Yeni bir dil öğrenmenin kolay bir süreç olmadığını hepimiz biliyoruz. Özellikle de, öğrendiğimiz dil ana dilimizden farklıysa bu süreç daha da uzayabilir. Ancak birçok çevrimiçi kurs ve telefon uygulaması sayesinde Almanca gibi bir dil öğrenmek artık çok daha kolay bir hale geldi. Almanca ders almak artık birkaç tıklama ile basit!

Bu makalemizde, Almanca bilginizi derinleştirmenize yardımcı olacak birçok farklı çevrimiçi araçtan bahsedeceğiz. İster başlangıç ​​seviyesinde olun, ister ileri bir seviyeye sahip olun, mutlaka işinize yarayacak bir şeyler bulacaksınız! Özellikle Almanca özel ders Istanbul ve çevresinde çok sayıda hocaya ulaşabilirsiniz.

En iyi Almanca öğretmenleri müsait
Filiz
5
5 (36 yorum)
Filiz
₺360
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Açelya
5
5 (19 yorum)
Açelya
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Deniz
5
5 (21 yorum)
Deniz
₺140
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emre davud
5
5 (13 yorum)
Emre davud
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mert
5
5 (13 yorum)
Mert
₺180
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Krhn
5
5 (11 yorum)
Krhn
₺350
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ayşe
5
5 (8 yorum)
Ayşe
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ceyda
5
5 (10 yorum)
Ceyda
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Filiz
5
5 (36 yorum)
Filiz
₺360
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Açelya
5
5 (19 yorum)
Açelya
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Deniz
5
5 (21 yorum)
Deniz
₺140
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emre davud
5
5 (13 yorum)
Emre davud
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mert
5
5 (13 yorum)
Mert
₺180
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Krhn
5
5 (11 yorum)
Krhn
₺350
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ayşe
5
5 (8 yorum)
Ayşe
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ceyda
5
5 (10 yorum)
Ceyda
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

iPad/iPhone'unuzda Almanca Öğrenmek İçin Uygulamalar

Telefonunuzdaki uygulamaları kullanarak Almanca öğrenmek, gerçekten etkili ve bir o kadar da eğlenceli bir yöntemdir.

Babbel

Babbel, Ocak 2008'de faaliyete geçmiştir. Almanca da dahil olmak üzere 14 farklı dilde eğitim veren dünyanın ilk dil öğrenme uygulamasıdır. Hem web'de hem de Android ve iOS'ta kullanılabilir.

Aynı zamanda, web sitesinde de, uygulamasında da dil dersleri sunmaktadır.

Almancaya yeni başlayan biri misiniz yoksa daha özgüvenli bir konuşmacı mısınız? Seviyeniz ne olursa olsun, Babbel'de size uygun bir ders bulacaksınız.

Babbel'in dersleri, dili doğru bir şekilde öğrenebilmeniz için farklı açılara sahiptir:

 • Her derste yeni kelimeler;
 • Sözlü dersler;
 • Dilbilgisini kavramanızı sağlayacak yöntemler;

Daha sonra öğrendiklerinizi ileride tekrar etmek için gözden geçirebilirsiniz. Almanca seviyenize ve bilginize bağlı olarak, her dersin tamamlanması yaklaşık 10-15 dakika sürer.

Yatakta telefonla oynayan çocuk
Almanca öğrenme uygulamaları her seviyeden öğrenciye hitap eder! | Kaynak: Pexels

Anki

Anki, Babbel kadar uzun süredir faaliyette olan bir uygulama değil. Ancak Almanca öğrenenler üzerinde büyük bir etki yarattı. Uygulamanın ismi olan "Anki", Japonca'da "ezberleme" anlamına gelir ve bu uygulama ezberleyerek Almanca öğrenmeyi kolaylaştırıyor.

Almanca kelime öğrenmek için kullanışlı bir flash karta ve ses özelliğine sahiptir.

Avantajları:

 • Anki, uzun vadede Almanca seviyenizi geliştirmek için mükemmel bir uygulamadır.
 • Türkçe-Almanca, Almanca-Türkçe çeviri yapabilirsiniz.
 • Anki, Google Play, Android ve iOS'ta indirilebilir.
 • Web'de kullanılabilir.
 • Anki'nin kendi bilgi kartlarını kullanabilir veya kendi bilgi kartlarınızı oluşturabilirsiniz.

