Bir dil öğrenmek zor bir süreç olabilir. Bunun nedeni, ana dili İngilizce olmayan biriyseniz ve tamamen yeni başlayan biriyseniz, bir dilde gerçekten akıcı olmak için çok zaman ve özveri gerekir.

Bir dili öğrenmenin bu kadar zor olmasının birçok nedeninden biri, hangi yabancı dili öğrenmeyi seçerseniz seçin, öğrenecek çok şey olduğu gerçeğidir. Tüm fiilleri, zamanları, isimleri, sözdizimini, sıfatları, bağlaçları ve ayrıca akıcı hale gelmek için nihayetinde ustalaşmanız gereken cümle ifadelerini ve sıralarını düşündüğünüzde, yeni bir dil öğrenmek neredeyse imkansız bir görev gibi görünüyor.

Neyse ki, bu iş göründüğü gibi içinden çıkılmaz bir hal almıyor. Herkes genel anlama kapasitesi, dile eğilimini göz önünde bulundurarak kendine erişebileceği ve can sıkmayacak hedefler belirlediği sürece hızlı ya da yavaş bir dilde gelişim gösterme potansiyeline sahiptir.

Milyonlarca insanın yeni bir dil anlayışını geliştirmek için başvurduğu yollardan biri, çevrimiçi uygulamaların kullanılmasıdır. Bu dil öğrenme uygulamalarının popüler olmasının birçok nedeni var:

  • Dijital çağda, telefonlarımız veya tabletlerimiz neredeyse her zaman yanımızda, yani dil öğrenme uygulamalarına kolayca erişilebiliyor;
  • Çoğu uygulama, çok fazla zaman ayırmayı gerektirmez, bu da insanların baskı olmadan kendi hızlarında öğrenebileceği anlamına gelir;
  • Neredeyse kişisel bir dil öğretmeni olarak hareket ederler, çünkü size ister dilbilgisi, fiil çekimi veya telaffuz ipuçları olsun yeni bir dilin temellerini ve daha gelişmiş yönlerini öğretirler -

Sonuç olarak, bir dil olarak Hollandaca öğrenmeyi düşünüyorsanız, bir uygulamayı kullanmayı düşünmek mantıklıdır. Yabancı dil olarak Hollandaca öğrenmek isteyebileceğiniz birçok farklı neden vardır.

Örneğin, Hollandaca aslında İngilizce ve Almanca ile aynı dil ağacından geliyor, yani ana dili İngilizce olan kişiler, İspanyolca veya İtalyanca gibi romantik dillere kıyasla Hollandaca öğrenirken çok daha kolay zaman geçirecekler.

Aynı şekilde, Hollandaca öğrendikten sonra, Afrikaanca öğrenmeyi de çok daha kolay bulacaksınız; yani aslında çok fazla çaba sarf etmeden kolayca ek bir dil öğrenebilirsiniz.

Teknolojinin sunduğu olanaklardan en iyi şekilde yararlanarak bir Hollandaca dil kursuna katılmak istiyorsanız, araştırmak isteyebileceğiniz en iyi uygulamalardan bazılarını aşağıda özetledik.

Hollandaca öğrenmek için uygulamaların bir kısmı ücretlidir.
Kimi ücretli kimi ücretsiz olan dil uygulamaları içinden hangisinin size uygun olduğunu seçmek tamamen size kalmış. Belki de klasik metodu sevenlerdensiniz ve yalnızca özel ders alarak işinizi garantiye almak istiyorsunuz. | Pixabay
En iyi Hollandaca öğretmenleri müsait
Ayse
5
5 (12 yorum)
Ayse
₺190
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Murat
5
5 (4 yorum)
Murat
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Oznur
5
5 (11 yorum)
Oznur
₺240
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Simon kaan
5
5 (5 yorum)
Simon kaan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Alicia
5
5 (6 yorum)
Alicia
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Asrın asena
Asrın asena
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Müslüme
5
5 (1 yorum)
Müslüme
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Berna
5
5 (2 yorum)
Berna
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ayse
5
5 (12 yorum)
Ayse
₺190
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Murat
5
5 (4 yorum)
Murat
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Oznur
5
5 (11 yorum)
Oznur
₺240
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Simon kaan
5
5 (5 yorum)
Simon kaan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Alicia
5
5 (6 yorum)
Alicia
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Asrın asena
Asrın asena
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Müslüme
5
5 (1 yorum)
Müslüme
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Berna
5
5 (2 yorum)
Berna
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Hollandaca Öğrenmek İçin En İyi Uygulamalar Nelerdir?

