Fransızca öğrenmek mi istiyorsunuz? O zaman kesinlikle doğru yere geldiniz! Türkiye'nin her yerinden Fransızca öğrenmeniz çok kolay.

Bir dili öğrenmeye karar vermek çok güzel ve hepimizin atması gereken bir adım. Çünkü, bir dili öğrenmek için pek çok mantıklı neden varken, bu pek çok insanın ilgisini çeken bir konu değil... Bir dili konuşabilmek demek hem yeni bir insan hem yeni bir kültür hem de yeni tecrübeler kazanmak demektir. Bir dili öğrendiğinizde o dile özgü deyimleri ve dilin matematiğini de öğreniyorsunuz ve bu aslında çok eğlenceli bir şey!

İkinci bir yabancı dili konuşabilmek iş için, kendi zihinsel performansınız için ve temel aldığınız kültür için çok yararlıdır. Ve dürüst olmak gerekirse, yurtdışına seyahat ederseniz gittiğiniz ülkenin dilini çok temel ifadeleri dahi olsa konuşmaya çalışırsanız çok iyi olur! Örneğin, "bonjour" ve "merci" veya "buongiorno" "danke" ya da "grazie" gibi!

Öyleyse şimdi Fransızca'ya yakından bakalım! Sizi Fransızca öğrenmeye motive eden birçok faktör olabilir. Belki anadili Fransızca olan bir kadına ya da erkeğe aşık olmuşsunuzdur ve onunla kendi dilinde konuşmak istiyorsunuzdur...Belki Fransa'ya taşınma planlarınız vardır. Belki uluslararası bir organizasyonda işe girmek istiyorsunuzdur ve diplomasi dili olan Fransızca'yı bilmeniz bir ön koşuldur. Belki de yalnızca kucağınıza hoş geldiği için hobi olarak bu dili öğrenmek istiyorsunuz!
Motive edici faktör hangisi olursa olsun, Fransızca dersleri almanın kendiniz için yapacağınız en iyi yatırımlardan birisi olacağından emin olabilirsiniz.
Bu yazımızda, Bursa'da yaşayanlar için Fransızca derslerini nasıl alabileceklerinden bahsedeceğiz!

En iyi Fransızca öğretmenleri müsait
Elian / reyhan
5
5 (10 yorum)
Elian / reyhan
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gökhan
5
5 (11 yorum)
Gökhan
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Fahimeh
5
5 (22 yorum)
Fahimeh
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Doga
5
5 (6 yorum)
Doga
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Aysu
5
5 (16 yorum)
Aysu
₺85
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahadır
5
5 (5 yorum)
Bahadır
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Irem
5
5 (8 yorum)
Irem
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (5 yorum)
Zeynep
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elian / reyhan
5
5 (10 yorum)
Elian / reyhan
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gökhan
5
5 (11 yorum)
Gökhan
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Fahimeh
5
5 (22 yorum)
Fahimeh
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Doga
5
5 (6 yorum)
Doga
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Aysu
5
5 (16 yorum)
Aysu
₺85
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahadır
5
5 (5 yorum)
Bahadır
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Irem
5
5 (8 yorum)
Irem
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (5 yorum)
Zeynep
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Bir Dil Öğrenmek Neden Her Yönden Harika Bir Deneyimdir

Birçok insanın yabancı dil konuşmakla ilgili sıkıntıları olabiliyor. Bu muhtemelen öğrenciyken yabancı dil derslerinde yaşadıkları kötü bir olay ve farklı dilleri öğrenmenin gerçek faydalarının anlaşılamamasından kaynaklanıyor.
Ancak başka bir dil öğrenmek, insanlar için çok faydalı bir şeydir. Üstelik iki dili konuşmanın demans ve Alzheimer'dan korunmaya yardımcı olduğu da kanıtlanmış bir gerçek. Bazı araştırmalara göre, iki dili konuşmak bir şeye konsantre olma ve odaklanmada daha iyi olmanıza yardımcı olur. İzmir'deki Fransızca kursu seçeneklerinize yakından bakalım mı?

Ofiste çalışma masası üzerinde kaktüs
Fransızca dersleri almaya başlamadan önce genellikle hangi seviyede olduğunuza bakılır. | Kaynak: Pixabay

Bilimsel olarak kanıtlanmış durumları bir kenara bırakırsak, gerçekliği apaçık ortada olan bazı yararları daha var. Örneğin, birden fazla sil konuşmak daha fazla insanla iletişim kurmanıza ve bakış açınızı genişletmenize yardımcı olur. Size dünyanın farklı yerlerinde çalışma ve yaşama özgürlüğü sağlar. Ve bununla birlikte, sizin için farklı bir kültüre erişimin kilidini açar.
Aynı zamanda dünyayı daha iyi bir yer haline getirir, sosyal uyum, bütünleşme ve kültürel anlayış ve empati kurulmasına yardımcı olur.

