Coğrafya ders önemi

Coğrafya: Coğrafya Dersi İle Öğrenelim

Soru: Günümüzde yaşayan kâşiflere üç örnek verebilir misiniz? Tarihteki ünlü kâşifler hemen akla geliyor: Kaptan Cook ve Sir Walter Raleigh, Amerigo Vespucci ve Hernan Cortez... Dünyadaki her çatlağın artık haritada yer alması ve tabii dünyamızın topoğrafyasına uydu görüntüleri aracılığıyla herkesin ulaşabilmesiyle birlikte birçok kişi şu soruyu soruyor: Coğrafyanın öğrenmenin ne anlamı kaldı? Bu bilim dalı […]

15 Mart 2020 ∙ 6 dakikalık okuma

Coğrafya Öğretmenlerimizle Coğrafya Bilginizi Geliştirin

Coğrafya dünya yüzeyi, insanları, mekanları ve çevreyi araştıran bilim dalıdır. Birçok konu coğrafya başlığı altında incelenir ve okul derslerinin yanında en büyük genel kültür kaynaklarından biridir. Seviyeniz ne olursa olsun, hedefleriniz ister tyt, ayt gibi üniversite hazırlık sınavları veya sadece genel kültürünüzü arttırmak olsun, Superprof’ta size yardımcı olacak binlerce coğrafya öğretmeni bulunmaktadır. Derslerinizi ister online ister yüz yüze evinizde alabilirsiniz.

Superprof’ta coğrafya dersleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Türkiye’nin diğer tüm şehirlerinde birkaç tık ile elinizin altında olabilir.