Yabancı dil öğrenmek istememizin birçok sebebi olabilir. Özellikle dünya üzerinde çok fazla insan tarafından konuşulan İngilizce, İspanyolca, Mandarin Çincesi ve Fransızca gibi dilleri öğrenmek istemenin arkasında stratejik nedenler de yatıyor olabilir. Dünyayı dolaşmak için duyulan heves, yeni pazarlara açılmak için ticari amaç, sahip olmak istenilen bir hobi, bir tatilin daha derinlemesine tadını çıkarma ya da becerilerinizi geliştirme isteği sebebler arasında olabilir.
Söz konusu dil Fransızca'ysa, kulağa bu kadar ahenkli gelmesi bile bağlı başına bir sebep olabilir. Ya da belki de bir Fransız'a aşık oldunuz ve onunla kendi dilinde iletişim kurmak istiyorsunuz... Bunların hepsi öğrenmek için harika nedenler. Türkiye'de de Fransızca öğrenmek oldukça kolaydır!

Biz Superprof olarak, Fransızca öğrenmek isteyenlerin her zaman yanındayız! İstemek, başarmanın yarısıdır ve siz Fransızca öğrenmeye karar verdiyseniz önünüzde hiçbir engel yok demektir. Sizin de bildiğiniz gibi Türkiye'de öğrenilen ilk yabancı dil genelde İngilizce'dir. Tek bir yabancı dil öğrenme şansınız olsa bunu İngilizce'den yana kullanmanız da normaldir. Ancak, günümüz dünyasındaki dinamiklere bakarsak, İngilizce'nin yanında ikinci bir yabancı dili de konuşabilenlerin çok daha avantajlı bir konuma sahip olduğunu görebiliriz.

Bazen tüm dünya İngilizce konuşuyormuş gibi gelebilir. Ve Paris'te bir kafeye gittiğinizde çalışanlara siparişinizi İngilizce olarak verebileceğinizi düşünüp Fransızca bilmenin o kadar da gerekli olmadığı kanısına varabilirsiniz. Ancak Fransızca bilmeniz ve siparişinizi Fransızca verebilmenizin size sağlayacağı haz tartışılmazdır. Ayrıca, Fransızların İngilizce konuşmaktan çok hoşlanmadıkları da bilinen bir gerçek!

Antalya'da yaşayanların Fransızca öğrenmek konusunda birçok avantajı vardır. Bunlara değinmeden önce sizi biraz daha motive edelim! İstanbul'da Fransızca dil kursu seçeneklerinize de detaylı olarak bakabilirsiniz.

Sahil deniz kumsal taşlar ve iskele
Türkiyenin turizm cenneti olan Antalya'da yabancı dil öğrenmek çok kolay! | Kaynak: Unsplash
En iyi Fransızca öğretmenleri müsait
Ignace
5
5 (26 yorum)
Ignace
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (49 yorum)
Kadir
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahadır
5
5 (23 yorum)
Bahadır
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (14 yorum)
Gizem
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canan keziban
5
5 (7 yorum)
Canan keziban
₺180
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Nivedita
5
5 (8 yorum)
Nivedita
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ibtissem
5
5 (8 yorum)
Ibtissem
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Muhammad
5
5 (18 yorum)
Muhammad
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ignace
5
5 (26 yorum)
Ignace
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (49 yorum)
Kadir
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahadır
5
5 (23 yorum)
Bahadır
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (14 yorum)
Gizem
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canan keziban
5
5 (7 yorum)
Canan keziban
₺180
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Nivedita
5
5 (8 yorum)
Nivedita
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ibtissem
5
5 (8 yorum)
Ibtissem
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Muhammad
5
5 (18 yorum)
Muhammad
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Neden Fransızca Öğrenmelisiniz?

Yabancı dil öğrenmek birçok sebepten dolayı oldukça tavsiye edilir. Örneğin, birden fazla dil konuşmak demans ve Alzheimer'ı önlemekte yardımcı olur. Ek olarak, farklı bir dil ve kültür hakkındaki bilginizi dil öğrenerek geliştirebilirsiniz.

Bu da bir bakıma en önemli şey. Çünkü iki dilli olmak - veya en azından diğer diller hakkında temel bilgiye sahip olmak kültürel farklılığı anlamaya ve topluluklar arasındaki bağların gelişmesine yardımcı olur. Gittikçe küreselleşen, her zamankinden daha fazla bağlantılı olan günümüz dünyasında, farklı dilleri bilmek gerçekten çok önemli bir ayrıcalıktır.

Her ne kadar İngilizce çoğu ülkenin vatandaşı tarafından biliniyor olsa da, Frasızca konuşulan bir yere tatile ya da iş için gittiğinizde halkla Fransızca konuşmanız daha çok saygı görmenize neden olur. Çünkü aslında gittiğiniz ülkenin dilini öğrenmeye uğraşarak siz de onlara saygı göstermiş oluyorsunuz. Bursa için Fransızca kursu seçeneklerinizi de detaylı olarak inceledik.

