Bu dünyada hiçbir şeyin bedava olmadığını söyleyenler var... Online dil öğrenimini bunun dışında tutmak istiyoruz!

İki dilli olmak ya da üçüncü veya dördüncü dilleri öğrenmek için çok sayıda ücretli kurs ve yöntem mevcut olsa da, ücretsiz Arapça öğrenmek için programlar da vardır. Arapça öğrenmeye yeni başlayanlar için buna inanmak zor olsa da, doğru söylüyoruz!

Bu programların amacı, Arap dilini ve kültürünü tanıtmak ve olabildiğince yaymaktır. Bugün dünya çapında 400 milyondan fazla insanın Arapça konuştuğu düşünüldüğünde, Arapça öğrenmek size çok büyük fırsatların kapısını aralayacaktır.

Arapça kursu ya da özel dersleri için gerekli maddi imkanlara sahip değilseniz, ücretsiz Arapça web siteleri, uygulamalar ve videolar ile de Arapça öğreneceğinizi bilin. İşte işinizi kolaylaştırmak için tavsiyelerimiz!

En iyi Arapça öğretmenleri müsait
Zeynep
5
5 (23 yorum)
Zeynep
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Muhamed zuhair
5
5 (26 yorum)
Muhamed zuhair
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahattin orhan
5
5 (9 yorum)
Bahattin orhan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (47 yorum)
Kadir
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yusuf
5
5 (19 yorum)
Yusuf
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmad
5
5 (19 yorum)
Ahmad
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emine gülsüm
5
5 (29 yorum)
Emine gülsüm
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Nejla
5
5 (10 yorum)
Nejla
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (23 yorum)
Zeynep
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Muhamed zuhair
5
5 (26 yorum)
Muhamed zuhair
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahattin orhan
5
5 (9 yorum)
Bahattin orhan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (47 yorum)
Kadir
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yusuf
5
5 (19 yorum)
Yusuf
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmad
5
5 (19 yorum)
Ahmad
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emine gülsüm
5
5 (29 yorum)
Emine gülsüm
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Nejla
5
5 (10 yorum)
Nejla
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Online Arapça Öğrenme: Ücretsiz İnternet Arapça Kursları

İnternet, Arapça dil öğrenimi için sınırsız kaynağa sahiptir. İnternette" "ücretsiz Arapça öğrenme programı indir" yazarak bir arama yapmanız durumunda bile karşınıza birçok site çıkacaktır. Aynı şekilde, ücretsiz Arapça eğitim seti de vardır.

Sonuçta, herkesin dil kursları için ödeme yapacak bütçesi olmayabilir.
Hangi dili öğrenmek isterseniz isteyin, o dili öğrenmek için var olan yöntemlerin bir çoğu pahalıdır ve bu nedenle bazı insanlar yola çıkmadan pes etmek durumunda kalırlar.

Ancak, Arapça dahil birçok dili yalnızca internete bağlanarak öğrenebilirsiniz.

Bilgisayar kullanan adam
Arapça'yı online öğrenmek artık çok daha kolay! | Kaynak: Pixabay

İnternetteki kaynaklarla Arapça öğrenmeye önyargılı mısınız?
Arapçayı sadece bir Arapça öğretmeninin yardımıyla öğrenebileceğinizi mi düşünüyorsunuz?

Bir daha düşünün!

Öncelikle birkaç şeye açıklık getirelim: bir dili öğrenmenin en etkili yolu alanında uzman bir öğretmenden bire bir özel dersler almaktır; ancak tek yolu değildir.

İnternette ücretsiz olarak Arapça okumayı ve yazmayı öğrenmek, tabii ki özel dersler alarak öğrenmekten daha zorlu olacaktır. Ancak yine de mümkün olduğu konusunda hiç şüpheniz olmasın. İşte bedava Arapça öğrenme siteleri ile karşınızdayız.

Arabicreadingcourse.com'da Ücretsiz Arapça Okumayı Öğrenin

ARC, Arap alfabesi hakkında ücretsiz çevrimiçi dersler verir.
Sadece alfabeyi öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda nasıl okuyacağınızı da öğrenirsiniz. Bu site, Arapça öğrenenler için ücretsiz ve gerçekten de kaliteli bir kaynaktır. İyi bir Arapça öğretmeninin bir sınıfta öğrencilere öğretmek için kullanacağı yönteme sahiptir. Web sitesinde, sadece iki adet 3 bölümlük dersten sonra gerçek Arapça kelimeleri okuyacaksınız.

