Matematik... Olasılık, dört işlem, yüzdeler, formüller, karekökler, üstel fonksiyonlar, logaritmalar... Saymakla bitmiyor.

Bu matematiksel kavramlar gözünüzü korkutuyor olabilir. Ancak doğru destek ve biraz da motivasyonla siz de gerçek bir matematikçi olabilirsiniz.

İhtiyacınız olan tek şey birinin size iyi bir şekilde rehberlik etmesi olabilir. Yöntemlerini sizin öğrenme stilinize göre uyarlamayı bilen ve kaliteli kaynaklara sahip olan bir öğretmenin büyük yardımları dokunabilir.

İnternet online matematik dersleri vermeyi bekleyen öğretmenlerle dolu. Online birebir özel derslerle becerilerinizi geliştirmeniz artık çok daha kolay.

Hatta matematik ücretsiz ders siteleri bile bulabilirsiniz.

İster çok önemli bir matematik sınavına hazırlanıyor olun, ister matematik becerilerinizin tozunu almak istiyor olun; kendinize göre online bir kaynak mutlaka bulacaksınız.

Online matematik soru çözümü için kaynaklar
İnternet üzerindeki kaynaklarla matematikte kendinizi geliştirmeniz artık çok kolay. | Kaynak: Unsplash

Size yardımcı olmak için bu makalemizde online matematik derslerine değineceğiz. Online matematik özel ders öğretmeninizle neler başarabileceğinizden de biraz bahsedeceğiz.

En iyi Matematik öğretmenleri müsait
Mustafa
5
5 (20 yorum)
Mustafa
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Eren
5
5 (33 yorum)
Eren
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yağmur
5
5 (20 yorum)
Yağmur
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mahmut
5
5 (14 yorum)
Mahmut
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hd
5
5 (14 yorum)
Hd
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dogan
5
5 (24 yorum)
Dogan
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Can
5
5 (23 yorum)
Can
₺560
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Doruk
5
5 (20 yorum)
Doruk
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mustafa
5
5 (20 yorum)
Mustafa
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Eren
5
5 (33 yorum)
Eren
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yağmur
5
5 (20 yorum)
Yağmur
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mahmut
5
5 (14 yorum)
Mahmut
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hd
5
5 (14 yorum)
Hd
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dogan
5
5 (24 yorum)
Dogan
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Can
5
5 (23 yorum)
Can
₺560
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Doruk
5
5 (20 yorum)
Doruk
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Online ve Yüz Yüze Matematik Özel Dersler

Özel derslerin hepsini tabii ki ücretsiz alamıyorsunuz ancak bu derslerin geleceğinizdeki etkisini düşününce iyi bir yatırım yapacağınızı düşünmelisiniz. Öğretmeninizle online matematik soru çözümü de yapabilirsiniz.

Okuldaki matematik ders eksiklerinizi online özel derslerle desteklemeyi düşünüyorsanız seçeneklerinizden bahsedelim.

Üniversitede Matematik Dersleri

Üniversite sınavlarından yeterli puanı aldığınızda kariyerinize matematikle devam edebilirsiniz. Veya başka bir bölümde okuyorsanız seçmeli ders olarak matematik dersleri almayı tercih edebilirsiniz.

Birçok üniversitenin sitesinde matematik bölümünde hangi konuların öğretildiği, kaçıncı sınıfta nelerin işlendiği, derslerin kaç saat işlendiği yer alıyor. Dilerseniz üniversitelerin internet sitelerine bir göz atabilir, sizi nelerin beklediği hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu internet sitelerinde başvuru tarihlerini de bulabilirsiniz. Hatta eğer yapılıyorsa üniversite tanıtım etkinliklerine katılarak okulu daha yakından tanıyabilirsiniz.

Tabii ki üniversitede de özel matematik derslerine ihtiyacınız olabilir. Sonuçta daha ileri seviye matematik eğitimi alacaksınız. Dilerseniz derslerden sonra veya sadece hafta sonu özel matematik dersleri alabilir, derste gördüklerinizi pekiştirebilirsiniz. Okuldaki derslerde anlamadığınız noktaları özel ders öğretmeninize sorabilirsiniz. Böylece matematik eğitiminizden en yüksek verimi alabilirsiniz.

