Son zamanlarda, insanların sürekli telefonlarıyla meşgul olmalarıyla ilgili birçok şikayet duymaya başladık. Trafikte, otobüste, metroda ve hatta yürüyüşte bile insanların sürekli ellerindeki teknolojik cihazlarla ilgilendiğinden yakınan çok sayıda insan vardır...

Tabii ki dış dünyadan bu kadar uzaklaşıp "teknolojinin esiri" olmak iyi bir şey gibi görünmüyor. Peki ya insanlar bu aletleri iyi bir amaç için kullanıyorlarsa?

Ya telefonlarıyla bu kadar zaman geçiren insanlar aslında bu zamanı bir dil öğrenmek gibi verimli bir şey için kullanıyorlarsa?

Çevrimiçi kaynaklarla Fransızca öğrenmek mümkün.

Bu bir Fransızca çeviri programı bile olabilir.

Apple mağazasından indirilen tüm uygulamalar arasında, eğitim uygulamaları - dil öğrenme araçları da dahil olmak üzere, en çok indirilenler listesinde iş ve oyun uygulamalarından sonra üçüncü sırada yer alıyor.

Karşılaştırıldığında, sosyal ağ ve alışveriş uygulamaları sırasıyla 17. ve 20. sırada. Yani metroda elinde telefon ya da tablet olup pür dikkat bir şeyler inceleyen bir insanın dil öğrenme programıyla meşgul olması da çok olası!

Fransızca öğrenme uygulamaları tablete de indirilebilir. Kahvenizi alıp indirmeye başlayın!
IPad'ler daha iyi grafik çözünürlüğüne sahiptir, dolayısıyla görsel anlamda bir uygulama Ipad'le göze daha hoş gelebilir. Kaynak: Unsplash

Hareket halindeyken dil öğrenmek için çok sayıda dil öğrenme web sitesi ve uygulaması olduğunu artık biliyorsunuz; bazıları için ödeme yapmanız gerekir ve bazıları tamamen ücretsizdir.

Bu tarz uygulamaların ve sitelerin sayısı o kadar arttı ki muhakkak hepimizin telefonlarında en az bir tanesi vardır!

Ücretli ve ücretsiz kategorilerinde ayrılmalarının yanı sıra bir de belirli bir aşamaya kadar ücretsiz olan uygulamalar vardır, ki çoğunluğu da bu kategoriye girer. Yani, birçok uygulama için iyi bir içeriğe erişmek gibi bir niyetiniz varsa ödeme yapmalısınız.

Yaptığımız araştırmalar bize online Fransızca öğrenme uygulamalarının genel olarak en kaliteli içeriklere sahip ve en çok rağbet gören dil uygulamaların başında geldiğini gösterdi.

Şimdi size Fransızca öğrenmek için en iyi IPhone ve IPad uygulamaları listemizi oluşturuyoruz, kapsamlı denemelerle derliyoruz ve karşılaştırmalı değerlerine göre sıralıyoruz.

En iyi Fransızca öğretmenleri müsait
Elian / reyhan
5
5 (10 yorum)
Elian / reyhan
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gökhan
5
5 (11 yorum)
Gökhan
₺300
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Irem
5
5 (5 yorum)
Irem
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Doga
5
5 (6 yorum)
Doga
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sevim
5
5 (5 yorum)
Sevim
₺140
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Nivedita
5
5 (8 yorum)
Nivedita
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Aysu
5
5 (16 yorum)
Aysu
₺85
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Meryem
5
5 (10 yorum)
Meryem
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elian / reyhan
5
5 (10 yorum)
Elian / reyhan
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gökhan
5
5 (11 yorum)
Gökhan
₺300
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Irem
5
5 (5 yorum)
Irem
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Doga
5
5 (6 yorum)
Doga
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sevim
5
5 (5 yorum)
Sevim
₺140
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Nivedita
5
5 (8 yorum)
Nivedita
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Aysu
5
5 (16 yorum)
Aysu
₺85
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Meryem
5
5 (10 yorum)
Meryem
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

İPhone mu, iPad mi? Ya da her ikisi mi?

