Antalya deyince tabii ki akla ilk Antalya matematik kursu değil, sahilleri geliyor. Ancak Antalya'da matematik becerilerinizi geliştirmenizi sağlayacak birçok fırsat var!

Matematik kursları, etüt merkezleri, özel dersler... Matematikte hızlıca ilerlemek için hangi yöntemi seçeceğiniz size kalmış. Kendi yaşlarınızda öğrencilerle aynı sınıfta ders almak sizin için daha rahatsa kursları veya etüt merkezlerini tercih edebilirsiniz. Ancak dikkatinizi dağıtacak hiçbir unsur olmadan sadece derse odaklanabileceğiniz birebir derslerle daha iyi öğreneceğinizi düşünüyorsanız özel dersler tam size göre. İstanbul gibi büyük şehirler de yaşıyorsanız şansınız daha yüksektir. İstanbul matematik özel ders öğretmeni düzinelerce bulma şansınız vardır.

Ancak öncelikle matematikle ilgili önyargılarınızı bir kenara bırakmalısınız. Daha derse girmeden dersten sıkılacağınızı düşünmeyin. Bir şeyi anlamadığınızda hemen matematik öğrenmenin imkânsız olduğu düşüncesine kapılmayın. Doğru adımlarla ilerlediğinizde bu dersin aslında o kadar da korkutucu olmadığını göreceksiniz.

Boş zamanlarınızda matematiğe dair farklı şeyler öğrenin. Sadece soru çözmeye odaklanmayın. Mesela matematiğin tarihini öğrenin.

Antalya online matematik dersleri
İnternette iyi bir matematik özel ders öğretmeni veya matematik kursu bulabilirsiniz. | Kaynak: Unsplash
En iyi Matematik öğretmenleri müsait
Mustafa
5
5 (20 yorum)
Mustafa
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Eren
5
5 (33 yorum)
Eren
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yağmur
5
5 (20 yorum)
Yağmur
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mahmut
5
5 (14 yorum)
Mahmut
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hd
5
5 (14 yorum)
Hd
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dogan
5
5 (24 yorum)
Dogan
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Can
5
5 (23 yorum)
Can
₺560
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Doruk
5
5 (20 yorum)
Doruk
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mustafa
5
5 (20 yorum)
Mustafa
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Eren
5
5 (33 yorum)
Eren
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yağmur
5
5 (20 yorum)
Yağmur
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mahmut
5
5 (14 yorum)
Mahmut
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hd
5
5 (14 yorum)
Hd
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dogan
5
5 (24 yorum)
Dogan
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Can
5
5 (23 yorum)
Can
₺560
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Doruk
5
5 (20 yorum)
Doruk
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

İyi Bir Matematik Öğretmeni Nasıl Bulunur?

Matematikteki eksiklerinizi tamamlamak için bir özel ders öğretmeni veya matematik kursu ararken seçim yapmada zorlanabilirsiniz. Çocuğunuz için veya kendiniz için matematik dersleri almak istiyorsanız öncelikle bu dersleri almak isteme sebebinizi iyice düşünün. Matematik derslerine neden ihtiyacınız var? Çocuğunuz okulda matematik dersinde sınıfın gerisinde mi kalıyor? Üniversite sınavlarına mı hazırlanıyorsunuz? Matematik sorularını tek başınıza çözerken zorlanıyor musunuz? Daha sonra hangi konularda matematik dersleri almak istediğinizi belirleyin. Mesela liseye giderken temel matematik işlemleri için değil de cebir, denklemler ve trigonometri gibi konulardan ders almanız gerekebilir. Matematikte hangi seviyede olduğunuzu belirlediğinizde bir matematik öğretmeninde arayacağınız özellikler şekillenmiş olacak. Son olarak da ister İngilizce öğretmeni ister fizik öğretmeni arıyor olun, bir özel ders öğretmeniyle veya kursla anlaşırken şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 • Ders ücreti
 • Ders saatleri
 • Öğretmenin aldığı eğitimler ve becerileri

Kurstaki veya özel matematik öğretmeniniz ders yaparken kendinizi rahat hissettiğiniz ancak profesyonel bir ortam oluşturmalıdır. Superprof'ta Antalya'daki özel ders öğretmenlerine göz atmayı unutmayın!

Antalya özel matematik dersi
Özel dersler matematik becerilerinizi geliştirmenin en hızlı yolu olabilir. | Kaynak: Unsplash

Şimdi Antalya'da matematikte ilerleme kaydetmenizi sağlayacak kurslara değinelim.

