7682bool(false) bool(false)
Müzik eğitimi sizi ünlü yapabilir.

Ses Eğitimi Nasıl Yapılır?

Müzik Eğitimi ve Şan Nasıl Verilir? İnsan sesi dünyanın en güzel enstrümanıdır. Güzel bir ses tınısına sahip olmaz başlı başına eşi benzeri olmayan bir şeydir. Bu doğuştan gelen bir armağan ve herkese gösterebilecekleri ölçüde bahşedilmemiştir. Ancak, bu yetenekleri kullanmamak büyük bir israf olacaktır. Bu nimeti uygun eğitim, çevrimiçi müzik ve şan eğitimi  ile teşvik etmek […]

8 Mart 20205 dakikalık okuma

Şan dersleri almak mı istiyorsunuz?

Şan hocalarımızın sesinizi eğitmeniz için size harika önerileri var. Hangi seviyede olursanız olun, sesiniz nasıl olursa olsun, hedefiniz ne olursa olsun, aradığınız yardımı burada bulacaksınız.

Hepimizin şarkı söyleme yeteneği var, fakat herkes sesini nasıl kullanacağını ve şarkı söyleme tekniklerini bilmiyor. Superprof sesinizi şan hocaları ve ses eğitmenleri için gidilecek en iyi adrestir. Türkiye’de yüzlerce eğitmen bize güveniyor.

Şan hocası ile sesinizi eğitmek istiyorsanız ilanlarına göz atın. Şan derslerinizi yüz yüze evinizde veya online olarak alma seçenekleriniz de mevcut.

Şan dersleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana gibi Türkiye’nin en büyük şehirleri yanında diğer şehirlerde de Superprof ile bulunabilir.

Şan dersi almak

Hem şimdiki hem de geçmişteki en ikonik ve tanınabilir müziklerden bazılarını çoğumuz söyleyebilmek isteriz. Ülkemizde ve dünyada yer alan popüler sanatçıların şarkıları her daim bize ilham verir. Yıllar boyunca müzik sanatının gelişimine katkıda bulunan etkili sanatçıların sonsuz bir listesi var.

 

Demek bir müzik kariyeri mi arıyorsunuz? Yoksa, asla yerine getiremediğiniz uzun vadeli bir ilgiyi keşfetmek için mi buradasınız? Neyse ki sizin için ülke çapında, bu yolculukta sizi desteklemek isteyen çok sayıda saygın şarkı söyleme koçları ve akıl hocaları var.

 

Ülke, dünya çapında modern müziğin temelini oluştururken, ajanslar sürekli olarak yeni yetenekler arıyor. Ancak, tek başına şöhretin doruklarına ulaşma potansiyeline sahip bir ses almıyor. Piyano veya gitar gibi bir enstrümana benzer şekilde, ses telleriniz gerilmeden kalırken potansiyele ulaşılmasını sağlamak için sesiniz eğitilmeli ve çeşitli teknikler öğrenilmelidir.

 

Şarkı Söylemenin Faydaları

Düzenli şan dersleri söz konusu olduğunda birçok fayda vardır.

 

Psikolojik/duygusal faydalar: Şarkı söylemek, vücudun ana stres hormonu olan kortizol denen şeyi azalttığı için bilinen bir stres gidericidir. Ayrıca, enerji seviyelerinde bir artışı savunan endorfin salınımı yoluyla kendine güveni artırabilir.

 

Sosyal faydalar: Hem sanat hem de ifade biçimi olarak şarkı söylemek, işbirliği içinde performans gösterenler arasında uyumlu bir bağ gerektiren bir süreçtir. Şarkı gruplarından, berber kuartetlerine, korolardan gospel gruplarına; Başkalarıyla şarkı söyleyerek birlik ve beraberlik duygusu yaratılabilir.

