum)
Yusuf
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Meryem
5
5 (8 yorum)
Meryem
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmad
5
5 (11 yorum)
Ahmad
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emine gülsüm
5
5 (27 yorum)
Emine gülsüm
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

En Zor Dillerden Biri: Arapça

Bir dil öğrenirken kendi diline çevirerek ve sözcük dizimi üzerinden karşılaştırarak anlamaya çalışırız. Fakat ne yazık ki Arapçada sözcük dizimi Türkçeden tamamen farklıdır. 

Bir diğer zorlayıcı faktör ise harflerin yazılışı ve okunuşu Latin alfabesinden epey farklı olmasıdır. Fakat Arap alfabesiyle yazı yazmak bu işin en kolay kısmıdır diyebiliriz.

Arapça tam olarak öğrenilmesi en zor olan dillerden biridir: Alfabesinde 28 harf bulunur ve yazı dilinde neredeyse hiç sesli harf kullanılmaz.

Bu nedenle Arapçayı tek başına öğrenmeye çalışmak fazla zorlayıcı olabilir. Arapçanın yanında, yine zor olduğu söylenilen, Hollandaca çocuk oyuncağı gibi kalır. Bu nedenle, özel Arapça ders alarak veya bir kursa katılarak iletişim kurulan bir ortamda Arapça öğrenmeye başlamanız sizin içi daha yararlı olacaktır.

Zorluk Dereceleri

Yeni bir dil öğrenmek herkes için farklıdır. Bazıları gramer kurallarını kolayca kavrarken diğerleri cümlenin genelinden yola çıkarak kelimelerin ne anlama gelebileceğini tahmin edebilir.

Bazısı duyarak ve konuşarak kendini geliştirir, bazıları içinse Arap edebiyatını öğrenmek büyük bir motivasyon kaynağıdır.

Arapça öğrenmenin zor olmasının sebeplerinden biri de, Arapça alfabede Türkçede bulunmayan bazı gırtlak sesleri bulunmasıdır.

Arapçayı yeni öğrenmeye başlayanlar, anadilleri ne olursa olsun, harfleri okurken anlama güçlü yaşayabilir çünkü her harfin kelime içinde kullanım yerine göre farklı yazım şekli vardır ve bunu çözmek biraz zaman alabilir.

Bu nedenle Arapça öğrenmeye yeni başlayan bir Türk'ün iyi seviyeye gelebilmesi için en az iki yıl eğitim görmesi şarttır.

Bu bağlamda pedagojik yaklaşım, alınan derslerin etkililiğini artırabilir. Örneğin kendi ihtiyaç ve becerilerinize göre şekillendirilmiş bir özel ders almak, en pahalı online derslerden daha etkili olabilir.

Arapça dilinin zorluk derecesi Çince, Japonca veya Koreceyle neredeyse aynıdır. Ama mesela Rusça öğrenmek de pek kolay değildir. Kolay Arapça öğrenmek isteyenler azimli olmalı ve çalışma üzenlerini aksatmamalıdır.

Arapça'nın Eşsiz Yanları

Yazım

Arap alfabesinde aynı Latin alfabesinde olduğu gibi 28 harf mevcuttur, fakat harflerin yazımı tamamen farklıdır.

Hatta harflerin şekli kelime içinde geldikleri yere göre değişiklik gösterir. Yani, Yunan alfabesindeki sigmayla benzer şekilde, kelimenin başındaysa farklı, ortasında veya sonundaysa farklı yazılır.

Genelde sesli harf neredeyse hiç yazılmaz, ki bu da okuma işlemini kolaylaştırmaktan çok zorlaştırır.

Örneğin, 'ofis' anlamına gelen 'maktab' kelimesi mktb olarak yazılır.

Cümleleri "hç ssl hrf lmdn" (hiç sesli harf olmadan) okumak zorunda kaldığınızı düşünün.

Öncelikle sesli harfleri belirten harekelerle Arapça okumayı öğrenmeli sonrasında sesli harfleri yavaş yavaş elimine ederek tekrar okuma çalışmaları yapmalısınız.

Son olarak, cümle yapısına baktığımızda, Arapçada eylem dizilimi ve ad dizilimi kullanılır ve kelime dizimi hep aynıdır: Fiil- Özne- Nesne.

