İspanyolca, dünya üzerinde 20 ülkenin resmi dili! Yani hangi yaşta İspanyolca öğrenmeye başlarsanız başlayın çok önemli bir dili öğreniyor olacaksınız. Hatta İspanyolca, öğrenilmesi gereken diller listesinde ilk 10’a giriyor. Birazdan siz de bunun nedenini anlayacaksınız.

İster Meksika’ya, Guatemala’ya ister Peru’ya seyahat edecek olun, ister Shakira’nın şarkı sözlerini anlamak isteyin, ister Netflix’teki İspanyolca dizilerde konuşulanları alt yazıya bakmadan anlamayı amaçlıyor olun; İspanyolca öğrenmek için birçok sebep var!

Öyleyse ne bekliyorsunuz? Hemen siz de bu dili öğrenmeye başlayın!

Peki, internetten İspanyolca nasıl öğrenilir?

İnternette İspanyolca öğrenmenizi kolaylaştıracak birçok kaynak bulacaksınız. Cervantes’in dilini hızlı bir şekilde ve çok para harcamadan öğrenmek için harika bir yöntem! Çünkü birçok siteyi hiçbir kuruş ödemeden kullanabiliyorsunuz. Videolarla ücretsiz online ispanyolca kursu alabilir, uygulamalarla sıkılmadan yeni bir dil öğrenebilirsiniz.

Bu rehberimizde online İspanyolca öğrenme seçeneklerinizden bahsedeceğiz. Araştırmaya başlamadan önce az da olsa bir fikriniz olacak.

En iyi İspanyolca öğretmenleri müsait
Berra sare
5
5 (27 yorum)
Berra sare
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ata
5
5 (8 yorum)
Ata
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sara
5
5 (10 yorum)
Sara
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
David s.
5
5 (7 yorum)
David s.
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hatice i̇lay
5
5 (10 yorum)
Hatice i̇lay
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gözde
5
5 (4 yorum)
Gözde
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ayça
5
5 (22 yorum)
Ayça
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmet oğuzhan
5
5 (5 yorum)
Ahmet oğuzhan
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Berra sare
5
5 (27 yorum)
Berra sare
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ata
5
5 (8 yorum)
Ata
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sara
5
5 (10 yorum)
Sara
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
David s.
5
5 (7 yorum)
David s.
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hatice i̇lay
5
5 (10 yorum)
Hatice i̇lay
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gözde
5
5 (4 yorum)
Gözde
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ayça
5
5 (22 yorum)
Ayça
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmet oğuzhan
5
5 (5 yorum)
Ahmet oğuzhan
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Online İspanyolca Nasıl Öğrenilir: 5 Ücretsiz Site

İnternete ‘bedava İspanyolca öğren’ yazdığınızda karşınıza birçok site çıkacak. Biz şimdi İspanyolca dilini öğrenirken kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz sitelerden bahsedelim.

1. Word Reference

Word Reference, dil öğrenme sürecinizde en önemli kaynaklardan biri olacak. Bu site İspanyolca da dâhil olmak üzere birçok farklı dili destekliyor ve size yardımcı olacak bilgiler içeriyor.

Masada Google açık laptop not defteri
İnternetteki çeşitli kaynaklarla tek kuruş ödemeden yeni bir dil öğrenebilirsiniz! | Kaynak: Pexels

Türkçe-İngilizce-İspanyolca sözcüklerin anlamlarını aratabilir, eş anlamlılarını öğrenebilir ve belli bir cümlede hangi kelimeyi kullanacağınıza daha kolay karar verebilirsiniz. Böylece cümlelerinizi daha doğru kurarsınız ve bir kelimenin anlamına bakarken daha çok kelime öğrenirsiniz.

Word Reference sitesinde arattığınız kelimenin kullanıldığı çeviriler de göreceksiniz. Böylece kelimeyi daha kolay aklınızda tutabileceksiniz. Ayrıca dünyanın her yerinden kullanıcıların girdiği ve bilgi alışverişi yaptığı bir forum var. Burada aklınıza takılan soruları sorabilir ve diğer İspanyolca öğrencilerinden yardım alabilirsiniz.

