Tokmak hukuk adalet

Türkiye ve Dünyada En İyi Hukuk Fakülteleri

Hukuk Eğitimi İçin Ülkemizde ve Dünyadaki Hukuk Fakülteleri Hukuk çalışmaları zamansızdır. Bakıldığında dünyanın dört bir yanından en eski ve prestijli uluslararası üniversiteler, hukuk çalışmalarını tüzüklerinin temel taşı haline getirmişlerdir. Bugün, dünyada hukuk öğrenimi için en iyi okulların neredeyse hepsinde yıldız hocalar vardır. Bu hocaların çoğu da yeni nesil avukatları yetiştirmek için mezun oldukları okula dönmeyi […]

28 Şubat 20225 dakikalık okuma

İcra iflas hukuk kitap

Hukuk Kaynakları Seçenekleriniz

Hukuk Soru Bankası, Kitap ve Sözlük Kaynaklarınız Bir hukuk öğrencisi misiniz? Belki de başka bir bölüm okuduğunuz halde hukuk bölümünden dersler alıyorsunuz ya da hukuk konusunda meraklı birisiniz ya da yalnızca hukukla ilgilisiniz ve söz konusu hukuk olduğunda kitap okumaktan hoşlanıyorsanız... Bunlardan hangisi olursanız olun, hukuk konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız başvuracağınız birçok kaynak olduğunu unutmayın. […]

15 Nisan 20215 dakikalık okuma

Hukuk dersi mi almak istiyorsunuz?

Avukat, hakim, savcı gibi mesleklere sahip olmak çok zor görünebilir. Sitemizdeki mükemmel hukuk kaynakları ve  hocalarıyla baro sınavları, hakimlik sınavları savcılık sınavları gibi tüm sınavlara eksiksiz hazırlanabilirsiniz.

Superprof, hukuk hocası bulmak için en iyi yer olacaktır. İster üniversitede olun, ister mezun ve sınavlara hazırlanıyor olun, yüzlerce uzman hukuk hocası içinden aradığınızı bulacaksınız. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ötesinde tüm şehirlerde özel ders alabilirsiniz. Hatta dilerseniz online hukuk dersi bile Superprof’ta mümkün.

Medeni hukuk, özel hukuk, uluslararası hukuk gibi pek çok farklı derste dersler Superprof’ta mümkün.

Üniversitede hukuk okuyan öğrenciler için hukuk dersleri birbirinden farklı zorluklar çıkarabilir. Hukuk dersleri öğrencilerin tüm üniversite yılları boyunca düzenli olarak çalışıp disiplinli ve oldukça düzenli olmalarını gerektiren ağır derslerdir. Üniversitedeki belki de en zor dersler ve üniversitedeki en zor bölümlerden biri olan hukuk bölümü, Öğrencilerin eğitim hayatları boyunca pek çok kez zorlanmasına ve derslerinde başarılı olmaları konusunda sorun yaşamalarına sebep olabilmektedir. Hukuk dersleri üniversitede yoğun ezber gerektirmekle birlikte öğrencilerin çok iyi bir hafızalarının olmasını şart koşar. Ezber yeteneği iyi olmayan öğrenciler hukuk derslerinde çok kolay bir şekilde zorlanabilirler. Hukuk dersleri sadece ezber yeteneği değil aynı zamanda olayları yorumlayıp analitik bir beyinle düşünme yeteneği de gerektirir. Olayların yorumlanması ve davalarda geçerli hukuk kurallarının uygulanması için öğrenciler anayasa ve diğer tüm yasaları çok iyi bir şekilde bilmeli ve buna göre sınavlarda da bilgilerini gösterebilmelidir.

 

Öğrenciler kurs derslerinde zorlandıklarında okul dışında ek bir yardım seçeneğini önerebilirler. Hukuk özel dersleri bu yüzden öğrenciler için oldukça mantıklı ve yararlı bir seçenek olacaktır. Hukuk özel ders alan öğrenciler derslerinde başarılarını arttırabilme şansına sahip olabileceklerdir. Öğrenciler derslerinde başarılı olması tek başına zorluğunu bilmekte ve bu yüzden özellikle dönem sonlarında sınavlar yaklaşırken kendini çaresizce edebilmektedirler. Öğrenciler hukuk özel ders seçeneği ile çaresizliklerine bir çare bulup sınavlarında başarı elde edebilirler. 

Peki hukuk özel ders seçenekleri nerededir ve öğrencilere ne gibi faydalar sağlar ki diye sorular soruyorsanız sizlere kısaca açıklayalım.

 

Hukuk Özel Ders İle Sınavlarınıza Hazırlanın

Hukuk sınavlarına hazırlık için Öğrenciler sınavlarından çok önce çalışmaya başlamak durumundadır. Öğrenciler sınavlarını yeterli miktarda çalışmazlarsa başarısız olma ihtimalleri çok yüksek olacaktır. Hukuk dersleri özellikle kalın kitaplar ve ağır konular içeren dersler oldukları için öğrencilerin tek başlarına bu dersleri anlamaları ve sonrasında sınavlarında başarılı olmaları için dersleri çok iyi dinlemiş olmaları ve not almış olmaları ve derslerden sonra da çok uzun süreler çalışmış olmaları gerekir.