Konuşma Dili

Sessel özelliklere baktığımızda ise  Arapçanın Türkçe duymaya alışmış kulaklara bambaşka sesler işittirdiğini gözlemleyebiliriz.

Arapça bir metni sesli bir şekilde okuma çalışmaları yaparak bu farklı seslere alışmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Arapça söylemler genellikle etkili ve canlıdır. Yani bir şeyi ifade ederken tonlama, yüz ifadesi ve jestler bolca kullanılır.

Diğer bir yandan, edebi Arapça dili ise daha direkt ve monotondur. Hiç bir jest içermeyen, sırf söylemlerin yer aldığı bir dil kullanılır.

Hangi Arapça Lehçesini Öğrenmelisiniz?

Belli bir öğrenme metoduna karar vermeden önce kendinize şu soruyu sorun: Hangi tür Arapça öğrenmek istiyorum?

Edebi Arapça (Klasik Arapça veya Kuran Arapçası) ile Tunus, Cezayir veya Fas gibi çeşitli ülkelerin lehçeleri arasında seçim yapmalısınız. Tabi bu ülkelerde her yerde olduğu gibi, birden fazla yerel lehçe de konuşuluyor.

Klasik Arapça ile Lehçeler arasındaki fark o kadar büyük ki, araştırmalara göre Arapça anadilli kişiler Klasik Arapçayı ikinci dil olarak görüyorlar.

Arapça kitabı tavsiyeleri
Arapça harfleri öğrenmeye bir an önce başlayın! |Kaynak: Pixabay

Superprof'un bu konuda size ilk tavsiyesi, klasik Arapçayla başlamanızdır. Klasik Arapçayı öğrenmeye başladıktan sonra çeşitli lehçeleri öğrenmek çok daha kolay ve hızlı olacaktır.

Arapçanın lehçeleriyle klasik Arapçada kullanılan kelimelerin farklı olduğunu da unutayın. 

Bilmeniz gereken bir şey daha var: Klasik Arapça evrensel yazım dilidir fakat Fas, Sudi Arabistan, Tunus, Mısır gibi Arap ülkelerinin her biri farklı şekilde konuşur.

Klasik Arapça eğitimi almış bir kişi farklı ülkelerde konuşulan Arapçayı çoğunlukla anlayabilir.

Eğer farklı ülkelerden Araplar bir araya gelse ve herkes kendi lehçesiyle bir şeyler söylese, muhtemelen yanlış anlaşılmalar olacak ve hatta bazı komik sahneler ortaya çıkacaktır.

Arapça Öğrenmek İçin En İyi Yöntemler

Arapça öğrenmenin zorluklarını ve sıkıntılı yanlarını bildiğinize göre Arapça öğrenmenin en etkili yoluna da göz atmanın vakti geldi.

Arapça öğrenme amaçlı oluşturulan sitelerde ücretsiz görüntülü Arapça dersleri alabilir ve "10-15 derste Arapça" veya " 20 saatte Arapça Öğrenin" gibi sloganlarla karşılaşabilirsiniz.

Elbette herkes zaman ve maliyet açısından kendisine en uygun dil öğrenme metodunu bulmak ve ondan yararlanmak ister.

Unutmayın: Arapça öğrenmekle Arapça okumayı öğrenmek aynı değildir.

Arapça öğrenmek oldukça fazla zaman, azim ve gayret ister. Bu aşamaların en başında da Arapça okumayı öğrenmek gelir.

Yabancı dil öğrenme serüveninizde size yardımcı olacak yöntemlerden bazılarını sizin için derledik.

Assimil Yöntemi

Bu kendi başına yabancı dil öğrenmek isteyenler için oldukça iyi bir yöntemdir.

Biraz fazla diyaloga yer verse de, dilin en çok kullanılan temel yapılarını bir arada sunarak Arapçayı rahatça öğrenmenize katkıda bulunacaktır.

Kısa kısa derslerden oluşan bu yöntem, psikolojik olarak başarılı ve hızlı ilerlediğinizi düşünmenizi sağlar!

