Hollandaca öğrenmek istemenizin pek çok nedeni olabilir. Belki Hollanda'da iletişim kurmak isteyeceğiniz arkadaşlarınız veya aileniz vardır veya belki de Germen Hint-Avrupa dil grubunun bir parçası olan yeni bir dil öğrenmek istiyorsunuz.

Sebepiniz ne olursa olsun, Hollandaca öğrenmek, bu dili ana dili olarak konuşan 20 milyondan fazla insanla iletişim kurmanıza olanak sağlayacaktır.

İnsanların Hollandaca gibi yeni bir dil öğrenmek istediklerinde düşündükleri ilk şeylerden biri, dil hakkında nasıl daha fazla bilgi edinmeleri gerektiğidir. Örneğin, Hollandaca'yı aşağıdaki yöntemlerin hangisiyle öğrenmek daha iyi?

İnsanların Hollandaca öğrenirken başvurdukları bir başka yöntem de, yeterliliklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için çeşitli web sitelerini kullanmaktır.

Bugünlerde internette o kadar çok dil öğrenme web sitesi var ki, size Hollandaca dilbilgisi, telaffuz, kelime bilgisi, yaygın selamlar ve ifadeler, çeviri ve daha fazlasını öğretebilecek web sitelerini bulmak nispeten kolay.

Bu makale, tamamen yeni başlayan veya orta veya ileri düzeyde bir dil bilgisine sahip olmanıza bakılmaksızın, Hollandaca seviyenizi yükseltmek için başvurabileceğiniz bazı web sitelerini özetlemektedir.

En iyi Hollandaca öğretmenleri müsait
Ayse
5
5 (12 yorum)
Ayse
₺190
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Murat
5
5 (4 yorum)
Murat
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Oznur
5
5 (11 yorum)
Oznur
₺240
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Simon kaan
5
5 (5 yorum)
Simon kaan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Alicia
5
5 (6 yorum)
Alicia
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Asrın asena
Asrın asena
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Müslüme
5
5 (1 yorum)
Müslüme
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Berna
5
5 (2 yorum)
Berna
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ayse
5
5 (12 yorum)
Ayse
₺190
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Murat
5
5 (4 yorum)
Murat
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Oznur
5
5 (11 yorum)
Oznur
₺240
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Simon kaan
5
5 (5 yorum)
Simon kaan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Alicia
5
5 (6 yorum)
Alicia
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Asrın asena
Asrın asena
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Müslüme
5
5 (1 yorum)
Müslüme
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Berna
5
5 (2 yorum)
Berna
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Ücretsiz Çevrimiçi Hollandaca Öğrenin

Çevrimiçi Hollandaca öğrenmek için kullanabileceğiniz pek çok farklı web sitesi vardır; bu, dili evden veya hareket halindeyken (elinizde bir dizüstü bilgisayarınız veya cep telefonunuz olması koşuluyla) öğrenmek istiyorsanız harikadır.

Ancak, Hollandaca dil öğrenme web sitelerinin sağladığı ders türleri web sitesinden web sitesine farklılık gösterir. Örneğin, bazı web siteleri:

 • Hollandaca okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinizi geliştirmeye odaklanan sınıflarla çok yönlü dersler sunabilir;
 • Dilbilgisi, fiil çekimi, kelime bilgisi veya telaffuz olsun, Hollandaca öğrenmenin belirli bir alanına odaklanmayı tercih edebilir
 • Örneğin, orada yaşamak için Hollandaca öğrenmek isteyen veya iş amacıyla Hollandaca öğrenmek isteyenler gibi belirli bir kitleyi hedefler.

Hollandaca öğrenmek için hangi web sitesini veya web sitelerini kullanmayı seçeceğiniz, muhtemelen dil hakkındaki genel bilginizi geliştirmek isteyip istemediğinize veya Hollandaca dinleme becerileriniz gibi belirli bir alana odaklanmayı tercih edip etmediğinize bağlı olacaktır.

Aşağıda, biraz farklı yollarla da olsa, Hollandaca öğrenen herkes için destek sunan bazı ücretsiz web siteleri bulunmaktadır.

Online Hollandaca öğrenimi bazı siteler sayesinde ücretsiz olabilmektedir.
Belirli internet siteleri, Hollandaca ile ilgili belirli kaynak ve programlarını ücretsiz şekilde ilgililerin kullanımına açmaktadır. | Pixabay

Groningen Üniversitesi Hollandacaya Giriş

Bu Kitlesel Çevrimiçi Açık Kurs (MOOC), Hollanda diline yeni başlayanlar içindir ve üniversite, kursun Hollanda'ya seyahat etmek isteyen veya daha geniş Hollandaca öğrenmek isteyen herkese yönelik olduğunu belirtir.

