Kişisel ve mesleki gelişim anlamı

Kişisel Gelişim Edinme Yolları

Kişisel Gelişim Nedir ve Nasıl Mümkündür? Kariyer hedefleri ve yönetim becerilerinden duygusal zekâ ve öz farkındalığa kadar, kişisel gelişim hedeflerinize doğru ilerlemenize, derslerde başarılı olmanıza yardımcı olabilir. Ya da sadece CV'nizi geliştirebilirsiniz. Bu konuda bilmeniz gereken her şey burada. Nereden başlayacağınıza beraber göz atalım. Kişisel Gelişim Neden Önemlidir? Öz bilgi ve hard skills (uzmanlık becerileri) […]

2 Aralık 20195 dakikalık okuma

Kişisel Gelişiminiz Üzerine Yoğunlaşın

Kişisel veya mesleki yaşamınızda bazı sıkıntılar mı yaşıyorsunuz? Tekrar yükselmek için yardıma, danışmaya veya koçluğa mı ihtiyacınız var? Superprof sizin için burada. İster kişisel hayatınız için yaşam koçu arıyor olun ister mesleki gelişiminiz için yardıma ihtiyacınız olsun, aradığınız rehberliği burada bulabilirsiniz. Superprof, bünyesinde size yardım etmeye hazır alanlarında uzman binlerce yetkin eğitmeni barındırır.

Superprof’ta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Türkiye‘nin diğer tüm şehirlerinde Kişisel gelişim dersleri alabilirsiniz. Hatta dilerseniz derslerinizi online olarak da alma seçeneğiniz mevcuttur!

 Günümüzde her yaştan ve her eğitim seviyesinden kişinin kişisel gelişim ihtiyacı olabilir. Kişisel gelişim özellikle insanların hayatta nereye gittikleri ve ne durumda oldukları ve hayatlarını en iyi şekilde nasıl yönetebilecekleri ve kendilerine nasıl değer katabilecekleri gibi pek çok konuda insanlara yardımcı olan bir alandır. Kişisel gelişim, sadece kişinin Kendine bakması değil kişinin aynı zamanda kendini en iyi şekilde dizayn etmesi ve geliştirmesi ve gelecek için en iyi duruma getirmesidir. Bazılarınız kendi kişisel gelişimini tamamlarken çeşitli sıkıntılar yaşayabilmektedir. Özellikle hızlı bir hayat ve kendimize ayıracak vaktimizden olmaması sebebiyle veya kendinizin nasıl geliştirebileceğimiz veya kendimize nasıl değer katabileceğiniz hakkında kafanız karışıksa, kişisel gelişim uzmanları bizlere yardımcı olabilecektir.

Kişisel gelişim hocaları bizlere yardımcı olurken farkında olmadığınız pek çok şeyi bizlere öğrettiler ve kendimizi geliştirmemize katkı sağlarlar. O kişisel gelişim hocaları ile kişisel gelişim dersleri alırken, kendimiz hakkında ve çevremiz hakkında ve o olasılıklar ve imkanlarımız hakkında çok daha fazla bilgi ediniriz. Tek başımızayken ve yanımızda bir rehber olmayınca zaman zaman kendimizi kaybedebilir ve kendimizle nasıl ilgilenebileceğimize bilemeyebiliriz. Bunun dışında, Özellikle yoğun bir iş ve sonrası günlük yaşam koşuşturması içerisinde kendimizde olan bağlantımızı kaybedebilir ve kendinizi tanıma noktasında bazı eksiklikler yaşayabiliriz. O böyle olunca, kendimize en iyi gelebilecek ve kendimizin en çok ihtiyaç duyduğu noktaları kaçırabilir ve bu şekilde zamanımızı kaybedebiliriz. Aynı zamanda kendimizin becerilerin neler ve bize en uygun olan yeni aktiviteler veya imkanlar nelerdir bunları keşfedebilmek için bir rehbere ihtiyacımız olabilir.

Kişisel gelişim hocaları, bu gelişimimize en iyi şekilde yönetebilmemiz için bizlere yardımcı olurlar.

Kişisel Gelişim Hocası Bizleri Nasıl Geliştirir?

Kişisel gelişim hocaları veya kişisel gelişim uzmanları dediğimiz meslek sahibi insanlar, bu konu hakkında oldukça uzun süre eğitim almış ve deneyime sahip kişilerdir. Kişisel gelişim alanında uluslararası ve ulusal düzeyde pek çok eğitimler ve sertifikalar bulunur. Kişisel gelişim uzmanlığı sertifikası almış kişiler, insanların kendilerini en iyi şekilde geliştire bilmeleri ve kendilerine en uygun olan imkanları yaratıp kullanmaları hakkında ve kişilerin genel olarak kendileriyle ilgili geliştirebilecekleri her nokta hakkında deneyim ve bilgiye sahip kişilerdir.