Kolay Arapça öğrenme metodlarından biri de online kaynaklardır
Bilgisayarınız neredeyse eğitiminize oradan devam edin! |Kaynak: Pixabay

Güçlendirici aktivitelerle hafızanızı ve hatırlama becerilerinizi geliştirir, alfabeyi hiç farketmeden ve çabalamadan öğrenmiş olursunuz.

Bu yöntem sizi iki dilli yapmaz veya çeviri yapma seviyesine getirmez, ancak Arap kültürüne ve diline giriş yapmak isteyenler için güzel bir başlangıçtır.

Etkileşimli bir sürece girdiğinizde kelime ezberlemeye başladığınızı fark edeceksiniz.

Bu yöntemin en iyi yanlarından biri de oldukça bütçe dostu olmasıdır. Normalde 20 euro fakat yanında CD'lerini de almak isterseniz 60 euro kadar bir ücreti vardır.

Üniversite Yöntemi

Yaşadığınız şehirde Arapça kurslarını aratıyorsanız, örneğin İstanbul Arapça kursları gibi, Arapça dili ve edebiyatı bölümü oan üniversitelere de bakmanız işinize yarayabilir. Lisans bölümü okuyarak Arapçanızı geliştirebilir veya sadece hazırlık bölümünü tamamlayarak dile bir giriş yapmış olursunuz. Denemeye değer!

Çalışan da olsanız öğrenci de olsanız, üniversitede Arapça dili dersleri almanın bir yolunu mutlaka bulabilirsiniz.

Üniversitede başka bir bölüm okuyorsanız üniversitenizin yabancı seçmeli dillerini iyice araştırın ve kendi dillerinizin yanı sıra Arapça dersleri almaya başlayın.

Çalışıyorsanız da akşam eğitim verilen ikinci öğretim Arapça bölümünü tercih edebilir veya akşam kurslarına katılabilirsiniz.

Arapça ile ilgili bir kariyer hedefiniz varsa alabileceğiniz en iyi belge şüphesiz Arapça Dilinde bir Master belgesidir. Dil eğitiminiz sayesinde Arapça konuşma yazma ve okuma becerilerinizi geliştirebilir, ve CV'nize gururla ekleyebilirsiniz.

Üniversitede dil dersi almanın en iyi yanlarından biri de her daim aklınıza takılan yerleri sorabileceğiniz, sizi gerektiğinde motive edecek ve size tavsiyeler verecek bir öğretmene ulaşabilme imkanınız olmasıdır.

Eğer siz isterseniz öğretmenleriniz ekstra çalışma kağıtları ve dinleme dosyalarıyla çalışmalarınızı da destekleyecektir!

"Dalma" Yöntemi

Bu resmi bir yöntem değildir yani kitaplarda bulamazsınız, fakat Arapça öğrenimine hızlı dalmak isteyenler için idealdir.

Bu yöntemin işe yaraması için önden bazı temel bilgi birikimine sahip olmanız gerekir.

Dalma yönteminin avantajlarından biri de Arapça konuşulan bir ülkenin kültürüne direk dalış yapmaktır ve bu size motivasyon sağlarken aynı zamanda Arapça anadilli bir sürü muhteşem arkadaş edinme imkanı da bulabilirsiniz.

Bu nedenle 'dalma' yöntemi bazı kişiler için biçilmiş kaftandır. Bildiğiniz gibi, Arapça öğrenebileceğiniz birçok ülke var.

Arapça Öğrenmek İçin Özel Ders Almak

Tabi ki Arapçadan özel ders almak kalabalık bir sınıfta ders almaktan çok daha etkili olacaktır.

Seçtiğiniz Arapça öğretmeni ileri düzeyde dil bilgisine sahip olmalı. Arapça özel ders öğretmeni ya uzun zamandır bu dili konuşuyor olmalı ya da, çoğu zaman olduğu gibi, ana dili Arapça olmalıdır.

Arapça ders almak oldukça zordur
Arapça öğrenmek hiç kolay değil fakat pes etmeden çabalamaya devam edin! |Kaynak: Pixabay

Özel ders öğretmeninden ister online ister ev ortamında ders alabilirsiniz. Öğretmen sizin bilgi birikiminizi, eksiklerinizi, ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi değerlendirir, sonrasında yalnızca sizin beklentilerinize ve kapasitenize göre uyarlanmış bir eğitim programı hazırlar.