 

Ne var ki bazı öğrenciler bazen dersleri kaçırabilmekte veya derslerde dikkatleri de alabilmektedir. Çok büyük bir odaklanma gerektiren hukuk dersleri öğrencilerin dikkatlerini çabuk dağıtabilecekleri dersler arasında yer alır. Sözel bir içeriye sahip olan okul dersleri yine öğrencilerin derslerde sıkılıp dikkatlerinin dağılmasına oldukça müsait bir yapıdadır.

 

Böyle bir durumda öğrenciler derslerinden geri kalabilir ve konu eksikleri hızla oluşabilir. Öğrenciler hem birkaç dersi kaçırdıysa hem de derslerde dikkatleri dağılıyorsa dönem sonunda derslerine geçmeleri çok zor olacaktır. Hemen hemen tüm üniversitelerde vize ve final şeklinde öğrencilerin derse her ne kadar başarılı oldukları ölçülür. Vizeler dönem ortasında yapılırken finallerse dönem sonunda yapılır ve finallerin katsayısı çok daha yüksek olur. Öğrenciler bu yüzden özellikle final sınavlarını çok sıkı hazırlanmakta yükümlüdürler. Final sınavlarında vizelerden farklı olarak dönem başından sonuna kadar öğrenciler tüm konulardan sorumlu olur. Bu yüzden hukuk finalleri öğrenciler için çok daha zorlayıcı olabilir.

 

Öğrenciler bu sebeplerden dolayı hukuk özel ders seçeneğine başvurabilir. Hukuk özel ders seçeneği sayesinde öğrenciler okulda eksik kaldıkları konuları çok rahat bir şekilde özel derslerinde kapatabilirler. Özel ders alırken öğrenciler sadece eksiklerini kapatmakla kalmaz aynı zamanda hukuk derslerinde nasıl daha başarılı olabilecekleri hakkında bilgiler de edinirler. Hukuk özel dersleri öğrencilerin sınav notlarını yükseltip dersleri geçebilmeleri için en önemli O seçeneklerinden biridir. Öğrenciler hukuk dersleri alırken kafalarındaki tüm soruları özel ders hocalarına sorabilirler.

 

Öğrenciler hukuk özel derslerinde okulda hocalarına sormaya çekindikleri soruları özel ders hocalarına sorabilirler ve böylece akıllarına takılan tüm soruların cevabını ulaşabilirler. Sonuçta okulda kalabalık bir sınıfta kimi öğrenciler hocalarına soru sormaya çekinebilir ve bu yüzden de konu açıkları buna bağlı olarak gelişebilir. Sonrasında bu konu açıklarından okulda sınavlarda soru çıkınca öğrenciler başarısız olup derslerden kalabilirler. Öğrencilerin derslerde sınavlarda başarılısız olması demek, bütünlemelere kalmaları ve yine bütünlemelerde de başarısız olmaları yaz okuluna kalmaları veya okulu uzatmaları anlamına bile gelebilir. Tüm bu olasılıklar öğrenciler için hem zaman hem de maddi anlamda büyük bir kayıp anlamı taşır. Öğrencilerin bu tip durumları hukuk özel ders alarak aşmaları kendileri için büyük bir kazanç olacaktır.

Hukuk Özel Ders Hocaları Nerede Bulunabilir?

Pek çok öğrencinin merak ettiği bir diğer soru ise hukuk hocası seçeneklerinin nerede bulunabileceğidir. Tüm Türkiye’de hukuk özel ders veren kişilerin bulunabileceği lider özel ders platformunu Superprof’ta öğrenciler almak istedikleri okul derslerine rahatlıkla bulabilirler. Superprof’ta Türkiye’nin her bir yanından yüzlerce hukuk hocası bulunmaktadır. Bu hocalar sizlere özel ders vermeye hazır olup genellikle iyi üniversitelerden mezun ve deneyimli hukuk hocalarıdır. Onun dışında, hukuk bölümünde okuyan ve oldukça iyi notlara sahip öğrenciler ve aynı zamanda sizlerle belki de aynı sınava girmiş veya sizlerle aynı okulda okumuş veya hala okumakta olan kişilerden hukuk dersleri almanız da mümkün olur.

 

Superprof, sizlere tüm bu olanakları sağlayan bir platform olup kendinize en uygun olan hukuk hocasını bulmanız için yeterli sayıda hoca sahiptir. Hukuk hocaları ile dersinize planlayıp dilerseniz online olarak dilerseniz hocanız sizin eviniz yakınsa kendi evinizde hukuk özel derslerini almaya başlayabilirsiniz.