Anasayfa
Ders ver
Konya 
Muhamed Zuhair - Prof arapça - Konya
Konya 
 • Lider
 • (21 üye yorumu)
Y
Yağmur
« Mükemmel! Kuran-ı Kerim ve Arapça ilim bilgisi, ders işleme şekli, sabrı,... Devamını oku »
Y
Yağmur
« Mükemmel! Kuran-ı Kerim ve Arapça ilim bilgisi, ders işleme şekli, sabrı, nezaketi ve bilgi birikimi ile harika bir öğretmendir kendisi. Yaklaşık 2 aydır ders alıyorum ve çok memnunum. Allah razı olsun hocamdan. »
₺45/saat
İlk ders ücretsiz!
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 1saat
Muhamed Zuhair tarafından verilen ders biçimleri
 • Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Ders verilen alanlar
 • Arapça
 • Arapça çeviri
 • Arapça okuduğunu anlama
 • Arapça yazma becerileri
 • Arapça konuşma becerileri
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Temel seviyeden ileri seviyeye kadar, öğrencinin ihtiyacına göre Arapça dersleri (Okuma, Yazma, Konuşma, Dinleme ve Dil bilgileri)

Ders işleme yöntemi

Dersleri her öğrencinin ihtiyaç ve amacına göre ayarlıyorum. Özelllikle dil becerilerini (Okuma, Yazma, Konuşma ve Dinleme) ayrı ayrı geliştirmek için yöntemlerim bulunmaktadır.

Ders alanın alanı, ilgi gösterdiği konular, zeka türü ve dersler için ayırabileceği vakit gibi önemli faktörler de gözünün önünde bulundurup dersler işlenmektedir. Aynı zamanda ders dili Arapçadır. Ama ders alan kişinin seviyesine göre ders dili değeşebiliyor. Mesala başlangıç seviyesindeki biri ile başlangıçta ders dili %5 Arapça ise zamanla %50 ye yükseliyor böylece ileri seviyelerde ders dili %90-%100 Arapçadır.

Ayrıca Uzaktan yaptığımız bu derslerin daha başarılı olması için sadece bilgisayar değil İPad da kullanılmaktadır. Ekran paylaşımı ve whiteboard (İPad tahtası) teknolojisi sayesinde dersler daha faydalı daha canlı ve daha aktif bir şekilde işlenmektedir. Bununla beraber bu çağnın bütün teknolojik imkanlarından gerektiği şekilde faydalanmaktadır.

Lider

Profil kalitesi, diploma notu ve cevap garantisi yönünden iyi öğretmenlerin simgesi. Muhamed Zuhair ilk dersi özenle hazırlayacaktır.

Eğitim

Arapca Öğretmenim ve el Ezher mezunuyum. Hem klasik hem de modern Arapça öğretmek konusunda tecrübe sahibiyim. Arapça ile birlikte Türkçe ve İngilizce dahil beş dil bilmem dil öğretmek konusunda kolaylık sağlamaktadır.
Yıllardır İslami ve Arap ilimleri ile meşgul olmam Arapça öğretme konusunda son derece beni tecrübe sahibi yapmıştır. Üstelik Arapçanın temeli ve Aslı olan Kuran-ı Kerimin tamamını İcazetli hocalara defalarca ezber verdikten sonra icazet almış bir Kurra hafızı olmam da Arapça dilinin özüne inmek için yeterli ve güçlü bir zemin oluşturmaktadır. Arap harflerinin telaffuzu konusunda da ileri düzeyde bilgi sahibiyim.

Ücretler

Online dersleri ücretleri : ₺45/saat
5 saatlik ders ücreti : ₺200
10 saatlik ders ücreti : ₺425

Detaylar

Belirli bir kitap okuma ders paketleri ücretleri kitabın sayfa sayısına göre değişebilmektedir.
Arapça - Türkçe Tercüme dersleri ücretleri kelime sayısına göre değişebilmektedir.

Muhamed Zuhair tarafından verilen ders biçimleri
Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Ders verilen alanlar
 • Arapça
 • Arapça çeviri
 • Arapça okuduğunu anlama
 • Arapça yazma becerileri
 • Arapça konuşma becerileri
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

21 üye yorumu : Muhamed Zuhair
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.
Y
Yağmur

Mükemmel! Kuran-ı Kerim ve Arapça ilim bilgisi, ders işleme şekli, sabrı, nezaketi ve bilgi birikimi ile harika bir öğretmendir kendisi. Yaklaşık 2 aydır ders alıyorum ve çok memnunum. Allah razı olsun hocamdan.

