Saedece biyoloji dersleriyle mücadele eden öğrenciler için  özel öğretmen tutmak gerekli değildir; bazı ek yardımlardan faydalanmak için konuyla ilgili başarısız olmanız gerekmez. Gelecekte (akademik veya profesyonel olarak) ne yapmak istediğinizi bilmenize de gerek yoktur, çünkü eğitiminize mümkün olan en iyi şekilde başlamak sadece sizin için daha fazla fırsat açmaya katkıda bulunacaktır.

Fen bilimleri alanında kariyer yapmasanız bile, biyolojiyi sevmenin birçok nedeni vardır.

Biyoloji öğretmeni arayanlar başarıyı kovalıyorlar.
Başarının anlamı herkes için farklı olabilse de eğitiminizde en iyi başlangıcı yapmanız gelecekteki kariyeriniz için birçok kapı açacaktır. | Pixabay

Özel öğretmenler size bire bir öğretim yardımı sunabildikleri için çok değerli bir yatırımdır; bu da öğrenme gereksinimlerinize ve çalışma hızınıza daha uygun öğretim tekniklerinden faydalanmak anlamına gelir. Ayrıca, bir öğretmen konuya olan hakimiyetinizi artırmaya gerçekten yardımcı olabilir.

Bu nedenle, yetkin bir biyolog olmadığınızı hissetseniz bile, iyi bir öğretmen aslında bu konuda başarılı olabileceğinizi görmenize yardımcı olabilir. Ek derslerin ne kadar etkili olduğuna ve konudan öncekinden ne kadar daha fazla keyif aldığınıza şaşırabilirsiniz. Zorlu konuları daha küçük ve daha kolay parçalara ayırarak biyolojinin karmaşık kavramlarını nasıl anlayabileceğinizi örnekleyebilirler.

Öğretmeninizden olabildiğince fazla faydalanmak için, size en uygun öğretmeni seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Söylemesi kolay olsa da, seçilecek en iyi kişinin kim olduğunu nereden biliyorsunuz? Veya bir öğretmen tutar ve sonra işe yaramadığını fark ederseniz? Biyoloji öğretmeni arayanlar için işte en iyi biyoloji hocası bulabilmek için birkaç ipucu.

En iyi Biyoloji öğretmenleri müsait
Sahra
5
5 (14 yorum)
Sahra
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Muhammed
5
5 (14 yorum)
Muhammed
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Serkan
5
5 (6 yorum)
Serkan
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Habip
5
5 (7 yorum)
Habip
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tutku
5
5 (5 yorum)
Tutku
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Büşra
5
5 (2 yorum)
Büşra
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Taha
5
5 (26 yorum)
Taha
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Murat
5
5 (10 yorum)
Murat
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sahra
5
5 (14 yorum)
Sahra
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Muhammed
5
5 (14 yorum)
Muhammed
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Serkan
5
5 (6 yorum)
Serkan
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Habip
5
5 (7 yorum)
Habip
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tutku
5
5 (5 yorum)
Tutku
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Büşra
5
5 (2 yorum)
Büşra
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Taha
5
5 (26 yorum)
Taha
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Murat
5
5 (10 yorum)
Murat
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Nitelikleri ve Kimlik Bilgilerini Kontrol Etme

Dikkate alınması gereken en önemli şeylerden biri öğretmen adayınızın eğitim durumu. Örneğin, kimya alanında uzmanlaşmış bir öğretmen biliyor veya buluyorsanız, sizi biyoloji alanında gerçekten üst seviyeye taşımak için gereken kesin beceri ve bilgiye sahip olmayabilirler.

Bununla birlikte, birçok öğretmen birden fazla ilgili alanda uzmanlaşmıştır, bu yüzden ilgi alanlarını keşfetmeden önce birini seçme konusunda acele etmeyin. Kimya alanında yüksek lisans derecesine sahip bir kişi, lisans düzeyinde karma bilimler üzerinde iyi çalışmış olabilir ve böylece biyoloji alanında size mükemmel bir şekilde ders verebilir.

