Yakın zamanda kendiniz için bir Almanya seyahati planlıyorsanız harika bir seçim yaptığınızı söyleyebiliriz! Almanya oldukça güçlü ve kültürel açıdan da zengin bir ülkedir. Turizm noktası olarak Avrupa'da gerçekten popüler olduğunu söyleyebiliriz. Seyahatinizi planlarken organize etmeniz gereken en önemli şeylerden biri doğal olarak ülkedeki konaklamanız olacaktır. Almanya'da hangi şehirleri ziyaret etmek ve hangi turistik yerleri görmek istediğinizi biliyorsanız işiniz daha kolay diyebiliriz.

O zaman, her günün sonunda dinlenmeniz için de imkan sağlayarak konaklamanızı daha akıllıca planlayabilirsiniz. Schleswig, Frauenkirche, Freiburg, Berchtesgaden, Heidelberg gibi Alman kasabalarının ve Dresden, Hamburg, Frankfurt, Köln veya Münih gibi daha iyi bilinen şehirlerin sunduğu güzel cazibe merkezlerinden en iyi şekilde yararlandıktan sonra güzel bir uyku iyi gelecektir!

Almanya’da ziyaret etmek isteyebileceğiniz birçok yer vardır, bu da seyahat sürelerinizi en aza indirebilmek ve gezinizin kalitesini en üst düzeye çıkarmak için kalmayı seçtiğiniz yere stratejik bir şekilde karar vermeniz gerektiği anlamına gelir.

Almanya, bütçeniz veya arzularınız ne olursa olsun, turistleri ve gezginleri ağırlamak için birçok çözüm sunar. Berlin, Nürnberg, Leipzig, Düsseldorf veya Saarbrücken seyahatleriniz sırasında konaklama seçiminiz için gerekli tüm bilgileri öğrenelim!

En iyi Almanca öğretmenleri müsait
Filiz
5
5 (36 yorum)
Filiz
₺360
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Açelya
5
5 (19 yorum)
Açelya
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Deniz
5
5 (21 yorum)
Deniz
₺140
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emre davud
5
5 (13 yorum)
Emre davud
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mert
5
5 (13 yorum)
Mert
₺180
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Krhn
5
5 (11 yorum)
Krhn
₺350
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ayşe
5
5 (8 yorum)
Ayşe
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ceyda
5
5 (10 yorum)
Ceyda
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Filiz
5
5 (36 yorum)
Filiz
₺360
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Açelya
5
5 (19 yorum)
Açelya
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Deniz
5
5 (21 yorum)
Deniz
₺140
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emre davud
5
5 (13 yorum)
Emre davud
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mert
5
5 (13 yorum)
Mert
₺180
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Krhn
5
5 (11 yorum)
Krhn
₺350
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ayşe
5
5 (8 yorum)
Ayşe
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ceyda
5
5 (10 yorum)
Ceyda
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Konaklamanız İçin Bütçe Ayarlamak

Almanya'yı ziyaret ettiğinizde, bütçenizin çoğunu ayırmanız gereken kısım konaklamadır. Özellikle daha yüksek kaliteli bir yerde konaklamak istiyorsanız kesenin ağzını biraz açmanız gerkebilir. Ancak, bu standartları düşürmeye ve hatta bir odayı paylaşmaya hazırsanız, ucuz konaklama da bulunabilir.

Finansal planınızın amacı iki bölüme ayrılabilir.

 • Neyi karşılayabilirsiniz veya neleri ödemek istersiniz?
 • Hedeflediğiniz bir planda işler ne kadara mal olur?

Odanız için ne kadar ödemeye hazır olduğunuza karar verdikten sonra, gereksinimlerinize uygun konaklama yerleri aramaya başlayabilirsiniz. Tabii ki, ne kadar az paranız varsa, seçenekleriniz o kadar sınırlı olacaktır. Artık piyasayı incelemek ve gideceğiniz yerdeki konaklama türü hakkında fikir edinmek için otel rezervasyon web sitelerini kullanmak bir alışkanlık haline gelmelidir!