Üstelik yardım alabileceğiniz kişiler sadece İspanyolca öğrencileri olmayacak! Ana dili İspanyolca olan kullanıcılar da size yardımcı olacak ve aklınıza takılan soruların cevaplarını kolayca bulabileceksiniz.

2. Duolingo: Eğlenirken Öğrenin

Duolingo, İspanyolca öğrenim sürecinizi hem kolay hem de eğlenceli kılacak. Daha önce İspanyolca öğrenmeye başladıysanız ve belli bir bilgi birikiminiz varsa önce bir seviye testi yapabilirsiniz. Böylece Duolingo size daha uygun dersleri bir araya getirecektir ve vaktinizi zaten bildiğiniz şeylerle harcamayacaksınız.

Bu testte hata yaptığınızda bir kalp kaybedeceksiniz. Kalplerinizin hepsi tükendiğinde seviye atlayamıyorsunuz. Soruları olabildiğince hızlı cevaplamaya çalışın!

Şimdiden ne kadar eğlenceli bir yöntem olduğunu fark etmişsinizdir.

Her derste İspanyolca dilinin farklı bir yönünü kavrayacaksınız. Telaffuzunuzu geliştirebilecek, dinleme becerileriniz üstünde çalışabileceksiniz. Hata yaptığınızda Duolingo size doğrusunu gösterecek.

Duolingo’yu telefonunuzda ve tabletinizde kullanabileceğiniz gibi bilgisayarınızda internet üzerinden de kullanabilirsiniz. Günlük 5-10 dakika alıştırma yaparak İspanyolca öğrenmeye hemen başlayabilirsiniz!

3. VocBox ile İspanyolca Kelime Bilginizi Geliştirin

VocBox.com, Leitner sistemiyle çalışan bir sözlü sitesi. Daha fazla kart kazanmak için önce belli İspanyolca kelimeleri tekrar etmeniz gerekiyor. Daha sonra yeni kelimelere geçiyorsunuz.

Kendi ilgi alanlarınızda göre kelime listeleri de oluşturabiliyorsunuz. Bu alanlarda kullanılan kelimeleri ve ifadeleri öğrenebilirsiniz.

Gördüğünüz İspanyolca kelimeleri tam olarak öğrenip öğrenmediğinizi de test edebiliyorsunuz. VocBox, öğrencilerin ilerlemelerini kontrol etmek için çeşitli testler sunuyor.

Kelimeleri konularına göre ayırabilir, beyninizin bu kelimeleri daha kolay kavramasını sağlayabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için İspanyolca bazen yorucu olabilir. Ama kelime dağarcığınızı bu gibi sitelerle geliştirmeye başladığınızda daha hızlı ilerleme kaydettiğinizi siz de göreceksiniz. Bu da motivasyonunuzu artıracak ve kendinize bu dilde daha çok güvenmenizi sağlayacaktır.

4. Bilingua: Anadili İspanyolca Olanlarla Konuşun

Kendi kendinize İspanyolca öğrenmeye karar verdiyseniz öğrendiklerinizi pratiğe dökebileceğiniz bir yer bulmanız gerekecek.

İngilizce veya Türkçe öğrenmek isteyen İspanyollarla iletişime geçmenizi sağlayan birçok web sitesi mevcut. Bilingua da bunlardan bir tanesi. Siz onların dilini öğrenirken onlar da sizin dilinizi öğreniyor!

İspanyolca dilinde akıcı olan biriyle konuşurken karşınızdaki yaptığınız yanlışları düzeltebilir ve size önerilerde bulunabilir. Böylece dili daha doğru bir şekilde öğrenebilir ve daha önce öğrendiklerinizi pratik yaparak aklınıza kazıyabilirsiniz! Üstelik bu gibi sitelerle yeni arkadaşlar edinebilir, belki bir gün onları ziyarete bile gidebilirsiniz

5. Loecsen: İspanyolca Konuşmayı Öğrenin

Bu web sitesi hızlı bir şekilde dil öğrenimini destekliyor ve kullanıcılara seyahat rehberliği yapıyor. Özellikle İspanya’ya veya Latin Amerika’ya bir gezi planlayanlar için tek kuruş ödemelerine gerek kalmadan rehberlik ediyor.

