Tabii ki yeni bir dil öğrenme sürecinizin eğlenceli olması gerekiyor. Aksi takdirde çok zor bir süreç olabilir. İspanyolca öğrenirken sizin için en eğlenceli yolları tercih ederek daha hızlı ilerleme kaydedebilirsiniz.

İspanyolca öğrenmenin en iyi yollarını araştırırken karşınıza muhtemelen birçok seçenek çıkmıştır. Ama ders kitapları ve okuldaki dersler size sıkıcı geliyorsa tabletinizden veya telefonunuzdan da İspanyolca konuşmayı öğrenebilirsiniz! İspanyolca dil uygulamaları her seviyeden tüm öğrencilere kolaylık tanıyor.

App Store ve Play Store’da çeşitli uygulamalar mevcut. Her biri yabancı bir dil öğrenmenin farklı yönlerine odaklanıyor.

Bazıları akıcı konuşmaya odaklanırken bazıları İspanyolca kelimeler öğrenmeye ağırlık veriyor. Bazılarıysa İspanyolca öğrenmeye yeni başlayanlar için kolay dersler sunuyor. Peki, ne gibi seçenekleriniz mevcut? Bu makalemizde birkaçından bahsedeceğiz.

En iyi İspanyolca öğretmenleri müsait
Berra sare
5
5 (27 yorum)
Berra sare
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ata
5
5 (8 yorum)
Ata
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sara
5
5 (10 yorum)
Sara
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
David s.
5
5 (7 yorum)
David s.
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hatice i̇lay
5
5 (10 yorum)
Hatice i̇lay
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gözde
5
5 (4 yorum)
Gözde
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ayça
5
5 (22 yorum)
Ayça
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmet oğuzhan
5
5 (5 yorum)
Ahmet oğuzhan
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Berra sare
5
5 (27 yorum)
Berra sare
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ata
5
5 (8 yorum)
Ata
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sara
5
5 (10 yorum)
Sara
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
David s.
5
5 (7 yorum)
David s.
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hatice i̇lay
5
5 (10 yorum)
Hatice i̇lay
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gözde
5
5 (4 yorum)
Gözde
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ayça
5
5 (22 yorum)
Ayça
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmet oğuzhan
5
5 (5 yorum)
Ahmet oğuzhan
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

İspanyolca Öğrenmek için Teknolojiyi Kullanın

İspanyolca öğrenmeye başladığınızda yapmanız gereken en önemli şey bu dilin farklı yönlerini hayatınıza katmaya çalışmak olacak. Sadece ders kitaplarıyla yabancı bir dili çok iyi bir şekilde öğrenemezsiniz.

Koltukta tablete bakan kız çocuğu
Çocuğunuz oyunlar oynarken İspanyolca öğrenebilir! | Kaynak: Pexels

Çocukların eline tableti vermeye birçok ebeveyn sıcak bakmayabilir ama eğlenceli dil oyunlarıyla çocuğunuzun yabancı bir dil öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Teknolojinin doğru kullanıldığında harika bir nimet olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Dediğimiz gibi eğlenirken öğrenmek çok daha etkilidir. Tablet ve telefonlardaki uygulamalarla sıkıcı derslere ara verebilirsiniz!

Eğlenirken öğrendiğinizde aynı zamanda çok daha hızlı ilerleme kaydedebilirsiniz.

Günümüzde eğlenceli öğrenme yöntemleri sadece genç öğrencilerle ilişkilendirilse de her yaştan öğrenci için çok daha iyidir. Tabletler ve uygulamalar için geliştirilen uygulamalarla herkes istediği yerde yabancı bir dil öğrenebiliyor.

Yemek yapmayı, spor yapmayı, borsada alım satım yapmayı vs. öğreten birçok uygulama var. Yabancı dil öğrenme uygulamaları da en çok talep görenlerden.

Bir uygulamayla yabancı dil öğrenirken kendi çalışma programınızı kendiniz oluşturabilir ve dersleri dilediğiniz gibi planlayabilirsiniz.

İspanyolca öğrenmek için harika kitaplar da mevcut tabii ama pratik yapmak istediğinizde bir uygulama daha yararlı olacaktır. Üstelik telaffuzunuzu da bu şekilde geliştirebilirsiniz.

Birazdan en sevdiğimiz uygulamalardan bahsedeceğiz: Duolingo ve Babbel. Dünya üzerinde 450 milyondan fazla insanın konuştuğu İspanyolca dilini öğrenmeye hemen başlayın!

Duolingo ile İspanyolca Öğrenilir mi?

