PRP uygulaması birçok cilde iyi gelmektedir

PRP ve Mezoterapi Eğitimi

Mezoterapi ve PRP Nedir, PRP Eğitimi Nasıl Alınır? Bilindiği üzere, son yıllarda giderek artan oranlarda uygulama alanı bulan yöntemlerden birisi de PRP şeklinde kısaltılan “Platelet-Rich Plasma / Trombositten Zengin Plazma”. Temel olarak, PRP’nin estetik konusunda kullanımı üzerine dizayn edilmiş bu tam günlük uygulamalı kursa katılan hekimler, PRP konusunda da hem teorik bilgi ediniyor, hem de […]

7 Ekim 20202 dakikalık okuma

Güzellik ve cilt bakımı önerileri mi arıyorsunuz?

Cilt bakımı, herkesin merak ettiği ve en iyi uygulamaları öğrenmek istediği popüler ve gizemlerle dolu geniş bir alandır. Kimya ve biyoloji ile yakından bağlantılı bu alan, güzelleşmek isteyen herkesin favorileri arasında. Blog yazılarımızda estetik eğitmenleriniz sizin için en iyi tavsiyelerini sunuyor.

Superprof’ta estetik eğitmeni bulabilir, bu alanda bilgilerinizi genişletebilirsiniz. Aynı zamanda dersleri çağımızın elverdiği üzere online olarak da alabilirsiniz.

Estetik, sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana gibi büyükşehirlerde değil tüm Türkiye’de ilgi alanları arasında yer alır.

 Güzellik ve cilt bakımı deyince pek çok kişi bu konuda yardıma ihtiyacı olduğunu ve kendisine geliştirmesi gerektiğini düşünür. Güzellik ve cilt bakımı günümüzde pek çok kişinin kendi öz bakımı içerisinde bulunan bir durum olduğu için, insanların güzellik ve cilt bakımı konusunda uzman yardımına ihtiyacı olabilir. Güzellik ve cilt bakımı pek çok alanı içerisine alıp Sayamayacağımız kadar farklı konuda öğrenecek bilgiyi bulunduran bir alandır. Güzellik ve cilt bakımında örneğin makyaj yapmak, krem uygulamak, manikür pedikür, cilt gençleştirme, cildi dış etmenlerden koruma, cilde çeşitli bakımlar yapma, saç bakımı, tırnak bakımı gibi aklınıza gelebilecek pek çok alanda cilt bakımı yardımına ihtiyaç duyulur. Özellikle akne gibi her yaştan ve özellikle gençlerin uğraştığı alanlarda doğal çözümler ve organik yolları arayan kişiler için bu alanda uzmanlardan yardım alması onların tariflerini öğrenebilmek son derece değerli olacaktır.

 

Bu yüzden cilt bakımı kişisel bakım için özel ders almak pek çok kişi için aslında akıllarına bile gelmeyecek faydalar sağlayabilecek bir yöntem olacaktır. Her kişinin yani dünya üzerindeki her insanın biyolojisi, metabolizması ve cildi farklı özellik gösterir. Bu yüzden herkesin kendine özel ve kendine uygun bir cilt bakım yolu bulması gerekir. Bu yolda, öğrencilerin kendilerine en uygun olabilecek tarifleri ve cilt bakım yöntemlerini öğrene bilmeleri için, sadece kendi diliyle ilgilenebilecek ve kendilerini takip edebilecek bir özel ders hocası ile bakımlarına devam etmeleri oldukça yararlı olacaktır.

 

Özellikle öğrencinin yaşına ve cilt tipine ve cinsiyetine göre değişebilecek cilt bakım önerileri ve cilt bakım ürünleri kullanılmadan önce mutlaka kendi ciddi ipinizin belirlenmesi ve bir uzman tarafından yönlendirilmesi sonucunda gerçekleşmelidir. Kendi cilt tipinize öğrenebilmek ve kendinize en uygun ürünleri keşfedebilmek ve aynı zamanda hem organik hem de doğal ev yapımı tarifleri keşfedebilmek için de bunların size en uygun olanlarını formülüze edebilmek için bu alanda uzman bir özel ders hocası sizlere en iyi yardımcı olabilecektir.

 

Güzellik ve Cilt bakımı Dersleri Nerede Alınabilir?