Çok basit bir ilkesi var: Her gün kullanılan ifadeleri görseller yardımıyla öğrenmenizi sağlıyor. Bu ifadelerin nasıl telaffuz edildiğini öğreniyorsunuz ve daha sonra bilginizi ölçmek için testler çözebiliyorsunuz.

Ücretsiz versiyonunda mp3 ve pdf dosyalarının hepsine erişiminiz olmuyor. Bu dosyalarda İngilizce ve İspanyolca diyaloglar ve günlük konuşmalarda sık kullanılan ifadeler oluyor.

Videolarla İspanyolca Öğrenin

İspanyolca öğrenirken internetteki videolar en büyük yardımcılarınız olacak. İnternet farklı konularda İspanyolca videolarıyla dolu!

Videoele ile İspanyolca Çalışın

Bu web sitesinde karşımıza bir İspanyolca öğretmeni olan Agustín Iruela çıkıyor. Ücretsiz İspanyolca öğrenmek isteyenler için çeşitli videolar sunuyor.

Videolar 3 ila 6 dakika oluyor ve A1, A2, B1 ve B2 seviyelerinde bilgiler içeriyor. Mesela daha ilk videolarda 50 İspanyolca kelime öğreniyorsunuz.

Üstelik her ders videosundaki kelimeleri ve önemli bilgileri içeren dosyaları indirebiliyorsunuz. Böylece videoları izledikten sonra istediğiniz yerde tekrar yapabilirsiniz!

Tamamen ücretsiz olan bu siteyi desteklemek için reklam izlemeniz gerekebiliyor. Ama öğreneceklerinizi düşününce birkaç saniyenizi buna ayırmanızda bir sorun görmüyoruz!

YouTube Kanallarıyla Online İspanyolca Dersleri

En iyi online ücretsiz İspanyolca kursu deyince tabii ki aklınıza ilk önce YouTube’daki kanallar gelmiştir. İnternetteki en büyük video paylaşım sitesi olan YouTube ile yine hiçbir ücret ödemeden İspanyolcanızı geliştirebilirsiniz.

YouTube simgesi açık olan telefonu tutan el
YouTube’u çocuğunuza İspanyolca öğretmek için kullanabilir, vaktini iyi değerlendirebilirsiniz! | Kaynak: Pexels

YouTube’daki videolarla şunları öğrenebileceksiniz:

 • İspanyolca alfabe, sayılar gibi temel konular
 • İspanyolca telaffuz
 • İspanyolca cümle yapısı
 • İspanyolcada en sık kullanılan temel kelimeler
 • Günlük hayatta sık kullanılan İspanyolca ifadeler

YouTube’da çocuklar için ispanyolca dersleri bile var! Daha eğlenceli ve basit yollarla çocuğunuzun dil öğrenimini destekleyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi erken yaşta yeni bir dil öğrenmek çok daha kolay olabiliyor.

Karşınıza ilk çıkan kanallar dışında size birkaç yeni kanal önerelim.

Aprende Español Con Saby

'¡Aprende español con Saby!' kanalında 4 ücretsiz İspanyolca video mevcut. Her biri yaklaşık 10 dakika sürüyor.

Özellikle İspanyolcaya yeni başlayanlar için hazırlanan bu videolarla temel gramer kurallarını (artikeller, ser ve estar arasındaki farklar vs.), İspanyolcada en önemli kelimeleri (el niño, una mujer…) sıfatları ve vücudumuzdaki organların İspanyolcalarını öğrenebilirsiniz.

Dersin sonunda sanal öğretmeniniz sizi test etmek için sorular soruyor ve gördüklerinizi iyice öğrendiğinizden emin oluyor.

Her bir İspanyolca kelimenin anlamını direkt ekranda görebiliyorsunuz. Öğretmenin sesi de gayet net ve anlaşılır bir şekilde konuşuyor. İlk dersinin 500.000’den fazla izlenmesi var!

Polyglot Pablo

Bu kanalda İspanyolca öğrenmek için çeşitli videolar bulacaksınız. En çok izlenen videolarından biri ise ‘150 Spanish Sentences for Beginners’. 2 milyondan fazla izlenen bu videoda İspanyolcada en sık kullanılan cümleleri öğreniyorsunuz:

 • ¿Cómo estás?
 • Gracias
 • Buenas noches
 • Vamos a comer
 • ¿Quieres un poco?
 • Tengo hambre

Anlayacağınız gibi oldukça faydalı bir video. İspanyolcada en sık kullanılan ifadeleri öğrendikten sonra biriyle basit sohbetler etmeniz çok daha kolay olacak.

