Özellikle pandemi sürecinde uzaktan eğitimin yaygınlaşmasıyla birlikte online derslere olan bakış açısı da yavaş yavaş değişmeye başladı. Geleneksel eğitim mutlaka fiziksel olarak öğretmene yakın olmayı ve bir derslik içerisinde gerçekleşmeyi gerektirdiğinden uzaktan eğitim çoğumuzun yabancı olduğu bir konuydu. Ancak, pandemi sonrası uzaktan eğitimin oldukça yaygın bir hale gelmesiyle birlikte, online eğitim ve öğrenim siteleri de giderek daha fazla insan tarafından tanınmaya ve kullanılmaya başlandı!

Aslında, birçok insan henüz zorunlu bir şekilde uzaktan eğitime geçmemişken de bu tarz siteleri kullanıyordu. Ücretli ve ücretsiz online kurslara katılabileceğiniz ya da kendiniz kurs verebileceğiniz birçok platform vardır. Bu yazımızda da size yararlanabileceğiniz bazı online eğitim sitelerinden bahsedeceğiz.

İnternet tabanlı öğretim materyallerinin yaygınlaşmasıyla, çevrimiçi dersler geçen yıllara göre büyüme gösterdi.Çevrimiçi öğrenme, gençlerin dijital varlığının mantıksal bir uzantısıdır.Eğlence, kişisel profiller ve sosyal medyanın tümü siber uzayda bulunur. Böylece, evdeki öğretmenlerinden ders alan öğrenciler gibi, çevrimiçi öğrenciler de sosyal yaşamlarıyla daha yakından ilişkili bir çalışma alanına kolayca ve rahat bir şekilde adapte olurlar.Çevrimiçi öğrenme, öğrencileri rahat bir şekilde dolaşabilecekleri bir platformda eğiterek geleneksel ders çalışmalarının resmiyetine göre daha ayrı bir pozisyona girer.Çevrimiçi öğretmenin avantajlarından nerede yararlanabileceğinizi öğrenelim!

Online ders platformu sayesinde soru işaretlerinize bir cevap bulun.
Online öğretmeniniz aklınızdaki tüm soru işaretlerini giderebilir! Online dersler almak ilk başta korkutucu gelse de sonra kendinizi sınıfta hissedeceksiniz! Kaynak: Pixabay
En iyi Okul derslerine destek öğretmenleri müsait
Tunahan
5
5 (14 yorum)
Tunahan
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kübra
5
5 (13 yorum)
Kübra
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Aylin
5
5 (11 yorum)
Aylin
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ufuk
5
5 (19 yorum)
Ufuk
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Cansin
5
5 (10 yorum)
Cansin
₺500
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Berra sare
5
5 (18 yorum)
Berra sare
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gökhan hoca
5
5 (16 yorum)
Gökhan hoca
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emine gülsüm
5
5 (27 yorum)
Emine gülsüm
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tunahan
5
5 (14 yorum)
Tunahan
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kübra
5
5 (13 yorum)
Kübra
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Aylin
5
5 (11 yorum)
Aylin
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ufuk
5
5 (19 yorum)
Ufuk
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Cansin
5
5 (10 yorum)
Cansin
₺500
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Berra sare
5
5 (18 yorum)
Berra sare
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gökhan hoca
5
5 (16 yorum)
Gökhan hoca
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emine gülsüm
5
5 (27 yorum)
Emine gülsüm
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Özel Dersler ve Kurslar Sunan Online Ders Platformu

Online özel ders almanın faydaları saymakla bitmez. Online eğitim sunan öğretmenlerle anlaşmalı birçok platform vardır. Üniversiteye giriş ya da lise sınav hazırlığının yanı sıra, özel ders programları aşağıdaki konularda akademik destek sunar:

Matematik - aritmetik, cebir, geometri, trigonometri, hesap ve her türden denklemler
İngilizce - gramer, kelime bilgisi, yazım, okuduğunu anlama
Bilim (her yaş için) - kimya, biyoloji, fizik, yer bilimleri
Bilgisayar, tasarım ve teknoloji

Görüldüğü gibi, online özel ders alabileceğiniz alanlar çok fazladır...Superprof'un çevrimiçi eğitmenlerinin hepsinin profillerine ulaşabilirsiniz. Öğretmenlerin profillerinde dersi ne şekilde verdiklerini, hangi okullardan mezun olduklarını, hangi okullarda okuduklarını ya da ne gibi sertifikaları olduğunu da görmeniz mümkündür.