Önemli olan, öğretmeninizin şu anda çalışmakta olduğunuz sınava girmiş olduğunu bilmek ve bu nedenle sınavı geçmek için gereken bilgi seviyesinin ve bu yüksek notlara nasıl ulaşacağınızın tam olarak farkında olması.

Buna ek olarak öğretmeninizin, gerek geçmiş öğretim deneyimleri, gerek çocukları sayesinde ya da aynı sınava hazırlanan yüzlerce adaya eğitim vermek sayesinde olsun sizin söz konusu müfredatınıza hakim olması oldukça faydalı olur. Eğitmenler bilgiyi aktarabilirler, ancak sınavlardaki puanınızı nasıl en üst düzeye çıkaracağınıza dair ipuçları ve püf noktaları da verebilirler!

Son olarak, her zaman öğretmeninizin gerçek olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunu yapmanın en iyi yöntemi, okulunuzdaki akranları, ebeveynleri veya öğretmenleri tarafından şiddetle tavsiye edilen birini seçmek veya alternatif olarak profesyonel bir ajanstan birini seçmek.

Özel eğitim ajansları ile bulunan öğretmenler, belirttikleri kadar kalifiye olup olmadıklarının anlaşılması için kontrollere tabi tutulur ve aynı zamanda emin olmak için öğretmenin 18 yaş altı çocuklarla çalışmayı kısıtlayan bir sabıka kaydı olup olmadığı araştırılır.

Diğer Öğrencilerin Geri Bildirimleri ve Yorumlarını Okuyun

Bir ajanstan özel ders öğretmeni bulurken kağıtta her şey güzel ve olması gerektiği gibi gözükse de onların gerçekte işlerinde iyi olup olmadıklarını nasıl bilebilirsiniz ?

Referanslar, seçtiğiniz konu için mevcut olan en etkili ve yetenekli eğitmenlerin kim olduğunu keşfetmenin çok iyi bir yoludur. İdeal olarak, öğretimi çok daha etkili hale getireceği için biyolojiye tutkulu birisini istersiniz.

İster bir ajans aracılığıyla isterse bağımsız olarak çalışsın, en iyi biyoloji hocası, geçmiş öğrencilerinin notları söz konusu olduğunda harika bir sicil de dahil olmak üzere, öğretmenlik hizmetleri hakkında bazı geri bildirimler sağlayabilecek kadar öğretmiş olanlardır. Bu yüksek puanları görmek, genellikle bir öğretmen olarak yeteneklerinin yeterince kanıtı olacaktır!

Öğretmeninizi ağızdan ağıza bulduysanız, onlara yönlendiren kişiye sorular sorduğunuzdan ve onları görmek için rezervasyon yapmadan önce çevrimiçi olarak bakabileceğiniz bir biyoloji öğretmenleri sitesi içinde hesaba veya bağımsız bir profile sahip olup olmadığını öğrenin.

Bununla birlikte, internette ''biyoloji en iyi anlatan hoca'' şeklinde mükemmel görünümlü profiller gördüğünüzde herhangi bir referansı dikkate alın ve herhangi bir finansal anlaşma yapmadan önce onları aramaktan veya onlarla buluşmaktan korkmayın.

Çevrimiçi olarak biyoloji öğretmenleri aramak demek yabancı birini seçmek demek değil.
Öğretmeninizi internette aramanız demek bir yabancıya fırsat vermek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. | Visual Hunt

Seçtiğiniz adayla, özellikle ortak bağlantınız yoksa, ilk etapta, gerçek olduklarından emin olmak için (her zaman kesin olmak iyidir!) ve aynı zamanda sizin ve eğitim ihtiyaçlarınız için doğru seçim olduğunu anlayabilmek için buluşmak veya röportaj yapmak iyi bir fikir.

Konum ve Ulaşılabilirliği Göz Önünde Bulundurun

Öğrenim ivmesinin devam edebilmesi için, ideal olarak haftada bir kez en az iki saatlik bir seans (veya 14 yaşın altındaysanız ve genel bir yeterlilik için çalışmıyorsanız sadece bir saat) olması gerektiğini unutmayın. Tercih ettiğiniz öğretmen ayda bir veya iki kısa derse gelebiliyorsa, ihtiyaçlarınızı karşılamak için daha fazla zaman ayırabilecek birini aramayı düşünebilirsiniz.