İspanyolca başlangıç seviyesini geçtiğinizi düşünüyorsanız ve detaylara inip daha çok şey öğrenmek istiyorsanız bu kanalda daha ileri seviyede videolar da bulabilirsiniz. Üstelik sadece İspanyolca değil; İngilizce, İtalyanca, Portekizce, Almanca, Fransızca dilini öğrenmenize yardımcı olacak videolar da var.

İspanyolca Öğrenmek için En İyi Uygulamalar

Modern çağda ‘online’ deyince akla bilgisayardan çok telefonlar geliyor. Telefonunuza indirebileceğiniz çok sayıda ücretsiz İspanyolca öğrenme uygulamaları var. Şimdi en iyilerinden kısa kısa bahsedelim.

1. Babbel

Babbel’de Fransızca, Almanca, İngilizce, İtalyanca, Portekizce, İsveççe ve tabii ki İspanyolca dersleri bulabilirsiniz! Üstelik uygulama sürekli güncelleniyor. Yani teknik sıkıntılarla uğraşmadan güncel dersler alabiliyorsunuz. Derslerinizi ilginizi çeken konulara göre şekillendirebiliyorsunuz. Her biri yaklaşık 15 dakika sürüyor.

İspanyolca kelimeleri ezberlemenizi kolaylaştıracak teknikler kullanılıyor. Ekranda gördüklerinizi dinleyerek nasıl telaffuz edildiklerini de öğrenebiliyorsunuz. Uygulamanın bazı kısımları ücretsiz ama en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız belli bir ücret ödemeniz gerekecek.

2. Nemo

İspanyolca Nemo, tabletinde veya telefonunda İspanyolca öğrenmek isteyenler için tamamen ücretsiz bir uygulama!

İspanyolca dilinde en sık kullanılan kelimeleri ve ifadeleri öğrenebilir, dinleyebilir ve kendiniz de yüksek sesle tekrar edebilirsiniz!

Telaffuzunuzda bir yanlış yaptığınızda program sizi uyarıyor. Böylece daha doğru İspanyolca konuşmaya başlıyorsunuz.

Eğlenceli ve interaktif dersleriyle Nemo, İspanyolca öğrencilerine büyük kolaylık sağlıyor. Basit sohbetler ederken, restoranda yemek siparişi verirken, otelde rezervasyon yaptırırken, birine yol sorarken, bir mağazada br şeyin fiyatını sorarken kullanabileceğiniz ifadeleri kolayca öğrenebiliyorsunuz.

Barselona sahil ağaçların manzarası
Uygulamalar sayesinde tatilde kullanabileceğiniz İspanyolca ifadeleri hızlıca öğrenebilirsiniz! | Kaynak: Unsplash

3. Busuu

Busuu uygulamasını hem App Store’da hem de Google Play’de bulabilirsiniz.

Anadili İspanyolca olan kişiler yanlışlarınızı düzeltebiliyor ve dil öğrenim sürecinizden en yüksek verimi alıyorsunuz.

Herkesin İspanyolca öğrenebileceğini unutmayın. Teknolojideki yeniliklerle yeni bir dili öğrenmek artık hiç olmadığı kadar kolay! Disleksi olan bir çocuk bile doğru yöntemler ve kaynaklarla İspanyolca öğrenebilir. İnternetteki çok çeşitli seçeneklerle herkes kendine göre bir şeyler bulabiliyor!

Eğer bütçeniz el veriyorsa tabii ki İspanyolca özel dersler almanızı öneriyoruz. Yanınızda bir öğretmenle çok daha hızlı ilerleme kaydedebilir ve kendiniz için en doğru yöntemi aramakla vakit kaybetmezsiniz. Superprof’taki İspanyolca öğretmenlerimizle hemen bugün iletişime geçebilirsiniz!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Seda

Spor yapmayı, film izlemeyi seven; farklı bir kültürü keşfederken ilk yemeklerini deneyen bir çevirmenim.