Zaten Hollandaca öğrenmenizin veya bu dili öğrenmeyi düşünmenizin birçok farklı nedeni vardır.

İster yabancı bir dil öğrenmeye yeni başlamış olun, ister Hollandaca'da neredeyse akıcı konuşmaya sahip olun, bilinmesi gereken en güven verici şeylerden biri, Hollandaca öğrenmenin dünya çapında yaklaşık 20 milyon anadilinden oluşan bir toplulukla iletişim kurmanıza olanak sağlayacağıdır. Bu, konuşabileceğiniz oldukça fazla bir insan topluluğu demek!

Buna ek olarak, ister eğitim, ister iş veya eğlence amaçlı olsun, Hollanda'ya gitmeyi planlıyorsanız, Hollandaca'yı bir dil olarak öğrenmek sizin için faydalı olacaktır.

Ne mutlu ki, Hollandaca'nın öğrenmek isteyeceğiniz bir dil olduğunu biliyorsanız, öğrenmek isteyenler için pek çok farklı öğrenme kaynağı bulunmaktadır. Örneğin:

  • İnsanların Hollandacalarını geliştirmelerine yardımcı olacak dersler sunan çok çeşitli web siteleri vardır;
  • Artık pek çok dil öğrenme uygulaması, tekliflerinin bir parçası olarak Hollandaca kurslarına sahip;
  • Kişisel bir öğretmen aracılığıyla veya bir grup atölyesi aracılığıyla Hollandaca'yı çevrimdışı öğrenmenin yolları da bulunmakta.

Bazı kişilerin Hollandaca öğrenmek için yararlı buldukları bir başka yol da ya Hollandaca öğrenmek ya da Hollanda'daki yaşamla ilgili podcast'leri düzenli olarak dinlemektir. Podcast'ler harika bir öğrenme aracıdır, en azından dinlemek için fazla zamanınızı almadıkları ve hareket halindeyken de kullanımı pratik olduğu için podcast'leri dinleyebilirsiniz. Yani ister evde bir podcast dinlemek isterse toplu taşıma araçlarında zaman geçirmek isteyin, kolayca bir veya iki podcast'i dinleyebilirsiniz.

Podcastler ile Hollandaca öğrenimi hem pratik hem de etkili.
Meşgul bir insansanız yolda bile dinleyebileceğiniz podcastler ile Hollandaca eğitiminiz hep elinizin altında. | Pixabay
En iyi Hollandaca öğretmenleri müsait
Ayse
5
5 (12 yorum)
Ayse
₺190
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Murat
5
5 (4 yorum)
Murat
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Oznur
5
5 (11 yorum)
Oznur
₺240
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Simon kaan
5
5 (5 yorum)
Simon kaan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Alicia
5
5 (6 yorum)
Alicia
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Asrın asena
Asrın asena
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Müslüme
5
5 (1 yorum)
Müslüme
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Berna
5
5 (2 yorum)
Berna
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ayse
5
5 (12 yorum)
Ayse
₺190
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Murat
5
5 (4 yorum)
Murat
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Oznur
5
5 (11 yorum)
Oznur
₺240
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Simon kaan
5
5 (5 yorum)
Simon kaan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Alicia
5
5 (6 yorum)
Alicia
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Asrın asena
Asrın asena
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Müslüme
5
5 (1 yorum)
Müslüme
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Berna
5
5 (2 yorum)
Berna
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Bu Podcast'lerle Çevrimiçi Hollandaca Öğrenin

Hollandaca podcast'lerin yardımıyla Hollandaca'yı anlamanızı veya yatkınlığınızı geliştirmenin birçok farklı yolu vardır. Aşağıda, Hollandaca öğrenen öğrencilerin eğitimleri sürecinde faydalanabileceği on adet podcast tanıtılmıştır.

DutchPod101.com
Bu, Hollandaca anlama yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız, ayarlayabileceğiniz en iyi podcast'lerden biri olarak kabul edilir.

Yeni başlayanlar için ileri düzey konuşmacılara kadar mevcut derslerle, yetenek seviyeniz ne olursa olsun kullanmak için harika bir kaynaktır. Podcast'ler, Hollandaca bilginizi geliştirmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır ve dersler sırasında öğretilen kelime dağarcığını öğrenmek ve temel konuları gözden geçirmek söz konusu olduğunda da kaynaklar sağlanmaktadır.