Kişisel gelişim uzmanları, uluslararası seviyede kabul edilmiş sertifikaları ile sadece bize değil aynı zamanda uluslararası seviyede kişisel gelişim yardımda bulunabilecek kişilerdir. Kişisel gelişim hocaları bizlere bizim bile farkında olmadığımız noktalarda yardımcı olabilir ve kendimizi geliştirmemizi sağlayabilirler. Kişisel gelişime sadece kendimizle iletişime geçmek olarak değil aynı zamanda daha derin ve daha ileri planda bir yatırım olarak görebiliriz.

Kendimize yapacağımız en büyük yatırım yine kendimiz ilgilenmek ve kendi kabiliyet ve yeteneklerimizi en iyi şekilde kullanabilmek ve bunları geliştirebilmek olacaktır. Dediğimiz gibi yoğun bir yaşamı olan ve hayat kardeşi senin içinde kendini kaybetmiş bir kişi isek, kendimizle her anlamda bağlantınız kopmuş olabilir. İnsanın kendisiyle ve kendi benliği ile olan bağlantısının yavaş yavaş azalması kendini daha iyi tanıması anlamına gelir. Kendini daha az tanıması demek, kişilerin kendi kabiliyetleri ve yeteneklerine ve yatkınlıklarını görememesi keşfedememesi ve bu yüzden de kullanamaması ve geliştirememesi anlamına da gelir. Tüm bunların sonucunda kişiler körelir ve Geliştiremedikleri tüm bu yanları için ileride pişmanlık duyabilirler.

İnsanların bu tip durumlarla karşılaşmayıp kendilerini daha iyi tanımaları ve yeteneklerini en iyi şekilde kullanabilmeleri için kişisel gelişim uzmanları onlara büyük bir yardımda bulunacaktır. Özellikle hayatta kendini kaybetmiş ve ne yaptığını bilmeyen ve gelecekle ilgili çok fazla sorusu olan kişilerin kişisel gelişim uzmanları ile yapacakları çalışmalar, onların kendilerini en iyi şekilde geliştirmelerinin mümkün hale getirecektir. Sadece şu an için değil gelecek için de kişisel gelişim uzmanları herkesin kendini tanıyabilmesi ve gelecek için kendilerine en uygun olacak planlar yapabilmelerine sağlayabilecektir. Bugün veya geleceği birbirine bağlayacak olan kişisel gelişim uzmanları kişilerin kendilerini daha iyi tanımaları ve kendileriyle iletişime geçmeleri ve bu sayede kendi iç güçlerini ortaya çıkarmaları ile gelecekte de ne istediklerini ve ne ihtiyaçları olduklarını çok daha iyi ortaya çıkarabileceklerdir.

İnsanların kendileriyle bu şekilde iletişime geçmeleri ve kendilerini keşfetmeleri, çok iyi bir şekilde yansıyacaktır.

Superprof İle Kişisel Gelişim Dersleri Alın

Kişisel gelişim uzmanları ile yapacağınız dersleri kendi saatiniz de kendi programınıza göre ayarlaya bilmeniz mümkündür. Kişisel gelişim uzmanları sizlerin yoğun veya günlük olan işlerinize tamamiyle saygı gösterip sizin boş zamanlarınızda sizlere yardımcı olabileceklerdir. İşin bir diğer güzel yanı ise, kişisel gelişim uzmanları Sizlerin gününüzü belki de daha iyi organize edip gününüzde çok daha iyi değerlendire bilmenize olanak sağlayabileceklerdir. Kişisel gelişim uzmanları sadece sizin kişisel gelişimiz için değil, aynı zamanda Zamanınızı iyi yönete bilmeniz konusunda da sizlere berk yardımcı olabileceklerdir.

Kişisel gelişim uzmanları Superprof gibi Türkiye’de lider konumda olan özel ders desin de pek çok seçenek ile bulunabilir. Kendi ihtiyaçlarınıza göre ve kendi bütçenize göre bir kişisel gelişim uzmanına Superprof’ta bulmanız oldukça mümkündür. Her kişisel gelişim uzmanı farklı bir fiyat seçeneğine sahip olabileceği senin, her bütçeden ve her seviyeden kişisel gelişim almak isteyenler, Superprof ile aradıkları hocayı bulabileceklerdir.

Tek yapmanız gereken ana sayfa daha hızlı bir arama gerçekleştirip sizlere en uygun kişisel gelişim hocasını bulup kişisel gelişim hakkında hem bilgilerinizi geliştirip hem de kendinizi geliştirmek.