İş İngilizcesi öğrenmek, kariyerinde veya eğitiminde ilerlemek isteyen herkes için çok büyük fayda sağlayacaktır.

İngilizce, dünya çapında en çok konuşulan diller arasında en üst sıralarda yer alır ve çoğu alanda öğretim dili olarak kullanılır.

Ayrıca, birçok kuruluş, iletişimi kolaylaştırmak için adaylardan akıcı İngilizce konuşmalarını bekler. Bununla birlikte, online kaynaklar kendi kendine öğrenmek isteyenler için büyük avantaj sağlasa da maalesef ders almadan İngilizce veya herhangi başka bir yabancı dili öğrenmek son derece zordur.

Unutmamak gerekir ki; yeni bir dil öğrenmek için mutlaka deneyimli bir öğretmenin desteği gerekir. Bu nedenle, dil öğrenmek konusunda ciddi olan öğrencilerin sıfırdan yeni bir dil öğrenmelerine yardımcı olacak ve etkin ingilizce dersleri alabilecekleri bir uzmana ihtiyacı olacaktır.

Dijital çağda online olarak hoca bulmak hiç olmadığı kadar kolay. Günümüz teknolojisinin yardımıyla coğrafi mesafeler artık bir engel değil ve iş İngilizcesi öğrenmek isteyen öğrenciler dünyanın her yerinden bir öğretmenle çalışabilirler.

İş İngilizcesi sadece birkaç kelimeyi ezberlemekten ibaret değildir. Sadece dili konuşabilmenizi değil, aynı zamanda bunu güvenle yapabilmenizi de gerektirir. Bu nedenle, öğrencilerin dili konuşmanın yanı sıra okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmelerini gerektirir.

En iyi İngilizce öğretmenleri müsait
Seda
5
5 (21 yorum)
Seda
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (37 yorum)
Charles
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (59 yorum)
Kadir
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (32 yorum)
Canay
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (92 yorum)
Ni̇lüfer
₺300
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sinem
5
5 (24 yorum)
Sinem
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Asya
5
5 (18 yorum)
Asya
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (19 yorum)
Elif
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (21 yorum)
Seda
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (37 yorum)
Charles
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (59 yorum)
Kadir
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (32 yorum)
Canay
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (92 yorum)
Ni̇lüfer
₺300
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sinem
5
5 (24 yorum)
Sinem
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Asya
5
5 (18 yorum)
Asya
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (19 yorum)
Elif
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

İş İngilizcesi Nedir?

İş İngilizcesi, kurumsal dünyada kullanılan İngilizce olarak tanımlanabilir. Genel İngilizce'nin günlük kelime dağarcığının yanı sıra, iş terimleri altında kullanılan deyimleri ve kelimeleri de kapsar.

Kurumsal şirket
İş ingilizcesi bilmek sizi rakiplerinizden ayıracaktır. | Kaynak: Unsplash

İş İngilizcesi için ders alan öğrenciler İngilizce konuşmanın temellerini öğrenir ve kurumsal bir tonla anlamak ve iletişim kurmak için eğitilirler.

Genel ve İş İngilizcesi Arasındaki Fark

Genel İngilizce öğrenmek ile iş İngilizcesi öğrenmek arasında fark vardır. Genel İngilizce eğitiminde öğrencilerin konuşma becerilerini geliştirmesi hedeflenir ve öğrenciye temel kelime ve dilbilgisi öğretilir. Öte yandan, iş İngilizcesi, öğrencinin İngilizce'nin temel kurallarını öğrendiği ve aynı zamanda mesleki noktaların da öğretildiği dilin profesyonel bir versiyonudur.

İş İngilizcesi, profesyonel bir ortamda günlük olarak kullanılan temel ifadeleri ve teknik terminolojileri ön planda tutar. Bu, çalışma ortamında kişisel ve profesyonel olarak gelişmenize olanak sağlayacaktır. İş İngilizcesinin önemi, yurt dışında bulunan prestijli üniversitelerin sunduğu dil kurslarında da vurgulanır.

İş İngilizcesi Neden Önemli?

