Matematik okumayı tercih eden insanların genelde yüksek zekâlı olduğu düşünülür.

Bunun nedeni, bu insanların beyninin matematiksel kavramlarla daha kolay anlayabilecek şekilde donatılmış olmasıdır.

Ancak herkes bir matematik dehası olarak doğmaz. Bazıları İngiliz edebiyatını tercih eder veya yeni bir dili hızlıca öğrenmeye yatkındır.

Herkesin kendi yetenekleri farklıdır. Ancak matematik konularının gerçek hayattaki önemini de inkâr edemeyiz. Matematik günlük yaşantımızın bir parçasıdır. Bu nedenle bu konuyu iyice anlamak bizim için faydalı olacaktır.

Matematik derslerinin evde özel ders piyasasında çok talep görmesinin sebebi de bundandır.

Online veya evde özel ders almak için uzman bir matematik öğretmeni bulmak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız rehberimizi inceleyin!

En iyi Matematik öğretmenleri müsait
Mustafa
5
5 (21 yorum)
Mustafa
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mahmut
5
5 (16 yorum)
Mahmut
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (18 yorum)
Zeynep
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Eren
5
5 (37 yorum)
Eren
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yağmur
5
5 (23 yorum)
Yağmur
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mehmet sami
5
5 (15 yorum)
Mehmet sami
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hd
5
5 (14 yorum)
Hd
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dogan
5
5 (27 yorum)
Dogan
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mustafa
5
5 (21 yorum)
Mustafa
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mahmut
5
5 (16 yorum)
Mahmut
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (18 yorum)
Zeynep
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Eren
5
5 (37 yorum)
Eren
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yağmur
5
5 (23 yorum)
Yağmur
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mehmet sami
5
5 (15 yorum)
Mehmet sami
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hd
5
5 (14 yorum)
Hd
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dogan
5
5 (27 yorum)
Dogan
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Matematik Özel Ders Neden Bu Kadar Önemlidir?

Bir ebeveyn olarak, çocuğunuz için en iyi matematik öğretmenini nasıl bulacağınızı merak ediyor olabilirsiniz.

 

Matematik, bilim dünyasının ve iş dünyasındaki birçok mesleki kariyerin temelini oluşturur. Bu nedenle bu temelleri erken yaşta inşa etmek, akademik kariyerinizde ve hatta ilerleyen yıllarda hayatta başarıyı yakalamanız için oldukça önemlidir.

 

İlkokuldan üniversiteye kadar birebir matematik dersleri almak, geride kalmaktan endişelenen veya okuldaki öz güvenini artırması gerekenler için inanılmaz derecede faydalı olabilir.

Özel ders öğretmeni, öğrencisine matematiğin eğlenceli olduğunu ve hepimizin içinde bir matematik dehası olduğunu gösterir. Yapmamız gereken tek şey, doğru alıştırmaları ve eğlenceli matematik oyunlarını kullanarak kendimize has bir öğrenme şekli geliştirmek.

İlkokul Öğrencileri için Matematik Dersleri

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, matematiğin önemini şu sözleriyle vurgulamıştır:

 

"Ben öğrenim devrimde matematik konusuna çok önem vermişimdir ve bundan hayatımın çeşitli safhalarında başarı elde etmek için faydalanmış olduğumu söyleyebilirim. Onun için herkes matematik bilgisinin çok gerekli olduğuna inanmalıdır."

 

Okulun matematik müfredatında her öğrencinin bireysel ihtiyaçları dikkate alınmaz.  Bu, bazılarının yavaş ilerlemekten sıkılması, bazılarınınsa anlamak için daha çok zamana ihtiyacı olduğundan geride kalması anlamına gelir. Her iki grubun da matematik testlerinde düşük performans gösterir.

Matematik müfredatının konuları
Resmi matematik müfredatındaki konular nelerdir? ¦ kaynak: Visualhunt

Standart öğretim programları pek etkili değildir. İşte burada özel dersler devreye girer.

Temel matematik, kesirler, ondalık sayılar, geometri, olasılık ve cebirle ilimsel bilgi birikiminin temelini oluşturur. Bu kavramların her biri yaşadığımız dünyada olup bitenleri anlamamızı sağlar.