İkisi de elde tutulmak için tasarlanmış iki teknolojik alet için uyarlanmış uygulamalar arasında neden bir kıyaslama yaptığımızı merak edebilirsiniz.

Her iki alet için de en iyi uygulamalara geçmeden önce, birini diğerinden ayıran özellikleri ve benzerlikleri açıklayalım.

Aynı:

Her ikisi de aynı sistem üzerinde çalışan ve neredeyse aynı işlevleri gerçekleştirebilen iletişim ve depolama cihazlarıdır.Her ikisi de kameralarla donatılmış olarak gelir ve çeşitli yardımcı programlarla önceden yüklenmiştir.Telefonun ve tabletin çalışması temelde aynıdır: dokunmatik ekranlar, kablosuz bağlantı vb.Birinde diğerinde olduğu gibi aynı uygulamalara sahip olmak için cihazlarınızı senkronize edebilirsiniz.

Dil öğrenme uygulamaları laptop, iPad ve iPhone için kullanılabilir.
Cihazlarınızı aynı uygulamaya sahip olmak için senkronize edebilirsiniz! Kaynak: Pixabay

Farklı:

Telefonunuzu tek elle tutabilir ve değiştirebilirsiniz; IPad genellikle iki elin kullanılmasını gerektirir. Bir uygulamayı kullanarak kablosuz ağlar üzerinden IPad'inizle telefon görüşmeleri yapabilirsiniz, ancak arama yapmak için yalnızca IPhone hücresel ağları kullanabilir. IPad'deki daha büyük ekran nedeniyle, uygulamalar daha küçük telefon ekranlarına göre daha çok yönlülüğe ve daha yüksek çözünürlüklü grafiklere sahiptir.

Herhangi bir IPad, tablet veya telefon için tasarlanmış herhangi bir uygulamayı çalıştırabilir, ancak IPhone yalnızca daha küçük boyutlu cihazlara yönelik uygulamaları çalıştırabilir.

IPad'inizde bir telefon uygulaması kullanırsanız, mutlaka grafiklerin bozuk olduğunu ve doğru çalışmadığını göreceksiniz. Bu ayrımlar konumuzla doğrudan bağlantılıdır. Aslında, uygulama tasarımcıları genellikle ikiz uygulamalar oluşturur; her cihaz için bir tane.

Her iki cihaza birden sahipseniz, büyük olasılıkla bu farklılıkların farkındasınızdır. Apple ürünlerine yatırım yapmayı düşünen herkes için, umarım bu bilgiler sizi yönlendirir. Şimdi, kaliteli bir Fransızca öğrenme deneyimi için uygulamalar listesine devam edelim!

Dil Öğrenmenizi Keyifli Hale Getirecek Eğitim Uygulamaları

In 24 Hours Learn to Speak French

Bu kadar kısa bir zaman diliminde yabancı bir dil öğrenmeye başlayabileceğinize inanıyor musunuz?

Şu anda uygulamayı kullanan bir dil öğrencisinin ifadesine göre, bun uygulama Fransızca öğrenmek için kendi başına da diğer materyallerle de gayet iyi çalışıyor.

Bir dil kursuna kaydolmak zaman ve para gerektirir; özellikle de zaman konusunda sizi oldukça zorlayabilir.

Bu uygulamayla en azından belirli bir seviyeye gelene kadar kendinizi Fransızca'nın eşsiz güzelliğine kaptırabilirsiniz. Ses özelliği, kaydedilmiş kelimeleri ve cümleleri önce İngilizce sonra da Fransızca olarak çalarak hareket halindeyken öğrenmenize olanak tanır.

Dinlerken ekranınıza odaklanma fırsatınız varsa, daha da iyi! Duyduğunuz şeyi görmek her zaman daha iyi kavramanıza olanak sağlar.

Dezavantajları: Maalesef, bu uygulamayı kullanmak için İngilizce bilmek gerekiyor. Aynı zamanda, tekrarlama işlevi yoktur ve dersler otomatik olarak devam etmez. Bir dersi bitirdikten sonra, sonraki öğrenim ünitesini manuel olarak devreye sokmalısınız.