Fransızca Öğrenmenin Faydaları

Ana dilinizi güzel kullanmanın yanı sıra İngilizce bilmek de sizi yeterince kalifiye bir insan yapsa da, ikinci bir yabancı dilden zarar gelmeyeceğini biliyoruz! Fransızca'nın öğrenmek için özellikle avantajlı bir dil olduğunu da söyleyelim...
Bunun nedeni, Fransızca'nın iki yüz milyondan fazla insanın konuştuğu, dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olmasıdır. Neredeyse tüm kıtaları kapsayan otuzdan fazla ülkede resmi dildir ve resmi olarak kullanmayan ülkeler arasında bir ortak dil olarak kullanılmaktadır. İngilizce, İspanyolca ve Mandarin Çincesinin yanında, gerçekten de önemli bir diplomasi, ticaret ve siyaset dilidir. Yani, Fransızca dünyanın ortak dili olmasa da yalnızca Fransa'ya ait olmadığı da kesindir! Üstelik Türkçe'de Fransızca'dan gelen o kadar çok kelime var ki! Fark etmeden günlük hayatımızda da kullandığımız deja vu, asansör, kuaför,ambalaj ve daha birçok kelime Fransızca'dan gelir.

İlk Fransızca Dersinizi Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Peki o zaman Fransızca kursuna veya online Fransızca kursu için nasıl başlayacağınızdan bahsedelim... Bunun cevabı amacınıza ve mevcut dil yeterlilik seviyenize bağlıdır. Yani, aslında orta düzeyde bir konuşmacıysanız ve sadece dilin bazı gramer yönlerini tazelemeyi amaçlıyorsanız, muhtemelen ileri düzeyde Fransızca öğrenmiş ve konuşma dersleri isteyen birinden biraz farklı şeyler arıyor olacaksınız.
Benzer şekilde, temel Fransızca ile başlamak isteyen birisi de bir dil programına en baştan başlamak zorunda kalabilir.
Ama endişelenmeyin!

Dil eğitimi için size uygun bir yer bulduğunuzda, oradaki Fransızca öğretmeni sizi seviyenize göre uygun sınıfa yönlendirecektir. Bu, herhangi bir dil sınıfına katılmadan önce dili konuşmada ne kadar akıcı olduğunuzu ve iletişim yeteneğinizi değerlendirecekleri anlamına gelir. Seviyeniz ne olursa olsun, size uygun bir sınıfı kolayca bulacaksınız.

İstanbul için Fransızca dil kursu seçeneklerinizi de araştırdık.

Bursa'da Fransızca Dersleri Almaya Başlayın

Türkiye'nin en fazla nüfusa sahip dördüncü şehri olan Bursa'da yabancı dil öğrenmek istiyorsanız oldukça şanslı olduğunuzu söylemeliyiz! Ne kadar büyük ve kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız herhangi bir konuda alternatifleriniz o kadar fazla olacaktır. Bursa için de durum farklı değil! Bursa Fransızca dil kursları açısından da oldukça avantajlıdır. Bursa'da Fransızca eğitim vermekte olan birçok kurs vardır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, seviyeniz her ne olursa olsun size uygun bir sınıf mutlaka vardır ve bu sınıfta seviyesi size yakın olan öğrencilerle Fransızca dersler almaya başlayabilirsiniz. İster Fransızca'yı hobi olarak öğreniyor olun isterseniz de profesyonel olarak konuşup sınavlarına hazırlanmak için bir arayışta olun, Bursa'da isteklerinize hitap edecek birçok kurs vardır! Adana içn Fransızca kursu seçeneklerinizden bahsettiğimiz yazımızda da buna değindik...Öyleyse bu seçeneklerden bazılarına hep birlikte göz atalım...

Bursa'da Fransızca Eğitimi Alabileceğiniz Kurslar

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Bursa'da yaşayıp da Fransızca öğrenmek istiyorsanız seviyenize ve isteklerinize uygun kurs bulmanız çok kolaydır.

Alliance Française Bursa: Bursa Türk Fransız Kültür Derneği 1976 yılında kurulmuştur. Derneğin amaçlarından bir tanesi de Fransızca öğrenmek ve geliştirmek isteyenler için dil kursları düzenlemektir. Bu bağlamda, dernekte her seviyede Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve programı dahilinde Fransızca kursları sunulmaktadır. Fransızca eğitimi, pedagojik formasyona sahip ve alanında uzman öğretmenler tarafından verilir. Sitesinden edindiğimiz bilgiye göre, kurslar haftada 2 gün 2 saat, toplamda 4 saat uygulanır; bunun yanı sıra talep üzerine hızlandırılmış ya da bireysel eğitim programı da organize edilir.