Matematik eğitimi almanın yararları ve 6. sınıf öğrencilerinin üstündeki LGS matematiğinde başarılı olma baskısıyla kendimizi ve çocuklarımızı matematik alanında eğitmemiz gerektiğini göz ardı edemeyiz.

LGS Ortaokul Matematik Dersi

Çocuklar temel matematikten ortaokul matematiğine geçiş yaptığında zorluk seviyesi kademeli bir şekilde yükselir.

Matematik özel ders almanın amacı:

  • Çocuklara etrafında olup bitenleri anlama becerisi kazandıracak temelleri atmak
  • Bilimsel gelişmelere ilgi duymalarını ve bilim dünyasının karşılaştığı zorlukları anlayabilmelerini sağlamak
  • Olaylara matematiksel bakış açısıyla bakabilmek
  • Matematik becerilerini fizik, kimya ve coğrafya gibi diğer alanlarda uygulamak
  • Düşünme şekillerini yapılandırmaktır.

Bunların hepsi matematik yardımıyla etrafındakileri nasıl çözeceklerini yavaş yavaş öğrenecek olan çocuklar ve gençler için hayati önem taşıyan noktalardır.

Online matematik özel ders öğretmenliğini bu kadar önemli kılan da budur.

İster öğrencilere online ev ödevlerinde yardım etmek, ister LGS veya YKS matematiğine çalıştırmak, ister sadece trigonometri ve kalkülüs gibi konuları anlatmak olsun, ek matematik derslerinin çeşitli faydaları saymakla bitmez.

Öğretmenler belirli bir sınava odaklanarak öğrencilere koçluk bile yapabilirler. Mesela çıkmış soruların üzerinde durarak onları girecekleri sınavın formatına alıştırabilirler.

YKS Matematik Dersi

Lisede artık hangi alanı seçeceğinize karar vermeniz gerekir. Üç bilimden birini, matematik, İngiliz edebiyatı, güzel sanatlar veya yabancı bir dil okumak isteyebilirsiniz. Ya da hepsinden biraz biraz öğrenmeyi de tercih edebilirsiniz.

Ortaokul ve lise matematiği arasında büyük farklar vardır.

Birçok öğrenci ileri matematik ve fizik dersleriyle matematik alanında ilerlemek ister. Bu bilim dallarının hepsi zaten birbirini tamamlar niteliktedir.

Peki ya sınıfa ayak uyduramıyorsanız?

Özel matematik ve fizik öğretmenleri size lise matematiğinde büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Çıkmış TYT, AYT, YGS ve LYS sorularına bakarak en çok zorlandığınız matematik konularına kendi hızınızda çalışmış olursunuz.

Yakın Çevremizde Bir Öğretmen Bulmak

Tüm şehirlerde sadece Ankara matematik özel ders aramaları değil, Van, Gaziantep, Aydın gibi şehirlerimizde de özel ders ihtiyacı bulunmakta ve özel derse olan talep gittikçe artıyor.

Matematik dersleri, öğrenciler ve ebeveynler matematiğin sadece akademik ve gelecekteki mesleki kariyerde değil, günlük yaşantıda da önemli olduğunu kabul ettikleri için özel ders sektöründe çok talep görür.

En doğru öğretmeni bulmak
Çevrenize bakın ve ihtiyaçlarınıza en uygun öğretmeni bulun ¦ kaynak: Visualhunt

Peki matematik öğretmeni bulmak çok mu zor? Matematik öğrencisi olsun ister mezun, isterse matematikten doktora yapmış olsun, farklı eğitim seviyesinde birçok özel ders öğretmeni vardır. Sadece nereye bakacağınızı bilmeniz gerek!

Evde özel ders verebilecek birileri için yaşadığınız toplumu araştırarak başlayın.

Bugünlerde aradığınızı bulmak internet sayesinde çok kolaydır. Ama siz yine de eski usulü deneyin. Bu sayede yaşadığınız yerin yakınlarında birini bulma olasılığınız daha yüksek olacaktır. Böylece öğretmen, ders için onca yol gitmek zorunda kalmaz. Özel ders öğretmenleri genelde yerel dükkânlara, ilan panolarına ve yerel gazetelere ilan verirler. Buralara bakınarak bazı öğretmenlere ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Hatta okurken özel ders vermek isteyen öğrencilerin olabileceği yerel liselere veya üniversitelere de bakabilirsiniz.

