Adana, tarihi ve doğal güzellikleriyle her zaman dikkat çeken bir şehir olmuştur. 1.77 milyon nüfusuyla birçok farklı mesleğe ev sahipliği yapıyor. Bu mesleklerin en yaygın olanlarından biri de tahmin edebileceğiniz gibi öğretmenlik. Bu sebeple Adana’da size matematiği sevdirecek ve öğretecek bir öğretmen bulmakta hiç zorlanmayacaksınız.

Matematikte ilerlemek istiyorsanız bir matematik kursu, özel matematik öğretmeni veya etüt merkezi ile çok daha etkili çalışabilirsiniz. İçlerinden hangisini seçeceğiniz tamamen size kalmış. Öğrenim tarzınıza göre yaşıtlarınızla küçük gruplar hâlinde veya tek başınıza bir öğretmenden birebir özel dersler almayı tercih edebilirsiniz.

Bu makalede size rehberlik etmek için Adana matematik etüt merkezleri ve matematik kurslarına değineceğiz.

Adana özel ders matematik
Adana'daki kurslar ve özel derslerle matematiğinizi geliştirin. | Kaynak: Unsplash

Adana Matematik Dünyası

Adana Matematik Dünyası, kişiye özel VIP eğitim paketleriyle 1-4 kişilik gruplarda veya 8-12 kişilik sınıflarda eğitim veriyor. Farklı şehirlerde de şubeleri bulunan Matematik Dünyası Adana içinde oldukça popüler.

Matematik Dünyası şu ilkelerle hizmet veriyor:

 • İnsana ve bireysel farklılıklara saygı göstermek.
 • Karşılıklı ilişkilerde hoşgörülü olmak.

 • Öğrenci ve veliye karşı dürüst olmak.

 • Kurumsal ve sosyal çevreye karşı güvene dayalı ilişki kurmak.

 • Başarının bütünsel olduğu bilinciyle ekip ruhu bilinciyle hareket etmek.

 • Sorunlara karşı çözüm odaklı yaklaşım sergilemek.

 • Bireylere karşı genel ahlaki değerler içerisinde hareket etmek.

 • Marka başarısı bireysel olarak değil ortak akıl ile gerçekleşir.

 • Kişisel başarı ancak kişiye özel eğitimle mümkündür.

 

Matematik Dünyası, yayın alanında 5 k öğrenme modeline göre okula yardımcı kaynaklar hazırlamıştır:

 • K1: KÖK - Konu Öğretimi Kılavuzu
 • K2: KKT - Konu Kavrama Testi
 • K3: KUT - Konu Uygulama Testi
 • K4: KDT - Konu Değerlendirme Testi
 • K5: KTT - Konu Tarama Testi

Okuldaki matematik derslerinizde daha başarılı olmak ve sınavlardan daha yüksek puanlar almak istiyorsanız Matematik Dünyası'nda ders almaya başlayabilir, bu faydalı kaynaklardan yararlanabilirsiniz!

Üstelik Matematik Dünyası'nda bulabileceğiniz tek eğitim üniversite sınavlarına veya KPSS'ye hazırlık değil. 4-6 yaş, 7-10 yaş, 11-13 yaş, 14 ve ileri yaş gruplarına zekâ geliştirme eğitimleri de veriliyor. Çocuğunuzun erken yaşta analitik düşünme becerileri edinip zihnini geliştirmesini sağlamak istiyorsanız bu kursları da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Matematik Dünyası birebir veya grup hâlinde derslerin yanı sıra uzaktan canlı eğitimler de veriyor. Böylece evinizden eğitiminize devam edebiliyorsunuz!

Dördüncü Boyut

Adana Dördüncü Boyut Eğitim Kurumu, 2004 yılından beri hizmet veriyor ve öğrencileri her yıl büyük başarılara imza atmaya devam ediyor.

İlköğretim (LGS) şubesinde öğrenciye temel bilgiler aktarılıyor ve alanında uzman öğretmenler öğrencilerin çalışmalarını sıkı bir şekilde takip ediyor.