Bir kuruluşta çalışırken veya kendi işinizi kurarken insanların mal veya hizmetlerinizi satın almalarını sağlamak için güçlü iletişim becerilerine sahip olmalısınız.

İşiniz konusunda özel bir yeteneğine sahip olabilirsiniz ancak bunu karşı tarafa geçiremezseniz çabalarınız boşa çıkacaktır. Bu durum hem yazılı hem de sözlü iletişim için geçerlidir. İş İngilizcesinin genel İngilizce ile aynı olmadığını da tekrar vurgulayalım.

Çalışanların veya işverenlerin toplantılar ve sunumlar sırasında günlük İngilizce kullandıklarını çok nadir görürsünüz. Bunun nedeni, iş İngilizcesinin kendisine bağlı belirli bir profesyonellik düzeyine sahip olmasıdır.

İş İngilizcesi Öğrenmenin Faydaları

Yeni bir dil öğrenmek, beyni ve hafızayı güçlendirdiği için de çok yararlıdır. Tabii İngilizce bilmenin faydaları bununla bitmiyor! İş İngilizcesi özelinde en önemli avantajlardan bazılarına bakalım…

Rekabet Avantajı Kazanırsınız

Dünyanın her tarafından liderler ve girişimciler, sağlam bir iş İngilizcesine sahiptir. Bu dilin sanatında ustalaşmak, rekabetçi pazarda başarı şansınızı artırabilir ve size herhangi biriyle iletişim kurarken güven verir.

Ayrıca, iletişimin ne kadar kritik bir konu olduğunun altını çizmek isteriz. İş İngilizcesi öğrenmek, etkili bir şekilde iletişim kurmanıza ve karşılığında kariyerinizde ilerlemenize yardımcı olabilir.

Müzakere Gücünüz Olur

Bir dili kavrayamamak, bir zayıflık işareti olarak görülebilir. Kimi insanlar, müzakere yeteneğinizi engellemek için bu zayıflığı kullanabilir.

Unutmayın, müzakere bir işin önemli bir parçasıdır ve başarıya giden yolda size yardımcı olabilir. Başka bir deyişle, dili biliyor olsanız bile, her zaman daha ileriye gitmenize yardımcı olabilecek gelişim için yer vardır.

Sağlıklı İletişim Kurmanızı Sağlar

İster yazılı ister sözlü olsun, kelimeler bağlamdan hızla çıkarılabilir. Bu da iş dünyasında çeşitli yanlış anlaşılmalara yol açar.

Nerede çalışırsanız çalışın, iletişim yeteneğiniz her zaman başarınız için önemli bir faktör olarak kalacaktır. Sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilmeyi beceren insanlar iş hayatında daha az problemle karşılaşacaktır.

Jargon Konusunda Bilgili Olursunuz

İş dünyası, iş İngilizcesine aşina olmayan birine kimi zaman anlamsız gelebilir.

Bu nedenle, SEM, MQL'ler ve mesleki kısaltmalar çoğu zaman sizi şaşırtabilir. Bu nedenle, iş İngilizcesi öğrenmek, tüm bu tanıdık olmayan ifadeleri ve jargonu çözmenize ve kariyerinizde ilerlemenize yardımcı olabilir.

Beyaz yakalı
Mesleki terminolojiye hakim olmanız iş hayatınızda daha başarılı olmanızı sağlar. | Kaynak: Unsplash

Anadili İngilizce Olmayanlarla Etkileşim Kurarsınız

Ana dili İngilizce olmadığı halde iş İngilizcesi konuşanların çoğu, iletişimlerinde düzenli olarak kullanıldığı için iş terimlerini sağlam bir şekilde kavrar. bu kişilerle etkileşim kurma yeteneği, uluslararası bir ağ oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Teknik Yazımı Geliştirirsiniz

Çoğu kurumsal iletişim, e-postalar aracılığıyla gerçekleşir. Bu nedenle, iş İngilizcesi öğrenen öğrenciler, okuma ve konuşmanın yanı sıra yazım becerilerini de geliştirmeye teşvik edilir.

İş e-postası yazmak, arkadaşınıza e-posta yazmaktan farklıdır ve kişinin dikkat etmesi gereken bazı şeyler vardır.