Bu nedenle, bir uygulama aracılığıyla dünya çapında yaklaşık 23 milyon kişi tarafından konuşulan bir dil olan Hollandacayı öğrenmek istediğinize karar verdiyseniz, bir sonraki uğrak noktası sizin için en iyi uygulamanın hangisi olduğuna karar vermektir.

Anlaşılır bir şekilde, dil öğrenme uygulamaları giderek daha popüler hale geldikçe, indirilebilecek ve denenebilecek uygulamaların sayısı da arttı. Bu, ilk başta hangi uygulamaların zaman ayırmaya değer olduğunu ve hangilerinin hardalı kesmediğini bilmek oldukça zor gelebileceği anlamına gelir.

Aşağıda, insanların Türkiye'de Hollandaca kursları almaya karar verdiklerinde dikkate aldıkları en iyi uygulamalardan sadece birkaçı verilmiştir.

Duolingo

En iyi bilinen dil öğrenme uygulamalarından biri Duolingo'dur. Duolingo, Hollandaca dahil çok sayıda dilde dil dersleri sunar ve kısa derslerle dil öğrenimini teşvik etmeye çalışır.

Bu dersler genellikle bir dizi konuyu kapsar ve hem Hollandaca kelime bilgisi ve dilbilgisi anlayışınızı hem de Hollandaca dinleme ve anlama becerilerinizi geliştirmek için tasarlanmıştır.

Derslerde ilerledikçe, ders içeriğinin daha zor hale geldiğini fark etmelisiniz, yani yeterli pratikle Hollandaca dil becerilerinizin geliştiğini görmelisiniz!

Duolingo, indirip kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır, ancak reklamsız içeriğe ve çevrimdışı derslere erişmenizi sağlayan bir premium abonelik de vardır. Dolayısıyla, gerçekten hizmet için ödeme yapmak isteyip istemediğinize karar vereceksiniz. Ayrıca iOS, Windows Phone ve Android ile uyumludur, bu nedenle pek çok mobil cihazla uyumludur.

Babble

Babble, başka bir popüler dil öğrenme uygulamasıdır ve bunun iyi bir nedeni vardır. Konuşma becerileriniz gibi becerilerinizi geliştirerek Hollandaca öğrenmenize yardımcı olurken, aynı zamanda anadili Hollandaca olanların tıpkı podcastlerde olduğu gibi kelimeleri ve cümleleri nasıl telaffuz ettiklerini duyma fırsatı verir. Etkileşimli diyalog kullanarak sohbet becerilerinizi de geliştirmenize katkıda bulunuyor.

Piyasadaki diğer birçok uygulama gibi, dersler genellikle oldukça kısa ve tatlıdır ve yaklaşık 10 ila 15 dakika sürer. Bu, Babble ile Hollandaca öğrenirken çok fazla zaman ayırmayacağınız ve günlük rutininiz etrafında oturumlar çalışabileceğiniz anlamına gelir.

Babble, hizmete erişmek için ücretli bir abonelik gerektirmesine rağmen, iOS ve Android ile uyumludur.

Memrise

Memrise, çeşitli diğer dillerin yanı sıra Hollandaca dersleri sunan başka bir popüler uygulama. Memrise için öne çıkan en önemli noktalardan biri, yeni başlayanlar için bir dil öğrenmeyi seçebilmeniz veya daha ileri düzey derslere geçebilmenizdir; bu nedenle, konu Hollandaca ya da deneyimli bir konuşmacı söz konusu olduğunda tamamen acemi de olsanız, kullanım için uygundur.

Bazı öğrencilerin ilgisini çekecek bir başka özellik de uygulamanın çevrimdışı kurslar sunmasıdır; bu, size sürekli internet erişimi sağlayan bir konumda değilseniz harika bir özelliktir.

Memrise'ın ücretsiz bir sürümü veya 5 Dolar'ın biraz altında başlayan aylık bir ücrete tabi bir pro sürümü var. Memrise, iOS ve Android ile uyumludur.