TYT AYT kurs merkezinde ise lise öğrencileri üniversiteye etkili yöntemlerle hazırlanıyor. Öğrencilerin maksimum potansiyellerine ulaşması amaçlanıyor. Testler öğrencilerin seviyesine göre, kaldırabilecekleri zorlukta hazırlanıyor.

Dördüncü Boyut'ta sadece matematikten değil, tüm branşlardan özel ders alma imkânınız da var.

Deneyimli ve bilgili öğretmenlerden matematik yardımı alarak konuları ezberlemek yerine mantığını kavrarsınız. Bu da öğrendiklerinizi daha zor unutmanızı sağlar.

Adana matematik etüt merkezleri
Adana'daki etüt merkezleri ve kurslarında yaşıtlarınızla matematik dersleri alarak konuları daha iyi kavrayabilirsiniz. | Kaynak: Unsplash

Sodem Etüt Merkezi

Sodem Özel Turuncu Kişisel Eğitim Kursu, eğitimde kalite ve başarıları ile fark yaratan seçkin bir kurum. Öğrenciye bilgi aşılamanın yanında öğrencinin milli ve manevi değerlere bağlı, toplumsal değerleri benimseyen, çağdaş ve bilimsel düşünmeye önem vererek olayları yorumlayabilen, esnek düşünme yeteneğini geliştirmiş, iletişime açık, pozitif bilimle sosyal bilimleri birlikte sentezleyen iyi bir birey olmasını ve böylece iyi bir toplum oluşturmayı amaçlıyor.

Alanında uzman ve sınav odaklı konularda eğitim veren tecrübeli öğretmen kadrosuyla öğrencilerin öğrenirken kendilerini rahat hissedebileceği bir ortam oluşturuyor. Kurumu öne çıkaran temel özellikleri şunlar:

 • Öğrencilerin isteklerine kulak verilir
 • Eksik derslerin etkin analizi ile çözüm üretilir
 • Samimi bir yaklaşım sergilenir
 • Başarı odaklı çalışılır
 • Zamanlama bilinciyle hareket edilir

Matematiği tek başınıza tam olarak anlayamıyor veya eksiklerinizi kendiniz kapatamıyorsanız Turuncu Gelişim Kursu ile daha hızlı ilerleme kaydedebilirsiniz. Bu gibi eğitim kurumlarında sorularınızı sorabileceğiniz bir öğretmene de her zaman ulaşabileceğinizden eğitiminize aklınızdaki soru işaretleriyle devam etmezsiniz.

Doğru Teknik Eğitim Kurumları

Adana Doğru Teknik Eğitim Kurumları'nda TYT-AYT-YKS kursu ve LGS-TEOG kursu alabilir veya birebir özel ders alabileceğiniz bir öğretmen bulabilirsiniz. Böylece sınavlara girerken kendinizi daha hazır hisseder ve daha yüksek puanlar alırsınız.

Matematik herkesin tek başına çalışarak anlayabileceği bir ders değildir. Bazen yanlış yaptığınız bir soruda hatayı nerede yaptığınızı kendiniz göremeyebilirsiniz. Tam da bu noktada uzman bir eğitimcinin devreye girmesi gerekiyor. Doğru Teknik'te aklınıza takılan matematik sorularını öğretmenlerinize sorabilir, benzer bir soruda tekrar aynı yanlışı yapmaktan kurtulabilirsiniz. Kursta sizle aynı konuları öğrenen birçok yaşıtınız da olacağını unutmayın. Takıldığınız konularda onlardan da yardım alabilirsiniz.