İnternetteki en iyi İspanyolca öğrenme uygulaması dendiğinde akla tabii ki ilk Duolingo geliyor.

Çoğu dil öğrenme uygulaması gibi Duolingo da sadece İspanyolca dersleri sunmuyor. İngilizce, Almanca, Norveççe, Rusça, Lehçe, Danca gibi birçok dili aynı anda öğrenebiliyorsunuz. 2013’te en iyi dil öğrenme programı seçilmişti.

Birçok kişinin aklına da ilk Duolingo geliyor. Tabletinize ve telefonunuza indirebiliyor, masaüstü bilgisayarınızda internet üzerinden de derslerinize devam edebiliyorsunuz.

Duolingo, İspanyolcayı adım adım öğretmek için eğlenceli ve eğitici egzersizler sunuyor. Kendinizi denemek istediğinizde veya bir bölümü geçmek istediğinizde bir seviye testine giriyorsunuz. Yanlış yaptıkça bir ‘kalp’ eksiliyor. Tüm canlarınız bittiğinde testi baştan yapmanız gerekiyor.

Dersleri yaparken neyi yanlış yaptığınızı ve açıklamasını hemen görebiliyorsunuz. Yine anlamazsanız başka öğrencilerle iletişime geçip konuyu tartışabiliyorsunuz. Her şey sizi daha çok motive etmek için tasarlanmış!

Yeşil duvarın önünde tablete bakan genç erkek
Tabletinizden İspanyolca derslerinize her yerde devam edebileceksiniz. | Kaynak: Pexels

Duolingo, öğrendiklerinizi ezberlemeniz için sık sık tekrarla ilerliyor. Günde kaç dakika çalışacağınıza kendiniz karar veriyorsunuz ve Duolingo belirlediğiniz saatlerde size bildirim gönderiyor.

Duolingo ile İspanyolca kelimeler öğrenebilir, dilbilgisi kurallarını daha yakından tanıyabilirsiniz. Özel İspanyolca dersleri alıyor olsanız bile Duolingo’yu derslerinizi desteklemek için kullanabilirsiniz.

20 ülkede konuşulan bu dili öğrenmek için Duolingo size birçok eğlenceli seçenek sunuyor!

Duolingo ile Dil Öğrenmek Ne Kadara Mal Oluyor?

Dil öğreneceğiniz programın abonelik ücreti de çok önemli bir faktör. Tabletinizde veya telefonunuzda İspanyolca öğrenmek için Duolingo’ya ne kadar ücret ödeyeceksiniz? Cevap herkesi çok mutlu edecek: Duolingo tamamen ücretsiz.

Tek kuruş bile ödemeden İspanyolca derslerinize devam edebileceksiniz. Uygulamanın sahibi Lui von Ahn, uygulamanın her zaman ücretsiz olacağını söylüyor.

Bir İspanyolca özel ders öğretmeninden veya bir dil kursundan online ispanyolca kursu almak istiyorsanız Duolingo ile öğrendiklerinizi de pekiştirebilirsiniz. Online İspanyolca öğrenmek için en iyi seçeneklerden biri!

İspanyolcaya Yeni Başlayanlar için Babbel

Bazılarına göre en iyi İspanyolca uygulaması olan Babbel’i de hem iOS hem de Android cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Babbel’in içeriği Duolingo gibi tamamen ücretsiz değil. Ücretsiz versiyonu olsa da her şeye erişim sağlayamıyorsunuz. Bunun için bir, üç, altı veya on iki aylık abonelik satın almanız gerekiyor.

Babbel, Duolingo’ya göre biraz daha ciddi bir uygulama. Daha eğitici ve ciddi yöntemlerle dil öğrenmek isteyenler Babbel’i tercih edebilir. Ama tabii ki bu Babbel’in sıkıcı olduğu anlamına gelmiyor. Duolingo gibi Babbel’de de çeşitli diller mevcut. Hangisini seçerseniz seçin Babbel konuşma diline hemen alışmanızı amaçlıyor.

Babbel’i de hem tabletinizde hem telefonunuzda hem de bilgisayarınızın tarayıcısında kullanabiliyorsunuz.

Bu uygulamada eğlenceli egzersizlerle kelime bilgisi, gramer, fiil çekimlerine çalışabilir ve telaffuzunuzu geliştirebilirsiniz. Dersler belirli bir seviyeden başlar ve ispanyolca ders 1, ispanyolca ders 2 şeklinde devam eder.

