Hepimizin güçlü ve zayıf olduğu konular farklıdır. Tenis oynamak veya yeni bir dil öğrenmek size kolay gelebilir ancak matematikte zorlanıyor olabilirsiniz. Ama asla öğrenmekten vazgeçmeyin! Elinizden geleni yapmaya devam edin. Düzenli çalıştıktan sonra kesinlikle başarılı olacaksınız!

Matematik derslerinden hiçbir şey anlamadıktan sonra sınavlarda matematik soruları çözmeye çalışmak zor olabilir. Hepimizin illaki anlamadığı bir konu olmuştur. Matematik sınavlarına stres yapmadan girip iyi bir sonuç almayı kim istemez ki? 

Üniversite sınavlarına hazırlanıyorsanız veya genel olarak matematiğinizi geliştirmek istiyorsanız İzmir matematik kursu imkânlarınıza bir göz atalım.

En iyi Matematik öğretmenleri müsait
Mustafa
5
5 (21 yorum)
Mustafa
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mahmut
5
5 (16 yorum)
Mahmut
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (18 yorum)
Zeynep
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Eren
5
5 (37 yorum)
Eren
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yağmur
5
5 (23 yorum)
Yağmur
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hd
5
5 (14 yorum)
Hd
₺300
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mehmet
5
5 (12 yorum)
Mehmet
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mehmet sami
5
5 (15 yorum)
Mehmet sami
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mustafa
5
5 (21 yorum)
Mustafa
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mahmut
5
5 (16 yorum)
Mahmut
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (18 yorum)
Zeynep
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Eren
5
5 (37 yorum)
Eren
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yağmur
5
5 (23 yorum)
Yağmur
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hd
5
5 (14 yorum)
Hd
₺300
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mehmet
5
5 (12 yorum)
Mehmet
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mehmet sami
5
5 (15 yorum)
Mehmet sami
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Superprof ile Matematik Özel Dersler

Superprof'taki uzman matematik öğretmenlerimizle matematiğinizi kolayca öğrenebilirsiniz! Platformumuzda sadece İzmir'de 2700'ü aşkın matematik öğretmeni bulunuyor. Matematik becerilerinizi geliştirmek için bütçenize uygun matematik dersleri mutlaka bulacaksınız.

Matematik kursu İzmir
Superprof ile İzmir'deki matematik öğretmenlerini kolayca bulun! | Kaynak: Unsplash

Superprof'u kullanmak tamamen ücretsiz! Ayrıca ders alırken komisyon ücreti de ödemiyorsunuz. Superprof matematik derslerinizi yüz yüze, birebir, online veya küçük gruplar hâlinde alabilirsiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun matematik derslerinize devam edebilirsiniz. Seçim sizin! Hangi şehirde olursanız olun ders alma imkanınız olacaktır. Örneğin Ankara matematik özel ders öğretmenlerine ulaşmanız Superprof ile artık çok kolay.

Superprof'ta matematik de dâhil olmak üzere ders alabileceğiniz 1000'den fazla alan var.

Matematikte ister başlangıç seviyesinde ister ileri düzeyde olun, Superprof'ta ihtiyaçlarınıza göre bir matematik çalışma programı hazırlayabilecek bir özel ders öğretmeni mutlaka bulacaksınız.

Nesin Matematik Köyü

Nesin Matematik Köyü ilk kurulduğunda sadece üniversite öğrencilerini hedefliyordu. Ancak yoğun talep geldikten sonra bir iki yıl içinde kapılarını ilkokuldan lise ve üniversiteye kadar her seviyede öğrenciye açtı.

Matematik Köyü'nün amacı araştırmacıların ilgi alanına giren matematiği öğrencilere tanıtmak. Bünyesinde köye gönüllü olarak dünyanın ve ülkemizin dört bir yanından gelen akademisyenleri barındırıyor.

Matematik Köyü kâr amacı gütmüyor ve sadece gençlere matematiği öğretmeyi amaçlıyor. Doğru yöntemler kullanıldığında matematiği her öğrencinin seveceği düşüncesiyle hareket eden bir kuruluş. Matematik Köyü herhangi bir müfredatı veya sınav konularını takip etmiyor. Sadece profesyonel matematikçilerin anladığı anlamda matematiği gençlere öğretmeyi ve bu şekilde gençleri matematiksel araştırmaya heveslendirmeyi amaçlıyor.