Genel olarak, kursun tamamlanması yaklaşık üç hafta sürer ve diğerlerinin yanı sıra kendinizi nasıl tanıtacağınız ve aileniz ve arkadaşlarınız hakkında nasıl konuşacağınız gibi konuları kapsar.

Üniversitenin Dil Merkezi web sitesinde daha fazla bilgi mevcuttur.

Duolingo
Duolingo, en çok telefonunuzda veya tabletinizde kullanabileceğiniz, tanınmış ve popüler bir dil öğrenme uygulamasıdır. Ancak, Duolingo'yu bilgisayarınızda veya internet bağlantısı olan herhangi bir cihazda da kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Duolingo, Hollandaca dahil birçok yabancı dilde dersler sunar ve dersleri günlük olarak tamamlandığında en etkili olan kısa, yönetilebilir oturumlara ayırmaya çalışır. Hollandaca kursunda ilerledikçe, çeşitli farklı isimler, sıfatlar, zamirler ve fiiller öğreneceksiniz. Ayrıca fiil çekimi gibi farklı gramer kavramlarını da öğreniyor olacaksınız. Yalnız önemli bir not düşelim; Duolingo Hollandaca dilini şu an için yalnızca İngilizce bilenler için sunuyor. Yeterli İngilizceye sahipseniz sizin için hem İngilizce hem de Hollandaca alıştırması gibi olacaktır.

Verbix
Bu web sitesi, dil öğrenenlere sunduğu hizmet açısından oldukça spesifiktir, ancak farkında olunması gereken harika bir kaynaktır.

Özellikle Verbix, Hollandaca da dahil olmak üzere çok sayıda farklı dilde fiil çekimleri yapan ve aynı zamanda fiilleri bir dizi kipte birleştiren bir araçtır. Dolayısıyla, örneğin zijn'in (olmak) geçmiş zamanını nasıl eşleştireceğinizi bulmanız gerekiyorsa, bu siteyi kullanabilirsiniz.

Dutchgrammar.com

Dutchgrammar.com, Hollandaca öğrenmenize yardımcı olacak bir dizi farklı dilbilgisi aracına sahiptir ve bu, Hollandaca konusunda tam bir yeni başlayan ​​olmanıza veya orta veya ileri düzeyde yeterliliğiniz olmasına bakılmaksızın gerçek bir yardımcı olabilir.

Buna ek olarak, web sitesi, Hollandaca dinleme becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak, dinleyebileceğiniz ses klipleri de sunmaktadır.

Hollandaca öğrenmek için web sitelerini kullanırken, asıl önemli olan, hangi web sitelerinin sizin için en yararlı olduğunu bulmaya çalışmaktır. Örneğin, o web sitesinde gezinmeyi kolay bulursanız ve Hollandaca yeterliliğinizi geliştirmek için ihtiyacınız olan tüm öğrenme materyallerine sahipseniz, Hollandaca öğrenmek için yalnızca bir web sitesini kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Aynı şekilde, Hollandaca öğrenmek için çeşitli farklı web siteleri kullanmayı tercih edebilirsiniz - belki biri Hollandaca dilbilgisi hakkında bilgi edinmek için, başka bir web sitesi Hollandaca haber makalelerini okumak için ve diğeri de konuşma ve dinleme alıştırmaları yapmak için.

Bir dili öğrenmenin yanlış bir yolu yoktur, bu yüzden en önemli şey sizin için neyin işe yaradığını bulmak ve bu öğrenme rutinine düzenli uygulama ve tekrar yoluyla bağlı kalmaktır.

Çevrimiçi Hollandaca Öğrenmek İçin En İyi Web Siteleri

Hollandaca öğrenmek söz konusu olduğunda ücretsiz dil kaynakları sunan bir dizi web sitesi olsa da, aynı zamanda Hollandaca dil öğrenme hizmetleri de sunan çeşitli ücretli veya aboneliğe dayalı hizmetlerin olması da aynı derecede geçerlidir.