Belirli bir formatı takip ederken resmi ve doğrudan yazabilme becerisi, karşıdakiyle iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır.

Neden İş İngilizcesi Öğrenirken Öğretmenine İhtiyacınız Var?

Bir iş İngilizcesi öğretmeni, herhangi bir ingilizce online eğitim kaynağından öğreneceklerinize kıyasla sizi iş hayatına daha etkili bir şekilde hazırlar.

Özel bir öğretmene sahip olmanın iş İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı olmasının bazı nedenlerini aşağıda listeledik:

Bire Bir Dersler

Bire bir dersler, öğrencilerin öğrenme güçlükleri konusunda şeffaf olmalarını sağlar. Kişisel bir eğitmen, iş İngilizcesinin yardıma ihtiyaç duyabileceğiniz tüm yönleriyle ilgili size destek olacaktır.

Ayrıca, özel bir öğretmene sahip olmak demek dikkatlerin her zaman toplanmış olması demektir. Tamamen kendi hızınızda öğrenebilir ve ihtiyaç duyduğunuz anlarda ara verebilirsiniz. Bu esneklik de öğrencilerin daha iyi öğrenmelerini ve öğretilenleri daha fazla sindirmelerini sağlar.

Anında Geri Bildirim

Çoğu öğrenci bir makale veya e-posta yazarken, belirli fikirlerin nasıl çerçevelenmesi gerektiğini anlamakta güçlük çeker.

İngilizce özel ders seçeneğiyle, süreç boyunca size rehberlik edecek, işinizin kalitesini kontrol edecek ve anında geri bildirim sunarak daha iyi öğrenmenizi sağlayacak İngilizce öğretmeni bulabilirsiniz!

Daha Fazla Katılım

Özel öğretmenler ilerlemenize kendilerini adayacaktır. Bu, ders boyunca tüm çabalarının yalnızca sizin için olduğu anlamına gelir. Bu dikkat düzeyi de öğrencinin daha hızlı öğrenmesini sağlar. Ayrıca, genel bir ders müfredatını takip etmek zorunda kalmadan gerçek hayattan örnekleri öğrenme fırsatı da sunacaktır.

Loş ışık ofis mesai
Kurumsal hayatta konuşulan İngilizce daha resmidir. | Kaynak: Unsplash

Kişiselleştirilmiş Dersler

İnsanlar iş İngilizcelerini nasıl geliştireceklerini sorgularken kendi kendilerine öğrenme seçeneğine de yoğunlaşabilir.

Bu, uygulanabilir bir seçenek olsa da hedeflerinize göre öğrenmenizi sağlamak konusunda başarısızıdır.

Örneğin, iyi bir kelime bilgisine sahip olan ancak iş İngilizcesi kullanarak yazımını geliştirmek isteyen bir öğrenci, özellikle yazım becerilerine odaklanan bir hocayla çalışabilir.

Programda Esneklik

Kişisel bir öğretmene sahip olmanın en iyi yanı, ders almak istediğiniz günleri seçebiliyor oluşunuzdur. Özel öğretmeniniz size ne zaman müsait olduğunuzu soracak ve programı da buna göre şekillendirecektir.

Bu esneklik, kendi evinizin rahatlığında ders almanıza ve hatta acil durumlar için yeniden planlama yapmanıza imkan sağlar.

Anadili İngilizce Olan Bir Öğretmenle Çalışabilirsiniz

Dünyanın her yerinden İngilizce öğretmeni bulabilirsiniz! Birçok öğretmen anadili İngilizce olmasa bile, İş İngilizcesi öğretirken gerçekten harikalar yaratabilir.

Bununla birlikte, özellikle Birleşik Krallık ya da Avustralya’da çalışmak gibi bir niyetiniz varsa bu ülkelerin vatandaşlarıyla da çalışabilirsiniz. Böylece seçtiğiniz ülkenin aksanını ve kültürünü de öğrenebilirsiniz.

Hiç vakit kaybetmeden Superprof aracılığıyla size en uygun İngilizce hocası ile iş İngilizcesi öğrenmeye başlayabilirsiniz!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!