Kişisel bir öğretmenle dil öğrenmek, öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Bir öğretmenle öğrenmek, tüm dikkatinizi konu üstünde toplamanız anlamına gelir! Eğitmeniniz Hollandaca derslerini hedeflerinize ve öğrenme stilinize göre uyarlayacaktır, böylece bir grup dersinde olduğu gibi başkalarının hızında gitmenize gerek kalmaz.

Ayrıca bir öğretmen, size doğrudan geri bildirim verebilir; böylece hızla gelişmeye devam edebilirsiniz. Kişisel bir eğitmene sahip olduğunuzda her şey size uyarlanmıştır, bu yüzden aptalca bir soru sormaktan veya bir konuyu tekrar ele almaktan korkmanıza gerek yoktur. Bir öğretmenle daha kişisel bir ilişki geliştireceksiniz, böylece öğrenmenize daha çok güveneceksiniz. Bu özellikle bir dil öğrenirken çok önemlidir. Kendinizi başka bir dil konuşurken duymak göz korkutucu olabilir, bu nedenle öğreniminize katkıda bulunan birinin olması çok yardımcı olacaktır!

Bulunduğunuz yere bağlı olarak bölgenizde yerli bir Hollandalı öğretmen bulmak zor olabilir, bu nedenle çevrimiçi olarak bir öğretmen aramakta tereddüt etmeyin. Çevrimiçi bir özel öğretmen, size 'gerçek hayatta' bir öğretmenle aynı avantajları sunacaktır. Dersleri Skype üzerinden düzenleyebilirsiniz ve onlar size e-posta veya Skype araması yoluyla geri bildirim gönderebilirler. Superprof'un ülke çapında ve çevrimiçi olarak dil hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek çok sayıda öğretmeni vardır.

Öğretmenle öğrenciler grup ders
Başlangıç seviyeleri için özel dersin büyük katkıları olsa da ileri seviyelerde grup dersleri özellikle konuşma yeteneğinin ilerlemesine katkıda bulunabilir. | Pixabay
En iyi Hollandaca öğretmenleri müsait
Murat
5
5 (4 yorum)
Murat
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Alicia
5
5 (6 yorum)
Alicia
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Asrın asena
Asrın asena
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Berna
5
5 (2 yorum)
Berna
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gulsum
Gulsum
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Furkan
5
5 (1 yorum)
Furkan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep burçe
Zeynep burçe
₺160
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sezer
Sezer
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Murat
5
5 (4 yorum)
Murat
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Alicia
5
5 (6 yorum)
Alicia
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Asrın asena
Asrın asena
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Berna
5
5 (2 yorum)
Berna
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gulsum
Gulsum
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Furkan
5
5 (1 yorum)
Furkan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep burçe
Zeynep burçe
₺160
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sezer
Sezer
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Öğrenim Amacınızı Belirleyin

İyi bir öğretmen bulmak için ne istediğinizi açıkça anlamanız gerekir. Hedefiniz nedir ve neye ulaşmak istiyorsunuz. Belirli bir sınavı geçmek ister misiniz? Hangi dereceyi hedefliyorsunuz? Belki Hollanda'ya seyahat etmek istiyorsunuz, bu yüzden sadece konuşma Hollandacası arıyorsunuz ya da belki bir iş için kalıcı olarak oraya taşınıyorsunuz, bu yüzden Hollandaca çalışma ve sunum yapma seviyesine çıkmanız gerekiyor.

Hedefiniz ne olursa olsun, öğretmenlere ulaşırken spesifik olmaya çalışın. Her biri farklı becerilere sahip olacak ve farklı alanlarda yardımcı olabilecektir. Ne istediğinizi önceden bilmek, yanlış öğretmenle boşa harcanan zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Aklınızda bir hedef varsa, tam size uygun bir öğretmen bulmak her zaman daha kolaydır. Yani örneğin Japonca gibi bir dilden örnek verirsek; eğer pratik Japonca konuşmak temel amacınız ise anadili Japonca olan bir öğretmen size daha uygun olacakken Japonca yazı ve gramerde yetkin olmak istiyorsanız bu durumda anadili Türkçe olan fakat Japonca öğretme yetkinliğinde Japoncası olan bir öğretmen bulacaksınız ki amaçlarınıza daha kolay erişebilesiniz.

Araştırmanızı Yapın

Tabii ki, Google'dan "Hollandaca öğretmeni" diye yazıp aratıp ilk çıkan sayfaya tıklayıp istek bırakabilirsiniz. Muhtemelen hemen bir öğretmenle iletişime geçeceksiniz ve işte bu kadar kolay!

Ancak bunu yaparken dikkatli olun. Bu öğretmenin, hedeflerinize veya itibarlarına ulaşmak için aradığınız gereksinimlere sahip olup olmadığını bilemezsiniz. İyi bir öğretmen seçtiğinizden emin olmak için biraz araştırma yapın.

Eğitmen hizmetleri sunan en az 5 farklı web sitesini inceleyin. Profilleri görüntüleyin, öğretmenlerin kendileri hakkında ne söylediğine bakın. Çeşitli web sitelerine bakmak, size öğretmenlerin olması gereken standardı hakkında bir fikir verecektir.

Web sitelerinin incelemelerini kontrol edin ve varsa öğretmenlerin incelemelerini kontrol edin.