Busuu ile Fransızca Kelime ve Dilbilgisi Öğrenin

Dünya çapında 80 milyondan fazla dil öğrencisi tarafından kullanılan bu uygulama, kullanım kolaylığı ve dil eğitiminin genişliği nedeniyle ödüller bile kazanmıştır.

Bu öğrenme topluluğunun bir üyesi olarak, kelimelerin doğru telaffuzuna ve sık kullanılan cümleleri nasıl söyleyeceğinizi de en doğru şekilde duyabileceksiniz. Doğrudan uygulamanın içine yerleştirilmiş sınavlara girerek kendinizi ara ara test edebilirsiniz!
Daha da iyisi: Yazılım geliştiricileri yakın zamanda bir ilerleme çubuğu eklediler, böylece öğrenmenizi takip edebilir ve akıcılık puanı kazanabilirsiniz.

Ve yeni bir dil öğrenirken, başkalarının ana dilinizi öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz çünkü Busuu bir dil değişim platformu olarak çalışır! Bu uygulamanın dezavantajlarına gelirsek: Ücretsiz olarak sunulan dil öğretimini tamamlayıp kendinize sağlam bir temel oluşturduktan sonra daha derinleşen online Fransızca dersler için ödeme yapmanız gerekecektir. Bunun yanı sıra bazı kullanıcılar uygulamayı çevrimdışı olarak kullanamadıkları yorumunu yapıyor.

Yine de, bu uygulama ile birçok dil becerisi kazanabilirsiniz.

Learn & Play Languages Beginner

Bazı insanlar için, öğrenme süreci ne kadar eğlenceliyse o kadar hızlı gelişir!

Bu uygulama, dili daha hızlı öğrenmenize yardımcı olmak için oyunlarla birlikte işitselliği ve görselliği birleştirir. Uygulamanın en iyi özelliklerinden biri, kelime gruplama yoluyla öğretmesidir.

Örneğin, selamlaşmak için gerekli tüm temel kelimeleri bir kerede öğreneceksiniz.Daha sonra, uygulamanın oyunlarını oynamadan önce bilgi kartları hazırlayabilir veya isterseniz bunları deyimler sözlüğünüze not edebilirsiniz.
İkinci ve hatta üçüncü bir dili öğrenmeye çalışmak çok da kolay değildir, özellikle yaklaşan bir tatil veya iş için Fransızca öğrenmek gibi bir motivasyonunuz yoksa. Bu nedenle, Fransızca eğitiminiz ne kadar eğlenceli olursa o kadar keyifle öğrenirsiniz.

Kolay Fransızca öğrenme söz konusuysa tabletinizi alıp yazmaya başlayın!
Yazarak öğrenmeyi seviyorsanız ya da bir kelimenin aklınızda kalması için yazmaya ihtiyaç duyuyorsanız bir tablet kalemiyle tabletinizin üzerine de yazı yazabilirsiniz. Kaynak: Unsplash

Bu uygulamanın hızlı başlangıç programları ücretsizdir, ancak daha derinlemesine öğrenme küçük bir ücret gerektirecektir. Aynı zamanda uygulamayı kullanmak için temel bir İngilizce'ye sahip olmanız gerekir. İyi yanına gelirsek: bu uygulamayı çevrimiçi veya çevrimdışı olarak kullanabilirsiniz ve hatta bir çeviri programı olarak da kullanılabilir!

Çeviri programlarının Fransızca-İngilizce çevirilerinin Fransızca-Türkçe çevirilerine göre daha başarılı olduğunu göz önüne alırsanız daha da motive olabilirsiniz!

Mindsnacks ile Fransızca Öğrenin

Bu uygulama diğerlerine göre biraz daha zorlu içeriklere sahip olabilir.

Fiil çekimine çok fazla girmese de, kesinlikle her yeni cümleyi ve onunla birlikte gelen aktiviteleri dinleyerek kendinizi sürekli bir Fransızca öğrenimi içerisinde bulacaksınız..