Mega Aritmetik

Çocuğunuzun matematiksel becerilerini geliştirmesini mi istiyorsunuz? İleride matematik derslerinde zorluk çekmemesi için analitik düşünme tarzını erken yaşta kavramasının daha iyi olacağını mı düşünüyorsunuz? O zaman Mega Aritmetik tam da aradığınız yer!

Türkiye'nin farklı şehirlerinde birçok şubesi bulunan Mega Aritmetik, Antalya'da da online ve yüz yüze hizmet vermeye devam ediyor.

5-12 yaş arası çocukların zekâlarını ve matematik becerilerini geliştirirken hafızalarını güçlendirmelerini sağlayan eğitimler veriliyor. Yeni kayıt yaptıracak öğrenciler bire bir görüşmelerle değerlendiriliyor. Öğrencinin değerlendirilmesi sonucuna göre ailelere program tanıtımı yapılıyor. Böylece çocuğunuzun nasıl bir eğitim alacağını önceden biliyor olacaksınız.

Mega Aritmetik; MEMORIAD™ Dünya Zihinsel Sporlar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Melik Duyar tarafından geliştirilmiş, Paritmetik™, Mega Soroban™, Anzan™, Mega Zekâ Oyunları™ ve Mega Hafıza™ Teknikleri sistemlerini içeren, 5 ile 12 yaş arasındaki çocukların beyin gelişimlerini desteklemek amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir.

Çocuğunuz böyle bir sistemle eğitim aldıktan sonra şu gibi becerilerini geliştirmiş olacak:

 •  Yüksek konsantrasyon
 •  Gelişmiş dinleme becerileri
 •  İleri seviyede analitik düşünme yeteneği
 •  Hızlı matematik becerileri
 •  Güçlü hayal gücü
 •  Hızlı Öğrenme
 •  Odaklanma kolaylığı
 •  Gelişmiş hafıza gücü
 •  Gelişmiş yaratıcı problem çözme yeteneği
 •  Kendisini daha iyi ifade edebilme
 •  Hızlı zekâ gelişimi

Programınıza göre okul dönemine paralel kurları veya yaz döneminde düzenlenen hızlandırılmış kurları tercih edebilirsiniz.

Antalya Matematik Kalesi

Matematik Kalesi, kendinizi geliştirmeniz için harika bir yer. Bütçenize ve öğrenme şeklinize göre farklı formatlarda ders alabiliyorsunuz: Tek kişi birebir dersler, iki kişilik grup dersi, üç kişilik grup dersi.

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde Işıklar'da yer alan Matematik Kalesi'nde her bir ders 40'ar dakikalık iki bölümden oluşuyor; yani 1 saat 20 dakika sürüyor. Dilerseniz online yer ayırtıp evinizin konforunu bırakmadan Zoom üzerinden de ders alabiliyorsunuz.

Matematik Kalesi, öğrencinin zamanını etkili kullanarak başarılı olmasını amaçlıyor. Aktif program sistemi ile eğitim veriyor. Bu program ise öğrenci takibi ve verimliliğe dayanıyor. Öğrenim süreci öğrencinin eksik ve ihtiyaçlarına göre yeniden programlanıyor. Böylece öğrencilerin verimliliği devamlı kılınıyor ve hedeflerinden uzaklaşmasının önüne geçiliyor.

Antalya Matematik Kalesi'nin sunduğu hizmetler şöyle:

 • Haftalık Deneme Sınavları
  Haftalık sınavlarla öğrencilerin kaydettiği ilerleme denetlenir. Böylece öğrencilerin soru çözme hızları artar ve zamanlarını daha iyi kullanmayı öğrenirler.
 • Soru Çözümleri
  Etüt saatleri ve Whatsapp soru grubu ile öğrenciler sorularının çözümlerine hızlı bir şekilde ulaşıyor.
 • Etkin Rehberlik Hizmetleri
  Öğrenci takibi, veli iletişimi, programlama, ödev takibi ve birçok hizmet ile öğrencinin başarıyla ulaşması sağlanıyor.
 • Tecrübeli ve Dinamik Öğretmenler
  Kurumdaki genç ve dinamik öğretmenler ile öğrencinin derse olan ilgisini kaybetmemesi amaçlanıyor.
 • Yayın Desteği
  Birebir derslerde kişiye özel yayın desteği ve grup derslerinde ders öğretmeninin onayladığı yayınlarla eğitime devam ediliyor.
 • Rahat Çalışma Ortamları
  Kurumdaki kontenjanlar öğrencilerin rahat çalışabileceği şekilde oluşturuluyor. Geniş bahçesi, teneffüshane ve kütüphanesi öğrenciler için sakin bir ortam oluşturuyor.

