Fotoğraf çekimi tüyoları

Fotoğrafçılık ve Fotoğraf Çekmek İçin Tüyolar

Güzel Fotoğraf Çekimi Teknikleri Foto muhabirliği, hava fotoğrafçılığı, manzara fotoğrafçılığı, portre fotoğrafçılığı, dijital fotoğrafçılık, sanatsal fotoğrafçılık... Fotoğraf çekme sanatının sınırı yok! İster profesyonel bir fotoğrafçı olun ister amatör, fotoğrafçılığın her türüyle yaratıcılığınızı açığa çıkarabilirsiniz! Fotoğrafçılık mesleğini yapmak istediğinizde karşınıza birçok seçenek çıkar. Ayrıca fotoğrafçı olmak için fotoğrafçılığın tarihine de hâkim olmalı, sanatınızı bu tarihin bilinciyle […]

6 Şubat 20205 dakikalık okuma

Fotoğrafçılık öğrenmek ister misiniz?

Fotoğraf meraklısı mısınız? Daha iyi fotoğraflar mı çekmek istiyorsunuz? Blogumuzda en iyi fotoğrafları nasıl çekeceğinizi anlatan yazılar ve teknikleri bulabilirsiniz.

Instagram hesabınızdan profesyonel fotoğrafçılığa geçiş her zaman kolay değil; fakat uzman fotoğrafçılarımız ile ihtiyacınız olan yardımı bulabilirsiniz. Neden siz de en iyi fotoğrafları çekebilmek için fotoğrafçılık dersleri almayasınız?

Fotoğrafçılık derslerini ister online olarak ister dışarıda öğretmeninizle sokaklarda ve hatta evinizde alabilirsiniz.

Fotoğrafçılık dersleri İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Adana ve Türkiye’nin diğer tüm şehirlerinde Superprof ile kolayca bulunabilir.

Superprof’ta özel bir öğretmenle fotoğraf atölyesine katılın

Fotoğrafın, Daguerre’nin buluşunun Arago tarafından Bilimler Akademisi’nde sunulduğu 1839 yılında icat edildiği düşünülüyor. Dünyamızda, bilgi ve iletişimde gerçekten devrim yaratan bu tarihi andan beri, fotoğraf sanatı gelişmeye devam etti. Bu modern dünyada neredeyse herkes için erişilebilir olma noktasına. Bugün birçoğumuz akıllı telefonlarımız aracılığıyla fotoğraf çekiyor ve sosyal medyada yayınlıyoruz. Ancak telefonunuzun çekebileceği fotoğraf, profesyonel bir kamera kullanmayı bilmekle tam olarak aynı şey değildir. Daha gelişmiş fotoğraflar çekmeyi öğrenmek ve kameradaki tüm bu farklı ayarların ne işe yaradığını öğrenmek için neden özel bir fotoğraf öğretmeni tutmuyorsunuz? Superprof, fotoğrafçılık dersleri ve dersleri almanın farklı etkili yollarına erişimi parmaklarınızın ucuna getiriyor.

 

Fotoğrafçılık dersleri sırasında nasıl fotoğraf çekileceğini öğrenin

Farklı beceri seviyelerindeki her birimizin fotoğrafçılık için belirli bir yakınlığı ve tutkusu var. Elbette daha fazla veya daha az yoğunlukla. İster bir anıyı yakalama keyfi (evinizin duvarında asılı güzel bir aile fotoğrafı), ister açık havada, ara sıra veya tutkumuzun gerçek bir arayışı olarak fotoğraf becerilerimizi geliştirmenin eğlencesi olsun… hepimiz seviyoruz. fotoğraflar. Fotoğraflar hayatımızın her yerinde, inkar etmek zor! Siyah beyaz, aile portreleri, özçekimler, görüntü düzenleme, doğa manzaraları, sanatsal, en iyi ışığı aramak … hepimiz fırsat doğduğunda veya ilham geldiğinde kendi yöntemlerimizle güzel fotoğraflar çekmeye çalışırız. Ve kaliteli cihazlar daha erişilebilir hale geliyorsa, fotoğraf sanatının kendisi biraz daha azdır. Elde etmek istediğiniz şey için en doğru fotoğrafları elde etmek için her kamera için genel ve özel tekniklere hakim olunmalıdır. Tabii ki, bu teknikleri öğrenmek için kendi kendini eğitmeyi deneyebilirsiniz. Hiçbir şey buna izin verilmediğini söylemez ve oldukça ulaşılabilir olabilir.