Hamburg manzara
Resmi adıyla Hür Hansa Şehri Hamburg, Almanya'nın ikinci büyük şehri olup tek başına ayrı bir eyaleti oluşturur. Ayrıca zamanda Avrupa Birliği'ndeki en büyük 6. metropoldür. | Kaynak: Unsplash

Bazı iyi uluslararası konaklama rezervasyon siteleri şunlardır:

 • https://www.hotels.com/‎
 • https://www.booking.com/
 • https://www.trivago.com/

Bu web sitelerinde, uygun fiyatlıdan lükse kadar her türlü konaklama seçeneğini bulacaksınız.

Almanya'da Konaklama Türleri

Almanya'da Ucuz Konaklama

Sadece küçük bir bütçeniz varsa, yine de Almanya'yı ziyaret edebilir ve uygun fiyatlarla konut çözümleri bulabilirsiniz. Pansiyonlar (Jugendherberge ve Jugendgästehaus), aile yanında konaklamalar (Zimmer Frei veya Fremdenzimmer) değerlendirmeniz gereken seçenekler arasında olacaktır..Bu seçenekler bir otelden daha ucuz olacak ve başka şeyler yapmak için yeterli bütçeyi ayırmanızı sağlayacaktır.

Almanya Gençlik Yurtları

Almanya'da 450'den az resmi pansiyon var ve bunları ülke genelinde bulmak çok kolaydır. Gençlik yurtlarının farklı düzenlemeleri ve kuralları vardır, bazıları karma odalar, bazıları cinsiyete göre ayrılmış, bazıları 24 saat açık, bazıları ise 22.00'de kapanıyor. Mutfakları olabilir veya olmayabilir. Fiyata temel bir kahvaltı dahil edebilirler, ancak sunulanlardan tam olarak yararlanmayı beklememeniz daha iyi olacaktır.

Çoğu hostel, şehrin merkezinde veya ülke çapında seyahat eden insanlar için ilgi çekici yerlerin yakınında elverişli bir konuma sahiptir. Ancak, bazı pansiyonların bakımlı olmayabileceğini ve konforun muhtemelen öncelik olmadığını unutmayın. 'Hostel in +city' araması yaparak hostel web sitelerini kontrol edin ve kendiniz karar verin.

Almanya Şehirlerinde Ortalama Hostel Fiyatları:

 • Berlin 30 €
 • Münih 25 €
 • Köln 24 €
 • Frankfurt 25 €
 • Hamburg 27 €
 • Dresden 20 €
 • Stuttgart 30 €
 • Nürnberg 30 €

Almanya'da Airbnb ve Aile Yanı Konaklama

İster Bavyera, Saksonya veya Rheinland'da olsun, Almanya'da aile yanında konaklama ile uygun fiyatlarla kalmak da mümkündür. Bunlar otel seçeneğinden daha ucuz ve ülkede bulması çok kolay seçeneklerdir. Aile yanında konaklama, konforlu ve temiz bir mekanda huzurlu birkaç gece geçirmenizi sağlayacaktır. Bu kiralık odaların birçok tabelasını Bremen, Stuttgart, Bonn veya Hannover yollarında görebilirsiniz. Ayrıca, birçoğu yerel turizm ofisine kayıtlı olabilir.

Almanya air bnb evi
Almanya'da Airbnb kullanarak oldukça ilgi çekici yerlede konaklayabilirsiniz. Üstelik, birçoğu otel fiyatlarından daha uygundur. | Kaynak: Unsplash

Airbnb seçeneği, çevrimiçi olarak ve önceden rezervasyon ve ödeme yapılabilen daha organize bir seçenektir. Bu çözüm size güzel bir oda veya daire sağlarken aynı zamanda yerlilerle veya yerlilerin yaşadığı bir bölgede oturmanıza olanak sağlar. Bu seçenek elbette otel kadar konfor sağlamayabilir ancak fiyat/performans bakımından çok avantajlıdır.

Aile yanında konaklama seçeneklerinin ortalama şehir fiyatları:

Kırsal kesimde yaklaşık 30-35 € ve Almanya'nın başkenti dahil olmak üzere büyük şehirlerde biraz daha fazla olan 2 kişilik bir odanın tadını çıkarabilirsiniz, ancak fiyatlar aşırı değildir.

Airbnb Seçeneklerinin Ortalama Şehir Fiyatları:

 • Berlin: 45 €,
 • Köln : 50 €,
 • Münih: 55 €,
 • Stuttgart: 50 €,
 • Dresden: 37 €,
 • Nürnberg: 40 €,
 • Hamburg: 43 €,
 • Frankfurt: 45 €.