Nesin Matematik Köyü, İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı olan Şirince köyünün 1 kilometre uzağındaki Kayser dağının yamaçlarında yer alıyor. Köy kurulurken hiçbir ağaca zarar verilmemiş ve hatta kuruluşundan bu yana 5000'den fazla ağaç ve büyük bitki dikilmiştir. Köyde 4 kapalı derslik, 20o kişilik konferans salonu, yaklaşık 700 kitaplık bir matematik, sanat ve felsefe kütüphanesi yer alıyor. Ayrıca dışarıdan gelenler için yatak kapasitesi 161 olan 15  koğuş ve eğitmenler ve çalışanlar için yatak kapasitesi 106 olan 54 ev bulunuyor. Ayrıca köyün içinde tek başınıza çalışmalarınıza devam edebileceğiniz küçük sevimli alanlar da var. Böylece hem yalnız kalıp matematik becerilerinizi geliştirebilir hem de sizinle aynı tutkuyu paylaşan öğrencilerle vakit geçirebilirsiniz.

Matematik Köyü'nde yaz okulu da bulunuyor. Yaz okullarına Türkiye'nin dört bir köşesinden başvurular geliyor. Bu yaz okuluna öğrenciler sadece kendi istekleri doğrultusunda katılabiliyor, velinin zorlaması asla kabul edilmiyor. Ayrıca öğrencinin başvurusunda başarı kriteri aranmıyor ve ayrı bir sınav yapılmıyor. Öğrencinin matematiği öğrenmek istemesi yeterli bir neden olarak kabul ediliyor.

Nesin Matematik Köyü'nün online takip edebileceğiniz programları da var:

  • Soyut Matematik Programları
  • Huriye Tokgöz'den Online Programlar
  • Liselilere Online Matematik Programı
  • Yapay Öğrenme için Matematik

İzmir Şirince Matematik Köyü matematiği severek öğrenmeniz, matematiğe olan ilginizi değerlendirebilmeniz için harika bir yer!

Ege Matematik

İzmir'in hangi ilçesinde olursanız olun size uygun bir özel ders öğretmeninin Ege Matematik'te sizi beklediğinden emin olabilirsiniz! Sitedeki paketlerden birini seçerek özel derslerinize hemen başlayabiliyorsunuz. Üstelik ilk ders ücretsiz!

Ege Matematik'te yapılanları şöyle sıralayabiliriz:

  • Ödev Takibi: Okulda verilen matematik ödevleri dâhil olmak üzere konuları pekiştirmek amacıyla Ege Matematik'te öğretmenlerin verdiği ödevlerin takibi yapılıyor, çözülemeyen sorular anlatılıyor.
  • Kitap Takibi: Kaliteli bir eğitim için alanında etkili konu anlatım kitapları ve soru bankaları öğrenciler için derleniyor.
  • Sistematik Çalışma Programı: Her hafta gün gün çalışma programları hazırlanarak öğrencinin daha düzenli bir eğitim sistemine giriş yapması sağlanıyor.
  • Deneme Sınavları: Her ay anlatılan konular hakkında öğrencilerin seviyesini ölçmek için deneme sınavları yapılıyor. Böylece öğrenci kaydettiği ilerlemeyi görebiliyor.
  • Sınav Takibi: Okulda olacağınız sınavlar için öğretmenler öğrencileri büyük bir özenle hazırlıyor ve böylece öğrenciler düşük not alma kaygısından kurtuluyor.

Çocuğunuzun matematikteki performansı konusunda endişeli olan bir veliyseniz Ege Matematik tam size göre olabilir. Çünkü Ege Matematik'te Veli Bilgilendirme Sistemi de yer alıyor. Veliye sık sık rapor veriliyor ve veliler öğrencinin gidişatı hakkında bilgilendiriliyor.