Babbel de Duolingo gibi ses tanıma sistemini kullanarak telaffuzunuzun doğru olup olmadığını kontrol ediyor. Bu da uygulamaları geleneksel kitaplarla kıyaslandığında çok büyük bir avantaja dönüştürüyor. Örneğin dinleme becerilerinizi İspanyolca filmler izleyerek geliştirebilirken uygulamalarla da konuşma becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Ses tanımanın kullanılmasıyla siz de derslere dâhil oluyorsunuz ve daha hızlı ilerleme kaydetmeye başlıyorsunuz.

Seviyelere ve konulara göre ayrılmış farklı dersler mevcut. Böylece eğitiminizi kişiselleştirebilir ve adım adım ilerleme kaydedebilirsiniz.

Tablet defter kalem olan masada oturan kadın
Online özel dersler ve uygulamalarla birlikte İspanyolca eğitiminizi evinizin rahatlığında alabilirsiniz. | Kaynak: Pexels

İspanyolca öğrenmeye ilk başladığınızda doğal olarak sayıları, en sık kullanılan kelimeleri ve ifadeleri ve kendinizi tanıtmayı öğreneceksiniz. Böylece basit diyaloglar kurabileceksiniz. İlerledikçe daha detaylı gramer konularını öğrenerek kendinizi geliştireceksiniz.

Hızlı İspanyolca Öğrenme: Uygulamaların Yararları

Tabii ki ‘Mosa Lingua’ gibi daha birçok uygulama var. Siz de araştırmanızı yaparak en çok hoşunuza giden uygulamayla çalışmaya başlayabilirsiniz. Karar sizin!

Telefonunuza veya tabletinize indireceğiniz bir uygulamayla İspanyolca öğrenmenin avantajları şöyle:

  • Duolingo gibi birçok ücretsiz uygulama mevcut. Ücretli olanları da çok yüksek rakamlar istemiyor. Tabletinizde İspanyolca öğrenmenin en avantajlı yanı da bu. Dil kurslarına para vermeden önce bu dili gerçekten öğrenmek isteyip istemediğinizi bu uygulamalarla test edebilirsiniz.
  • Eğlenceli bir öğrenme yöntemi. Uygulamalarla geleneksel yöntemlerden uzaklaşarak oyun oynar gibi yabancı bir dil öğrenebiliyorsunuz. Eğlenerek öğrendiğinizde başarısız olmanız imkânsız gibi bir şey!
  • Ses tanıma sistemiyle telaffuzunuzu geliştirebiliyorsunuz. Bu dilde daha rahat konuşmaya başlıyorsunuz.
  • Nerede olursanız olun İspanyolca derslerinize devam edebilirsiniz. Dilediğiniz saatte dilediğiniz ortamda İspanyolca öğrenebilirsiniz!

Ancak dikkatli olmalısınız ve şunu asla unutmamalısınız: Bir gecede yabancı bir dil öğrenilmez! Sadece bu uygulamalarla İspanyolcada akıcı da olamazsınız. Bir yerden sonra daha çok ilerleme kaydetmek istediğinizde İspanyolca özel dersler almayı düşünebilirsiniz.

Çoğu uygulamanın şöyle bir kötü yanı oluyor: Bir soruyu doğru cevaplamayı öğreniyorsunuz ancak doğru cevabın neden o olduğunu bilmiyorsunuz. Temel bilgileri edinmek yerine ezberlemeye başlıyorsunuz. Ama yanınızda bir özel ders öğretmeni olduğunda neyin neden yapıldığını daha iyi anlayabilirsiniz.

İspanyolcada akıcı olmak için elinizdeki tüm kaynakları kullanmalısınız. İspanyolca bilen arkadaşlarınızla konuşma pratiği yapabilirsiniz, internetten İspanyol bir mektup arkadaşı bulup onla yazışabilirsiniz, İspanyolca diziler izleyebilir kitaplar okuyabilirsiniz… Seçenekler sınırsız.

Doğru kaynaklar ve yöntemlerle herkes İspanyolca öğrenebilir. Disleksi olan çocukların da İspanyolca öğrenmelerinin önünde hiçbir engel yok!

Superprof’taki İspanyolca öğretmenlerimize bir göz atıp yakınınızdaki öğretmenlerle iletişime geçmeye ne dersiniz? Dilerseniz online dersler alarak bir yerden bir yere gitme zahmetinden de kurtulabilirsiniz. Bahsettiğimiz ücretsiz İspanyolca öğrenme uygulamaları ile de öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Seda

Spor yapmayı, film izlemeyi seven; farklı bir kültürü keşfederken ilk yemeklerini deneyen bir çevirmenim.