Video ve web kamerası aracılığıyla doğrudan verilen talimatlara ek olarak, Superprof eğitmenlerinin çoğu internet araçlarını kullanmak konusunda ustalaşmıştır

Bunun yanı sıra, Superprof öğretmenleri

o ayın öğreniminin odak noktası
kullanılan değerlendirme türü
başarılar ve öğrenci başarısına giden adımlar
gelecekteki oturumların planlanması

gibi konularda da size son derece yardımcı olur.

Her şeyden önce, ne için özel ders almak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Öğrenci sizseniz ya da çocuğunuzsa, ihtiyaç ve gereksinimler konusunda oldukça dikkatli olmalısınız. Örneğin, disleksi ya da hiperaktivite bozukluğu gibi öğrenmeyi bir şekilde etkileyen konular varsa bunun için rehberlik uzmanlarından yardım almayı düşünebilirsiniz.

Superprof'un güncel olarak rehberlik alanında ders veren 3855 öğretmeni vardır. İyi habere gelirsek, bu öğretmenlerin neredeyse hepsi online olarak da görüşme ayarlamaktadır. Rehberlik ve psikolojik danışmanlık konusunda uzman öğretmenlerin bilgilerinden ve tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, Kurslab aracılığıyla da dersler almanız mümkündür. Kurslab, misyonunu "zaman ve para tasarrufuyla her konuda birebir eğitim imkanı sağlamaktır. Silikon Vadisinde ve ODTÜ Teknokent’ te geliştirilen Kurslab, bu amacını gerçekleştirebilmek için tüm dünyadaki kullanıcılara rahat edebilecekleri ortamda en iyi eğitmenlerden ders alabilme ve istedikleri gibi ders verebilme fırsatı sunar." cümleleriyle tanımlamaktadır. Kurslab birebir ve canlı gerçekleşen bir online eğitim platformudur ve fen, matematik, sosyal bilimler, İngilizce gibi alanlarda özel ders alabilirsiniz. Bununla birlikte ödevlerinize destek ya da özel ders de talep edebilirsiniz.

Online Eğitim İçin Diğer Websiteler

Udemy, belki de adını en çok duyduğumuz çevrimiçi platformlardan bir tanesi. Yalnızca online lise eğitim siteleri arasında değil her yaşa ve eğitim seviyesine. hitap eden kurslara sahiptir

Profesyonel yetişkinlere ve öğrencilere yönelik dersler sağlar.

Online öğretmen bulmak için bilgisayar araması yeterli.
Online eğitimin en güzel taraflarından bir tanesi de istediğiniz her yerde gerçekleşebilecek olmasıdır...Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve internet bağlantısı! Kaynak: Pixabay

Udemy an itibariyle 30 milyondan fazla öğrenciye sahiptir. Bununla birlikte, Vikipedi'ye göre 60'tan fazla dilde 50.000 öğretim görevlisini de bünyesinde bulunduruyor. 2019'dan sonrası için konuşursak Udemy'de 130.000'den fazla kurs vardır.

Bununla birlikte, Udemy kullananların çok büyük bir kısmı Amerika dışındadır. 4000'den fazla işletme müşterisi olan bu platform, öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmeleri için sertifika alabilecekleri kursları da sağlar.