Nihayetinde, Hollandaca öğrenmek için ödeme yapıp yapmama kararı yalnızca size aittir ve bütçeniz, Hollandaca seviyenizi ne kadar yoğun bir şekilde iyileştirmeniz gerektiği ve şu anda ücretsiz çevrimiçi öğrenme araçlarını kullanmaktan ne kadar memnun olduğunuz gibi faktörlerden etkilenebilir.

Ücretli dil öğrenim hizmetlerini kullanma zorunluluğu olmasa da, başka hangi web sitelerinin mevcut olduğunun farkında olmaya her zaman değer. Bu web sitelerinin birkaç örneği aşağıda özetlenmiştir.

LearnDutch.org
Learndutch.org, ücretsiz Hollandaca derslerinin yanı sıra ücretli premium içeriğin bir karışımını sunan bir web sitesidir.

Hem yeni başlayanlara hem de daha önce Hollandaca deneyimi olanlara hitap eden dersler vardır, bu da onu tüm Hollandaca öğrencileri için oldukça erişilebilir kılar. Ayrıca aşağıdakiler gibi konuları kapsayan bir dizi ders vardır:

 • Hollandaca kelime ve alfabe
 • Hollandaca dilbilgisinin çeşitli yönleri
 • Hollandaca deyimler ve atasözleri.

Tabii ki, premium içeriğe kaydolursanız daha fazla ders mevcuttur, ancak bazı dersler de ücretsiz olarak mevcuttur.

Superprof
Hollandaca öğrenmek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, Hollandaca öğretmeni tutmanın faydalı olduğunu görebilirsiniz. Bunun nedeni, özel bir öğretmenin mevcut yetenek seviyenizi belirleyebilmesi ve size konuşma akıcılığınızı geliştirmenize yardımcı olacak çeşitli özel egzersizler sunabilmesidir. Aşağıdakiler

 • Farklı zamanların nasıl oluşturulacağından, Hollandaca sözdiziminin anlaşılmasına kadar, Hollandaca dilbilgisinin anlaşılması;
 • Hollandaca okuma ve yazma becerileri;
 • Hollandaca biriyle sohbet ederken, aynı zamanda tepkilerini dinleyip anlayabilme.

Superprof, yüz yüze, grup halinde veya çevrimiçi dersler sağlayabilen geniş bir eğitmen ağına sahiptir, bu nedenle, istediğiniz eğitim biçimine karar vermek ve oradan sizin için doğru öğretmeni bulmaktır!

Öğrenmenizi Desteklemenin Başka Yollarını Bulun

İnternet, Hollandaca da dahil olmak üzere herhangi bir yeni yabancı dil öğrenirken kullanmak için kesinlikle harika bir kaynak olsa da, Hollandaca yeterlilik seviyenizi ve Hollandaca konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinizi geliştirmek için başka kaynaklar da kullanmak isteyebilirsiniz.

Çevrimiçi olarak yaptığınız işe ek olarak, ilerlemenizi pekiştirmek için her hafta biraz zaman ayırmanız ve hatta aşağıdakilerden yalnızca bazılarını yaparak yeni dilbilgisi ve kelime dağarcığı edinebilirsiniz:

 • Hollandaca filmleri veya TV şovlarını izlemek;
 • Bir Hollanda romanı okumak;
 • Mümkünse anadili Hollandaca bir konuşmacı ile konuşmak.

Bu faaliyetlerden herhangi biri, mevcut Hollandaca seviyenizi korumanın harika bir yolu olabilir ve hatta dili daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.

İster başlangıç ​​seviyesinde olun, ister anahtar kelimeleri ve cümleleri öğrenerek Hollandaca konuşmayı daha akıcı bir şekilde öğrenmek isteyin, ya da Hollandaca harika bir sohbet gerçekleştirebilecek ileri düzey bir konuşmacı olun, her zaman pratik yapmanın gerek kendi kendinize eğitim yoluyla veya dil kursları yoluyla seviyenizi geliştirerek olanağı vardır.

Unutulmaması gereken en önemli şey, düzenli uygulama ile somut sonuçlar ve Hollandaca seviyenizde genel bir iyileşme görmeye başlamanız gerektiğidir. İyi şanslar ve bu güzel dilin tadını çıkarın!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Beste

Jack of all trades master of none. Her an her şey ilgi alanına girmiş olabilir. Bir bakmışsınız ilgi alanından çıkmış. 1 hafta önce toplama bilgisayar kurarken şimdi mantı açmanın inceliklerini öğreniyor olabilir. Bilgi çöplüğü, ilgi alanı tüketicisi.