Anasayfa
Ders ver
Konya 
Ahmet Cemal - Prof matematik - Konya
Konya 
 • (13 üye yorumu)
A
Ahmet Fatih
« Ahmet Cemal hoca iyi bir iletişim becerisi olan çok zeki bir... Devamını oku »
A
Ahmet Fatih
« Ahmet Cemal hoca iyi bir iletişim becerisi olan çok zeki bir hocamız. Anlattığı derslere oldukça hakim ve her öğrenci seviyesine uygun ders anlatma becerisine sahip olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle size çok şey katacağına emin olabilirsiniz. »
₺70/saat
Bu öğretmenin programı maalesef dolu
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 12saat
Ahmet Cemal tarafından verilen ders biçimleri
 • Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Ders verilen alanlar
 • Matematik
 • Geometri
 • Fen bilimleri
 • Fizik
 • Kimya
Seviyeler
 • Ortaokul
 • Lise
 • Yetişkinler için dersler
 • İlkokul
 • Lisans

3 Yıl deneyimli İTÜ Uzay mühendisinden: Özellikle TYT-AYT Öğrencilerine Matematik, Geometri, Fizik ve Kimya; İlkokul ve Ortaokul öğrencileri için Fen Bilgisi, Matematik dersleri.

Ders işleme yöntemi

"Başarılı insan mükemmel odaklanmaya sahip sıradan insandır."(Bruce Lee)
Odaklanma ve dikkat olmadan bırakın başarılı olmayı hayatta bile kalamaz insan. Bildiklerini yanlış yapar, daha geç öğrenir, motivasyonu ve inancı kırılır hatta bazen ölümle burun buruna bile gelir, gelen araca dikkat etmediği için. Ya da hayatı öylece gözünün önünden geçip giderken güzele odaklanmadığı için. "Düşündükçe sonunda ona dönüşürsünüz."(Bruce Lee)
Eğer inancınız ve odağınız kaybolursa, başarılı olamazsınız. Eğer dikkatinizi, odağınızı ve inancınızı toparlarsanız kesinlikle başarılı olursunuz.

Sana hazırlayacağım program dikkat üzerine kurulu olacak, eğer dikkat edersen çoğu konunun, konu değil de sadece birbirinin devamı olduğunu fark edeceksin. Satranç, resim, sudoku, göz egzersizleri vb. etkinliklerle renkli bir program seni bekliyor. Eğer zamanın artarsa geri dönüp soruları yeniden düşünebilirsin. 2019'da TYT'de 30 dakika artırdım ve Türkçe'ye dönüp 12 soru değiştirdim. Zaman Dikkatin kendisidir, Hayatın özüdür.

Başarı çok çalışmak kesinlikle değildir. Ne kadar çalıştığınız saatle ölçülmez.
Saat X Verim yapmak zorundasınız. Açken-Tokken, birine sinirliyken veya üzgünken, uykuluyken, telefonunuzdan bildirimler yağarken veya oyunlaştırmadan, sadece dinleyerek çalıştığınız 10 saat, 10 verimle 2 Pomodoro(1 saat) ile çalışmış insandan çok daha az olacaktır. Eşit gibi gözükebilir ki bu bile içler acısıdır ancak sonuçta hayat sadece matematik değil, sizin ne kendinize inancınız ne de isteğiniz kalır.

Açıkcası Lisede 3 yıl boyunca ders çalışmadım son yılda güzel bir program ile son sıralardan art arda 12 kez birinci olacak sıralara yükseldim. Bu yıl sınava yeniden girip ilk 100 hedefliyorum. Yani demem o ki 5-6 ay içerisinde TYT-AYT'nin biteceğine inancım tam. Bitirdiğim insanlar oldu.
Peki bunu nasıl yaparız?
Programda ve derslerde kişiselleştirilmiş öğrenme metodu kullanırım. (1.Örnek: Fiziğin rengi kırmızı, Kimyanın rengi mavi olur; Bu sayede gözlerini kapatıp kırmızı hayal edince kızıl kızıl formüller aklına gelir.)
(2.Örnek: Matematikte köklü sayılar-üslü sayılar-karmaşık sayıları anlattığın 5 dakikalık video atarsın ve aslında 3 ü de birbirinin aynısı olduğunu fark edersin.)
3 Konuya da ayrı ayrı düşük verimle çalışmış insanları, 3'ü arasındaki güçlü bağlantıyı tek derste kurarak hem daha kısa sürede hem de daha iyi öğrenerek geride bırakabilirsin.

