24082bool(false) bool(false)
Beyaz satranç taşları ve siyah piyon.

Satranç Dersi ile Satranç Başlangıç

Yeni Başlayanlar İçin Satranç Rehberi İlk olarak nerede ortaya çıktığı net olarak bilinmemekle birlikte satrancın yaklaşık 1500 yıl önce ilk olarak eski Çin ve Hindistan civarlarında ortaya çıktığı bilinmektedir. Ortaya çıktığı günden bugüne kadar popülerliğini ve güncelliğini korumayı başarabilmiş olması satrancın ne denli özel bir oyun olduğunu kanıtlayan en önemli işaretlerden birisidir. Satranca ilgisi olanlar […]

31 Aralık 20215 dakikalık okuma

Fil ile karşı tarafın atını alan satranç oyuncusu

Yeni Öğrenenlere Satranç Başlangıç Rehberi

Yeni Başlayanlar İçin Satranç Öğrenme Yolları Satranç temelde iki kişi arasında 64 eş kareye ayrılmış bir tahta düzlemde karşılıklı hamlelerle oynanan kökeni çok eskilere dayanan bir oyundur. Kökenine dair çok fazla rivayet bulunmakla birlikte genel kanı ilk olarak Çin ve Hindistan’da oynanmaya başlandığı yönündedir. Tarihte birçok devlet adamı ve lider tarafından sıklıkla oynanmış ve savaş […]

29 Kasım 20216 dakikalık okuma

Satranç tahtası ve üstünde taşlar

Tüm Türkiye’de Satranç Dersleri ve Satranç Kursu

Türkiye'de Satranç Eğitimi Olanakları Oyunların kralı, nihai beyin oyunu, entelektüellerin oyunu... Bu asırlık oyun, bunların dışında birçok isimle anılıyor. Türkiye dizi tarihinin en önemli eserlerinden Polat Alemdar'ın da dediği gibi " Bu bir satranç, 64 kare dışında olmak da var, piyon olmak da var, mat olmak da..." Polat Alemdar'ın bu cümlesinden satrancın tamamen şansa bağlı […]

19 Ekim 20215 dakikalık okuma

Satranç dersi mi arıyorsunuz?

Satranç nasıl oynanır ve satranç taktikleri nelerdir, satranç eğitimi nasıl alınır gibi konularda bilgi sahibi olmak için uzmanlarımızdan satranç yazılarımızı okuyun!

 

Satranç kursu veya satranç özel ders arıyorsanız Superprof sizlere tüm Türkiye’de en iyi satranç öğretmeni seçeneklerini sunuyor. İster online ister evinizde ders almanız mümkün!

 

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Türkiye’nin tüm 81 ilinde satranç eğitiminizi başlatın!

Satranç dersleri almak istiyorsanız. Pek çok seçeneğiniz olacak. Satranç günümüzde oldukça popüler olan ve her şehirde popülerliğini artırmış bir de zeka oyunudur. Satranç ülkemize gelişinden beri popülerliğini arttırmış ve çocuktan diğer pekçok yaş grubunda popüler bir zeka oyunu haline gelmiştir. Satranç oynamak için öncelikle Satranç kurallarını bilmek ve Satranç hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Satranç pek çok kuralı olan ve pek çok oyun takti olan Bir oyundur. Satranç oynamak isteyen kişiler Türkiye’nin her yerinde Satranç kursu ve Satranç dersleri olanağıyla Satranç oynamayı öğrenebilirler. Satranç eğitime büyük ölçüde yaygınlaşmış ve her şehirde ve neredeyse her semte kullanabilir hale gelmiştir. Bu yüzden Satranç eğitime hem ulaşılabilir hem de oldukça faydalıdır.

Satranç oyununu oynayabilmek için Satranç özel ders almak mümkündür. Bir özel ders öğretmeni yardımı ile öğrenilen Satranç kendi başına öğrenilen satrançtan katbekat daha faydalı olacaktır. Öğrenciler aynı zamanda profesyonel bir Satranç kariyerine Sait olmak istiyorlarsa o o olmak için profesyonel Satranç kariyeri oluşturma şansını sağlayacaktır. Satranç eğitimi çocuk yaştan ileri yaşa kadar her türlü yaşta alınabilir ve her yaşta Satranç hastası olmak mümkün olur. Her ne kadar oynaya oynaya ve çeşitli tak tikler deneye deneye açan bir spor olsa da, Satranç zeka seviyenize göre de şekillenecek bir oyundur. Kendinizden eminseniz ve stratejik oyunları seviyorsanız ve aynı zamanda zekamıza daha güveniyorsanız kaç yaşında olursanız olun Satranç oynayabilirsiniz. Satranç an varolan becerilerinizi daha da arttırır hem de zihninizin Paslanmasına asla izin vermez.

 

Neden Satranç Özel Ders

Superprof sayesinde Türkiye’de nerede yaşıyor olursanız olun kendinize uygun bir Satranç özel ders hocası sayesinde Satranç oynayabilir ve Satrançın inceliklerini öğrenebilirsiniz. Satrancın inceliklerini öğrendikçe Satranç oynama isteğiniz daha da artacaktır. Özellikle Satranç Noumalarında yenmeye başladıkça kendinizi çok daha motive hissedecek ve bu şekilde Satranç oyunu olan ilginiz otomatik olarak artacaktır. Aynı zamanda bilginiz ve taktiklerinizde iyileşeceksin.