Örneğin Udemy'de bulunan bir İngilizce kursuna göz atalım. Profesyonel bir İngilizce öğretmeni tarafından verilen bu kursla öğrenciler,

 • Özel ders gibi sıfırdan üst seviyeye kadar aklınıza gelebilecek her İngilizce konuyu göreceksiniz.
 • Kurs bitiminde İngilizce konuşurken çok daha rahat olduğunuzu fark edeceksiniz. Aynı zamanda anlama becerileriniz de gelişecek.
 • Yalnızca dilbilgisi değil, aynı zamanda "dört beceri" olarak adlandırdığımız okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinizin de ne kadar geliştiğini fark edeceksiniz.
 • Uzaktan eğitim diye ödev verilmeyecek değil! Öğretmeninizin size vereceği direktifler doğrultusunda öğrendiklerinizi uygulayabileceksiniz.
 • İngilizce kelime dağarcığınızın geniş olması bu dili konuşurken sizin daha rahat hissetmenizi sağlar. Bu tarz kurslar ve paketin içindeki öğrenme materyalleri sayesinde kelime bilginiz oldukça artacak.
 • TOEFL ve IELTS gibi  uluslararası kabul görmüş İngilizce Yeterlik Sınavlarının yanı sıra ülkemizde de yapılan İngilizce sınavları vardır. YDS ve YÖKDİL gibi sınavlara hazırlanıyorsanız, nasıl çalışmanız gerektiğini ve sınav sistemini derinlemesine öğrenebilirsiniz.

Hiç Amerika'da eğitim almak istediğiniz oldu mu? Bunun hayalini kuranlar büyük ihtimalle SAT (Scholastic Aptitude Test) 'e hakimdir. Amerika'da üniversite eğitimi almak için bu sınavda iyi bir puan elde etmelisiniz. Şanslısınız ki online eğitim veren öğretmenlerin birçoğu özellikle bu sınava hazırlık konusunda uzmanlaşmıştır!

104 dersten oluşan kursları 24.99 TL gibi bir fiyata satın almanız mümkündür.

Sayısız kurs bulabileceğiniz diğer alanlar ise;

 • Edebiyat ve Yabancı Diller
 • Programlama
 • Temel Beceriler alanlarında destek sunan matematik
 • Bilim - Biyoloji, Fizik, Kimya
 • Ev ödevi yardımı
 • GCSE hazırlık

Superprof ile Çevrimiçi Eğitmenler

2013 yılında Wilfied Granier ve Yann Leguillon tarafından kurulan Superprof, özel dersler ve canlı çevrimiçi dersler söz konusu olduğunda yükselen bir yıldızdır!
Sitede kayıtlı bir milyondan fazla aktif öğretmenle Superprof, yalnızca Türkiye'de değil 28 farklı ülkede de öğrencilerin talep ettikleri özel derslere kavuşmalarını sağlamaktadır.
Neredeyse her disiplin için bir Superprof eğitmeni vardır:

 • LGS, TYT, AYT SATs, GCSE için Matematik öğretmenleri,
 • Fen öğretmenleri, biyoloji, kimya, fizik dersler için
 • İngilizce öğretmenleri kelime bilgisi, dilbilgisi, yazma, dinleme, okuma ve konuşma becerileri için eğitim verir
 • Diğer diller - Fransızca, İspanyolca, Mandarin Çincesi, Almanca, İtalyanca
 • Bilgisayar ve dijital teknoloji eğitimi
 • İnşaat, elektrik, mekanik uzmanlık alan mühendislik öğretmenleri
 • Piyano, gitar, davul ve şarkı için müzik öğretmenleri
 • Ekonomi dersleri makro ve mikroekonomi, ekonometri
 • İstatistik uzmanları
 • Tarih öğretmenleri
 • Heykel, çizim ve oyunculuk sanat eğitmenleri

Superprof'ta yemek yapmayı ve yüzmeyi öğretecek bir öğretmen bile bulabilirsiniz!

Ücretsiz online eğitim için çocuklar da tabletle yararlanabilir.
Superprof eğitmenlerinin çoğu küçük yaş gruplarına da ders verir. Çocuğunuz için ilgili olduğu bir alanda online özel ders öğretmeni bulmaya ne dersiniz? Kaynak: Pixabay

Online eğitim için ders ücretleri normale göre çok daha ucuzdur.

