9009bool(false) bool(false)
Gemi kaptanı olmak ve stcw almak

STCW Sertifikası Nedir ?

STCW Sertifikası Nasıl Alınır? Standards of Training, Certification and Watchkeeping for seafarers teriminin kısaltmasından STCW oluşur. Gemi Adamlarının Eğitim, Belgelendirme ve Vardiya Tutma Standartları anlamına gelmektedir. İlki 1978 yılında yapılan bu sözleşme daha sonra 1995 yılında yeniden düzenlenmiştir. Sözleşmedeki amaç, uluslararası platformda, milleti, kültürü, dili ne olursa olsun dünya genelinde gemi adamları eğitimlerini standarda bağlamak tek tip […]

7 Ekim 20202 dakikalık okuma

Lüks gemilerde kaptanlık yapmak oldukça cazip bir iş.

Gemi Kaptanı Olmanın Avantajları

Gemi Kaptanı Olmanın Avantajları Nelerdir? Gemi kaptanı veya genel bir tabirle denizci olmanın avantajları da dezavantajları da saymakla bitmez ve bildiğiniz gibi birçok konuda kesişirler. Birine avantaj olarak görünen konu başka birine dezavantaj haline gelebilir. Denizci olmanın en önemli avantajı herkesin söyleyeceği gibi Para’dır. KAZANILAN PARA Gemide çalışan bir denizcinin mesleki yeterliliğine göre karada çalışacağı bir […]

17 Eylül 20203 dakikalık okuma

Denizcilik alanında ilerlemek mi istiyorsunuz?

Denizcilik alanında dersler alıp hobi olarak denizcilikle meşgul olabilirsiniz. Özellikle deniz kenarında bir şehirde yaşıyorsanız tam size göre!

Denizcilik alanında kariyer yapıp gemicilik veya kaptanlık gibi meslekler edinmek de mümkün.

Denizcilik dersleri bulmak için Superprof’ta size geniş bir öğretmen kitlesi sunuluyor. Denizcilik derslerinizi online bile alabilirsiniz!

Özellikle İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa gibi denize kıyısı olan şehirler yanında Ankara gibi denize kıyısı olmayan Türkiyedeki tüm şehirlerde denizcilik dersleri bulunabilir!