Rosetta Stone

Bir dil öğrenme yazılımı olan Rosetta Stone, 2014 yılında çevrimiçi olarak piyasaya sürülmüştür. Web, iOS ve Android üzerinden 24 dilde kullanılabilir.

Bu uygulama nasıl çalışır?

Rosetta Stone, çevirinin Almanca gibi bir yabancı dili öğrenmenin en iyi yolu olmadığını iddia eder. Bu uygulama, Babbel'den farklı bir öğretim yöntemi benimsemiştir. Babbel'e kıyasla daha etkileşimlidir, görüntüler ve sesler aracılığıyla bir dili öğretmenin çok iyi bir yöntem olduğuna inanır.

Örüntüler, oyunlar ve eğlenceli görsellerle de öğrenmeniz pekiştirilir.

Babbel'den farklı olarak, Rosetta Stone ile, size sınavın sonunda değil, her sorudan sonra doğru cevabı verip vermediğinizi öğrenirsiniz. Almanca öğrenme uygulamaları ile Almanca öğrenmek çok kolay!

Sadece farklı konularda kelime öğretmekle kalmaz, aynı zamanda Almanca telaffuzunuzu da olabildiğince geliştirir. İlk olarak, anadili Almanca olan bir konuşmacının bir kelime söylediğini duyma seçeneği sunulur, örneğin, "The table", ardından bu kelimeyi telaffuz ederken sesinizi kaydedersiniz ve kaydınızı anadildeki telaffuzu ile karşılaştırarak tekrar oynatabilirsiniz.

Bu süreç, Skype veya FaceTime aramasına benzer şekilde işler, öğretmeninizi duyabilir ve onunla konuşabilirsiniz. Öğretmenler size her konuda yardımcı olabilir. "Otel odası nasıl ayırtılır" veya "Kendinizi Almanca olarak nasıl tanıtabilirsiniz?" gibi basit konulardan tutun daha komplike olanlarına kadar...

Rosetta Stone ile Almanca Öğrenmenin Genel Avantajları:

 • Son derece etkileşimlidir.
 • Çeşitli konularda Almanca kelime hazinenizi genişletir.
 • Ana dili Almanca olan öğretmenlerle pratik yapmanıza imkan sağlar. Almanca ile ilgili her şeyi öğretmeninizden direkt olarak öğrenebilirsiniz.
Für immer kilit Almanca
Almanca öğrenmek için harekete geçin! | Kaynak: Pexels

Memrise

Son olarak, öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirmek için oyunlar, anadili Almanca'da konuşan kişileri dinleyebileceğiniz videolar ve diğer eğlence etkinlikleri içeren bir dil öğrenme uygulaması olan Memrise var. Bu online platformun temel amacı, bellek tekniklerini ve eğlenceli içeriği birleştirerek dildeki ilerlemenin gerçekleşebileceği sıcak bir ortam yaratmaktır.

Bilimsel kanıtları büyük oranda temel alan bu uygulama, beynin dille ilgili bazı noktaları tanıyıp saklamasına imkan tanıyan tetikleyiciler ve ezberleme tekniklerini kullanarak dil öğrenimine teşvik etmeyi hedeflemektedir. Çevrimiçi Almanca uygulamaları arasında gerçekten giderek yükseliyor!

En İyi Online Çeviri Programları

Almanca çevirilerde yardıma mı ihtiyacınız var? "Ücretsiz online Almanca öğren" şeklinde internette arattığınızda karşınıza ilk çıkan şey tabii ki çeviri araçları olmaz! Çünkü, çeviri programlarına son seçenek olarak başvurmanız her zaman daha iyidir. Yine de, acil durumlarda değerlendirebileceğiniz birtakım çeviri araçlarını listeledik...

Google Çeviri

Google Çeviri'yi hepimiz duymuşuzdur. Birçok kişi hayatının bir döneminde Almanca için olmasa bile İngilizce için bu araçtan yararlanmıştır. Ancak, ne kadar doğru sonuçlar verir? Teknolojisinin giderek daha gelişmiş bir hale geldiğini söylememiz mümkün. Bir noktaya kadar da oldukça verimlidir ve diğer çeviri araçlarından daha hassastır.

Almanca'ya veya Almanca'dan çevirmek istediğiniz kelimeyi veya ifadeyi yazmanız yeterlidir, ardından karşınıza makine çevirisi çıkacaktır.