Fransızca Kursuna Başlamak

İngilizce, Mandarin Çincesi ve İspanyolca ile birlikte, Fransızca dünyanın en güçlü dilleri arasındadır. Yani, Fransızca bilmeniz size her açıdan büyük bir avantaj sağlar! Ancak, Türkiye'nin en fazla nüfusa sahip beşinci şehri olan Antalya'da çok fazla kurs seçeceğiniz varken size en uygununu bulmak biraz zor olabilir.

Her şeyden önce, herhangi bir dil programına kaydolmadan akılda tutulması gereken önemli nokta, bunun hızlı bir süreç olmayacağıdır. Yalnızca iki derse katılıp da akıcı bir şekilde Fransızca konuşmayı bekleyemezsiniz. Diğer bir önemli noktaysa, ders almaya başlayacağınız kurun belirlenmesi adına bir teste ya da sınava tabii tutulmanızdır. Tabii bu, sıfırdan başlayanlar için geçerli değil...Hangi seviyede olursanız olun gereksinimlerinizi karşılayacak eğitimi muhakkak alacaksınız! Adana için Fransızca dil kursu alternatiflerine bakalım...

Antalya'da Fransızca Dersleri Almak

Türkiye'de turizm denilince akla gelen ilk şehir olan Antalya, yabancı dil eğitimi alabileceğiniz ve hatta dilinizi geliştirebileceğiniz harika bir şehirdir. Öncelikle, birçok ülkenin vatandaşı gibi Fransızlar da Türkiye'de Antalya'yı çok iyi biliyor! Bunun nedeni de, çoğu Avrupalı gibi yaz tatillerinde Antalya'ya seyahat etmiş olmalarıdır. Bu kadar turistik bir şehirde de yabancı dil bilen sayısı doğal olarak artıyor, seçenekleri de öyle! Gelin, hep beraber inceleyelim! Belki de bu sefer Mona Lisa tablosunu görmek için turist siz olursunuz...

Mona Lisa Tablosu Paris Louvre Müzesi'nde sergilenir.
Dünyaca ünlü Mona Lisa tablosunu Paris Louvre Müzesinde görebilirsiniz. | Kaynak: Unsplash

Yıldız Gelişim Akademisi ile Fransızca Öğrenin

Yıldız Gelişim Akademisi, merkezi Antalya Muratpaşa'da olan bir danışmanlık firmasıdır. Hem bireysel hem de kurumsal olarak yabanı dil eğitim programları dahilinde Fransızca eğitimi sunarlar. Yıldız Gelişim Akademisi tarafından sunulan Fransızca kursları kur sistemi olarak verilir. A1 başlangıç seviyesinden başlar. Hangi seviyede Fransızca eğitimi alacağınız öncesinde belirlenir ve buna göre Fransızca öğrenmeye başlarsınız.

Aynı zamanda, dil öğreniminde oldukça önemli olan görsel ve işitsel materyaller de Yıldız Gelişim Akademisi tarafından verilen Fransızca eğitiminde kullanılır. Bunlara ek olarak, yazılı materyallerle de desteklenir. Bütün bunlar, kursiyerlerin dili daha iyi anlamalarını ve dildeki bazı kuralları tam anlamıyla kavramalarını sağlar.

Ayrıca, derslerde okuma, konuşma, dinleme ve yazma becerilerine hitap eden çalışmalar da yapılır. Derslerin sonunda kendinizi Fransızca olarak ifade edebililir ve Fransızca iletişim kurabilirsiniz. Eğitimi başarıyla tamamlamanız durumunda size Yıldız Gelişim Onaylı bir sertifika, MEB onaylı sertifika ve talebiniz üzerine referans mektubu verilir. Bu da, daha önce Fransızca eğitimi aldığınızı kanıtlamanız gereken yerlerde işinize yarayabilir.

Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ile Fransızca Öğrenin

Ankara'da Fransızca kursu alabileceğiniz yerlerden bahsettiğimiz yazımızda TÖMER'i size tanıtmıştık. TÖMER'in Antalya'da da şubesi olduğunu biliyor muydunuz? Antalya'nın merkezinde faaliyet gösteren TÖMER hafta içi 09:00 ile 20:00 ve hafta sonu 09:00 ile 17:30 saatleri arasında hizmet verir. TÖMER'in Antalya şubesinde toplamda 19 sınıf vardır ve sınıflar 8'er, 10'ar ve 15'er kişilik olarak organize edilmiştir.

