Anasayfa
Ders ver
Ankara 
Ankara 
 • Lider
 • (16 üye yorumu)
M
Miray
« Mükemmel! Sevgili Mustafa hocam harika biri. Alanında muhteşem bilgili aynı... Devamını oku »
M
Miray
« Mükemmel! Sevgili Mustafa hocam harika biri. Alanında muhteşem bilgili aynı zamanda öğrencisinin yanında olup ona destek olan bir öğretmen. Kendisini tanıdığım için çok mutluyum. »
₺100/saat
İlk ders ücretsiz!
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 1saat
Mustafa tarafından verilen dersler
 • Bireysel
 • Grup
Ders verme şekilleri
 • Öğretmen evinde
 • Öğrenci evinde
 • Webcam üzerinden
Ders verilen alanlar
 • Matematik
 • Geometri
 • Matematik mantığı
 • Aritmetik
 • Matematiksel analiz
 • İstatistik
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Türkiye İlk 50 Dereceli Burslu Bilkent Matematik Mezunu Matematik ve Geometri Öğretmeninden Özel Ders

Ders işleme yöntemi

Zamanında ve disiplinli çalışılırsa başarı mutlaka gelir. Öğrencimin başarılı olması için en üst seviyede gayret gösteririm. Öğrencimin kendisinin de gayret ve azmi olursa, birlikte çalışınca başarı mutlaka gelmektedir.

Konuları kendi hazırladığım notlardan ve en güncel kitaplardan seçtiğim en nitelikli sorularla oluşturduğum çıktıları kullanarak işlerim. Bunun haricinde öğrencimden her işlediğimiz konudan seviyesine göre birlikte belirlediğimiz kitapları bitirmesini isterim, ödev veririm. Öğrencinin başarılı olması için uğraşması ve soru çözmesi gerekir. Uğraşan, soru çözen, çözemediği sorularda gece gündüz benden destek isteyen ve bana zor sorular soran öğrencileri çok severim. İnsan çalıştıkça, uğraştıkça ve yapamadığı konularda tecrübeli birisinden doğru destek aldıkça gelişir.

Herkes bulunduğu seviyeden daha üst derecelere çıkabilir, yeter ki azimli olsun, çalışsın, gayret etsin. Benim işim de gayret gösteren öğrencilerin elinden tutup onları daha üst derecelere taşımak, onları azimle matematik çalışmaya hazırlamaktır. Öğrenci yeter ki öğrenmek istesin ve gayret etsin, bıkmadan usanmadan öğrenene kadar tekrar tekrar anlatırım.

Öğrencilerimin gayretli ve sorumluluk sahibi olmasını isterim. Derslerden sonra ödev veririm ve bir sonraki derste çözemediklerini açıklamalı olarak anlatırım. Çalışırken çok takıldıkları sorular olursa bana whatsapp ile diledikleri kadar soru gönderebilirler.

Yayınları öğrencilerin seviyesine göre seçerim. En iyilerle en zorları, gelişmesi gereken öğrencilerle geliştirici kitapları kullanırım. Öğrencinin seviyesini ve öğrenme şeklini önce anlar dersleri ona göre işlerim.

Öğrencilerim hakkında velilerime dürüst bilgi veririm. Öğrencinin durumuna göre ne kadar ne yapılması gerektiği hakkında gerçekçi bilgileri paylaşırım. Velilerimden de çocuklarının durumundan haberdar olmalarını, konulara gerçekçi yaklaşmalarını, çocuklarını pozitif bir şekilde motive etmelerini beklerim.

Derslere başlamadan önce tanışma ziyareti yaparım. Sınava kalan zamana ve öğrencinin durumuna göre çalışılacak konuları birlikte belirleriz. İdeal olan, her konuda tüm soru tiplerini göstermektir ancak sınava kalan zamana ve öğrencinin durumuna göre bir plan belirleriz.