Oteller

Daha geleneksel bir turistseniz, daha zengin biri veya seyahatleri sırasında belirli bir konfor düzeyine ihtiyaç duyan biri. Otel muhtemelen Almanya'yı ziyaret etmek için tercih etmeniz gereken konaklama çözümüdür.

Otel seçeneklerinin ortalama şehir fiyatları:

 • Berlin: 110 €
 • Münih: 95 €
 • Köln: 100 €
 • Frankfort: 120 €
 • Hamburg: 105 €
 • Dresden: 85 €
 • Stuttgart: 120 €
 • Nürnberg: 110 €

Almanya'da Diğer Konaklama Seçenekleri

Almanya'da, Westphalia'da, Baden Württemberg'de, Kara Orman'ın yakınında veya Aşağı Saksonya'da olsun, pek çok sıra dışı konaklama yeri vardır. Bu konaklama seçenekleri arasında iş değişim programları, couchsurfing, kamp ve arkadaşlarınızla birlikte kalmak isteyebileceğiniz butik oteller yer almaktadır. Bu seçeneklerden bazıları sizin için bir otelden daha ucuz olacak ve belki de size eğlenceli aktiviteler yapmak için yeterli bütçe bırakacaktır.

Almanya'da Kamp

Almanya'da 2000'den fazla kamp alanı var çünkü kamp yapmak rakipsiz bir fiyata popüler bir çözüm olarak bilinir. Bu, kendi hızınızda yaşarken bütçenizin büyük bir bölümünden tasarruf etmenizi sağlar. Kamp alanı barınma konusunda kesinlikle özgürlük sunar. Ayrıca bu kamp alanları genellikle göl veya orman gibi doğal alanların kenarlarında kurulur. Bu, mevcut tesislerin keyfini çıkarırken güzel bir ortam sağlar: duşlar, wifi (bazı sitelerde) ve barbekü.

Kamp almanya ateş
Almanya'da kamp yapmak ister misiniz? | Kaynak: Unsplash

Elbette kamp alanları Brandenburg Kapısı, Reichstag Sarayı veya diğer UNESCO Dünya Mirası Alanları'nın hemen önünde olmayacak. Ancak yine de kamp yapmak Almanya tatilinizi geçirmek için iyi ve ekonomik bir yoldur.

Butik ve Temalı Konaklama

V8 Otel

Güzel ve eski araba tutkunları aradıkları her şeyi V8 Hotel'de bulabilirler. Bu otelde kelimenin tam anlamıyla bir arabada uyuyacaksınız, V8 Hotel, Stuttgart'ı ziyaret ettiğinizde keşfedebileceğiniz eşsiz bir deneyim sunuyor.

Le Nhow Berlin Otel

Nhow Berlin Hotel, tatiliniz boyunca sizi ayakta tutacak bir mimari külçedir.

Sahibi eski bir müzik yapımcısıdır ve otel müziğin sesiyle yaşar. Konaklama yapan turistler için enstrümanlı iki kayıt stüdyosu ücretsizdir. Rock'n'Roll tatili istiyorsanız, nerede uyuyacağınızı biliyorsunuz!

Mövenpick Otel Hamburg

Mövenpick Hotel size bir mola vermeniz için bir neden daha veriyor. Turistleri ağırlamak için 19. yüzyıldan kalma bir su kulesinin içine inşa edilmiştir. Bu otel 4 yıldıza sahiptir ve sauna, spor salonu, teras, bar ve restoran gibi imkanlar sunar.

Romantik yolculuğunuz sırasında neden her şehirde bir oda ayırtmıyorsunuz? Mesela Oktoberfest sırasında Münih'te bir veya iki gece geçirebilirsiniz!

Artık bunu organize etmek için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahipsiniz. Almanya'yı ve zenginliklerini keşfederken, kültürel geziler ve Alman lezzetlerini tatmak artık daha kolay olabilir. Hangi odayı aradığınız önemli değil, ihtiyacınıza uygun bir taneyi bulmakta zorlanmayacaksınız.

Rezervasyon yaptırmaya hazır mısınız?

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!