Çevrimiçi bir öğretmenin öğrenme sürecinizde çok etkili olmayacağından endişeleniyorsanız, bu korkuları bir kenara bırakın!  Eğitmenlerimizin neredeyse hepsi ilk derslerini ücretsiz olarak vermektedirler.
Bu ücretsiz ders, Superprof eğitmeninizin sizin için uygun olup olmadığını ve çevrimiçi öğrenmenin ne kadar etkili olabileceğini görmenizi sağlar.
Peki öğretmenlerin aldıkları eğitim konusunda endişeniz mi var?  Superprof, öğretmenlerin profillerini sergilemeden önce kendi alanında öğretmenlik yapabilmeleri için nitelikli olup olmadığına bakar.

Bir Superprof öğretmenin yeteneklerini, o öğretmenin diğer öğrencilerinden gelen referanslara dayanarak daha fazla değerlendirebilirsiniz.

Seçtiğiniz öğretmenin çevrimiçi ders verip vermediğine bakmak için profil sayfasındaki kısa biyografiyi okuyun. Bu bölümün altında bir web kamerası simgesi varsa öğretmen online eğitim veriyor demektir.

Bununla birlikte, öğretmenburada ya da özelders.com gibi sitelere kaydolarak da ders alabilir ve ders verebilirsiniz. Her şeyden önce, öğretmenlerin profillerini dikkatlice okuduğunuzdan ve online eğitim sağladıklarından emin olun. İlk dersi ücretsiz olarak vermek birçok öğretmenin kayıtlı oldukları platformlardan bağımsız olarak vermeyi tercih ettikleri bir hizmettir. Bu sayede, online eğitimin nasıl bir şey olduğunu görebilir ve önyargılarınızı kırabilirsiniz!

Reklamlar Aracılığıyla Çevrimiçi Öğretmeninizi Bulma

Çocuğunuzun çalışma becerilerini geliştirme konusunda yardıma ihtiyacı varsa, çeşitli sitelerde çevrimiçi olarak yayınlanan reklamları tarayarak ideal öğretmeninizi bulmanız da mümkündür. Tabii ki bu durum yetişkinler için de geçerlidir. Yaş grubundan ve kim için destek istediğinizden bağımsız olarak internetin size sağlayabileceği birçok imkan vardır.

Armut, hizmetlerin ücretsiz olarak listelenmesine olanak sağlar. Bu sitede, hangi şehirde yaşadığınızı ve ne tür bir öğretmene ihtiyacınız olduğunu yazarak bir arama yapabilirsiniz: biyoloji öğretmeni, matematik öğretmeni veya bir İngilizce öğretmeni...
Örneğin spor için ders almak istiyorsanız karşınıza çeşitli spor dalları çıkacaktır. Bunlardan birini seçip ders alacak kişinin yaşını, ders alma sıklığını ve hangi amaçla öğrenmek istediğinizi seçiyorsunuz. En son dersin nerede yapılacağını da seçip fiyat teklifi alabilirsiniz. Aynısı online özel ders öğretmenleri için de geçerlidir.

Eskiden yerel ve bölgesel gazetelerin kategorilere ayrılmış ilanlar bölümünde özel ders veren öğretmenleri bulabilirsiniz! Ancak o kadar dijital bir zamanda yaşıyoruz ki artık çoğu konuda olduğu gibi reklamlarda da dijital araçlar kullanılıyor.

Kısacası istediğiniz takdirde bilgisayarınızın başına geçerek çok kısa bir zamanda kendinize online öğretmen bulmanız mümkündür. Ancak sonrası yine sizin elinizde! Derslere düzenli olarak katılmalısınız ve uzaktan eğitimin size sunduğu tüm avantajlardan yararlanmalısınız.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ücretsiz online eğitim sağlayan siteler de vardır. Tek yapmanız gereken öncelikle neye ihtiyacınız olduğunu belirlemek ve ardından küçük bir araştırma yapmaktır. Online ders anlatımı ilk başta size uzak bir fikir gibi gelse de zamanla alışacaksınız!

Şimdiden iyi şanslar diliyoruz!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!