Lider

Profil kalitesi, diploma notu ve cevap garantisi yönünden iyi öğretmenlerin simgesi. Mustafa ilk kursu özenle hazırlayacaktır.

Eğitim

Özel bir kurumda matematik ve geometri öğretmeniyim. 20 yıldır fiilen ders veriyorum. Üniversite sınavına iki defa girdim. İlkinde Türkiye'de 113. olmuştum, ikinci girişimde Türkiye'de 49. olarak Bilkent Üniversitesi Matematik bölümünü tam burslu kazandım. Amerika’da yüksek lisans yaptım. Halen doktora yapıyorum.

Öğrencilerimi TYT/AYT/LGS/KPSS/ALES/YÖS/SAT/IB ve benzeri sınavlar için matematik, geometri ve sayısal mantık alanlarında hazırlıyorum. Yeni nesil matematik-geometri-mantık-muhakeme konularının uzmanıyım. Zirve yapmak isteyenler hem müfredattaki konuları, hem pratik yöntemleri öğrenmeli hem de konunun mantığını anlamalıdır. Matematiğin mantığını öğrenen öğrencilerim matematik çalışmaktan zevk almaktadır. Öğrencilerime tüm sınavlarda ön plana çıkan Matematik/Mantık-Muhakeme sorularına nasıl yaklaşacağını, her konuyla ilgili soru tiplerini ve ayrıca pratik çözümleri anlatıyorum. Dinamik, iletişimi güçlü, kendisi de sınavlarda derece yapmış çok tecrübeli bir matematikçiden ders almak öğrencilerimin başarısını ve matematiğe ilgisini arttırmaktadır.

YKS-TYT/AYT-LGS-MSÜ-ALS
Üniversite sınavı, LGS sınavı ve lise derslerini takviye için Matematik ve Geometri dersleri veriyorum. Bu sınavlarda mantık ve muhakeme soruları ön plana çıkmaya başladığı için öğrencilerime hem işlemlerin pratiğini hem de mantığını öğretiyorum. Böylece yeni tarz zor sorularla mücadele edebiliyorlar.

KPSS-EKPSS-ALES-DGS
KPSS-EKPSS-ALES-DGS sınavlarına ve kurum sınavlarına hazırlık için Matematik, Geometri ve Sayısal Mantık dersi veriyorum.

SAT-IB-BLIS-YÖS
Yabancı ülkelerde eğitim görecek öğrencilere, Türkiye’de eğitim görecek yabancı öğrencilere, IB ve BLIS öğrencilerine matematik ve geometri dersleri veriyorum.

İSTATİSTİK
Bilkent, Başkent, Çankaya, Atılım, TED ve diğer üniversitelerin öğrencilerine İstatistik dersi veriyorum.

Ücretler

Webcam dersleri ücretleri : ₺100/saat
Mustafa tarafından verilen dersler
Bireysel
Grup
Ders verme şekilleri
Öğretmen evinde
Öğrenci evinde
webcam
Ders verilen alanlar
 • Matematik
 • Geometri
 • Matematik mantığı
 • Aritmetik
 • Matematiksel analiz
 • İstatistik
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

16 üye yorumu : Mustafa
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.
M
Miray

Mükemmel! Sevgili Mustafa hocam harika biri. Alanında muhteşem bilgili aynı zamanda öğrencisinin yanında olup ona destek olan bir öğretmen. Kendisini tanıdığım için çok mutluyum.

Mustafa cevap verdi

Bir dersin iyi ve verimli geçmesi öğretmen kadar öğrencinin istekli ve gayretli olmasına da bağlıdır. Miray son derece zeki, gayretli, azimli ve saygılı bir öğrenci. Böyle bir öğrenciye ders anlatmak, birlikte zor sorularla mücadele etmek benim için de büyük bir mutluluk. Yaklaşan YKS sınavında çok güzel bir sonucu hakediyor, umarım herşey gönlünce olur.