 

Pek çok fotoğrafçı, kameralarının olasılıklarını keşfederken kendi kendilerine öğrendi: iris, odak, bulanıklık, odak, derinlik, arka plan, optik yakınlaştırma, açı ve hız ayarı, altın oran, çerçeveleme, geniş açı, fotoğraf lensi, aydınlatma, sabit odak, telefoto lens, dijital sensör, tam çerçeve vb. ve birçok ayarlanabilir bileşeni ve olanağı. Bununla birlikte, birçok şeyde olduğu gibi, gerçek bir fotoğrafçılık profesyonelinin becerilerine ve yeteneklerine güvenmek her zaman tercih edilir. Kameranızdan ve tekniğinizden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi uygulamalı olarak açıklamak için evinize gelecek özel bir öğretmen. Açıkça siz dışarıyı keşfederken ve şehir fotoğrafçılığında ilk çekimlerinizi yaparken size eşlik edebilecekler ve yol boyunca size öğretecekler. Öğrendiklerini ve profesyonel ‘gözlerini’ yeni öğrencilerle paylaşmak isteyen profesyonel bir fotoğrafçı tarafından yönetilen bu fotoğraf dersleri veya hafta sonu yoğunlaştırmaları, Superprof web sitemizde Türkiye’nin her yerinde mevcuttur. Manzara gerektirdiğinde bulanıklık/derinlik odağını nasıl kullanacağınızı öğrenebilmeniz için ciddi ve etkili fotoğrafçılık dersleri bulabileceksiniz.

 

Bir dijital kamerayı (Canon EOS, Panasonic Lumix …) nasıl kullanacağınızı öğrenin ve daha sonra bilgisayarınızda (Adobe Camera Raw veya Adobe Photoshop, Lightroom ile) kendi görüntülerinizi rötuşlayın. Ama aynı zamanda, nihayet mükemmel çekimi yapma, kameranızı ve fotoğraf ekipmanınızı seçme, doğal ışık kullanma, güzel bir dijital fotoğraf yapmak için bir dijital sensör kullanma, flaşlı fotoğraf ve manzara fotoğraflarında ve fotoğraf teknolojisiyle ilgili her şeyde ustalaşma becerilerini kazanmak için! Hatta bazı öğretmenler size aynı anda photoshop becerileri veya dersleri de sunacaktır.

 

Fotoğrafçılığı eğlenmek veya profesyonel bir amaç için öğrenin

Daha önce tatilinizde güzel fotoğraflar çekmek için bir DSLR veya dijital fotoğraf makinesi satın almak gerekliyse, bugünlerde durum aynı değil. Sadece hayatımızı işgal eden tüm akıllı telefonları düşünün. Bugün satın alabileceğimiz en yeni akıllı telefonlar (özellikle Samsung, Nokia, Apple ve Sony markaları) bize kesinlikle olağanüstü kalitede fotoğraflar sunuyor. Hız, bulanıklık, derinlik, rötuş ve odaklanma, akıllı telefonlar sayesinde içgüdüsel hale gelen unsurlardır.

 

 

Fotoğrafçılık tutkunuzu uyandırın

Bazı öğrencilere fotoğrafçılık öğrenmek için ilham veren nedir? Elbette daha iyi fotoğraflar çekmek için! Dolayısıyla fotoğrafçılık dersleri almanın faydaları. Kişisel bir amaç için bu, siz ve sevdikleriniz için güzel resimler yapmanızı sağlayacaktır. Bunları sosyal ağlarda yayınlayın (akıllara Facebook ve Instagram geliyor) ya da neden geliştirip evinizin duvarlarını kaplamıyor ya da aileniz ve arkadaşlarınız için takvimler ve hediyeler oluşturmuyorsunuz. Fotoğrafçılık öğrenmek elbette profesyonel bir amaç için de yapılabilir. Gazeteci, muhabir veya profesyonel fotoğrafçı olmak. Ancak bu seviyede, yaratıcılık ve yetenek tam olarak öğretilemiyorsa, fotoğraf tekniği esastır! Nihayet bir HDR görüntüsünün, ışıkla boyamanın, gece pozlama süresiyle yapılacak muhteşem bir tarzın ve bir tripodun nasıl oluşturulacağını bilmek harika olmaz mıydı …

 

Güzel portreler çekmeyi öğrenin

Kişi ayrıca geçimini sağlamak, bir stüdyoda fotoğraf çekimi ayarlamak, dijital SLR, Nikon Flash Cobra, uzun pozlama, arka ışık veya siyah beyaz fotoğraflar ile çalışmak için portre fotoğrafçısı olabilir. Veya başarılı bir renkli fotoğraf çekmeyi öğrenin, sonsuz küçükleri yakalamak için makro fotoğrafçılıkta ilerleyin, fotoğrafçılık yazılımını kullanın… liste uzayıp gidiyor!

 

Bir profesyonel ile fotoğrafçılık tekniklerini keşfedin!

