Php Laptop oyuncak

Çocuklar İçin Programlama Rehberiniz

Çocuklar İçin Yazılım ve Programlama Eğitimi İçin Bilmeniz Gerekenler Günümüz dünyasında teknolojinin önemi göz önüne alındığında, çocuklar için bilgisayar programlama, popülaritesi hızla artan bir alandır. Bugünün çocukları yarının en büyük teknolojik yeniliklerinden sorumlu olacak. Öyleyse çocukları mümkün olan en kısa sürede teknolojik okuryazarlık konusunda bilinçlendirmek sizce de çok önemli değil mi? Çocuklarınız kodlamaya veya bilgisayar […]

27 Nisan 20225 dakikalık okuma

Kodlama programlama

Python vs Java: Hangisini Seçmeli?

Java Mı Python Mu Sorusunu Cevaplıyoruz Programlama öğrenmek son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir. Bunun bir sebebi de yazılım ve programlama becerilerine verilen önemdir. Son birkaç yılda, en popüler ve en çok kullanılan bilgisayar programlama dilleri hakkında birçok yazı yazılmıştır. Bu listede şüphesiz en öne çıkan diller ise Python ve Java olmuştur. Bununla birlikte, programlamaya yeni başlayan […]

28 Mart 20225 dakikalık okuma

Kodlama programlama ekranı

Programlama Dersleri Nerelerde Bulunur?

Programlama Dilleri Dersi Almanız İçin Seçenekler "Programlama ne bildiğinizle değil, ne anlayabileceğinizle ilgilidir." – Chris Pine Programlama ve kodlamanın temellerini öğrenmek, sürekli değişen bir sektörde çalışmak isteyen ve aynı zamanda işletim sistemlerinin nüanslarını anlamaya istekli kişiler için son derece önemlidir. Programlama ile ilgilenen insanlar için en büyük avantajlardan bir tanesi de hem ülke genelinde hem de […]

29 Aralık 20215 dakikalık okuma

Bilgisayar kodlama

Bilgisayar Programlama Dersi İle Programlama Öğren

Özel Dersler ile Programlama Öğrenin Bilgisayar kodlaması son zamanlarda her kesimden çok büyük oranda rağbet görüyor. 2014 yılında, ebeveynlerin yarısından fazlası programlamayı öğrenmenin yabancı dillerden daha önemli olduğunu düşünüyordu diyebiliriz. Diğer beceriler için olduğu gibi, programlamayı da erken yaşta öğrenmek çok büyük bir avantaj sağlar. Belki de çocuklarınız okulda imkanları olmadığı için programlamayı öğrenmeye hazır […]

28 Eylül 20215 dakikalık okuma

Programlama dillerini mi öğrenmek istiyorsunuz?

Yüzlerce farklı programlama dilinde uzman hocalarımızdan bilgisayar programlama alanında uzman makaleleri okuyun.

Superprof’ta uzman hocalardan ister online ister evinizde programlama özel ders almanız mümkün.

İstanbul‘dan Ankara‘ya, Adana‘dan Bursa‘ya, İzmir‘e kadar Türkiye’nin tüm şehirlerinde programlama dersi alın.

Programcı bilgisayarlar kodlama

Programlama Nasıl Öğrenilir?

Programlama Dili Nasıl Öğrenilir: Programcı Olmanın Yolları Programcı veya BT teknisyeni olmak için, kodlama veya programlamanın temellerini öğrenmeniz gerekir. Bu iki disiplinin dışında kalan işlerde bile kodlama, çalışanlar için giderek yaygınlaşan bir beceri halini halini almıştır. Programcılık hem Türkiye'de hem de birçok başka ülkede oldukça popülerdir. Maaşlarının da gayet iyi olduğunu söylememize gerek yok! Siz […]

21 Haziran 20215 dakikalık okuma

Programlama dilleri eğitimi

Programlama dilleri, gün geçtikçe daha çok kişinin öğrenmek istediği beceriler arasında yer alır. Programlama dillerinde uzmanlaşmak ve bu alanda kazandıkları becerileri çok çeşitli alanlarda kullanmak isteyen kişiler bu dilleri öğrenmeye başlayıp bir an önce profesyonel hayatlarında kullanmak istemektedirler. Dünyamız git gide daha da dijitalleşmekte ve bu dijitalleşmenin temel kaynağı elbette teknoloji ve bununla birlikte gelen yazılım ve programlama dilleridir. Yazılım ve programlama dilleri artık çok geniş çapta kullanılmaktadır. Sadece web sitesi tasarımı için değil, yapay zekadan robot teknolojilerine, tıp alanından fizik alanına inanılmaz derecede yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu yüzden programlama dillerini bilmek, bu alanda da yer alabilmeyi yanında getirebilir. 

 

Programlama dillerini öğrenmek için kişilerin sıkı bir eğitim alması gerekir. Programlama dillerini öğrenmek tıpkı bir yabancı dil öğrenmek gibidir. Tek fark, programlama dillerini konuşmanız veya duymanız gerekmez! programlama dilleri, makinalara komut vermek için kullanılan dillerdir. Bu yüzden de makinaların ve akıllı cihazların olduğu ortamlarda programlama dillerinden bahsetmek mümkündür.