Örneğin, bir cümleyi Google Translate ile çevirelim.

Türkçe: Açım.
Almanca: Ich habe Hunger.

Bu, doğru bir çeviridir.

Ancak, daha karmaşık anlamlara sahip daha uzun ifadeleri çevirmek için Google Çeviri kullanmak biraz riskli olabilir. Bir insan tarafından çevrilmediğinden, bu tarz zorlu ifadelerde doğal olmayan bir çeviriyle karşılaşmanız çok olasıdır. Dolayısıyla, içinde nüanslar barındıran ve karışık ifadelere sahip cümleler söz konusu olduğunda bu aracı kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Ancak daha önce de söylediğimiz gibi, kısa ve kolay ifadeler için ihtiyacınız olduğunda başvurabilirsiniz.

Ve en iyi yanı: ücretsiz! Ek olarak Almanca çeviri siteleri yazımızda bahsettiğimiz Linguee.com da deneyebileceğiniz başka bir çeviri sitesidir.

Dinleyebileceğiniz Almanca Podcast'ler

Slow German

Adından da anlaşılacağının aksine, Slow (yavaş) Almanca, öğrenme sürecinizi hızlandırmanızın çok iyi bir yoludur. Münihli gazeteci Annik, yeni başlayanlar ve orta seviyedekiler için tasarlanmış bir dizi sesli programa ev sahipliği yapmaktadır.

Podcast telefon kulaklık
Almanca podcast'ler dinleyerek dili daha iyi kavrayabilirsiniz. | Kaynak: Pexels

Ön aşamalar İngilizce olarak Almanca kelimelere yumuşak bir giriş sunarken, orta seviyedeki öğrenciler anlamayı kolaylaştırmak için nispeten yavaş bir tempoya indirgenmiş Almanca anlatımla karşılaşacaktır.

Annik her heceyi vurgulayarak dinleyicilerin hepsinin ne söylendiğini anlamasına olanak sağlar. Ayrıca, herhangi bir kısmı kaçırırsanız indirebileceğiniz bir konuşma metni de mevcuttur. Almanca podcast tavsiyelerimiz devam ediyor...

German Lingq

Maalesef Almanca öğrenen herkes, kendilerini Alman dili ve kültürüyle çevrelemek için Almanya'ya seyahat etme fırsatına sahip değildir. German Lingq bu nedenle Almanya'da günlük olarak duyabileceğiniz konuşma formlarını geniş bir yelpazede pratik konuları tartışarak sunar.

İki ana karakter, günlük aktiviteler hakkında birbirleriyle konuşur, böylece öğrenciler Almanca'daki temel konuşmalar için bir fikir edinebilirler. Kağıt üzerinde görmek istediğiniz herhangi bir şey varsa tam bir konuşma metnine erişebilirsiniz. Almanca öğrenmek istiyorum sesli kaynak arıyorum diyenler için sizce de harika bir seçenek değil mi? Üstelik transkriptiyle sunulduğu düşünüldüğünde okuma becerilerinizi de geliştirecektir.

 • Memrise, Almanca seviyenize göre size kişiselleştirilmiş bir eğitim sunar.
 • Almanca'ya yeni başlayanlar için "kedi" ve "bilgisayar" gibi temel kelime kelimeleri etkili bir şekilde öğretir.
 • Daha ileri düzeyde Almanca öğreniyorsanız, daha karmaşık ifadeleri de öğrenebilirsiniz.
 • Memrise, iOS ve Android'de internet bağlantısı gerektirmez!
 • Ana dili Almanca olan biri tarafından telaffuz edilen kelimeleri duyarak dinleme ve telaffuz becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Seviyeniz ne olursa olsun, fotoğraflar ve notlar aracılığıyla yeni Almanca kelimeler öğrenmek istiyorsanız, Memrise tam sizlik!

Özet

Bahsettiğimiz Almanca online öğrenme araçlarının hepsi hepsi çok kaliteli olsa da, ana dili Almanca olan birisiyle yapacağınız pratik her zaman çok daha fazla fayda sağlayacaktır. Superprof aracılığıyla Almanca dersleri alarak en kısa sürede Almanca pratiği yapmaya başlayabilirsiniz! Superprof aracılığıyla ders vermekte olan birçok Almanca öğretmeni dersleri online olarak da vermektedir. Dolayısıyla, Almanca uzaktan eğitim şansınız da var!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!