Hepimiz yeni bir dil öğrenmenin kolay bir şey olmadığının farkındayız. Özellikle de öğrenmek istediğiniz dil anadilinizden çok farklı bir yapıya sahipse... Bununla birlikte, birçok çevrimiçi İngilizce kursu ve telefon uygulaması sayesinde, online ingilizce dersleri alarak öğrenmenin artık son derece kolay olduğunu söyleyebiliriz. online ingilizce eğitim sayesinde daha hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bu yazımızda, İngilizce bilginizi derinleştirmenize yardımcı olacak pek çok online kaynaktan bahsedeceğiz. Seviyeniz her ne olursa olsun, size uygun bir tavsiye olacağından eminiz!

ingilizce konuşma dersleri almak akıcı ve düzgün aksanlı konuşmanızı sağlayacaktır.

En iyi İngilizce öğretmenleri müsait
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (19 yorum)
Canay
₺120
/saat
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (20 yorum)
Charles
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (37 yorum)
Kadir
₺100
/saat
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (11 yorum)
Zeynep
₺66
/saat
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (47 yorum)
Ni̇lüfer
₺150
/saat
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (20 yorum)
Seda
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (15 yorum)
Elif
₺50
/saat
İlk ders ücretsiz!
Hammad
5
5 (47 yorum)
Hammad
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (19 yorum)
Canay
₺120
/saat
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (20 yorum)
Charles
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (37 yorum)
Kadir
₺100
/saat
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (11 yorum)
Zeynep
₺66
/saat
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (47 yorum)
Ni̇lüfer
₺150
/saat
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (20 yorum)
Seda
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (15 yorum)
Elif
₺50
/saat
İlk ders ücretsiz!
Hammad
5
5 (47 yorum)
Hammad
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz>

Tablet ve Telefonlarınızdan İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar

İngilizce öğrenmek için pek çok uygulama ve araç yalnızca parmaklarınızın ucunda! Sadece tabletinizi veya telefonunuzu kontrol etmeniz yeterlidir. Şimdi içlerinden size yardımı dokunabilecek bazı uygulamalardan bahsedeceğiz...

Oturma odasında bilgisayarına bakan kız
Online öğrenme araçları sayesinde ev konforunda İngilizce öğrenebilirsiniz. | Kaynak: Pexels

Babbel ile Online İngilice Öğren

Babbel, Ocak 2008'de kurulmuş ve 14 farklı dilde hizmet verem dünyanın ilk dil öğrenme uygulamasıdır. Bu uygulama hem web hem de Android ve iOS üzerinde mevcuttur. Online Ingilizce eğitimi söz konusu olduğunda oldukça popüler ve güvenilir bir uygulamadır.

ingilizce başlangıç dersleri seviyesinden başlayarak çok daha iyi bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

İster İngilizce'yi sıfırdan öğrenen birisi olun, isterseniz de İngilizce'nize güveniyor ve sadece bilginizi güçlendirmeyi amaçlıyor olun, Babbel uygulamasının herkesin dil ihtiyacını karşıladığını bilmelisiniz. İngilizce öğrenme siteleri arasında çok popülerdir...

Babbel'in sundukları arasında:

Spor veya sağlık gibi farklı konularda kelime dersleri.
Tekerlemeler, deyimler, konuşma dilleri ve bilmeniz gereken tüm farklı sözler içeren kurslar.
Her dersin tekrarı

Duolingo

Duolingo, 2011 yılında piyasaya sunulan bir çevrimiçi dil öğrenme platformudur ve güncel olarak 23 dil için 68 çevrimiçi dil kursuna sahiptir.

Babbel ve Rosetta Stone gibi Duolingo da iOS ve Android'de mevcuttur. Ancak bu uygulama Babbel ve Rosetta Stone'a kıyasla tamamen farklı bir yaklaşıma sahiptir. Örnek vermemiz gerekirse:

Çeviri yaparak İngilizce kelime öğrenmenizi sağlar.
İngilizce dinlemeyi geliştiren dikte alıştırmaları sunar.
Egzersizler son derece kısadır, ne zaman vaktiniz olursa oynayabilirsiniz.
Hızlandırılmış İngilizce kursları için mükemmel olan zamanlı bir uygulama seçeneği sunar.
Tamamen ücretsizdir!

Çevrimiçi İngilizce Çeviri Araçları

İngilizce çeviriler konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Aşağıda bahsedeceğimiz çevrimiçi araçları deneyebilirsiniz...