Konuyu uzun uzadıya kesinlikle anlatmam. E konunun her yerinden eşit soru gelmiyor ki. Direk sonuca ulaştıracak noktalardan tüyolar verip sorular üzerinden konuyu iyice pekiştiririm. Soruyu birkaç yoldan çözerim ve sorudan soru türetirim şöyle olsaydı nolurdu diye. Bu sayede sizde çok soru değil kaliteli soruyu güzelce yorumlamanın önemli olduğunu anlarsınız. Bazen attığın 5 dakikalık videoyu da yeterli görmezsem sana soru yazdırırım konu bitince.
Güzel soruları her hafta pazar günü mantığıyla birlikte tekrar edersin. Bu sayede emek emek öğrendiğin konuyu hem unutmazsın hem de konuyu özetleyen soruları tekrar ederek vakit kaybetmezsin.
Pazarları güzelce dinlenirsin.
Tabularının olduğu konulara girerken hem motive olman için hem de ne kadar basit olduğunu görmen için konunun özetini verip sana sınav sorusunu çözdürürüm.
Önce tabular ve inanç (:

Derslerimizi belirttiğim gibi kısa konu tekrarı ve soru çözümü ile ilerletiriz.
Dersimiz 55 dakikadan oluşur ve zoom üzerinden yaparız
(tabii ki esnemeler olur.)
25 Dakika yaparız 5 dakika mola ardından bir 25 dakika daha yapıp dersimizi tamamlarız.

İlk iletişimimiz velilerle de birlikte olacak şekilde ortalama 30 dakika kadar sürer , tanışırız ve yolumuzu çizeriz.
Sınava 5 ay kalmışken gayet dürüst bir şekilde ne yapılması gerekiyor, öğrenci ne durumda olan biteni anlatırım. Velilerin konuya ciddi ve olumlu yaklaşmasını beklerim. Baştan beri dediğim gibi inancı en doğal olarak velilerden pırıl pırıl evlatlarına beklerim.
Biraz; Eti senin kemiği benim hocam
Biraz da ; yahu bu çocuk ödevlerini yapıyor mu? nasıl ilerliyorlar?
şeklinde bir tavır bekliyorum ailelerden (:

Eğitim

İTÜ Uzay Mühendisliği 1.sınıf 1.dönem öğrencisiyim. Ders ortalamamı 4.00 a yakın tutmaya çabalıyorum. Ben üniversite sınavına çalışırken ne işe yarayacak diye çalışmadığım için bilgilerim taptaze ve mantık becerim olgunlaşmış durumda.
2019'da sınava girdim ve bu yıl yeniden girmeyi düşünüyorum ilk 100 için. 3 yıl boyunca lisede yatıp son yıl 10 bine girdim ancak okul 13 bine çekti (Pek tavsiye etmem) : (

Ücretler

Webcam dersleri ücretleri : ₺70/saat
5 saatlik ders ücreti : ₺375
10 saatlik ders ücreti : ₺725

Detaylar

Açıklamada da belirttiğim gibi bir ders 55 dakikadır. (25+5+25)
25 dakika Pomodoro ile anlatır, ardından 5 dakika öğrencimin hazmetmesini, kendi kendine açıklamasını beklerim ve sonra 25 dakika daha anlatırım.

Konu bağlantısı kopmasın diye haftada en az 2 ders işliyorum.

Sınav Koçluğu ücretin içine dahil değildir.

Ders ücreti ders içeriğine göre değişecektir.
Ders almak isteyen öğrencilerimin ayrıntılı bilgi vermesini rica ediyorum.

Ahmet Cemal tarafından verilen ders biçimleri
Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Ders verilen alanlar
 • Matematik
 • Geometri
 • Fen bilimleri
 • Fizik
 • Kimya
Seviyeler
 • Ortaokul
 • Lise
 • Yetişkinler için dersler
 • İlkokul
 • Lisans

13 üye yorumu : Ahmet Cemal
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.