Cilt bakımı konusunda ders veren özel ders hocalarına ister yüz yüze evinizde ister online olarak bulabilirsiniz. Derslerinizde hocanız evinize gelerek sizlere verebilir. Bu şekilde öğrenmek istediğiniz tarifleri ve hocamıza sormak istediklerinizi çok detaylı bir şekilde sorabilir ve cevaplarını alabilirsiniz. Bunun dışında hocanın sizlere evde cilt bakımı özel dersleri verdiklerinde, sizin cilt tipinize çok iyi analiz edebileceklerdir. Bazı özel ders hocaları kendi tercih ettikleri mekanlarda veya kendi özel ders verdikleri yerlerde sizlere ders verebilecek ve kendi araç ve gereçleri ile sizleri çok daha üstün bir cilt bakımı seçeneği sunabilecektir. Özel derslerinizde öğretmenler sizlerin dediklerini analiz edip aynı zamanda yaş faktörünü de göz önünde bulundurarak sizlere en uygun olacak cilt bakım önerilerini sunacaklar dır. Aynı zamanda çeşit alerjileriniz varsa ona göre de sizlere vereceklere ürünleri belirleyip hangi ürünlerden kaçırmanız gerektiğine sizleri bildirebileceklerdir.

 

Cilt bakımı ve güzellik alanında ders alırken derslerinizi evinizde veya hocayla beraber başka bir mekanda aldığınızda hocanız cildinizdeki değişiklikleri fark edip sizlere buna göre daha farklı tarifler verebileceklerdir. Hocalarınızın tahmin ettiğinizden çok fazla bilgisi ve tarifi olacağı için, cildinize en iyi gelecek tarifi bulabilmeniz için adım adım ilerleyeceklerdir. Cilt tıpkı bir tuval gibi olduğu için, ona çok iyi bakılması ve yıpratılmaması gerekir. Bunun çok iyi farkında olan cilt bakımı özel ders hocaları sizlerin cildini, Her dersinizde gözlemleyip sizlere belirli periyotlarla yeni tarifler öğretebilecek ve evde kendinizin de yapabileceği çok çeşitli günlük cilt egzersizlere de verebileceklerdir.

 

Özellikle yaşlanma ve kırışıklık gibi sorunlarla karşılaşan kadınlar için cilt bakımı ve güzellik hocalara evde düzenli olarak uygulayabilecekleri çeşitli yüz egzersizleri ve vücut egzersizleri programları ile cildinizin daha diri ve genç kalmasını sağlayabilecek yöntemler gösterebileceklerdir.

Cilt Tipleri ve Özellikleri

Cilt tipinizi bilmeniz uygulayacağınız bakım ve kullanacağınız kremler açısından oldukça önemlidir. Cilt tipinizi bilmeden uyguladığınız krem ve maskeler yüzünüze zarar verebilir ve istenmeyen lekeler ortaya çıkabilir. Günümüzde piyasadaki krem, maske ve kozmetik ürünler farklı cilt tiplerine göre üretilir. Cilt tipinizi bilerek kullanacağınız ürünler çok daha hızlı sonuçlar almanızı sağlar. Sizin için cilt tipleri hakkında bilgileri derledik:

 

Kuru Ciltler

Yeterli sebum üretemeyen ciltler kurur. Sebumlar ciltteki nemi kullanarak işlev görür. Kuru ciltler bu maddeyi üretemediğinden yoğun nem kaybı yaşar. Cildinizin kuru olduğunu gergin, pullanma, kaşıntı belirtileri ile anlayabilirsiniz. Cildinizin kurumasını önlemek için nazik ve hassas temizleyiciler kullanabilirsiniz. Yüz serumları kullanarak cildinizi nemli tutabilirsiniz. Daha yoğun içerikli kremleri tercih edebilirsiniz. Gece kremleri çok önemlidir. Gece bakımınızı yaparak cildinizin kurumasını önleyebilirsiniz.

 

Yağlı Ciltler

Cilt çok fazla yağ üretir. Cildiniz sürekli yağlı ve parlak sıvı gibi bir madde üretiyorsa çok yağlı demektir. Yağlı ciltler sivilce ve akneye meyilli olur. Yağlı ciltlerin artısı yaşlanma ve kırışıklığı geciktirmesidir. Yağlı cildinize misel suyu gibi su bazlı ürünler, yağlı ciltler için özel üretilmiş yoğun olmayan ve hemen emilen kremler, sıkılaştırıcı ve onarıcı özelliği bulunan yüz tonikleri kullanabilirsiniz.

 

Karma ciltler

Bu cilt tipinde iki farklı tip vardır. Birincisi mevsimsel karma ciltlerdir. Bu cilt tipine sahip olan kişiler kışın ciltlerinde kuruma yazın ise yağlanma olur. Bu cilt tipine uygulanacak bakım yaz ve kış olarak farklı kremlerden oluşmalıdır. Kışın daha yoğun kremler yazın ise daha hafif kremler tercih edilmelidir.