H
Hüsniye

Mükemmel! Mustafa beye nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Yeni nesil sorularla başı dertde olan oğlumun çok kısa sürede inanılmaz bir yol almasını sağladı. Oldukça başarılı bir matematik öğretmeni. Eğer çocuğunuza ders aldırmak istiyorsanız çok doğru bir seçim olacaktır.

E
Ege

Mükemmel! Sınavlar, konular ve soru tipleri hakkında bilgi sahibi. Çok zeki ve matematikte çok iyi. On numara bir hoca.

E
Erman

Mükemmel! Çok çok iyi

R
Raziye

Mükemmel! çok tecrübeli, sınavlar hakkında çok bilgili, zeki ve bilgiyi karşısındakine iyi aktarıyor

O
Ozgür

Mükemmel! Matematikte çok iyi. Beklentimizin çok ilerisinde görünüyor. Şiddetle tavsiye ediyoruz.

M
Müge

Mükemmel! Mustafa Beyle dersler çok verimli geçiyor, whatsapp ile tüm sorularımıza gece gündüz cevap veriyor, soru fotoğrafını gönderiyoruz, çözümlerini açıklamalı gönderiyor. Gerçek bir öğretmen ve başarmanın mutluluğunu veriyor, yapmacık değil. Dersleri ciddiyetle işliyor. İyi ki tanışmışız.

A
Aynur

Mükemmel! Çok harika bir matematik hocası. Oğlumun üniversite sınavı için son tekrarı yapıyorlar. Herkese tavsiye ederim.

A
Ahmet

Mükemmel! Harika bir hoca. dersleri çok iyi anlatıyor ve mantığını çok iyi veriyor. Ben hem konu anlatımı hem de soru çözümü istiyorum, hepsini yapıyor. Üniversite sınavıma daha 2 yıl var ama o zamana devam etmek sterim.

Mustafa cevap verdi

Çok başarılı bir öğrenci. Dersler çok verimli ilerliyor

7 referans

H
Hülya

Mustafa Hocayı çok tavsiye ettiler, biz de tanışınca çok memnun kaldık. Bilgi seviyesi çok yüksek. Kızım okulda zayıf kalan konuları Mustafa Hocayla soru çözerek kapattı. Kızımın hedefine yeten puanı almasında çok önemli katkısı oldu.

F
Funda

Mustafa Hoca büyük kızımı ALES sınavına hazırlamıştı, çok memnun kaldığı için bu yıl da küçük kızım üniversite sınavı için ders alıyor. Deneme sonuçları çok iyi geliyor. Kendisini çok uzun zamandır tanıyoruz ve birlikte çalışmaktan çok mutluyuz. Gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ederiz.

A
Ahmet

Matematikte özellikle yeni nesil sorularda zorlandığım için derse almaya başladım. Yeni nesil soruları ve mantığı çok iyi anlatıyor Mustafa Öğretmen. Derslere daha yeni başladık ama çok iyi bir öğretmen bulmuşum. Üniversite sınavına kadar devam ederim.

S
Sadık

Öğretmenimiz derslere hep zamanında geliyor. Bizim isteğimizle ders yapamadığımız durumda anlayış gösteriyor. Dersler 2 saati geçince fazla kısmın ücretini almıyor. Matematiğin mantığını çok iyi anlatıyor, sevdiriyor ve öğretiyor.

Y
Yamaç

Mustafa Beyle eski bir öğrencisinin ailesinin tavsiyesi üzerine tanıştık. İyi ki de tanışmışız. Çok özverili bir şekilde süre sınırı gözetmeden ders anlatıyor. Çok bilgili ve bilgisini çok net aktarabilen birisi. Kızımızı LGS sınavına hazırlıyor. Çok verimli bir süreç yaşıyoruz.

B
Burhan

Mustafa Hoca uzun süredir oğluma Matematik dersi vermekte. Oğlumun söylediğine göre konunun mantığını çok iyi anlatıyor. Çok zor soruları bile çok hızlı bir şekilde çözüp çok iyi açıklıyor. Üst düzey bir hoca.