 

Programlama dilleri öğrenmek isteyen öğrenciler bu dileklerini özel ders alarak gerçekleştirebilirler. Programlama dillerinde uzmanlaşmak isteyen kişiler bunu özel ders hocalarıyla paylaşıp çok iyi bir programlama eğitimi alabilirler. Geniş çapta kullanımı olan bu alanda ülkemizde çok sayıda uzman bulunur. Bu yüzden sizlere ders verebilecek hocaları da bulmanız çok zor olmamalı. Asıl soru, ihtiyaçlarınıza ve kriterlerinize en iyi şekilde cevap verebilecek hocayı bulabilmektir. Bunun için Superprof sizlere aradığınız yardımı sağlayabilir.

 

Programlama dersleri nasıl alınabilir?

Programlama alanında eğitim almak isteyen kişiler internetin temeli olan bu alanda aradıkları eğitimi yine internette bulabilirler! İnternette bugün hemen hemen tüm ihtiyaçlarımızı online olarak giderebilme imkanımız bulunmakta ve bunlar arasında programlama dersleri de yer alır. İnternette programları bulmak için sizlere hizmet verebilecek pek çok farklı site bulunur. Bunlardan Türkiye’de yer alan ve belki de en güvenilir olanı Superprof’tur diyebiliriz. Superprof, programlama alanında ders almak isteyen binlerce öğrencinin hayalindeki hocayı bulduğu en iyi özel ders platformudur.

 

Superprof üzerinde öğrenciler hızlı ve pratik bir şekilde özel ders alabilirler. Bu özel dersleri almak için yapılması gereken adımlar kolaydır. Öğrenciler öncelikle site ana sayfasına gitmeli ve kaydolmalıdır. Bu işlem oldukça kolaydır ve sadece birkaç saniye alır. Tek ihtiyacınız olan bir Facebook, Google veya herhangi bir e-mail adresidir. Bununla birlikte öğrenciler siteye kayıtlarını yapabilirler. Sonrasında ders almak istedikleri alanda bir arama yapıp kendilerine göre bir öğretmen bulma yolunda ilerleyebilirler. Arama motorunda alan kısmına programlama ve hatta öğrenilmek istenen programlama dilinin adı ve adres kısmına da dersleri evinizde almak istiyorsanız yaşadığınız şehir veya mahalleyi girebilirsiniz. Bu şekilde arama kriterlerinize uygun hocaları sadece birkaç saniye içerisinde görme imkanınız olur. Karşınıza yaşadığınız yere yakın tüm hocalar çıkar. Hocalar ilanlarını yayınlarlar ve bu ilanlarla hocalar ve ders verdikleri alanla ilgili çok sayıda bilgiye ulaşılabilir. Bu ilanları inceleyerek hocaların sizlere uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.

 

Sizlere uygun bir hoca bulduktan sonra ders talebinizi hocaya gönderebilir ve ders almaya başlayabilirsiniz. Superprof sayesinde evinize kadar gelip size programlama özel ders verebilecek bir hoca bulmak bu kadar kolaydır!

 

Programlama derslerinin faydaları neler?

Programlama dilleri öğrenmek sizlere çok farklı kariyer kapıları açabilir. Programlama dilleri çok büyük bir çeşitlilikte bulunur ve bu yüzden sizin hangi programlama dilini öğrenmek istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Günümüzde Python, C, Java, .Net en popüler programlama dilleri arasında yer almaktadır. Sadece bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği öğrencileri değil, diğer mühendislik bölümü öğrencileri için de bu programlama dillerinin bazılarını öğrenmek zorunlu olabilmektedir. Aynı zamanda kişisel ve mesleki olarak kendini geliştirmek isteyen kişiler de bu programalama dillerini popüler olarak tercih etmektedir. 

 

Her programlama dilinin kendine özgü özellikleri ve kullanım alanları olduğu için öğrenciler programlama dillerini hangi alanda kullanacaklarına göre öğrenmek istedikleri programlama diline karar vermelilerdir. Bu konuda programlama hocaları onlara yardımcı olabilir. Öğrenciler hocalarına gereksinimlerini ve programlama dillerini neden öğrenmek istediklerini aktardıklarında hocaları onlara daha iyi yardımcı olabilecektir. Programlama dilleri alanında uzun yıllar deneyimi olan hocalar sizlere çok iyi bir şekilde rehberlik edebilecektir.

 

Popüler programlama dillerileri nelerdir diye merak ediyorsanız, sizlere günümüzde sıklıkla öğrenilen bazı programlama dillerinin listesini hazırladık:

 • Objective – C
 • Swift
 • Perl
 • Groovy
 • Ruby
 • Go
 • R
 • Visual Basic
 • PHP
 • Java Script
 • HTML
 • Python
 • C++
 • C#
 • C
 • Java

Bu ve çok daha fazla programlama dilinde eğitim almak istiyorsanız, Superprof sitesindeki hocalardım yardım alabilirsiniz. Superprof, bugün sahip olduğu nitelikli programlama ve yazılım hocaları sayesinde sizlere bu programlama dillerinde ihtiyacınız olan eğitimi en uygun fiyatlarla sunar. Nerede olduğunuzun önemi olmaksızın derslerinizi hem evinizde hem de dilerseniz online canlı ders yoluyla alabilirsiniz.

 

Günümüzde pek çok online hale geldiği ve programlama dillerinin de online dünyanın yaratıcısı olduğunu düşünürsek, derslerinizi online olmanız hiç de şaşırtıcı olmayacaktır. Skype, Zoom, Google Hangouts, Facebook Messenger, FaceTime, Whatsapp gibi çok farklı iletişim kanallarından online programlama derslerinizi alabilirsiniz. Van’da yaşayan bir öğrenci İstanbul’da ikamet eden bir programlama hocasından online dersler yardımıyla ders alabilir!