YKS, LGS, DGS, KPSS, ALES, AÖF... Hangi sınava hazırlandığınız ve matematikte hangi seviyede olduğunuz fark etmiyor. Matematik Kalesi'nden istediğiniz gün ve seanslarda ders alabiliyorsunuz. Zamanınızı etkili kullanarak kendinizi geliştirin ve hedeflerinize bir adım daha yaklaşın!

Seviye Kursları Antalya

Seviye Kursları ile öğrenciler akademik-sosyal becerilerine uygun ve nitelikli yetiştiriliyor. Yaratıcı ve eleştirel düşünerek özgürce karar verebiliyorlar, problem çözebiliyorlar, araştırma yapabiliyorlar ve yeni bilgiler üretebiliyorlar. İnteraktif eğitimlerle bilişsel, duyuşsal ve psikomotor özellikleri doğrultusunda kendi potansiyellerini keşfediyorlar. Bu da sadece matematikte değil birçok derste maksimum potansiyellerine ulaşmalarını sağlıyor.

Ayrıca öğrenciler yaş gruplarına uygun çeşitli kulüp ve sosyal etkinlik çalışmalarına katılıyorlar. Böylece beceri ve kimlik gelişimleri desteklenmiş oluyor. Yani Seviye Kursları öğrencinin gelişimine genel olarak katkıda bulunuyor. Sadece matematik eğitimi almış olmuyor, çeşitli becerilerinizi de geliştiriyorsunuz. Eğitim kurumlarında öğrenme düzeyini ve öğrenmelerin kalıcılığını artıran Tam Öğrenme Modeli uygulanıyor. Alanında uzman öğretmenler sınıf içinde ve dışındaki çalışmalarında çağdaş öğrenme yaklaşımlarını kullanıyor.

"Bir insanı eğitmek, bir toplumu eğitmektir." anlayışı, Seviye Kursları'nın çalışmalarını şekillendiren temel felsefe. Aklın ve bilimin ışığında eğitim ile geleceğe hazırlanmak istiyorsanız siz de bu kursu tercih edebilirsiniz!

Antalya matematik kursu ve öğretmenleri ile dersler
Antalya'da alacağınız derslerin tekrarını deniz kenarında, bir ağacın altında veya sessiz bir kafede yapabilirsiniz. | Kaynak: Unsplash

Özet

Antalya'da matematiğinizi geliştirmek istiyorsanız önünüzde çeşitli seçenekler var. Aralarından seçim yaparken programınızı, öğrenme şeklinizi ve hedeflerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Bir kursun saatleri programınıza uymayabilir, sadece belli konularda eksiğiniz olduğundan sadece o konularda özel ders almak isteyebilirsiniz, sınav döneminde sadece sınava hazırlık dersleri veren bir yere yazılmayı tercih edebilirsiniz.

Antalya gibi doğal güzelliklerle dolu bir şehirde öğrenim hayatınızı sıkıcı olmaktan kurtarabilirsiniz. Test kitabınızı alıp sahilde sessiz bir mekânda sakince soru çözebilir, telefonunuzu veya tabletinizi alıp bir ağacın altında konu anlatım videoları izleyebilirsiniz.  Matematikle ilgili endişelerinizi bir kenara bırakıp kendinizi geliştirmek için elinizden geleni yapın. Matematiğin gireceğiniz sınavlardaki etkisinin çok büyük olduğunu biliyoruz. Bu sınavların da geleceğiniz üstündeki etkisi çok büyük. Matematik becerilerinizi geliştirmek için harcayacağınız her kuruşu geleceğinize yaptığınız bir yatırım olarak görebilirsiniz.

Matematik becerilerinizin gelişmiş olması size sadece sınavda değil, hayat boyunca büyük avantajlar sağlayacaktır. Günlük hayatınızda yaptığınız sıradan işlemlerde bile matematiğinizin iyi olmasının işinizi kolaylaştıracağı bir gerçek. Ayrıca gelişmiş matematik becerileri, bir yere iş başvurusu yaparken bir adım önde olmanızı da sağlayabilir.

İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de, Eskişehir'de, Bursa'da, Adana'da; Türkiye'nin her yerinde matematikte başarılı olmanızı sağlayacak yüzlerce hatta binlerce öğretmen sizi bekliyor.

Kısacası asla pes etmeyin ve matematik yolculuğunuza devam edin. Doğru ve emin adımlarla ilerledikten sonra başarılı olmamanız imkânsız!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Seda

Spor yapmayı, film izlemeyi seven; farklı bir kültürü keşfederken ilk yemeklerini deneyen bir çevirmenim.