Aynı zamanda, ARC, Birleşmiş Milletler, King's College London, Warwick Üniversitesi ve Waterloo Üniversitesi gibi kuruluşlar tarafından tavsiye edilmiştir. Arapça eğitim seti ücretsiz olarak parmaklarınızın ucunda!

SearchTruth.com'da Kuran'ı Ücretsiz Okumayı Öğrenin

Ders 1: Alfabe! Bu, sitenin amacı ne olursa olsun Arapça için bir başlangıç noktasıdır. Ancak, searchtruth.com, alfabe formlarını, kısa sesli harfleri, çift sesli harfleri, birleşik harfleri vb. kapsayan ücretsiz çevrimiçi Arapça dersi kalitesine kalite katıyor. Derslerin her bölümü, harflerin ve harf kombinasyonlarının sesli telaffuzunun yanı sıra bölüm sonu testleri de içerdiğinden kendinizi test edebileceksiniz.

Ek olarak, Arapça öğrenenler searchtruth.com'da Kuran'ı Arapça okuyabilir ve dinleyebilir. Kuran-ı Kerim tercümeleri de mevcuttur.

Sesli telaffuz hizmetine sahip ücretsiz çevrimiçi Arapça kursları da mevcuttur. Dil öğrenenler, diğerlerinin yanı sıra dilbilgisi, sayılar, kısa Arapça ifadeler gibi konulardaki derslerinden yararlanabilirler. Buna, günlük hayatta en sık kullanılan kelime listeleri de dahildir.

Ve son olarak, dini anlamda bilgilenmek isteyenler için searchtruth.com, takvimler ve namaz vakitleri dahil olmak üzere İslam hakkında bilgiler sunar.

Beyaz cami kapısı minare
İnternette bulabileceğiniz birçok internet sitesi Arap kültürünü daha iyi özümsemenizi de sağlayacaktır. | Kaynak: Pexels

Busuu: Arapçayı Ücretsiz Olarak ve Günde Sadece 10 Dakikada Öğrenin

Bu iddia sadece bir pazarlama hilesi mi yoksa doğruluk payı var mı?
Busuu ismi sadece Kamerun'da konuşulan çok ender bir dilden geliyor ve web sitesinde yazan bilgiye göre yalnızca 8 kişi tarafından konuşuluyor. Dil öğrenmek isteyenlere ne sunduklarına hep birlikte bakalım.

Busuu, toplam 12 dilde ücretsiz ve premium dil eğitimi sunan, Android ve Apple akıllı telefon kullanıcılarının da uygulama olarak indirebileceği bir web sitesi ve uygulamadır.

Uygulama için ücret ödeyip Premium Plus almak istiyorsanız size sağlanacak hizmetlerden bazıları:

 • Testler ve resmi sertifikalar
 • Mobil uygulamalar için çevrimdışı kullanma seçeneği
 • Dilbilgisi alıştırmaları
 • Diğer tüm çevrimiçi dil kurslarına sınırsız erişim

Premium Plus için aylık ödemeniz gereken tutar 6.66€.  Premium ise 5.83€.

Ücretsiz üyelikse, dil öğrenenlere bilgi kartlarına erişimin yanı sıra anadili Arapça olan bir kişiden geri bildirim sağlar.

Şimdi sitesindeki kullanıcı yorumlarının bazılarına bakalım:

"Kullanım kolaylığını çok seviyorum. Buradaki topluluk da bir o kadar harika. Dersler çok iyi tasarlanmış ve uygulamayı kullanması aşırı kolay. Sadece öğrenmek istediğin dili seç, sonrasında uygulama seni yönlendiriyor."

Diğer bir kullanıcısı da "Hangi dili öğreniyor olursan ol, o dili sana gerçek dil bilgisi kavramları ile öğretiyor. En önemlisi de, bu öğrendiklerini nasıl kullanmak gerektiğini gösteriyor olması." yazmış. Harika, değil mi?

Arapça'yı online olarak ücretsiz öğrenmek için birkaç yararlı web sitesi daha tavsiye etmek istiyoruz. Görüntülü Arapça dersleri çok daha pratiktir.