Fransa Paris gece ışıkları Eyfel Kulesi
Fransa'ya seyahat etmeden önce Fransız Kültür Derneği aracılığıyla Fransa ve Fransızca hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. | Kaynak: Pixabay

Bursa Eksen Institute: Fransızca programı için sitesinden edindiğimiz bilgilere göre, kursa katılmak isteyen kursiyer adayları seviye tespit sonuçlarına göre seviyelerine uygun olarak sınıflara yetleştirilir ve eğitimleri başlar. Başlangıç seviyesinden itibaren de kendilerini Fransızca olarak ifade etmeye başlayabilirler.

Başkent için Fransızca dil kurslarına bakalım mı?

Bursa'da Fransızca Alanında Lisans Derecesi

Bursa'da Fransızca alanında bir lisans derecesi istiyorsanız ve bunun için bir arayıştaysanız Uludağ Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği Ana Bilim Dalı'na bakabilirsiniz! Sitesinden aldığımız bilgiye göre, Fransız Dili Eğitimi Anabilim Dalında, zorunlu olarak Yabancı Dil Hazırlık Programı uygulanıyor. Yeterlik sınıfında başarısız olan öğrencilerse hazırlık sınıfını tekrar ediyorlar. Aynı zamanda, "Fransızca dil eğitimi ve öğretmenliği ile ilgili alanlarda temel ve uygulamalı özgün bilimsel araştırmalar yapmayı" da görev edinmiştir.

Bununla birlikte, Fransızca alanında bir lisans derecesi elde etmek, haftada bir hobi olarak Fransızca derslerine katılmakla aynı değil! Lisans derecesi, dilbilimin yanı sıra Fransa'nın edebiyatı, kültürü ve tarihi hakkında da belirli bir donanım elde etmenizi sağlar. Üniversite eğitiminizin sonunda alacağınız lisans diploması ile size birçok kapı açılabilir ve bu kapılar yurtdışına da açılabilir! Üstelik, akademide ilerlemek gibi bir niyetiniz varsa yüksek lisans ve sonrasında da doktora başvurusunda bulunabilirsiniz. Antalya için de Fransızca dil kurslarını araştırdık...

Superprof'ta Özel Fransızca Öğretmeni Bulun

Grup dersleri almanın hem avantajı hem dezavantajı vardır. Her ne kadar birden fazla kişiyle eğitim almak eğlenceli ve interaktif görünse de bir öğrenci için ilerleme çok hızlı veya çok yavaş olabilir.
Ve eğer çok hızlı hareket ettiğinizi ya da yeterince hızlı olmadığınızı hissediyorsanız, bu inanılmaz derecede sinir bozucu olabilir.
Bu nedenle özel ders, her zaman göz önünde bulundurmanız için harika bir seçenektir. Eskişehir için Fransızca özel derslerinden bahsettiğimiz yazıda da buna değinmiştik.

Çalışma masası not defteri, kahve fincanı ve laptop
Fransızca öğrenirken ders saatleri dışında da pratik yapmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda sürekli yeni kelimeleri not alacağınız bir not defteri de olabilir! | Kaynak: Pixabay

Sonuçta adı üstünde "özel" ders! Öğretmeniniz sizin seviyenizi tespit ettikten sonra yalnızca sizin için kişiselleştirilmiş dersler yapacaktır. İşlenen konulardan verilen materyallere kadar her şey tamamen size özel olacaktır. Örneğin Fransızca derslerinde oldukça iyisiniz ve konuları çabucak anladığınızı düşünüyorsunuz, ancak konu bazı fiillerin çekimine geldiğinde zorlanıyorsunuz. Özel öğretmeniniz siz her şeyi kafanızda oturtana kadar belirli bir konuyu birden fazla ders işleyebilir. Sonuçta tek öğrenci sizsiniz ve bir konu üzerinde daha fazla zaman geçirmenin başka öğrencileri etkileyeceği bir durum yok!

Superprof'ta öğrencilerin deneyimli, tutkulu ve nitelikli özel Fransızca öğretmenleriyle bağlantı kurmaları için bir platform sunuyoruz. Ders içeriğini size özel olarak uyarlayabilecekler - ve haftada bir kez aynı saatte buluşma zorunluluğu olmayacak!
Bursa'da size Fransızca öğretmek için hazır olan öğretmenlerimiz için konuşursak, Superprof aracılığıyla Bursa'da verilen Fransızca özel derslerinin bir saatlik ortalama ücreti 76 TL'dir. Üstelik öğretmenlerin neredeyse hepsi ilk dersi ücretsiz olarak verirler.

Bununla birlikte, derslerinizi online olarak da almanız mümkündür. Superprof'un 300'e yakın nitelikli Fransızca öğretmeni vardır ve öğretmenlerin çoğu dersleri online olarak da vermektedir. Bu sayede, nerede olursanız olun uzman öğretmenlerinden ders alabileceksiniz.

Şimdiden başarılar diliyoruz!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!