Gerçek bir profesyonel tarafından yaratılan ve öğretilen etkili bir fotoğraf eğitimini mi tercih edersiniz? Bunu yapmakla iyi bir seçim yapmış olursun! “Fotoğrafçılığı çevrimiçi öğrenin”, “ücretsiz fotoğrafçılık” ve diğer “fotoğraf eğitimleri”, güzel fotoğrafların nasıl çekileceğini öğrenmek ve yaratıcı gözünüzü geliştirmek için yeterli somut bilgi sunmuyor. Fotoğrafçılığın temelleri en iyi özel bir öğretmenle öğrenilir. Metodolojisi bu tür derslere uyarlanmış, sanatını ve bilgilerini öğrencilerine aktarmak isteyen bir kişi. Yeni kameranızın en iyi özelliklerini nasıl elde edebilirsiniz? Öğretmeninizle özel derslerde öğreneceğiniz kamera kullanma teknikleri, görüntü düzenleme söz konusu olduğunda da her şeyi içerir! Fotoğrafları rötuşlama seçeneğine sahip olmak, önce bir görüntü düzenleme yazılımını nasıl çalıştıracağınızı bilmeniz gerektiği anlamına gelir. Gimp veya Photoshop gibi, ikincisi en yaygın olarak bilinir. Bu tür yazılımları öğrenmek karmaşık olabilir ve biraz zaman alabilir ve profesyonel yardım almak işleri hızlandırır. Her durumda, portrelerinizdeki kırmızı gözleri rötuşlamanıza izin verecektir. Ama aynı zamanda renkler, parlaklık ve kontrast size estetik açıdan daha hoş fotoğraflar yaratma imkanı verir. Photoshop ayrıca size görüntüleri kırpma ve istenmeyen ayrıntıları kaldırma olanağı da verir. Böylece sadece yakaladığınız şeyin özüne odaklanabilirsiniz. İster profesyonel bir fotoğrafçı olun, ister yeni başlayan biri olarak fotoğraf çekiyor olun: görüntü düzenleme her zaman çok pratik bir araç olduğunu kanıtlar!

 

Yakınınızda bir fotoğrafçılık öğretmeni nasıl bulunur?

Gördüğünüz gibi, fotoğrafçılık öğrenmek, size rehberlik etmeye yardımcı olacak öğretmenden biraz bilgi gerektirir. Keskin bir zekaya ve kendi başına öğrenmek için gereken zamana ve özveriye sahip olanlar için bu mümkündür. Ancak diğerleri için ve hatta en becerikli olanlar için bile, şehir, seyahat veya manzara fotoğrafçılığında ilerlemenize yardımcı olmak için fotoğrafçılık eğitimi çok önemlidir! Bunun için Superprof sizi tüm fotoğrafçılık eğitmenlerimizi keşfetmeye davet ediyor. Türkiye’nin her yerinde, bilgilerini sizinle paylaşacak yetenekli bir öğretmen bulmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Profesyonel bir fotoğrafçı veya çok bilgili bir amatör. Superprof web sitesinde bugün 200’den fazla fotoğrafçılık öğretmeninin sizi beklediğini unutmayın. Bu kadar büyük bir sayı ile, iyi bir fotoğrafçı olmanıza yardımcı olabilecek, aradığınız öğretmeni bulabileceğinizi biliyoruz. Bir fotoğrafçılık kursunun saatte ortalama çok düşük maliyeti olduğunu bilin.

 

Daha da ileri gitmek ve fotoğrafçı olmak

Öğretmenleri ve öğrencileri birbirine bağlamaya yardımcı olan ilanlar sitesi SuperProf’ta yeni bir şey var. Öğrenciler, kendilerine verilen konularda ve hedeflerde başarılı olmalarına kişisel olarak yardımcı olmak için tutkulu öğretmenlerin yetenek ve mevcudiyetinden yararlanabilir. Öğretmenler, fotoğrafçılık dersleri de dahil olmak üzere ilave özel dersler bulabilirler. Öğrenciler, nitelikli ve yetenekli fotoğrafçılık öğretmenleriyle özel dersler bulmak için SuperProf’tan yararlanır. Her seviyedeki fotoğraf dersleri için en iyi öğretmenleri seçiyoruz. Her ikisi de ışığı yakalamayı öğreneceğiniz deneyimli ve mezun fotoğrafçılık öğretmenleri veya fotoğraf dersleri veren öğrenciler arasından seçim yapabilirsiniz. Dijital fotoğrafçılık veya film fotoğrafçılığı size sırlarını ortaya çıkaracaktır. İşiniz yetenekli bir profesyonel tarafından yönlendirilecek ve fotoğraf çekmek eğlenceli ve büyüleyici hale gelecek. Çoğu alanda kurslar sunuyoruz: ilköğretimden yüksek öğrenime kadar tüm eğitim seviyeleri için koçluk dersleri, scrapbooking, piyano dersleri, çizim, yemek pişirme dersleri. SuperProf, yüksek kaliteli öğretmenler bulmak isteyen kendini adamış öğrenciler için ideal bir sitedir. Öyleyse aramanıza bugün başlayın!