Dahası, her hafta ücretsiz dersler verilmektedir, dolayısıyla yeterlilik seviyenizi geliştirmek için bir servet harcamanıza gerek kalmaz!

One Minute Dutch
Radio Lingua tarafından hazırlanan One Minute Dutch, size Hollandaca dilinin temellerini öğreten on podcastten oluşan kısa bir dizidir.

Podcast'ler boyunca, aşağıdakilerden çeşitli Hollandaca kelime ve ifadeleri nasıl söyleyeceğinizi öğrenmelisiniz:

  • Merhaba ve hoşçakal gibi temel selamlar;
  • Kendinizi nasıl tanıtacağınızı ve birden ona kadar sayacağınızı öğrenin.

Bu podcast muhtemelen daha önce Hollandaca öğrenme deneyimi olanlara pek yardımcı olmayacak olsa da, eğer dilde tamamen yeniyseniz, bu, bazı genel kelimeleri ve cümleleri öğrenmeniz için kendinizi harekete geçirmenin iyi bir yolu olabilir ve  son podcast'i bitirdikten sonra dil hakkında daha fazla bilgi edinmek için umarım sizi cesaretlendirir.

Laura Speaks Dutch

En son Laura Speaks Dutch Podcast'i dokuz yıldan uzun bir süre önce yayınlandı, ancak bu podcast'lerdeki derslerin Hollandaca öğrenenlere hala yardımcı olmadığı anlamına gelmiyor.

Hepsi bir dizi farklı konuyu kapsayan toplamda 50'den fazla podcast var. Dahası, podcast'ler genellikle 10 ila 20 dakika arasında sürüyor, yani günde bir veya iki podcast dinlemek için çok fazla zaman harcamak gerekmiyor!

Zeg Het In Het Nederlands  (Hollandaca Söyleyin)
Bu podcast, henüz Mart 2018'de piyasaya sürüldüğü için bu listedeki bazılarına kıyasla nispeten yenidir. Bununla birlikte, Zeg het in het Nederlands, Hollandaca'nın normalden biraz daha yavaş konuşulduğu, Hollandaca öğrencilerine onların podcasti daha iyi anlamalarına yardımcı olmaya yönelik bir podcasttir.

Podcast'ler çok uzun değildir, genellikle 20 dakikadan azdır, bu da onu Hollandaca dinleme becerilerinizi geliştirmek için harika bir kaynak yapar:

  • Yoldayken veya
  • Zamanınız kısaysa.

SBS Dutch

SBS, farklı dillerde harika bir radyo programları yelpazesine sahiptir ve bu teklifin bir parçası olarak SBS Radio Dutch programıdır. Hollandaca konuşulan çeşitli farklı kısa hikayeler sunar ve çoğu bölüm 5 ila 15 dakika uzunluğundadır; en güncel Hollanda haberlerini hızlıca öğrenmek için mükemmel ve dinleme becerilerinizi geliştirmek için iyi bir yol.

To Speak Dutch

Frank van Rooijen'in bu podcast dizisi 2012'de sona erdi, ancak her podcast'teki dersler Hollandaca öğrenen herkese yardımcı olabilir. Podcast'ler, Hollanda'ya yaptığınız seyahatler sırasında veya ana dili Hollandaca olan bir kişiyle konuşurken kullanabileceğiniz yararlı cümleleri öğrenmek gibi konuları kapsarken, diğer konular da işlenir, örneğin:

  • Sayma;
  • Fiil çekimi
  • Diğer şeylerin yanı sıra yön sormak ve tarif etmek.

Podcast'ler iTunes'da bulunabilir.

Echt Gebeurd
Belki de daha ileri düzey Hollandaca öğrencileri için bir podcast olan Echt Gebeurd, insanların gerçekte meydana gelen özellikle komik veya benzersiz hikayeleri anlattığı bir dizi podcast'e sahiptir. Podcast'lerin çoğu kısa ve tatlı olsa da, yaklaşık on dakika uzunluğunda gelirken, diğerleri biraz daha uzun ve 20 dakikaya yaklaşıyor.