Google Çeviri

Google Translate, piyasadaki en büyük online çeviri aracıdır ve teknolojisi giderek daha da gelişmiş bir hale gelmektedir. Google Çeviri'nin diğer online çeviri araçlarından en büyük farklarından bir tanesi de çok daha etkili ve detaycı olmasıdır.

İngilizceye çevirmek istediğiniz kelimeyi veya ifadeyi yazmanız yeterlidir, ardından karşınıza makine çevirisiyle İngilizce bir cümle çıkacaktır.

Örneğin, İngilizce'ye çevirmek için basit bir Türkçe cümle yazıp deneyelim...

TR: Bu çeviri çok net ve doğrudur.
EN: This translation is very clear and correct.

Bununla birlikte, daha karmaşık anlamlara sahip ve görece daha uzun cümleleri çevirmek Google Translate için zorlu olacaktır. Makine çevirilerinin ortak problemi şeklinde nitelendirebileceğimiz yapar çeviriler ortaya çıkabilir.

Ancak, İngilizceye hızlı ve kısa bir çeviri oluşturmak istiyorsanız, Google Çeviri işinizi görecektir. Üstelik ücretsiz bir şekilde!

Linguee

Lingue 2007 yılından beri hizmet vermektedir ve pek çok dilde mevcuttur, tabii ki İngilizce de dahil! Özellikle de hızlı bir çeviriye ihtiyacı olan öğrenciler tarafından sıklıkla kullanılır.

Linguee, önceden çevrilmiş birçok kaynak metne göz atar.
Google Çeviri'den daha doğru çeviriler sunar.
Doğal insan çevirileri vardır
Kelime çevirileri için oldukça iyidir

Çevirmek istediğiniz kısa ifadeyi veya ifadeyi yazmanız yeterlidir. Ardından Linguee birçok farklı çeviri sunacaktır. Vurgulanan kısım çeviridir:

Google Translate için olduğu gibi, Linguee de iOS veya Android'de indirilebilir ve ücretsizdir!

Kısacası, İngilizce kelime dağarcığınızı genişletmek istiyorsanız, Linguee'yi kullanarak ve ana dilinizden çeviri yapmaya başlayabilirsiniz.

İngilizce Öğrenmek için En İyi En İyi Podcast'ler

Bir Dili dinlemek, genellikle söz konusu dili öğrenmenin çok etkili bir yolu olarak karşımıza çıkar. Aşağıda size önereceğimiz İngilizce podcast'lere göz atarak dinleme becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

The English We Speak

BBC her hafta bir podcast aracılığıyla günlük bir İngilizce deyimi veya ifadeleri ele alıyor. Size, ana dili İngilizce olan bir ülkeye seyahat ederken kullanabileceğiniz yararlı İngilizce ifadelerin yanı sıra bazı argolar hakkında da bilgilendiriyor!

Her bir podcast yaklaşık 3-4 dakika sürüyor ve bu kısıtlı sürede anadili İngilizce olan kişilerden İngilizce jargonu öğrenmeniz için yardımcı oluyor.

All Ears English

All Ears English, İngilizcede ustalaşmanın eğlenceli bir yolunu benimsemiştir. Size konuşmaya nasıl başlayacağınız hakkında bilgiler verir.

Örneğin, "Kasiyer size hızlı İngilizce sorular sorduğunda nasıl sakin olunur" veya "New York'ta yaşamak nasıl bir duygu".
Bu dizi tam olarak eğitici değil, ancak İngilizce konuşulan bir ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız oldukça yararı dokunabilir.

İngilizce Öğrenmek için En İyi Web Siteleri

Rosetta Stone

Dil öğrenme yazılımı Rosetta Stone, 2014 yılında çevrimiçi olarak piyasaya sürüldü ve web'de, iOS ve Android'de İngilizce de dahil olmak üzere 24 dilde mevcuttur.

Rosetta Stone'un kurucuları, dil öğrenme araçlarını kullanarak İngilizce konuşulan bir ülkeyi ziyaret etmeden önce dillerinin öğrenilebileceğini savunuyor.

İngiltere Londra telefon kulübesi
İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahat etmeyi düşünüyorsanız online bir dil uygulaması indirmeniz iyi olacaktır. | Kaynak: Pexels

Peki bu uygulama nasıl çalışır & uygulamanın özellikleri nelerdir?