Ege Matematik, öğrencilerin en iyi okullara yerleşebilmesi ve gelecekte istedikleri mesleklere sahip olabilmeleri için sistematik ve planlı bir çalışma programı yaparak, her konudan tüm çeşit soru çözümleri göstererek, matematiği ezberleterek değil mantığını öğreterek, deneme sınavlarıyla seviye analizi yaparak başarıyla ulaştırıyor.

Odtülüler İzmir Matematik Köyü

Odtülüler Matematik Köyü İzmir, öğrencilerin çoğunlukla çekindiği ve başaramamaktan korktuğu matematik ve geometri dersleri için homojen gruplar oluşturup öğrenciler arasındaki enerjiden faydalanarak matematik çalışma ortamları hazırlanmış ve öğrencilerin matematik öğrenme potansiyellerini maksimum seviyeye çıkarmayı amaçlamıştır. Matematik öğretim programlarına TEOG, YGS-LYS, TYT, YKS, KPSS, DGS, ALES sınavlarına hazırlanan ve ara sınıf öğrencileri katılabiliyor.

İzmir matematik kursu ile matematik dersleri
İzmir'deki matematik kursları ile maksimum potansiyelinize ulaşın! | Kaynak: Unsplash

Matematik köyündeki tüm öğrenciler matematik öğrenme amacı ve isteğiyle bir araya gelmiş öğrenciler olduğundan ortamın sinerjisi de çok yüksek oluyor. Böylece öğrenciler matematikten korkmayı bırakıp zevk almaya başlıyor. Dersler küçük gruplar hâlinde işlense de öğretmenler her öğrenciye bireysel destek veriyor.

Matematik dersini sevmiyorsanız, matematik temelinizin kötü olduğunu düşünüyorsanız, sayısal dersleri beceremiyorum diyorsanız, rakiplerinize fark atmak istiyorsanız Odtülüler Matematik Köyü sizin için harika bir fırsat!

ODTÜ Mezunları Dershanesi her hizmette daima "kalite" ve "mükemmelliği" esas alan bir anlayış benimseyen bir kurum. Kadrosunda her zaman seçkin eğitimci ve idarecilere yer vermeye özen gösterdiğinden burada matematik öğrenmeme gibi bir şansınız yok!

Özet

Matematik kursu İzmir şehrinde yaşayanlar için çok kolayca ulaşılabilen bir fırsattır. Bu makalede bu fırsatların bazılarına yer verdik ancak daha yüzlerce seçeneğiniz olduğunu unutmayın! Tabii ki İzmir matematik özel ders de seçenekleriniz arasında. Gruplar hâlinde matematik öğrenmek size göre değilse birebir dersleri de tercih edebilirsiniz.

Superprof'ta İzmir Matematik özel ders
Superprof ile internet üzerinden matematik eğitiminize devam edebilirsiniz! | Kaynak: Unsplash

Superprof'ta İzmir'deki özel matematik derslerinin saatlik ücreti ortalama 60 TL. Üstelik çoğu öğretmen ilk dersi ücretsiz veriyor!

Artık saatlerce önünüzde açık olan ama hiçbir şey anlamadığınız matematik test kitaplarını bir kenara bırakın! İzmir'de eksiklerinizi gidereceğiniz ve size matematiği sevdirecek bir matematik kursu veya özel ders öğretmeni aramaya hemen bugün başlayın!

Size uygun bir matematik dersi bulduğunuzda ilerleme kaydettiğinizi hemen fark edecek ve başarıyı yavaş yavaş yakalamaya başladığınızı göreceksiniz. Bu da geleceğinizde yeni kariyer fırsatlarının kapılarını aralayacaktır. Matematik becerilerinizin gelişmiş olması sadece matematik testlerinde değil birçok alanda size avantaj sağlayacaktır.

İstanbul, Ankara, Eskişehir, Bursa, Adana ve Antalya'da da matematikteki zayıf yönlerinizi güçlendirmenizi sağlayacak matematik kursları bulabilirsiniz.

Artık işe koyulma zamanı!

Gizemlerle olduğu kadar çözümlerle de dolu olan matematik dünyasını keşfe çıkın!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Seda

Spor yapmayı, film izlemeyi seven; farklı bir kültürü keşfederken ilk yemeklerini deneyen bir çevirmenim.