F
Fatma

Mustafa Hocadan kızım bu yılın başından beri üniversite sınavı için Matematik ve Geometri dersleri alıyor. Kızım Mustafa Hocadan çok memnun, matematik derslerini artık çok seviyor. Gerçekten harika bir hoca, herkese tavsiye ederiz.

Mustafa ile röportaj

SORU 01 | 08
Ne zamandan beri ders verdiğiniz alanla ve özel ders ile ilgileniyorsunuz?
Mustafa — Özel ders vermeye ilk olarak üniversitede okurken yine üniversite öğrencilerine Calculus ve İstatistik dersleri vererek başladım. 20 yıldır fiilen hem ders hem de özel ders vermekteyim.
SORU 02 | 08
Ders verdiğiniz alanla, ders vermekten keyif aldığınız konularla ilgili bize daha fazla bilgi verin (bir de ders vermekten hoşlanmadığınız konular)!
Mustafa — Matematik, mantık, muhakeme gerektiren her türlü sayısal çalışmaları çok sevmekteyim. Son dönemde hem üniversite sınavının hem de LGS sınavının matematik ve muhakeme yeteneğini birleştirmesi benim çok hoşuma gitti. Sadece ezber değil, zeka gerektiren matematiksel çalışamalar benim ilgi alanım.
SORU 03 | 08
Neyden ilham aldığınızı anlatın, sizi etkileyen bir öğretmen veya şarkı bile olabilir!
Mustafa — İki oğlumdan ilham alırım. Onlara matematik anlatırken keşfettiklerimi ve hoşuma giden konu ve soruları tüm öğrencilerimle paylaşırım.
SORU 04 | 08
Size göre alanınızda iyi bir uzman olmak için gerekli yetkinlikler nelerdir?
Mustafa — Son dönemde hem üniversite hem de LGS sınavları matematik ve muhakeme yeteneğini birleştirmeye başladı. Zirveye oynayan öğrencilere ders verecek kişilerin sadece matematik formüllerini ve soru tiplerini ezberlemesi yetmez, ayrıca mantığı ve muhakeme yeteneği de çok güçlü olmalı.
SORU 05 | 08
Alanınız veya eğitiminizle ilgili anlatacağınız bir anınız?
Mustafa — Matematik benim için bir tutkudur. Derslerimi işlerken öğrencilerim iyi vakit geçirsin diye eğlenceli anlatmak gibi bir gayretim hiç olmaz ama öğrencilerim zaten matematiğin mantığını öğrenmeye başladıkça çok mutlu olur. Onların matematik öğrenmekten zevk almaya başladığını görmek benim için büyük bir mutluluktur.
SORU 06 | 08
Herkes gibi siz de okulda bazı zorluklarla karşılaşmışsınızdır, bize anlatabilirsiniz...
Mustafa — Sözel derslerde ezber yapmak zorunda kalmak benim için en zor ve sıkıcı çalışmalar olmuştur.
SORU 07 | 08
Bize hobilerinizi veya sevdiğiniz aktiviteleri anlatarak sizi daha iyi tanımamıza yardımcı olun (belki de bir gün bu hobileri Superprof'ta ders vererek paylaşırsınız).
Mustafa — En sevdiğim aktiviteler, yüzmek, futbol oynamaka ve çocuklarımla vakit geçirmektir. Bulduğum her fırsatta çocuklarımla parka ve doğaya çıkarak vakit geçirmeye çalışırım.
SORU 08 | 08
Sizi Superöğretmen yapan şey nedir (sorulara verdiğiniz tüm cevaplar dışında :-P)?
Mustafa — Üniversite sınavına iki defa girdim. İlkinde Türkiye'de 113. olarak, ikinci girişimde Türkiye'de 59. olarak Bilkent Üniversitesini burslu kazandım. Amerika’da yüksek lisans yaptım. Halen doktora yapıyorum. Üniversitede matematik dersleri veriyorum. Girdiğim sınavlarda her zaman matematik sorularını tam doğru yanıtladım. Son dönemde ön plana çıkan yeni nesil soruları çözmek hem matematiği çok iyi bilmeyi hem de mantık ve muhakeme gücünü gerektirmektedir. Bu ikisini çok üst düzeyde birleştirebilen bir kişiyim.

