İyi bir iş bulmak için matematikte mükemmel netler yapmak zorunda değilsiniz çünkü bir bankada veya muhasebe firması gibi doğrudan matematikle alakalı olan sektörler mükemmel matematik becerileri ister. Bununla birlikte daha fazla iş fırsatınız olsun istiyorsanız, belli bir seviyede matematik becerilerinizin olması çok önemlidir.

Matematik çok küçük yaşlardan itibaren gösterilir ve üniversiteye kadar karşımıza çıkmaya devam eder. Bu nedenle sağlam bir temel oluşturan çocuklar akademik hayatlarında daha az zorlanır.

AYT'ye hazırlanıyorsanız bir özel ders öğretmeninden matematik eğitimi alarak daha hızlı ilerleme kaydedebilirsiniz.

Masada monitör klavye mouse kullanan insan
Eğitim hayatınıza matematikle devam etmek isterseniz çeşitli kariyer kapılarını aralayabilirsiniz! | Kaynak: Pexels
En iyi Matematik öğretmenleri müsait
Mustafa
5
5 (21 yorum)
Mustafa
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mahmut
5
5 (16 yorum)
Mahmut
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (18 yorum)
Zeynep
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Eren
5
5 (37 yorum)
Eren
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yağmur
5
5 (23 yorum)
Yağmur
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hd
5
5 (14 yorum)
Hd
₺300
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mehmet
5
5 (12 yorum)
Mehmet
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mehmet sami
5
5 (15 yorum)
Mehmet sami
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mustafa
5
5 (21 yorum)
Mustafa
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mahmut
5
5 (16 yorum)
Mahmut
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (18 yorum)
Zeynep
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Eren
5
5 (37 yorum)
Eren
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yağmur
5
5 (23 yorum)
Yağmur
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hd
5
5 (14 yorum)
Hd
₺300
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mehmet
5
5 (12 yorum)
Mehmet
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mehmet sami
5
5 (15 yorum)
Mehmet sami
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Sayısal Bir Dil Olarak Matematik

Matematik evrensel bir teknik dil gibidir, bu nedenle bu konudaki herhangi bir başarınız diğer ülkelerde de geçerli olacaktır. Dünyanın her yerinde eşdeğer nitelikler olmasa da nerede okuyor veya çalışıyor olursanız olun, matematik anlama seviyenizin değişmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Milliyet, kültür, din veya cinsiyet fark etmeksizin tüm insanlar için tamamen aynı olan tek dilin matematik olduğunu düşünmek oldukça büyüleyici, değil mi?

Örneğin Fransa'daki öğrenciler bir sorunun cevabını bulmak için Türkiye'dekilerden biraz daha farklı bir yöntem kullanabilir. Ama ikisi de aynı cevabı bulacaktır. Koordinatlarınız ne olursa olsun Pi sayısının her zaman 3.14 olacağı gibi!

Superprof'ta Matematik Özel Ders Bulun

Matematikte hangi konuda yardıma ihtiyacınız olursa olsun Superprof'ta kendinize göre bir öğretmen bulabilirsiniz.

Superprof'ta tüm seviyeler için matematik özel ders bulmak çok kolay. Ayrıca platformumuzdaki öğretmenlerin profillerinin belli bir onay sisteminden geçtiğini unutmayın. Böylece kendinizi emin ellere teslim edeceksiniz!

Superprof'ta online matematik dersi veren 50.000'i aşkın öğretmen bulunuyor. Bu nedenle ister ilkokul öğrencisi ister üniversite öğrencisi olun, sizin düzeyinizde dersler veren bir matematik öğretmeni bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Matematik Superprof'taki en popüler derslerden biri. İstanbul'da 15.000, Ankara'da 6.000, İzmir'de 4.000, Bursa'da 1.500, Adana'da 1.300'ü aşkın öğretmen sizi bekliyor. Üstelik başka şehirde yaşayan bir matematik öğretmeni bularak online dersler de alabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar ve iyi bir internet bağlantısı olacak!

Neden Özel Öğretmenle Ders Yapmalı?

Özellikle matematikte yardım almadan belli bir başarı elde edebilen kişiler, özel dersleri gereksiz bulabiliyor. Ancak bir özel ders öğretmeni tüm yaştaki öğrenciler için oldukça faydalı olabilir. Doğal yeteneklerini ortaya çıkarabilir.

Okuldaki öğretmenlerin dersleri müfredatla sınırlıdır. Her derse belli bir zaman ayırabilirler. Bu nedenle öğrencinin anlamadığı bir konu olduğunda haftaya tekrar aynı konuya değinme gibi bir şansı olmayabilir. Bu da öğrencinin sınıfın gerisinde kalmasına ve daha sonra gördüğü matematik konularını anlamakta güçlük çekmesine sebep olabilir. Tam da bu noktada online bir matematik öğretmeni öğrencinin yardımına koşabilir.

Online özel dersler sadece zorluk çeken öğrenciler için faydalıdır diye bir şey de yok tabii ki. Matematikte başarılı olsanız bile bu başarıyı korumak, pekiştirmek ve zayıf noktalarınızı güçlendirmek için online matematik dersleri alabilirsiniz. Ayrıca özel ders öğretmeniniz sizin için bir çalışma programı hazırlayacağından sizin bu konuda saatler harcamanıza gerek kalmaz.