  • Rosetta Stone, İngilizce öğrenmenin en iyi yolunun çeviri olmadığına inanıyor.
  • Bu çevrimiçi dil öğrenme aracı, Babbel'den farklı bir öğretim yöntemi benimsemiştir.
  • Son derece etkileşimlidir.
  • Çeşitli konularda size yeni İngilizce kelimeler kazandırır ve ayrıca İngilizce telaffuzunuzu geliştirmek için harikadır!
  • Rosetta Stone'un ana dili İngilizce olan öğretmenlerinden biriyle Skype aramasına benzer şekilde İngilizce konuşma pratiği yapabilirsiniz. Öğretmeninizden İngilizce ile ilgili birçok şey talep edebilirsiniz.
  • Örüntüler, oyunlar ve eğlenceli görsellerle öğrenme sürecinizde bilgileriniz pekiştirilir.
  • Soruları doğru cevaplandırıp cevaplandırmadığınızı testin sonunda söyleyen Babbel'in aksine, Rosetta Stone ile, size sınavın sonunda değil, her sorudan sonra geribildirim verilir.

Bununla birlikte, Babbel'de olduğu gibi, Rosetta Stone ile İngilizce öğrenmekle ilgileniyorsanız, çevrimiçi üyeliklerine abone olmalısınız.

12 aylık veya 24 aylık üyelik taahhüdünde bulunma seçeneğine sahipsiniz.

Ucuz olmasa da sonunda buna değecektir!

Memrise

Şu ana kadar bahsettiğimiz diğer dil öğrenme araçları gibi, Memrise da hem web üzerinde hem de iOS ve Android'de mevcuttur. 2005 yılında kurulan bu uygulama 25 farklı dilde hizmet verir ve elbette bu dillerden bir tanesi de İngilizce'dir.

Memrise yalnızca kelime alıştırmalarını içerir ve dilbilgisi, telaffuz vay da okuma dersleri sunmaz. Bununla birlikte, Memrise, kişisel seviyenize uygun birçok farklı seviye de sunmaktadır.

Yeni başlayanlar için "köpek" veya "kız kardeş" gibi temel sözcükler sunar.
Daha ileri düzey İngilizce öğrenenler, daha karmaşık kelime dağarcığı ve kelime öbekleri hakkında fikir sahibi olacaklardır.

Memrise için güzel bir avantaj ise internet bağlantısı gerektirmiyor oluşudur.

Ana dili İngilizce olan bir kişi tarafından telaffuz edilen bir kelimeyi duyabilirsiniz, bu da dinleme ve telaffuzunu geliştirir.

Peki nasıl çalışır?

Memrise, dil öğrenme sürecine gördüğümüz diğer online öğrenme materyallerinden farklı bir yaklaşımda bulunur. Uygulamalarını "mems" temeline dayandırırlar. Bugünlerde hepimiz Facebook, Instagram ve Twitter'da "mems" gördük, çoğuna da gülmekten öldük!

Memrise aracılığıyla da size bir dizi kart (mems) ve ne anlama geldikleri gösterilir. Her mem, fotoğrafa veya sese bağlı bir cümle veya kelimeyle ilişkilendirilir. Bu, görsel testler yoluyla mem ve anlamını ezberlemenizi sağlar.

İngilizce ders veren öğretmen İngilizce kitapları
Superprof aracılığıyla donanımlı İngilizce öğretmenlerinden İngilizce dersleri almaya hemen başlayabilirsiniz. | Kaynak: Pexels

Memrise'ın bir diğer avantajı ise ücretli bir aboneliğe sahip olmanızı gerektirmemesidir. Bu sayede Ingilizce becerilerinizi eğlenceli ve ücretsiz olarak geliştirebilirsiniz.

Seviyeniz ne olursa olsun görsel yolla yeni sözcükler öğrenmek herkesin işine yarayacaktır.

Gördüğünüz gibi internetten İngilizce öğrenmek gerçekten çok kolay! Bu arada, İngilizce özel ders verenler de bu tip uygulamaları dersi daha canlı hale getirmek için de kullanabilirler.

Superprof aracılığıyla da size uygun bir İngilizce öğretmeni bulup İngilizce öğrenmeye hemen başlayabilirsiniz!

Good luck...

İngilizce öğretmenine mi ihtiyacınız var?

Makaleyi beğendiniz mi?

5,00/5 - 1 puan
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!