Kendi Kendine Matematik Öğrenme

Dilerseniz matematiğe kendiniz de hazırlanabilirsiniz. Tek başınıza tüm konuları öğrenmek sizi biraz zorlayabilir. Tüm o kavramları aklınızda tutmak, aralarındaki bağlantıyı anlamak, soru çözümlerine farklı yöntemlerle yaklaşmak kafa karıştırıcı olabilir. Bu noktada size rehberlik edecek bir online matematik öğretmeniyle çalışmak daha faydalı olabilir.

Online matematik özel ders öğretmeni ile çalışma
Matematiğe kendiniz de çalışabilirsiniz ancak bir özel ders öğretmeni işleri sizin için kolaylaştırabilir. | Kaynak: Unsplash

Tabii ki matematiğe kendi kendinize hazırlanırken ders ve kurs ücretlerinden tasarruf etmiş olursunuz ancak omzunuza daha çok yük biner. Kendi ders programınızı kendiniz oluşturmak durumunda kalırsınız, kendinizi sürekli motive etmeniz gerekir. Bir şeyi anlamadığınızda farklı bir bakış açısına ihtiyaç duyabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir soruda yanlış bir yoldan gidip yine de doğru cevabı bulursanız bu yaptığınız yanlışı tek başınıza fark etmeniz zor olabilir.

Saatlik ders ücretleri bütçenizi çok da aşmayacak bir online matematik öğretmeniyle hazırlanmanız başarılı olma şansınızı artırabilir. Bazı şartlarda bir kursa kıyasla online derslere daha az para ödeyebiliyorsunuz. Derslerin hangi sıklıkta ve hangi saatlerde yapılacağına siz karar veriyorsunuz. Anlamadığınız belli bir konu varsa sadece o konuda özel dersler de alabilirsiniz. Karar tamamen sizin. Böylece zaten iyi olduğunuz bir konuda çok zaman kaybetmezsiniz.

Online matematik öğretmeniniz sizi doğru yola yönlendirir ve nasıl daha etkili çalışabileceğinizi öğretir. Böylece siz de dersle ilgili detaylara takılmaktansa öğrendiklerinize daha çok odaklanabilirsiniz.

Superprof'ta Matematik Özel Ders Bulun

Trigonometri, cebir, diferansiyel denklemler, polinom, üslü sayılar, integral... Hangi konuda yardıma ihtiyacınız olursa olsun Superprof'ta kendinize göre bir öğretmen bulabileceksiniz.

Superprof'ta tüm seviyeler ve tüm sınıflar için online matematik öğretmenleri bulmak çok kolay. Ayrıca platformumuzdaki öğretmenlerin profillerinin belli bir onay sisteminden geçtiğini unutmayın. Böylece kendinizi emin ellere teslim edeceksiniz!

Superprof'ta online matematik dersi veren 50.000'i aşkın öğretmen bulunuyor. Bu nedenle ister ilkokul öğrencisi ister üniversite öğrencisi olun, sizin düzeyinizde dersler veren bir matematik öğretmeni bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Matematik Superprof'taki en popüler derslerden biri. İstanbul'da 15.000, Ankara'da 6.000, İzmir'de 4.000, Bursa'da 1.500, Adana'da 1.300'ü aşkın öğretmen sizi bekliyor. Üstelik online derslerde öğretmeninizin nerede oturduğunun da bir önemi yok. İhtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar ve iyi bir internet bağlantısı olacak!

İster Ankara'da Eryaman matematik özel ders arıyor olun, ister İzmir Bornova'da özel matematik dersi arıyor olun size uygun bir öğretmeni bulacaksınız.

Neden Özel Öğretmenle Ders Yapmalı?

Özellikle matematikte yardım almadan belli bir başarı elde edebilen kişiler, özel dersleri gereksiz bulabiliyor. Ancak bir özel ders öğretmeni tüm yaştaki öğrenciler için oldukça faydalı olabilir. Doğal yeteneklerini ortaya çıkarabilir.