Türkiye’de 81 il 81 ilin tamamında Satranç dersi alabilirsiniz. Zaten dersleri ve Satranç kursları Türkiye’nin tamamına yayılmıştır. Satranç dersleri özellikle çocukların hafızasını ve çocuklarının düşünce kapasitesini geliştireceği düşüncesiyle veliler tarafından sıklıkla aranmaktadır. Veliler gibi şehirlerde çocukların Satranç oynayıp zihinsel becerilerini artırması için çocuklarına Satranç kursu aramaktadır. Satranç kursları bulunabilir ve uygun ücretlerle de alınabilir. Satranç kurslarında hocalar öğrencilerin Satranç kurallarını öğrenmesi için ellerinden geleni yaparlar. Satranç kursları Superprof özel ders platformu sayesinde birkaç saniye içerisinde bulunabilir de. Superprofteki Satranç kursları özel ders hocalari tarafından düzenlenir. Superprofta özel Satranç hocalara bulunur ve bu özel ders hocalari sizlerle birebir ders işlerler. Dersimizin süresi ve uzunluğunu ve ne kadar sıklıkla alacağınızı belirleyerek kendinize özel bir Satranç kursunu istediğiniz yerde oluşturabiliriz.

Satranç kursları Superprof sayesinde isterseniz evinizde isterseniz dışarıda bir mekanda veya öğretmenin evinde alınabilir. Satranç takımının olduğu her yerde saat kaç ders almamız içindir. Özel ders alınırsa hocalar evinize kadar gelebilir belki de tatliş dersi verebilirler. Böylelikle Satranç özel ders alırken iyi birs antrenmanda yapmış olursunuz. Satranç özel dersleri sırasında hocanın sizlere Satranç taşları nasıl hareket ettiler gibi Çok çeşitli bilgileri kazandırırlar.

Bildiğiniz üzere Satranç taşları çok sayıdadır ve hepsinin ayrı bir özelliği vardır. Bu Satranç taşlarının en bilindik olanı piyondur ve piyonları hareket ettirmekte çapraz veya düz Hareket ettirilecek şekilde gerçekleşmektedir. Piyonlar satrançta sen ne kadar en fazla sayıda bulunan Taşlar olsa da piyonları doğru yönetmek kalan Taşlar için hayati önem taşır. Satranç özel ders sayesinde hocanın sizlere piyonları nasıl en iyi şekilde hareket ettireceğinizi sizlere gösterecektir. Aynı zamanda başlangıç için de Satranç açılış taktikleri gibi sizlere pek çok konuda ders vereceklerdir.

Satrançta elbette bunun dışında at, film ve hali gibi Taşlar bulunur. Bu Taşlar hepsi farklı şekilde hareket ederler ve hepsinin bir avantajı ve dezavantajı vardır. Satranç özel ders hocası sizlere bu taşların en iyi şekilde nasıl hareket ettireceği ve hangi durumda ne gibi taktikler uygulayabileceğiniz hakkında bilgiler verecektir. Superprofta yer alan uzman Satranç hocalari Satranç taşları konusunda uzmanlaşmış ve Satranç oynarken taşların önemini iyi bilen hocalardan oluşur.

 

Superprof Satranç Dersi Faydaları

Bunun dışında Superprof da Satranç özel ders alan kişiler Ahmet nasıl yapılır gibi pek çok farklı konuda da bilgi edinirler. Satranç özel ders sayesinde hocanın sizlere veziri ve diğer önemli taşları nasıl kullanacağınızı gösterirler. Böylelikle satrançta Şah mat hareketleri gibi pekçok önemli harekete Satranç özel ders hocanın sayesinde öğrenebilirsiniz.

Superprof çok Satranç özel ders almak için sizlere en iyi hocaları sanal platform değil. Türkiye’nin neresinde olursanız olun bahsettiğiniz gibi ister evinizden ister dışarıda özel ders alabilirsiniz. Satranç özel derslere online olarak da alınabilir. Online Satranç dersi özellikle Satranç oynamak Satranç tahtasının olduğu her yerde oynanabilecek eğitim aldıkça mümkündür. Günümüzdeki dijital Satranç uygulamaları sayesinde özel ders hocanızla online Satranç özel ders yapmanıza o o oldukça mümkündür. Sizlerde Satranç öğretmeni bulup özel Satranç dersi almaya başlayabilir ve Satranç serüveniniz ve başlatabilirsiniz.

Satranç. Sayfamızda hem Satranç dersleri hakkında bilgi alabilir hem de Satranç oyunu hakkında derinlemesine bilgi edinebilirsiniz. Satranç özel ders neden ve nasıl alınmalı ve Superprofun yararları nelerdir gibi bilgileri bulurken aynı zamanda Satranç hakkında hiç bilmediğiniz bilgilerde Satranç programızda öğreneceksiniz. Bu sırada sitemizden bulacağınız bir Satranç özel ders hocası ile ders yaparak da Satranç oyununda profesyonelleşme yolunda ilerleyebilirsiniz.