Hollandaca dinleme becerilerinizi geliştirmenin bir yolunu arıyorsanız, bu podcast, özellikle zamanınız kısıtlıysa çok yardımcı olabilir.

Hollandaca Haberler
Bu, Hollanda'daki en son haberlerin bir özetini sunan İngilizce konuşulan bir podcasttir. Podcast'ler bu listedeki diğerlerinden biraz daha uzundur ve birçoğu otuz dakikanın üzerinde sürer, ancak Hollanda haberlerini güncel olarak almak için kaynak arıyorsanız, bu podcast'e bir şans verebilirsiniz.

Here in Holland
Here in Holland, Andy Clark'ın Hollanda'daki yaşamla ilgili bir podcast'i. Bu İngilizce konuşulan bir podcast, bu nedenle Hollandaca öğrenmek söz konusu olduğunda kullanmak için harika bir podcast olmasa da, Hollanda'da yaşamın nasıl olduğunu bilmek isteyen herkes için yararlı bir kaynaktır, özellikle de siz Hollandalı değil ve yeterli İngilizce'ye sahipseniz. Böylece çeviri yetenekleriniz de gelişebilir!

Actual Fluency
Bu listedeki son podcast, özellikle Hollandaca konuşanlar veya Hollandaca öğrenenler için tasarlanmadığı için biraz farklıdır.

Bunun yerine, bu podcast, dil öğrenen, dil öğrenmenin daha geniş dünyasındaki konuları takip etmek isteyen ve aynı zamanda kendi seçtikleri bir dili öğrenmek söz konusu olduğunda biraz ilham arayan herkesi hedefliyor.

İTunes, Sticher veya Actual Fluency'nin web sitesinden erişilebilen 100'den fazla podcast var. Dolayısıyla, Hollandaca öğrenirken motive olmakta zorlanıyorsanız, öğrenme yolculuğunuza devam etmek için ilham alıp almadığınızı görmek için bir veya iki podcast yayınlamaya değer olabilir.

Sizin İçin Hollandaca Öğrenmenin En İyi Yolunu Bulun

Podcast'ler, Hollandaca öğrenmenin harika bir yolu olabilir. Örneğin, yeni başlayan biriyseniz, yeni başlayanları hedefleyen bir Hollandaca podcast'i düzenli olarak dinlemek, size temel kelimeleri ve cümleleri, Hollandaca saymayı ve temel fiilleri nasıl çekeceğinizi öğretmeye yardımcı olabilir.

Orta veya ileri düzeyde bir Hollandaca konuşmacı olsanız bile, Hollandaca podcast'lerin sunabileceği çok şey var. Yani Hollandaca haberleri dinlemek veya Hollandaca bir podcast dinlemek, dinleme becerilerinizi geliştirmek için harika bir yol olabilir ve hatta size yeni bir isim veya fiil öğretebilir.

Elbette, Hollandaca öğrenirken sıkışıp kaldığınızı fark ederseniz veya belirli bir Hollandaca dilbilgisi konusu veya belirli kelimeleri nasıl telaffuz edeceğiniz konusunda fazladan yardım isterseniz, Superprof gibi bir siteden kendinize uygun bir Hollandaca öğretmeniyle çalışabilirsiniz.

Hollandaca öğretmeni, bu dildeki yeterliliğinizi geliştirmeye devam etmeniz için ihtiyacınız olan motivasyonu sağlayabilir ve ayrıca, özellikle öğretmeninizin anadili Hollandaca ise, Hollandaca konuşma becerilerinizi geliştirmenin harika bir yolu olabilir. Bu nedenle, dilbilgisini en iyi nasıl öğreneceğiniz konusunda endişeleniyor veya kelime dağarcığınızı nasıl geliştireceğinize dair bazı ek öneriler istiyorsanız, bir öğretmen Hollandaca anlayışınızı geliştirmenize yardımcı olabilir.

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Beste

Jack of all trades master of none. Her an her şey ilgi alanına girmiş olabilir. Bir bakmışsınız ilgi alanından çıkmış. 1 hafta önce toplama bilgisayar kurarken şimdi mantı açmanın inceliklerini öğreniyor olabilir. Bilgi çöplüğü, ilgi alanı tüketicisi.