Farklı forumlar, bloglar ve sosyal ağlar hakkında bazı bilgiler arayın. Diğer kişilerin öğretmenlerini nasıl bulduklarını, nasıl etkileşim kurduklarını ve derslerin nasıl geçtiğini kontrol edin.

Değerlendirme ölçeği
Yorumlara körü körüne bağlı kalmayın. Elbette fazlaca kötü yorum almış bir öğretmende doğruluk payını düşünebilirsiniz ancak birkaç tane kötü yorum her öğretmen için normal karşılanabilir. | Pixabay

Yorumlara Güvenmeyin

İyi bir öğretmen, özellikle uzun süredir öğretmenlik yapıyorsa, birçok iyi yoruma sahip olmalıdır. Ancak aynı zamanda iyi yorumlar, öğretmenin size ve ihtiyaçlarınıza uyacağını garanti etmez.

Öğretmenleri nasıl değerlendireceğinize dair birkaç ipucu:

-Elbette, çok sayıda kötü eleştiri alan öğretmenlerle iletişime geçmeyi düşünmeyin, eğer herkes kötü bir deneyim yaşadıysa, bu incelemelerde kaçınılmaz olarak bazı gerçekler vardır. Ancak, çok sayıda olumlu yorum arasında 1-2 olumsuz geri bildirim varsa hemen tereddüt etmeyin. Herhangi bir öğretmen, herhangi bir nedenle bir öğrenciyle tam bir uyum halinde olamayabilir ve anlaşamayabilirler. Belki o öğretmen o öğrenciye uygun değildi, bu onların size de uymayacağı anlamına gelmez.

-Öğretmen arayan şirketlerin web sitelerindeki incelemeler çoğunlukla gerçektir çünkü çoğu şirket itibarlarına değer verir. Ancak eğitmen, yalnızca belirli bir web sitesi veya kendi sosyal medya hesapları aracılığıyla kendisini tanıtıyorsa, gerçeği yansıtmayabilecek yalnızca iyi yorumlar bulunabilir.

-Öğretmeninizin uzmanlığının ne olduğunu öğrenin. Belirli bir sınav için çalışmak istiyorsanız ve incelemelerin çoğu sadece Hollandaca konuşma öğrenmek isteyen öğrencilerden geliyorsa, tüm incelemeler olumlu olsa bile bu öğretmen muhtemelen en iyi seçim değildir.

-Ayrıca, öğretmenlerin yeterliliğine dair başka kanıtlar da olabilir. Bazı şirketler tüm eğitmenlerin bir ön elemesini yapıyor veya bunu yaptıklarını söylüyor. Bu durumda, şirketle iletişime geçin ve seçim metodolojisi hakkında ayrıntılı bilgi isteyin eğer net bir şekilde cevap veremiyorlarsa böyle bir eleme yapmıyorlardır.

Bir Eğitmenin Niteliklerini Aşırı Abartmayın

Birçok insan bir öğretmen ne kadar deneyimli ve nitelikli olursa o kadar iyi olduğunu düşünür. Ancak bu mutlaka her zaman böyle değildir. Sizin için doğru öğretmeni bulmanız önemlidir. Hollandaca öğrenmek üzerine bir kitap yazmış bir öğretmene ihtiyacınız yok, sadece nasıl öğrendiğinizi anlayan ve dersleri ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilecek birine ihtiyacınız var.

Çok nitelikli bir öğretmen almanıza bile gerek yok. Özel öğretmenler genellikle üniversite mezunudur ya da hala okuyup ve ek olarak biraz daha para kazanmak isteyen üniversite öğrencileridir. Durum ne olursa olsun, dersleri size uyarlayabilecek anadili Hollandaca olan ama Türkçe de bilen birini bulabildiğiniz sürece, kazanan sizsiniz. (Ayrıca, profesyonel öğretmenlerden saat başına çok daha az ücret aldıklarını göreceksiniz!)

Çakıl taşları mezuniyeti
Abartı nitelikleri boşverin . Sizin Hollandaca’yla ilgili 4-5 kitap yazmış bir profesöre ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olanı bir üniversite öğrencisinde bile bulabilirsiniz. | Pixabay

Tüm bunlara ek olarak eğitmeninizin yanında kendinizi rahat hissetmeniz gerekir. Yeni bir dil öğrenmek göz korkutucu olabilir, bu nedenle sizi cesaretlendirecek ve öğreniminize katkı sağladığını düşündüğünüz bir öğretmeniniz olsun istersiniz. Hollandaca konuşmak, tüm diğer diller gibi özgüven gerektirir ve öğretmeninize güven duyabilmeli ve onun önünde utangaç hissetmemelisiniz. Sizin için doğru öğretmeni bulmak, nitelikleri kadar onlar hakkındaki içgüdülerinizle de ilgilidir.

Öğretmeninizle derse başlamadan önce onunla görüşmekten veya bir Skype görüşmesi ayarlamaktan çekinmeyin. Onlarla bağlantı kurarsanız ve kendinizi rahat hissederseniz, bu onların deneyimleri kadar önemlidir!

Unutmayın, kişisel bir öğretmen için para ödüyorsunuz, bu yüzden tam olarak istediğiniz gibi olduklarından emin olun!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Beste

Jack of all trades master of none. Her an her şey ilgi alanına girmiş olabilir. Bir bakmışsınız ilgi alanından çıkmış. 1 hafta önce toplama bilgisayar kurarken şimdi mantı açmanın inceliklerini öğreniyor olabilir. Bilgi çöplüğü, ilgi alanı tüketicisi.