Superprof'ta online ders alabileceğiniz binlerce öğretmen var. Webcam aracılığıyla alacağınız özel derslerde nerede olduğunuz fark etmez. Öğretmeninizi duyabileceğiniz ve derse odaklanabileceğiniz bir yerde olmanız yeterli olacaktır. Dünyanın her yerinden online matematik dersleri alabilirsiniz.

Superprof, dünya çapında oldukça popüler bir eğitim platformudur. Bünyesinde size yardım etmeyi bekleyen milyonlarca öğretmen barındırır.

Pembe deftere matematik işlemleri yazan insanın eli
Matematik evrensel bir dildir. | Kaynak: Pexels

Online Matematik Dersleri ile Matematik

Teknoloji geliştikçe ihtiyaçlarımızı karşılamak da daha kolay hâle geliyor. İnternette birçok sorumuza cevap bulabiliyoruz. Matematik dersleri de bir istisna değil.

İster AYT sınavına hazırlanırken yardıma ihtiyacınız olsun, ister ileri seviye matematik konularını öğrenmek isteyin, ister matematik korkunuzu yenmeye çalışıyor olun; internet kendiniz için en ideal öğretmeni bulabileceğiniz harika bir yerdir. Ancak öğretmeninizi ararken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta olduğunu unutmayın:

 • Öğretmenin sahip olduğu nitelikler neler?
 • Hangi okullarda eğitim almış?
 • Kaç yıllık öğretmenlik tecrübesi var?
 • Online ders vermeyi kabul ediyor mu?
 • Sizin seviyenizde dersler verebilecek mi?

Superprof'ta ilk dersler ücretsiz olduğundan büyük bir adım atmadan önce doğru öğretmeni bulup bulmadığınız konusundaki endişelerinizi giderebilirsiniz. Bu gibi soruları potansiyel öğretmeninize sorabilirsiniz. Dersi işleme şeklini gözlemleyebilir, sizin için faydalı olup olmayacağına karar verebilirsiniz.

Zoom, WhatsApp, FaceTime, Skype... Online derslerinizde kullanabileceğiniz birçok platform var. Bu platformların bazılarında öğretmeninizle dilediğiniz dosyayı ve belgeyi paylaşabilirsiniz. Dersleri haftada kaç kez, saat kaçta, hangi günler yapacağınızsa size kalmış. Kendinizi matematik öğrenmeye en hazır hissettiğiniz saati seçmenizi tavsiye ediyoruz. Akşam çok yorgun oluyorsanız sabah veya öğlen, hafta içi çok yoğun oluyorsanız hafta sonları özel ders alabilirsiniz. Özel derslerin en güzel yanlarından biri de bu. Sizin uymanız gereken bir program veya ders saati yok çünkü programınızı kendiniz belirliyorsunuz.

Uyacağınız tek program öğretmeninizin hazırlayacağı matematik çalışma programı olacak! Böylece siz sadece ders çalışmaya odaklanabileceksiniz.

Beyaz tahtada matematik çözen küçük çocuk
Erken yaşta sağlam bir matematik temeli atmak, çocukların eğitim hayatını kolaylaştırır. | Kaynak: Pexels

Neden Matematik Çalışmalıyız?

Yukarıdakilerin tümüne ek olarak, matematik çalışarak işverenler tarafından aranan ve günlük yaşamınızda size yardımcı olacak bir dizi beceri geliştirebilirsiniz. Örneğin, Matematik mantıklı düşünmeyi, karar vermeyi ve problem çözmeyi öğretir.

Duyularınıza ve tepkilerinize derinden kök salmış bu özellikler olmadan, modern ve karmaşık toplumumuzda zorluklar çekebilirsiniz.

Üstelik dünya çok hızlı bir şekilde teknik çözümlere ve otomasyona yönelirken makineler ve cihazlarla sürekli etkileşim hâlindeyiz. Bu etkileşimler ve işlevler, yeni keşfedilen teknolojileri benimseyerek hayatımızda kolaylıkla ilerlemek istiyorsak temel mantık, analitik ve diğer teknik veya matematiksel becerilere sahip olmamızı gerektirir.

Matematik; finans, mühendislik ve bilgi teknolojisi gibi sektörlerde kariyer yapmak isteyenler için önemli bir çalışma alanıdır.

Matematik okuyan öğrenciler Bankacılık, Bilişim, Eğitim, Enerji, E-ticaret, Finans, Ekonomi, Hayat ve Emeklilik, Hızlı Tüketim Malları, Holding/Şirketler Grubu, İnşaat, İnternet, Gıda, Perakende, Sigortacılık, Tekstil, Telekomünikasyon, Yazılım sektörlerinde iş bulabilirler.

Şu alanlarda farklı kariyer fırsatları yakalayabilirler:

 • Akademik
 • AR-GE
 • Bilgi İşlem
 • Eğitim
 • Finans
 • Haberleşme
 • Hizmet
 • İş Geliştirme
 • Muhasebe
 • Mühendislik
 • Müşteri İlişkileri
 • Operasyon
 • Pazar Araştırma
 • Pazarlama
 • Planlama
 • Satış
 • Teknik
 • Üretim/İmalat
 • Yönetim

Superprof'ta özel matematik dersi alarak siz de bu sektörlerden birinde iş bulabilirsiniz!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (2 puanlama)
Loading...

Seda

Spor yapmayı, film izlemeyi seven; farklı bir kültürü keşfederken ilk yemeklerini deneyen bir çevirmenim.