Elbette, yeni bir dil öğrenmek için bir uygulamayı kullanırken en önemli şey denemektir. Duolingo gibi belirli bir uygulamadan övgüyle söz eden pek çok kişi olsa da, aslında uygulamayı o kadar kullanıcı dostu bulmadığınızı veya onu kullanarak pek bir şey öğrenemediğinizi fark edebilirsiniz.

Durum buysa, yeni bir uygulama indirmekten korkmayın ve buna nasıl devam edeceğinizi görün. İster yeni başlayan ister ileri düzey bir öğrenci olun, kendi öğrenme tarzınıza uyan ve Hollandaca'daki yeterliliğinizi geliştirmenize yardımcı olacak bir uygulama bulabilmenizi umuyoruz!

Hollandaca Öğrenmek İçin Uygulamaları Kullanmanın Faydaları

İnsanların bir dil öğrenme uygulaması yardımıyla yeni bir yabancı dil öğrenmeyi seçmelerinin pek çok nedeni var:

  • İşe giderken veya okula giderken dil pratiği veya dil bilgisi alıştırması yapabileceğiniz için kullanışlıdır;
  • Yeni bir dil öğrenmenin, bir öğretmen tutmaya veya grup dil ​​derslerine katılmak için ödeme yapmaya kıyasla genellikle daha ucuz bir yoludur;
  • Hem başlangıç ​​seviyesindeki hem de orta veya ileri seviyedeki konuşmacılar için erişilebilir, çünkü çoğu zaman öğrencinin temel bilgileri kapsayan başlangıç ​​dil derslerini atlamasına izin veren daha deneyimli öğrenciler için testler ve kurs materyalleri vardır.

Dahası, dil öğrenme uygulamalarının büyük çoğunluğu birden fazla dilde dersler sunar. Dolayısıyla, Hollandaca dışında başka bir dil öğrenmek istediğinize karar verdiyseniz, ya da Hollandaca'da belirli bir yeterlilik seviyesine ulaştıktan sonra, aynı uygulama ile yeni bir dil öğrenmek çok kolaydır.

Ya Bir Uygulama Kullanma Fikri Bana Uygun Değilse?

Bir dili öğrenmenin birçok farklı yolu vardır ve elbette herkes bir uygulama aracılığıyla bir dil öğrenmenin kendileri için işe yaradığını düşünmeyecektir.

Örneğin, çok kısa bir sürede Hollandaca öğrenmeniz gerekiyorsa, çoğu uygulamada sunulan derslerde hızlı bir şekilde ilerlemek yerine yoğun bir Hollandaca dil kursuna kaydolarak somut sonuçlar elde etmek daha kolay olabilir.

Aynı şekilde, iş amaçlı olarak Hollandaca öğrenmeniz gerekiyorsa, bir uygulama aracılığıyla daha fazla konuşma öğrenmek yerine, size bu bilgileri öğreten bir Hollandaca dil kursu bulmanız da faydalı olabilir.

Son olarak, bazı insanlar konu dil öğrenmek olduğunda daha kişisel bir dokunuşu tercih ediyor. Örneğin, bazı insanlar yalnızca çevrimiçi bir uygulamaya güvenmek yerine, birini düzenli olarak görebilir ve konuşma, dinleme, okuma, yazma ve çeviri becerilerini geliştirmek için onlarla birlikte çalışırsa, dil öğrenirken daha rahat hissedebilir.

Bir özel öğretmenin yardımıyla Hollandaca öğrenmekten fayda sağlayacağınızı düşünüyorsanız, yardım için her zaman bir Superprof eğitmenine başvurabilirsiniz. Superprof, Hollandaca dahil çeşitli konularda ve dillerde geniş bir eğitmen ağına sahiptir. Bu, yerel bölgenizdeki Hollandaca öğretmenleri veya uzaktan ders vermekten mutlu olan öğretmenleri bulmak için sadece posta kodunuzu girmeniz gerektiği anlamına gelir.

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Beste

Jack of all trades master of none. Her an her şey ilgi alanına girmiş olabilir. Bir bakmışsınız ilgi alanından çıkmış. 1 hafta önce toplama bilgisayar kurarken şimdi mantı açmanın inceliklerini öğreniyor olabilir. Bilgi çöplüğü, ilgi alanı tüketicisi.