Hello Talk: Hello Talk, abonelik için herhangi bir ücret ödemeden Arapça konuşmayı öğrenmek isteyenler için iyi bir uygulamadır. Ücretsiz olması, sunduğu hizmetin kötü olduğu anlamına da gelmiyor. Hatta tam tersi! Hızla Arapça öğrenmek için ihtiyacınız olan her şeyi burada bulacaksınız: adım adım Arapça dersleri, oyunlar, konuşmalar, temalı kavramlar, isimler ve zamirler, mantık yürütmenizi sağlayacak bulmacalar, bilim, imla, alfabe alıştırmaları, sözlük, çalışma sayfaları ve bilgi kartları. Kısacası, Arapça'da vakit kaybetmeden uzmanlaşmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şey parmaklarınızın ucunda!

Learnarabiconline.com: Learnarabiconline, başlangıç ​​seviyesinden ileri seviyeye kadar Arapça dil öğrencileri için tasarlanmış çok sayıda ücretsiz eğitim sunan kaliteli bir kaynaktır. Bu web sitesi, Arap alfabesinden fiillere, kelime dağarcığına ve hatta hitabete kadar Arapça dilbilgisi eğitimi vermektedir. Bu site ayrıca Arapça öğrenmekle ilgili ücretsiz web seminer oturumlarına da erişim sağlıyor.

Loecsen: Loecsen, konu yabancı dil öğrenmeye geldiğinde gerçekten de benzersiz bir yaklaşımı benimsemiştir. Burada dil öğrenimi temel olarak kelime dağarcığının, deyimlerin ve ifadelerin telaffuz yoluyla özümsenmesine dayanır. Arapça dilbilgisi kurallarında boğulduğunuzu hissediyorsanız, kelime dağarcığınız üzerinde çalışmak için bu web sitesini ziyaret edin. Loecsen, internet aracılığıyla ücretsiz Arapça öğrenmek için en iyi kaynaklardan biridir.

Ayrıca, Arapça kaligrafiyi de öğrenebileceğiniz pek çok kaynak vardır.

MOOC'lerle Arapça Öğrenin: Web'deki En İyi Ücretsiz Kurslar

MOOC'ler (Kitlesel Çevrimiçi Açık Kurs), çoğunlukla dünyanın dört bir yanındaki büyük üniversitelerden nitelikli araştırma profesörleri tarafından yönetilen ücretsiz ve çevrimiçi kurslardır.

Deftere yazı yazan yeşil gömlekli kız
Arapça dilbilgisi çalışmaktan sıkılmaya başladıysanız çevrimiçi kaynakların eğlenceli dünyasına adım atın! | Kaynak: Pixabay

World Mentoring Academy'den aşağıdaki internet tabanlı Arapça MOOC'larla Arapça öğrenin:

 • Mısır Arapçası
 • Suriye Arapça
 • Modern Standart Arapça
 • Suudi Arapça

Arapça Öğrenmek için En İyi Uygulamalarla Ücretsiz Arapça Öğrenin

Arapça'yı online ve eğlenceli bir şekilde öğrenmenin bir güzel yolu da tabii ki uygulamalardır. IOS, Android, PC, akıllı telefon veya tabletle Arapça'yı ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. Arapça podcast dinlemeyi de ihmal etmeyin!

Matematik öğrenirken eğlenmek hakkında birtakım yazılar okumuş olabilirsiniz. Aynı ilke yabancı diller için de geçerlidir. Hızlı ilerleme kaydetmenin en iyi yolu öğrenirken eğlenmektir. Arap dilini (ve Arap kültürünü) ücretsiz öğrenmek için yararlanabileceğiniz uygulamalara bir göz atalım.

 • "Arabic by Nemo": Arapça öğrenmek için son derece faydalı olan bu ücretsiz uygulama akıllı telefonunuza veya tabletinize indirilebilir. Nemo, ücretsiz Arapça derslerinin yanı sıra telaffuz, dil bilgisi ve fonetik pratiği yapmanız için sesli hizmetler de sunar.
 • "Arabic Alphabet": Bu ücretsiz uygulama iPhone'lar ve iPad'ler için tasarlanmıştır. Çocuklara yönelik olmasına rağmen, Arapça'ya yeni başlayan herkes Arap alfabesinin harflerini öğrenmek için bu uygulamadan faydalanabilir.
 • "6000 Words": Amacınız kelime dağarcığınızı genişletmekse, bu ücretsiz uygulama tam size göre. Bazı insanlar sürekli dilbilgisi öğrenmeyi sıkıcı bulabilir. Bu konuda da sizle hemfikiriz! Kelimeleri ezberleyerek ücretsiz çevrimiçi Arapça öğrenmek ilginç bir alternatif olabilir.
>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!