13 referans

A
Ahmet Fatih

Ahmet Cemal hoca iyi bir iletişim becerisi olan çok zeki bir hocamız. Anlattığı derslere oldukça hakim ve her öğrenci seviyesine uygun ders anlatma becerisine sahip olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle size çok şey katacağına emin olabilirsiniz.

C
Cüneyt

Konu anlatımı ve soru çözümleri başarılı. Sakin, arkadaşçıl yapısıyla rahat hissettiriyor.

B
Birce

Üniversitede tanıştığım çok azimli ve çalışkan bir arkadaşım. Anlamadığım konularda bana her zaman yardımcı olur. Her gün için hazırladığı farklı programlarla ders çalışmak daha kolay oluyor. Sorulardan soru çıkartıp konuyu sorular üzerinden anlatıyor. Kesinlikle tavsiye ederim. Pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.

B
Burak

Üniversiteden birbirimizi tanıyoruz hatta aynı evde kalma fırsatımız bile oldu ve biz gezip dolaşırken ahmet cemal evde kalıp ders çalışıyordu ve motivasyonu aşırı yüksek biri olarak dersten çok zorlanan birinin bile kendine güvenini arttırıp derste başarılı olmasını sağlayabilir zaten Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden en iyi bölümlerinden birinde ve matematik konusunda baya iyi olduğunu düşünüyorum

R
Rumeysa

Ahmet Cemal, benim için günlük hazırladığı çalışma planlamalarıyla beni "konularım yetişecek mi" stresinden kurtarıyor. Her akşam canlı derslerle gün içerisinde çözemediğim soruları çözüyor ve eksik olduğum konuları anlatıyor. Ahmet Cemal'i tercih etmemdeki en önemli sebep bana her ders için yardımcı olabilmesi, birlikte hem türkçe hem fizik sorularımı çözebiliyoruz. Bunların yanı sıra Ahmet Cemal psikolojik destek konusunda da çok iyi. Moral ve motivemin düşmesine izin vermiyor, her sabah kendimi çalışmaya daha hazır hissederek uyanıyorum. Teşekkürler Ahmet Cemal :)

G
Gülseren

Kendisi sadece öğretmenlik görevini icra etmekle kalmayıp hayatın her alanında yüreğinize dokunabilecek bir donanıma sahip. Ders anlatım tarzıyla bana dersleri sevdirdi. Bütün tabularımı yıktı. Bütün öğrenci arkadaşlarıma tavsiye ederim

Y
Yunus

Bir kaç projede ortak çalıştığım Cemal konulara hakim olması ve başarısıyla dikkatimi çekmişti. Referans olmaktan onur duyarım her zaman başarılarını takip edip destekliyorum.

D
D

Cemal Hoca matematiğe oldukça hakim. Bunun yanı sıra öğrencisinin eksiğini kolayca anlayıp seviyesine göre anlaşılır eğitim verebilen biri. Cemal Hocama minnettarım.

F
Fatma

Pratik zekası ile çözümün en kolay yolunu gösterir.

A
Ahmet

Ahmet Cemal okuldan arkadaşım ve iyi bir matematik dehası okul yıllarından belliydi gerek sınav senesi olsun gerek öncesinde
Sınavla alakalı yada derslerle ilgili sorularda yardımcı olacağına hiçbir şüphem yok
Hiç çekinmeden iletişime geçebilirsiniz

Benzer öğretmenler

Çevrenizde matematik dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz: Superprof size yardım etmek için geometri dersleri seçenekleri sunabilir. Öğrenmek artık çok kolay, herkese açık! fen bilimleri derslerifizik dersleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: Yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidecek.

Yıldırım Beyazıt üniversitesi matematik bölümü öğrencisinden ilkokul , ortaokul ve genel matematik dersleri verilir . (Okul öncesi eğitim için de geçerli)
₺70
Esma Nur
İlk ders ücretsiz!

Öğrencinin yaşı , odak süresi , anlama kapasitesi ve eğtim durumuna göre farklı stilleri uygularım . Anaokulu ve ...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Meram
YKS 2020 Sayısal derece öğrencisinden TYT ve AYT dersleri, eğitim koçluğu, tavsiyeler
₺45
Safa
İlk ders ücretsiz!