Benzer öğretmenler

Çevrenizde matematik dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz: Superprof size yardım etmek için geometri dersleri seçenekleri sunabilir. Öğrenmek artık çok kolay, herkese açık! matematik mantığı dersleriaritmetik dersleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: Yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidecek.

ODTÜ Elektrik-elektronik mühendisliği öğrencisinden
Konu anlatımı ya da soru çözümü şeklinde öğrenci isteğine göre devam ediyorum. Anlatış şeklim ve öğrencilere verdiğim ince ayrıntılarla birçok kez ö
₺55
Çağlayan Doğukan
 • (10 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Bu noktada öğrencinin isteği ve ne ile daha rahat anlayacağını bilmenin önemli olduğunu düşünüyorum. İlk iki...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çankaya
Üniversite öğrencisinden lise ve üniversite hazırlık seviyesinde uygun ve geliştirici matematik dersleri.
₺60
Sercan
 • (4 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslere temelden başlayıp püf noktaları anlatarak işlerim. Önce ısınma soruları ardından da adım adım zor...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çankaya
İnşaat Mühendisliği Öğrencisinden İlkokul Lise Seviyesi Matematik Geometri Fen Bilimleri İngilizce Dersleri
₺60
Furkan
 • (3 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Dersi işlerken öğrencinin sıkılmamasını gözetip dinamik ve interaktif eylemlerde bulunarak dersi verimli hale...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çankaya
Sayısal 10 binincisi Mezun öğrenciden matematik (TYT AYT) , fizik (TYT AYT)ve kimya (AYT)dersleri.
₺70
Melih
İlk ders ücretsiz!

Formulsüz, akılda kalıcı ve taktiklerle işlerim. Bilgi yığını yerine günlük hayattan örneklerle pekiştiririm....

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çankaya
Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde tam burslu öğrenciden Ankara'da özel matematik dersi.
₺30
Melis
İlk ders ücretsiz!

Öğrencilerin konuya olan hakimiyetlerine göre konuya başlayacağım yeri belirlerim ve sonrasında konu anlatımı...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çankaya
Odtu havacilik ve uzay mühendisliği 3. sinif öğrencisinden tyt-ayt-lgs matematik ders anlatimi
₺60
Ömer faruk
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi öğrencinin eksiklerini belirleyip ona göre işlerim, öğrenci konu bakımından güçlü ise konu tekrarı...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Muhteşem Fen bilimleri öğretmeninden okul matematik fizik kimya biyoloji dersleri verilir.
₺80
Esra Yeter
İlk ders ücretsiz!

Dersleri müfredata uygun işlerim kendim test çektirir ve not paylaşımı yaparım. Çıkmış soru odaklı dersler...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çankaya
Daha önce ders vermiş, tecrübeli ODTÜ İnşaat Mühendisliği öğrencisinden Matematik ve Geometri dersleri
₺35
Fırat
İlk ders ücretsiz!

Matematik ve geometrinin en önemli aşaması pratiktir. Sözel olarak konuya giriş yaptıktan sonra soru üzerinden...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çankaya
Bilgisayar mühendisinden ilkokul öğrencilerine matematik geometri özel ders verilir, ödevlere yardım edilir
₺40
Cemal
İlk ders ücretsiz!

Öncelikle her konu üzerinde detaylı bir anlatım yaparım, sonrasında ise örnekler üzerinde farklı bakış...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmen evinde Öğrenci evinde Webcam üzerinden
1 saat ₺100 ₺100 ₺100
Ders talep et