Dil öğrenme sürecinde teknolojinin önemi yadsınamaz olduğu için de sınıflarda internet, bilgisayar, projeksiyon ve akıllı tahta gibi gerekli teknolojik aletler bulunur. Aynı zamanda, interaktif dersler sunabilmek ve sınıf içindeki iletişimin kolaylaşması için de dersliklerde "U" masa sistemi oluşturulmuştur. Belki de bu kursun en güzel yanlarından bir tanesi de, dil öğrenme sürecinde yalnız olmamanız! TÖMER'in Antalya şubesinde çeşitli yabancı dilleri öğrenmek isteyen Türk öğrencilerin yanı sıra Türkçe öğrenmek için katılmış birçok yabancı öğrenci de vardır. Bu da, kültürel paylaşımlar yapabileceğiniz ve iletişim kurabileceğiniz birçok arkadaşınız olabilir demektir! Aynı zamanda, bu iletişimi kuvvetlendirmek adına düzenli olarak çeşitli sanat ve spor etkinlikleri de düzenlenir. İzmir Fransızca dil kursu seçeneklerinizde de görebilirsiniz.

Kruvasan Fransız mutfağında önemlidir ve oldukça ucuzdur.
Kruvasan, Avusturya kökenli olsa da Fransa'da yemenizi özellikle tavsiye ederiz! | Kaynak: Unsplash

Akdeniz Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Fransızca Kursları

Antalya'da Fransızca kursuna yazılmak isteyenler için ülkemizin köklü üniversitelerinden bir tanesi olan Akdeniz Üniversitesi'nin Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde verilen Fransızca kurslarını önerebiliriz. Katılımcılarının Fransızca dil seviyeleri, yapılacak bir seviye tespit sınavıyla belirlenir ve buna göre bir kura yerleştirilirler. Dersler en az 10 ve en fazla 20 kişilik gruplar halinde işlenir. A kuru kurs bilgilerine bakacak olursak, her biri 50 saatlik A1, A2.1 ve A2.2 seviyeleri vardır. Hafta içi olan günler Pazartesi, Çarşamba ve Cumadır. Kurs saatleri 18.00 ile 20.50 arasındadır ve haftada 9 saattir. Hafta sonu için iki ayrı kurs saati vardır. Bir tanesi 10:00-13:50 , diğeriyse 18:00-21:50 arasındadır.

B kuru kurs bilgilerine bakıldığında her biri 60 saatlik B1.1, B1.2,  B2.1 B2.2 seviyeleri olduğunu görüyoruz. Yukarıda A kuru için bahsettiğimiz kurs günleri, kurs saatleri ve haftalık ders saati B kuru için de geçerlidir.

Superprof Aracılığıyla Fransızca Öğretmeni Bulun

Grup içinde dil dersleri almanın birçok avantajı vardır. Örneğin, derslerin daha interaktif şekilde işlenmesi dil öğrenimi açısından son derece yararlıdır. Bununla birlikte, her öğrenci grup içinde kendini ifade ederken rahat olmaz. Aynı şekilde, anlamadığı bir nokta olduğunda da öğretmene soru sormaktan çekindiği zamanlar olabilir. Her ne kadar kurlara yerleştirilmeden önce yapılacak seviye tespit sınavı sonucuna göre sizinle hemen hemen aynı seviyede olan öğrencilerle birlikte eğitim alacak olsanız da, bazen kendinizi çok gerilde kalmış ya da sıkılmış hissedebilirsiniz. Şanslısınız ki bu sizin tek seçeneğiniz değil. Superprof'ta, öğrencileri alanında uzman nitelikli öğretmenlerle buluşturuyoruz, böylece özel ve kişisel olarak uyarlanmış bire bir derslerin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Eskişehir Fransızca dil kursu seçenekleri ile ilgili yazımızda da bahsettiğimiz gibi, özel ders her zaman avantajlıdır.

Özel Fransızca öğretmeni, ders esnasında yalnızca size odaklanır. Sizin gelişiminizi yakından takip eder ve yalnızca sizin ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış materyaller verir. Ortada sıkı bir müfredat olmayacağı için, derslerin içeriği tamamen neyi anlayıp anlamadığınıza bağlı olarak esnetilebilir. Örneğin, fiil çekimleriyle ilgili bir türlü anlamadığınız noktalar var... Fransızca öğretmeniniz sizin konuyu tam olarak kavradığınızdan emin olana kadar bununla ilgili alıştırmalar yaptırır. Bu sayede, aklınızda bir soru işareti kalmaksızın yeni konulara geçebilirsiniz.

Antalya'da Superprof aracılığıyla özel dersler almak isteyenler için ortalama ders saati ücretinden de bahsedelim istiyoruz. Antalya için ortalama ücret 55 TL'dir. Ancak, Superprof'un Fransızca öğretmenlerinin neredeyse hepsinin online Fransızca dersleri olarak verdiğini de hatırlatalım. Yani, ülkenin neresinde olursanız olun Webcam aracılığıyla Fransızca dersleri alabilirsiniz!

Gördüğünüz gibi Antalya Fransızca özel ders için de kursları için de çok fazla seçeceğe sahip bir şehir. Ne şekilde ders almaya karar verirseniz verin, Fransızca öğrendiğinize asla pişman olmayacağınızı garanti ediyoruz!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!