Yıllardır seyreltilen YKS müfredatı artık çok kolay diyebilirim. Kolay ve zor konuları seçerek bu konuları beraber...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Türkiye 5396. Sı olan Elektrik elektronik mühendisi öğrencisinden lise düzeyinde fizik kimya matematik geometri derslerinde sana yardımcı olmaktan mutlu olurum
₺30
Mustafa Furkan
İlk ders ücretsiz!

Kendim zor anlayan bir öğrenci olduğumdan kendimce farklı yöntemler ve benzetmeler geliştirdim ayrıca can alıcı...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
İnşaat Mühendisliği öğrencisinden başarı garantili Matemetik ve Fizik dersleri.Derslerden sonra ciddi ilerleme kaydetme garantisi.
₺30
Ferhat Emre
İlk ders ücretsiz!

Ders işleyiş tarzım tam temelden anlatmaya başlayıp. Bildiğiniz konuları sadece hatırlatıp;sonrası için zemin...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Selçuklu
Koç uni fizik bolunu ogrencisu den fizik dersi saati 150 tl ye a
₺150
Agag
İlk ders ücretsiz!

D d d r r. R r r r r r r. F f. T t r r r r. Rr. T. T t r t. T t t r r. F t t r r r r. R r

Webcam dersleri Yüz yüze dersler
SELÇUKLU
Fizik bölümü yüksek lisans öğrencisinden Konya merkezde özel ders ala bilme fırsatı
₺100
Elvin
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Dersleri öğrencim olacak kişi ve ya kişilerin istekleri üzerine en güzel anlayacakları şekilde kurar belirli sabit...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Karatay
Mimarlik 3. sinif ogrencisinden konya da fizik kimya biyoloji matematik geonetri dersi verilir.
₺30
Dicle
İlk ders ücretsiz!

herkesin eksik oldugu kisisel kapasitesine uygun bir sekilde programli giderim. konuyu onceden belirler ve odevler...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Horozluhan Osb
Konya'da özel ders ihtiyacı olan öğrencilere ders verilir. Diş hekimliği okuyorum. Her türlü sınav tecrübem var. Aynı zamanda çok güzel psikolojik destek sağlarım.
₺40
Oğuzhan
İlk ders ücretsiz!

Ben en önemli şeyin umut ve hayal olduğunu düşünüyorum. İnsan hayal kurmadan bir şeyi başaramaz. Ama hayalini...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Horozluhan Osb
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisinden ( YKS de ilk 2000 derecesi) özellikle Fen Bilimleri alanında ( Fen ve Teknoloji, Fizik,Kimya, Biyoloji) ayrıca Matematik ve Geometri alanlarında bireyse
₺50
Yunus
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslere önceden kendim hazırlanarak konuyu hatırlayarak eski bilgilerimi güncellerim. Almak istediğiniz konuyu...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Selçuklu
Tıp Fakültesi öğrencisinden Ortaokul ve Lise için Kimya, Biyoloji, Fizik ve Matematik Takviyesi ..
₺45
Taha Furkan
İlk ders ücretsiz!

Matematik adına her sınıf için kendi hazırladığım fasiküller bulunur ve derslere laptop ile giderim...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
TIP FAK. Öğrencisinden matematik ve geometri dersi. Öğrenci halinden anlarım ve yarımdı olabilirim.
₺50
Hakan
İlk ders ücretsiz!

İlk önce öğrenci durum tespit yaparım. Öğrencinin daha önceki sınavlarda eksiklerine yönelik çalışmalar...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Ilk öğretim sınıflarına TÜRKÇE ve matematik dersi verilir.fiyatta OGRENCININ durumuna göre ayarlanabilir
₺50
Mehmet
İlk ders ücretsiz!

Dersleri okuldaki konuyla birlikte işlerim bol soru çözer konuyu anlaması için tekrar ettiririm ...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmen evinde Öğrencinin evinde Webcam üzerinden
1 saat Müsait değil Müsait değil ₺70
5 saat Müsait değil Müsait değil ₺350
10 saat Müsait değil Müsait değil ₺700
Bu öğretmenin programı maalesef dolu