 

Fizyolojik faydalar: Sesini düzenli olarak kullanan herhangi bir profesyonel şarkıcıyla konuşursanız, ses tellerinizi korumalı ve dengeli tutmak için nefes alma teknikleri esastır. Solunum stratejilerinin geliştirilmesi, akciğer kapasitesini ve kişinin solunum sisteminin genel çalışmasını artırabilir. Gördüğünüz gibi, düzenli şarkı söyleme pratiğinin birçok faydası var. Şimdi, yeni başlayan biri olarak, katılmanın en iyi yolu nedir?

 

Türkiye’deki Vokal Eğitmenleri

Türkiye’deki en saygın müzik okullarından ve kolejlerinden bazılarına ev sahipliği yapan, aday öğrencilerin klasik, caz ve çağdaş şarkı söyleme konusunda uzmanlaşabilecekleri üniversite programları vardır.

 

Hevesli şarkıcılar, böyle yüksek profilli koçlarla haftalık veya iki haftada bir seanslara başlama fırsatına sahip olsalar da, bu, gelişmekte olan şarkıcıların çoğu için her zaman finansal olarak uygun olmayabilir. Kullanılabilirlik ve önemli bir saatlik ücret nedeniyle, daha gerçekçi bir seçenek, sıralamalarda çalışan bir vokal koçu aramak olacaktır.

 

Superprof  Türkiye’deki Sayısız Vokal Eğitmeni

Web sitesinde sayısız kayıtlı şarkı söyleme öğretmeni ile, ülke genelinde çoğu ilçe ve şehirde vokal profesyonelleri bulunabilir ve her biri farklı uzmanlık, deneyim, fiyat ve bulunabilirlik seviyelerine sahiptir.

 

Klasik olarak eğitilmiş piyanist ve vokal koçlarından profesyonel bestecilere ve hatta vokal terapistlerine kadar, öğrenci ve öğretmen arasındaki kimyanın oluşup oluşmadığını görmek için ilk derslerini ücretsiz olarak vermeye istekli çok sayıda kişi var. Bir vokal öğretmeni en uygun maliyetli alternatif olabilir.

 

Bazı koçlar hizmetlerinin reklamını Türkiye’de bölgesinde düşük bir fiyata yapıyor. Tabii ki, öğrenci koçların evine gidip gelmekten sorumludur, ancak bu kadar düşük fiyatlar, düzenli seansları çoğu zaman bir olasılık haline getirir. Sanat tarihine sahip canlı şehirler, bir enstrüman öğrenmek veya kişinin ses yeteneklerini geliştirmek için harika bir yerdir.

 

Superprof web sitesine bir bakışta, çeşitli şarkı stillerinde uzmanlaşmış bir dizi farklı vokal koçu gösterilecektir. Çok yönlülerden, açıkça caz ile ilişkili öğretim tekniklerine odaklananlara; Yakınınızdaki antrenörlerin profillerinde arama yapmak, başlamak için harika bir yoldur.

 

Şan Hocaları ile İletişime Geçerken Bilmeniz Gerekenler

Yakın çevrenizdeki vokal koçlarının her profili, öğretmenin uygun olup olamayacağını öğrenci olarak belirlemenize yardımcı olacak bir dizi ayrıntı gösterecektir. İlk olarak, kişisel biyografileri geçmiş deneyimlerinin yanı sıra göreceli nitelikler ve (varsa) vokal öğretim tekniklerinin stillerini de göstermelidir. Hizmetleri için bir saatlik ücret, sonraki aylar boyunca kullanılabilirlikleriyle birlikte görünür olmalıdır. Aynı anda birden fazla öğretmenle iletişime geçilebilir ve çoğu ilk derslerini ücretsiz olarak sunar; bu, öğrencinin uzun vadeli bir taahhütte bulunmadan önce bir dizi olası vokal koçunu deneyebileceği anlamına gelir.

 

Profilleri ayrıca, genellikle ortalama üç saat civarında olan bir yanıt süresine sahip olacaktır, bu nedenle genellikle aynı gün yanıt beklersiniz. Daha fazla bilgi, dersin nerede yapılacağını (uzaktan, web kamerası aracılığıyla veya halka açık bir alanda), ardından öğretime açık oldukları yeterlilik ve deneyim düzeyini