Dersleriniz sırasında veya sonrasında aklınıza takılan her türlü soruyu sorarak gramatik bilgilerinizi derinleştirirken bir yandan da bolca konuşma pratiği yaparak Arap kültürü hakkında daha fazla bilgi edinebiliriniz.

Özel ders almak gerçekten dil öğrenimi için en çok tavsiye edilen yöntemlerden biridir.

İnternet Üzerinden Arapça Öğrenme Yöntemleri

Dünya çapında bir internet çılgınlığı yaşanıyor. Yaşlı veya çocuk herkesin artık bir bilgisayarı, akıllı telefonu veya tableti var ve tabi bunlarda da internet bağlantısı...

Eğer para harcamadan Arapçanın temellerini öğrenmek istiyorsanız bu yöntem tam size göre!

Bunun dil öğrenmek için en iyi yol olmadığını unutmayın.

Fakat yine de iyi bir başlangıç olduğu söylenebilir.

Bu konuda birkaç websitesi birbiriyle yarışır. Hepsi de içerik ve dizayn anlamında hemen hemen benzer standartlara sahiptir.

Her dil öğrencisinin ilgisini farklı bir şey çekebilir ama yine de aşağıdaki şu sitelere göz atmanızda fayda var:

  • Youtube'da Arap alfabesini ve telaffuzlarını öğrenmek isteyenler için oldukça yararlı olabilecek birçok video bulunur.
  • Alif veya Arab Nemo gibi akıllı telefon uygulamaları
  • The Firdaous sitesi Arap dünyasına bir kapı aralar
  • Superprof, Arapça özel ders veren öğretmenler bulabileceğiniz güvenilir ve kaliteli bir platformdur.
En iyi Arapça öğretmenleri müsait
Zeynep
5
5 (23 yorum)
Zeynep
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Muhamed zuhair
5
5 (25 yorum)
Muhamed zuhair
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (46 yorum)
Kadir
₺175
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahattin orhan
5
5 (7 yorum)
Bahattin orhan
₺85
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yusuf
5
5 (19 yorum)
Yusuf
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Meryem
5
5 (8 yorum)
Meryem
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmad
5
5 (11 yorum)
Ahmad
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emine gülsüm
5
5 (27 yorum)
Emine gülsüm
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (23 yorum)
Zeynep
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Muhamed zuhair
5
5 (25 yorum)
Muhamed zuhair
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (46 yorum)
Kadir
₺175
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahattin orhan
5
5 (7 yorum)
Bahattin orhan
₺85
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yusuf
5
5 (19 yorum)
Yusuf
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Meryem
5
5 (8 yorum)
Meryem
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmad
5
5 (11 yorum)
Ahmad
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emine gülsüm
5
5 (27 yorum)
Emine gülsüm
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Arapça Öğreten Kitap Önerileri

Elbette Arapçayı sadece kitap okuyarak öğrenemezsiniz, fakat öğrenme sürecinizde kitaplar vazgeçilmeziniz olmalıdır.

  • Sıfırdan Arapça Öğreniyorum: Bu kitap grameri anlatan ana konularına dokunmadan genel cümle örnekleri ve alıştırmalarından bir kısmını kaldırıp onların yerine pratik Arapça ve okuma parçaları ile gramere ait bazı ilavelerden oluşmaktadır. Bu eser özel pratik Arapça dersleri alma imkanı olmayıp kendi kendine öğrenmek isteyen ya da kurslara devam edenlerin kolay taşıyıp çok istifade edebileceği bir kitaptır.
  • Arapça Dilbilgisi (Nahiv bilgisi- Sarf Bilgisi): Arapça öğrenmeye yeni başlayanlar ve bir öğretmenle değil de kendi başına öğrenmek isteyenler için basit bir dille Arapça dilbilgisinin analatıldığı bu kitap, oldukça tavsiye edilmektedir. İnternette ve Cd halinde de ilahiyat Arapça dersleri anlatımı mevcuttur.
  • Arabic for Dummies: Bu İngilizce - Arapça kitap, özellikle İngilizce bilgisi iyi düzeyde olan kişilere tavsiye edilir. Kitabın içeriği yeni başlayanlar ve Arapçayı kendi kendine öğrenmeye çalışanlar için tasarlanmıştır. Bölümlere ayrılmış ve her bölüm anlatılan konuyla ilgili küçük quizlerle sona erer.