Online Matematik Özel Ders Öğretmeni Seçmek

İnternet, online özel ders veren öğretmenlerin bilgileri ve reklamlarıyla doludur. Birden fazla alanda ders verenler de dâhil olmak üzere her türlü online özel ders bulabilirsiniz. Kimya ve matematik dersi veren birini veya uzmanlık alanı mühendislik olan öğretmenler bulabilirsiniz. İnternette ders ile sınırsız seçeneğiniz var!

Türkiye'deki özel ders öğretmenlerini bulmak için Superprof'a bir göz atmanızı öneririz.

Online özel matematik dersleri
İnternet üzerinde birçok matematik özel ders öğretmeni bulunmaktadır ¦ kaynak: Pixabay

Superprof'ta işe koyulmak çok kolaydır. Arama çubuğuna matematik yazıp konumunuzu girin ve "Ara"yı tıklayın.

Yaşadığınız yerdeki özel ders öğretmenlerinin saatlik ücretlerini ve kendileri hakkında kısa bilgileri içeren bir liste bulacaksınız.

Bazıları araştırma görevlisi, bazıları üniversitede, bazılarıysa örgün öğretim sisteminde öğretmenlik deneyimine sahip.

Bu şekilde bir öğretmen bulmanın avantajları şunlardır:

  • Size en yakın matematik öğretmenini bulursunuz: Websitesi size öğretmenin ne kadar uzakta olduğunu ve size gelip gelmeyeceğini gösterir.
  • Doğru becerilere sahip bir öğretmen bulursunuz: Superprof, her öğretmenin öz geçmişine bakmanızı sağlar. Böylece matematikteki uzmanlık seviyelerini ve öğretmenlik deneyimleri hakkında bir fikir edinirsiniz.
  • Farklı ücretler arasından seçim yaparsınız: Özel ders pahalı olabilir. Superprof size farklı ücretler talep eden farklı öğretmen seçenekleri sunar. Böylece bütçenize uygun birini bulabilirsiniz.
  • Almadan önce denersiniz: Çarpıcı bir reklam, ideal öğretmeninizi bulduğunuz anlamına gelmeyebilir. Superprof, hangisinin size en uygun yöntemleri kullandığına karar vermeden önce birkaç öğretmene danışmanızı sağlar.

Youtube Matematik Özel Dersleri

Online ders için illa ki bir öğretmeninizin olmasına gerek yok. Şenol Hoca gibi öğretmenlerin matematik YouTube ücretsiz özel derslerini bulabilirsiniz!

Bu gibi öğretmenler matematikte uzmanlaşmış, uygun öğretim nitelikleri olan kişilerdir. Yani emin ellerdesiniz!

Bazı insanların bu konuya biraz şüpheyle yaklaşmaları doğaldır. Ancak ders kitaplarından sıkılmış olanlar ve özel dersler imkânı olmayanlar için YouTube bir nimettir.

Youtube ile özel matematik dersi
YouTube: Ücretsiz online matematik derslerinin muhteşem diyarı ¦ kaynak: Pixabay

Bire bir özel ders yerine YouTube'ta "matematik dersleri" diye aratın. Böylece size yardımcı olmak için dersler yükleyen onlarca öğretmen göreceksiniz. Temel matematikten ileri seviye matematiğe kadar birçok seviyede matematik dersleri bulabilirsiniz.

Neden bu derslerden bazılarını izleyerek tekrar yapmayasınız? Ya da merak ediyorsanız hiç bilmediğiniz konuların anlatımlarına da bakabilirsiniz.

Öğretmen öğrenci etkileşimi olmadığından, bu pek geleneksel bir öğretme yöntemi değildir. Ancak size yardımı dokunabilir ve tamamen ücretsiz!

Videolarla öğrenmenin bir diğer avantajı, kendinize göre videoyu duraklatabilir, ileri veya geri sarabilirsiniz. Soruları ister öğretmenle çözebilir, isterseniz de videoyu duraklatıp önce kendiniz çözebilirsiniz.

Online matematik öğrenmek, size bir ilim dünyasının kapısını açacaktır. İster polinom ve denklemlere dalın, ister bir koninin yüzey alanını nasıl hesaplayacağınızı öğrenin. Akademik başarınızın dümeni sizin elinizde!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Seda

Spor yapmayı, film izlemeyi seven; farklı bir kültürü keşfederken ilk yemeklerini deneyen bir çevirmenim.