Doğru Teknik'te test çözme tekniklerini öğrenebilir, matematik de dâhil olmak üzere tüm branşlarda daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca sınav kaygınız varsa veya nasıl tercih yapacağınızı bilmiyorsanız rehberlik hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Doğru Teknik'in kendi sitesinde "Neden Matematik" başlığı altında şöyle diyor:

"Matematik simgesel ve biçimsel olarak, akıl yürütmeye dayalı kurallar oyunudur. Evrensel bir dil olup, düşünce ve somut kavramlar arasında bir bağ oluşturur. Matematik nesneleri değil aralarındaki ilişkiyi inceleyen bilim dalıdır. Yaşamın bir parçası olup doğru düşünmeyi, analiz yapabilmeyi ve düşünce  sistemini düzenler. Bunun için matematik eğitimde bu kadar önemli kılınmıştır. Çünkü zihin jimnastiği olarak da tanımlayabiliriz. Çoğu insan matematikten korkar. Aslında bu karanlıktan korkmaya benzer, bilinmeyenin yarattığı korku gibidir. Bundan dolayı matematiği anlamamak doğal olan anlamak ise değil gibi görülür. Bu aslında sadece savunma ve önyargıdır. İnsanların matematiğe karşı korkularını yenebilmeleri için çeşitli yollar ve yöntemler vardır. Matematik aslında matematikçilerin oynadığı bir oyundur. Buna karşılık matematiği sevdirecek çeşitli oyunlar vardır. Satranç, dama, sudoku, patika gibi oyunlar çocukların mantıksal düşünme yeteneği kazanmasını sağlar."

Özet

Gördüğünüz gibi matematik hayatımızın her yerinde. Ve matematikte edineceğimiz beceriler bize birçok konuda avantaj sağlayacak. Buna en basit örnek de ileride kariyer hayatımızda açacağı kapılar. Özgeçmişinizdeki gelişmiş matematik becerileri birçok işverenin dikkatini çekecek ve sizi diğerlerinden bir adım öne taşıyacaktır.

Adana özel ders matematik söz konusu olduğunda birçok farklı seçenek sunuyor. Dilerseniz Superprof'taki matematik öğretmenlerinden biriyle anlaşabilir veya yukarıda bahsettiğimiz eğitim kurumlarından birebir dersler alabilirsiniz. Tabii ki biz sadece birkaç tanesine yer verdik, Adana'da daha yüzlerce kurs var. Kursların ders saatlerine, eğitim verdikleri seviyeye ve konumuna göre kendiniz aralarından seçim yapabilirsiniz. Bazı kurslar sadece hafta sonları, bazıları sadece sabah, bazıları sadece akşam açık olabiliyor.

Adana özel ders matematik online
Online derslerle Adana'nın neresinde olursanız olun matematik eğitiminize devam edebilirsiniz! | Kaynak: Unsplash

Bazı kurslar yaşadığınız yere çok uzak da olabilir. Bu durum size hem zaman kaybettirir hem de bir süre sonra sizi yormaya başlar. Sürekli uzun yol gidip geldikten sonra kursa gidip matematik öğrenme hevesinizi kaybedebilirsiniz. Bu noktada online özel dersler size daha uygun olabilir. Başka bir yere gitmenize gerek kalmadan evinizde veya istediğiniz herhangi bir yerde bilgisayarınızı açıp birebir ve grup derslerinize devam edebilirsiniz.

Az önce bahsettiğimiz gibi çoğu kurumun artık online eğitim desteği verdiğini unutmayın. Özel derslere ayıracak bir bütçeniz yoksa online dersler veren bir kursa da yazılabilirsiniz. Adana'nın neresinde olursanız olun derslerinize devam edebilirsiniz. Hatta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Antalya'daki matematik öğretmenlerinden de online matematik dersleri alabilirsiniz.

Hemen bugün matematik yolculuğunuzda rehberlik edecek bir öğretmen aramaya başlayın!

Matematik öğretmenine mi ihtiyacınız var?

Makaleyi beğendiniz mi?

5,00/5 - 1 vote(s)
Loading...

Seda

Spor yapmayı, film izlemeyi seven; farklı bir kültürü keşfederken ilk yemeklerini deneyen bir çevirmenim. Yeni bir dil öğrenmekse hobilerim arasında.