Arapça Yazmayı Öğrenmek

Arapça okumak da konuşmak da oldukça önemlidir.

Fakat düzgün bir biçimde yazabilmek tamamen yeni bir beceri kazanmayı gerektirir.

Klasik Arapça yazımı yalnızca bir iletişim şekli değil aynı zamanda bir sanattır. Bu nedenle Arapça yazımından bahsederken kaligrafi sanatı adını kullanmak yerinde olur.

Bu sanat dalına geçmeden önce yukarda bahsettiğimiz online aktivitelerle harflerin okunuşuna bir giriş yapmak yararlı olacaktır.

Kolay Arapça Iin önce yazmayı öğrenmelisiniz
Arapça yazı yazma becerinizi geliştirerek yeni bir sanat dalına adım atabilirsiniz! |Kaynak: Visualhunt

Firdaous sitesinde gelmiş geçmiş altı tür Arap alfabesinin en eskisi olan Küfi ve klasik Arapçanın en baskın stili ve geometrisi hakkında temel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Biraz daha derine inerseniz; Arapça yazı stillerinden en güzelleri olan tenani ve nestâlikiyi de görebilirsiniz.

Online video paylaşım siteleri kinestetik ve görsel bellek tekniklerine yardımcı olması açısından faydalıdır, ancak bu videolar tek başına yetmez. Musa Yıldız'ın Arapça Yazma ve Okumaya Giriş kitabını alarak kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederiz.

Türkçe  Arapça / Arapça Türkçe Sözlük

İyi bir dil öğrenme yöntemi mutlaka bolca kelime bilgisi de içermelidir. Arapça ile Türkçe arasında ortak kelime sayısı fazladır ancak konuşmak için yeterli değil elbette.  Akıcı bir şekilde konuşabilmek için bolca kelime ezberlemek gerekir. 

Kelime ezberine tüm dil öğrenenler hassasiyet göstermelidir.

Kelime öğrenme sürecinde mutlaka  bir Arapça- Türkçe / Türkçe - Arapça sözlüğünüz olması lazım.

Yayınevleri yabancı dille ilgili materyalleri satmakta pek zorluk çekmezler bu nedenle dilediğiniz birçok ürünü muhtemlen büyük kitapçılardan veya internetten kolayca bulabilirsiniz.

Türkler müslüman bir mllet olduğundan her daim bir Arapça öğrenme sevdası insanların gönlünde yatar. Bunun gibi daha birçok sebepten dolayı piyasada kendinize uygun Arapça sözlük bulmaka pek de zorlanmazsınız.

Sözlüklerde iki ayrı kategori vardır: geleneksel sözlükler ve online sözlükler

Online sözlükler daha hızlı cevaba ulaşma ve daha geniş kaynağa sahip olma açısından günümüzde daha çok tercih edilmektedir.Kullanabileceğiniz sözlüklerden bazıları şunlardır:

  • Reverso: çok sayıda kullanıcısı ve özenli ekibi sayesinde sürekli zenginleştirilir.
  • Arabdict: Arapça sözlüğün Wikipedia'sı gibidir.
  • Google Çeviri: başlangıçtaki ilkelliğini epeyce aşmıştır. Otomatik metin çevirileri yapan bir teknoloji üretmek belirli bir kelimenin tanımını koymaktan çok daha karmaşık bir süreçtir ancak Google çeviri bunu genelde başarıyla bizlere sunuyor.

Bir yabancı dil öğrenirken nasıl kursa gitmek, özel ders almak veya bir kitaptan yararlanmak büyük önem taşıyorsa iyi bir sözlükten yardım alamak da en az diğerleri kadar önemlidir.

Unutmayın ki Arapça öğrenmenin birçok yolu vardır. Başarılı olabilmek için, size sunulan ve ulaşma imkanınız olan her türlü yöntemi kullanmalısınız.

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Şule

Selam ben Şule! Seyahat etmeyi, keşfetmeyi ve yeni insanlar tanımayı seven, dillerin yapı ve kurallarına büyük ilgi duyan biriyim.