Özel ders görece kısa vadeli bir hizmet olduğundan, uzun vadeli kazanç sağlamak için maksimum etki arayışında olmalısınız.

Çok basit görünebilir, biyoloji öğretmenleri aramaya başladığınızda, özellikle çevrimiçi arama yaparken, aramanızı bölgenizde çalışan profesyonellere göre filtrelediğinizden emin olun.

Bazı durumlarda, en iyi öğretmenler istediğinizden biraz daha uzakta olabilir, ancak uzun mesafeli bir öğretmenin artılarını ve eksilerini tartmanız gerekir.

Kendinize şu soruları sorun, örneğin: Size seyahat etmek istiyorlar mı yoksa onlara daha yakın olmak için bir ulaşım aracı mı bulmanız gerekiyor? Eğer yolculuk yapacaklarsa, bunun üzerine öğrenme ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli zamanları var mı? Size düzenli olarak ulaşmak için araç kullanıyorlarsa, bu ekstralar için sizden ücret alacaklar mı? Ve Skype üzerinden veya başka bir teknoloji kullanarak size özel ders vermeyi kabul ederler mi?

En iyi biyoloji hocası size yakın olandır.
Öğretmeniniz size mi gelecek yoksa siz mi ona gideceksiniz ? | Visual Hunt

İdeal olarak sizin öğrenme ivmenizi devam ettirebilmeniz için düzenli ders ve hatta sınava yaklaştıkça daha çok ders alabileceğiniz şekilde öğretmeniniz size yakın yaşamalı.

Önce Buluşun

Son olarak, yukarıda kısaca değindiğimiz gibi, öğretmeninizle iyi bir ilişki kurduğunuzdan emin olmak gerçekten önemlidir. Hiçbir şey (sizin ve söz konusu öğretmen için!) bir sonraki randevunuzu kabuslarınızda görmekten ve zamanınızın her dakikasından nefret etmekten daha kötü olamaz.

Bu nedenle, bazı açılardan, kişisel bir tavsiye, bir öğretmeni keşfetmenin en iyi yollarından biridir. Tanıdığınız biriyle harika bir iş çıkarmışlarsa ve yöntemleri hakkında övgüden başka bir şey duymamışsanız, o zaman sizinle de kazanç sağlayacakları yüksek ihtimaldir.

Bununla birlikte, herkes biyoloji alanında bu beceri seviyesine sahip birini tanıyacak kadar şanslı olmadığından, birçok insan kendi çevresinde bir bilim öğretmeni bulmak için internete başvurur.

Fakat bu, daha önce hiç tanımadığınız bir öğretmeni tutmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez çünkü daha öncesinde her zaman için tanışma fırsatınız vardır.

Eğitmenlerin çoğu öğrencilerle ve ebeveynleriyle buluşmaya alışık ve genellikle neye ihtiyaç duyuldukları ve şu anda hangi düzeyde çalıştığınız konusunda karşılıklı bir anlayış kazanabilmeleri için yüz yüze görüşmeye eşit derecede istekli olacaklardır. Bu şekilde, derslerinizin ne kadar sıklıkta olması gerektiğini daha iyi doğrulayabilirler.

Bu nedenle, ilk kez bir öğretmen işe alırken, öğretim yöntemleri ve sizi nasıl motive edebilecekleri konusunda fikir sahibi olmak için ebeveyniniz veya veliniz eşliğinde öğretmenle şahsen bir toplantı düzenlemeye çalışın.

Bu gibi toplantılar, öğrenmeye karşı tutumunuz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir ve öğretmen ve öğrenci arasındaki ilişkiyi en başından güçlendirebilir, bu da size gelişim süreciniz konusunda güven verir ve gelecek dersleri iple çekmenizi sağlar.

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Beste

Jack of all trades master of none. Her an her şey ilgi alanına girmiş olabilir. Bir bakmışsınız ilgi alanından çıkmış. 1 hafta önce toplama bilgisayar kurarken şimdi mantı açmanın inceliklerini öğreniyor olabilir. Bilgi çöplüğü, ilgi alanı tüketicisi.