Özel ders öğretmenleriyle online matematik soru çözümü
Online dersler veren matematik öğretmenleri tam da ihtiyacınız olan desteği sağlayabilir. | Kaynak: Unsplash

Okuldaki öğretmenlerin dersleri müfredatla sınırlıdır. Her derse belli bir zaman ayırabilirler. Bu nedenle öğrencinin anlamadığı bir konu olduğunda haftaya tekrar aynı konuya değinme gibi bir şansı olmayabilir. Bu da öğrencinin sınıfın gerisinde kalmasına ve daha sonra gördüğü matematik konularını anlamakta güçlük çekmesine sebep olabilir. Tam da bu noktada online bir matematik öğretmeni öğrencinin yardımına koşabilir.

Online özel dersler sadece zorluk çeken öğrenciler için faydalıdır diye bir şey de yok tabii ki. Matematikte başarılı olsanız bile bu başarıyı korumak, pekiştirmek ve zayıf noktalarınızı güçlendirmek için online matematik dersleri alabilirsiniz. Ayrıca özel ders öğretmeniniz sizin için bir çalışma programı hazırlayacağından sizin bu konuda saatler harcamanıza gerek kalmaz.

Türkiye'de online matematik özel derslerin saatlik ücreti ortalama 60 TL.

Superprof'ta online ders alabileceğiniz binlerce öğretmen var. Webcam aracılığıyla alacağınız özel derslerde nerede olduğunuz fark etmez. Öğretmeninizi duyabileceğiniz ve derse odaklanabileceğiniz bir yerde olmanız yeterli olacaktır. Dünyanın her yerinden online matematik dersleri alabilirsiniz.

Superprof, dünya çapında oldukça popüler bir eğitim platformudur. Bünyesinde size yardım etmeyi bekleyen milyonlarca öğretmen barındırır.

Online Matematik Dersleri ile Matematik

Teknoloji geliştikçe ihtiyaçlarımızı karşılamak da daha kolay hâle geliyor.

İnternette online matematik dersleri ve işinize yarayabilecek matematik siteleri bulabiliyorsunuz. Ve matematik online soru sorma şansınız da olabiliyor.

İster bir sınava hazırlanırken yardıma ihtiyacınız olsun, ister ileri seviye matematik konularını öğrenmek isteyin, ister matematik korkunuzu yenmeye çalışıyor olun; internet kendiniz için en ideal öğretmeni bulabileceğiniz harika bir yerdir. Ancak öğretmeninizi ararken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta olduğunu unutmayın:

  • Öğretmenin sahip olduğu nitelikler neler?
  • Hangi okullarda eğitim almış?
  • Kaç yıllık öğretmenlik tecrübesi var?
  • Online ders vermeyi kabul ediyor mu?
  • Sizin seviyenizde dersler verebilecek mi?

Superprof'ta ilk dersler ücretsiz olduğundan büyük bir adım atmadan önce doğru öğretmeni bulup bulmadığınız konusundaki endişelerinizi giderebilirsiniz. Bu gibi soruları potansiyel öğretmeninize sorabilirsiniz. Dersi işleme şeklini gözlemleyebilir, sizin için faydalı olup olmayacağına karar verebilirsiniz.

Zoom, WhatsApp, FaceTime, Skype... Online derslerinizde kullanabileceğiniz birçok platform var. Bu platformların bazılarında öğretmeninizle dilediğiniz dosyayı ve belgeyi paylaşabilirsiniz. Dersleri haftada kaç kez, saat kaçta, hangi günler yapacağınızsa size kalmış. Kendinizi matematik öğrenmeye en hazır hissettiğiniz saati seçmenizi tavsiye ediyoruz. Akşam çok yorgun oluyorsanız sabah veya öğlen, hafta içi çok yoğun oluyorsanız hafta sonları özel ders alabilirsiniz. Özel derslerin en güzel yanlarından biri de bu. Sizin uymanız gereken bir program veya ders saati yok çünkü programınızı kendiniz belirliyorsunuz.

Uyacağınız tek program öğretmeninizin hazırlayacağı matematik çalışma programı olacak!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Seda

Spor yapmayı, film izlemeyi seven; farklı bir kültürü keşfederken ilk yemeklerini deneyen bir çevirmenim.