Elbette fiilleri ve fiil çekimlerini ezberleme fırsatınız olacak, ancak bu uygulamada yalnızca bu tür tekrarlara odaklanan dersler yoktur.

Belki de bu uygulamanın en iyi yanı, aile paylaşım özelliği sayesinde sizin gibi Fransızca bilen arkadaşlarınıza da meydan okuyabilmenizdir!

Memrise ile Dil Öğrenimi

Bu dil öğrenme yazılımında türlü türlü oyunlar, konuşma pratiği yapacağınız fırsatlar ve işinize oldukça yarayacak bilgi kartları bulunmaktadır. Dil öğrenmek isteyenlerin muhakkak duymuş olduğu bu programı, Türkçe dilinde de kullanmanız mümkündür.

Memrise'ın belki de en faydalı özelliklerinden bir tanesi de anadili Fransızca olan kişilerin ( öğretmenlerin değil! ) oluşturdukları videolardır! Bu da, yeni sözcükleri tanıtmak konusunda oldukça başarılı bir yöntemdir. Sizleri çalışmaya başlamak üzere olduğunuz öğrenme materyallerine bile götürürler.

Daha bitmedi!

Nesne tanıma özelliği sayesinde bir fotoğraf çekerseniz uygulama, istediğiniz zaman bakmanız için çektiğiniz nesnenin adıyla birlikte fotoğrafı kaydedecektir!

Yeni bir dil öğrenmek hiç bu kadar teknik veya çok yönlü olmamıştı!

Sevebileceğiniz Diğer Uygulamalar

Burada bahsetmiş olduğumuz uygulamaların her biri, dil öğrenmeye yeni bir boyut getiriyor. Erişebileceğiniz birçok farklı uygulama daha vardır, ancak hepsinden burada bahsetmemiz çok da mümkün değil!

Şimdi, büyük ihtimalle daha önceden bildiğiniz birkaç tane uygulamadan bahsedelim:

  • Duolingo : Bir yeterlilik değerlendirmesi içeren ücretsiz bir dil öğrenme platformu
  • Babbel: Abonelik tabanlı bir uygulama ve e-öğrenme platformu
  • Rocket French: En kaliteli, en kapsamlı ve en iyi ses programlarından bir tanesidir. En iyi dil öğrenme uygulaması diyemesek de özellikle dinleyerek öğrenmeyi sevenlerin göz atmasını öneririz.

Yeni Bir Dil Öğrenmenin En İyi Yolu

Bazıları kaliteli ve etkili öğrenmenin yalnızca bir Fransızca öğretmeni ile geleneksel bir sınıf ortamında gerçekleşebileceğine inanır.

Diğerleriyse sınıf ortamını sevmez ve mecbur kalmadıkları sürece asla sınıf sıralarında oturmalarını gerektirecek bir aktivitede bulunmak istemezler.

Etkili öğrenme süreci herkes için değişkenlik gösterir. Herkesin farklı ihtiyaçları ve farklı öğrenme yöntemleri vardır. Dolayısıyla bu konuda net bir beyanda bulunmak mümkün değildir.

Size bu noktada öğrenme süreciniz için doğru uygulamayı keşfetmek için ücretsiz denemelerden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Evet, bu "sınıf ortamı olmadan öğrenemem" diyenler için de geçerli! Fransızca öğrenme siteleri giderek artıyor ve hoşunuza giden bir tanesi mutlaka olacaktır.

Kolay Fransızca öğrenme diye bir şey maalesef yoktur! Ancak bu süreci kaliteli Fransızca öğrenme uygulamaları sayesinde eğlenceli hale getirmek sizin elinizde...Fransızca podcast dinlemek de buna dahil!

Dil öğrenme uygulamaları ve dil öğrenme programları ilk etapta size faydasız gibi görünse de, bunları Fransızca özel ders alırken süreci daha eğlenceli hale getirmek için ya da ders almadan önce temek bir seviyeye gelmek için kullanabilirsiniz.

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!