L
Lokman

Mükemmel! Züheyr Hoca Arapçasıda Türkçeside çok iyi bir hoca. Aynı zamanda iyi seviyede İslami ilimler tahsili almış olmasıda kanaatimce onu< bu mecrada öne çıkaran bir özelliğidir. Dersi anlatırken sıkmıyor. Derste işlenen anlattığı konuları ekranda yazması ve o yazdığı belgeyi dersten sonra size yollamasıda bu dersi daha sonra tekrar edebilmenize yardımcı oluyor.

G
GIZEM

Mükemmel! Muhammed hoca Arapça'yi anadili olmasi sebebiyle bilmesinin yaninda, çok derin bir gramer ve dilbilgisine de sahip. Ayrica kur'an'i kerim'i de çok iyi biliyor olusu, Kur'an arapçasi ogrenmek isteyen ogrenciler için çok onemli. Tabii çok iyi bir turkçesi oldugunu da unutmadan eklemek istiyorum. Turkçe'nin dilbilgisi kurallarina da hakim olusu, turkçe ve arapçayi kiyaslayarak anlatmasina yardimci oluyor.
Tum bu donanimin yaninda, dersleri belirli bir metodoloji takip ederek isliyor.
Ayrica, uzaktan ders islemeyi basit hale getiren degisik yazilim ve uygulamalardan da faydalanip, her ders sonunda, o derste islenen konulari gonderiyor.

Ozetle soylemek gerekirse, Kur'ani Kerim arapçasi ogrenmek icin basvurdugum Muhammed Hoca'nin derslerinden çok memnunum. Bu konuda ciddi bir hoca arayan arkadaslara kendisini mutlaka tavsiye ederim.

Z
Zeynep

Mükemmel! Şuana kadar yaptığımız derslerden çok keyif ve verim aldım. İlahiyat öğrencisiyim ve Arapça üzerinden ilerlemeyi düşünüyorum. Hocamız seviyeme göre ilerliyor ve konuyu işlerken eksik olan noktaları da es geçmeyerek kafamda soru işareti bırakmamaya özen gösteriyor. Sınavlarım için de kısa sürede çok yardımcı oldu. Ders öğrencinin imkanlarına göre ve öğrenci odaklı işleniyor. Fakülte derslerinden dolayı yeteri kadar ağırlık veremesem de Zuhair hocamız açığı kapatmaya çalışıyor ve geri plana atmıyor. İnşallah ilerleyen zamanlarda daha da iyi bir Arapça seviyesine gelirim. Tavsiye ederim. Mutlaka ders almalısınız.

Y
Yunus

Mükemmel! Muhammed hoca alanına çok hakim ve yetkin bir hoca. Arapça, Türkçe ve diğer birkaç dile hakimdir.
Sıfırdan Arapça dersi alacaklar için Türkçe bilmesi çok iyi bir durum.
Fakat Türkçeyi çok iyi bilmesi, derslerde zorlandığınız anda Türkçe konuşmanıza sebep olduğu için kötü bir durum olabiliyor. Bu noktaya dikkat edin lütfen!
Arapça dersini Muhammed hocadan alacak arkadaşlara mutlaka iyi şeyler öğrenecek ve kendilerini bu alanda geliştireceklerdir.
Muhammed hoca aldığınız dersin hakkını veren süreye ve zamana çok dikkat eden mükemmel bir hocadır.

M
Mehmet

Mükemmel! Muhammed hoca ile 4.dersimizi yaptık. Gerek ilmi, gerek insanlığı ve sabrı ile şu ana kadar özel ders aldığım en iyi hoca.

A
Akif

Mükemmel! Yaklaşık Zuhair hocamla 1 aydır ders işliyoruz ,Arapça'nı öğretmede bilgili
birisi, karşısındakinin ne istediğini ,neyi kolay öğrene bileceğini çok iyi biliyor,daha önceden de kendisini tanıyordum ve eminlikle söyleye bilirim kendi alanında müthiş birisidir.

A
Abdula

Mükemmel! Muhammed hoca dersi ciddi bir şekilde programlayan ve öğrencinin eksikliklerini tespit edip bu eksiklikleri gidermeye çalışan bir hoca

M
Mehmet

Mükemmel! Hoca gerçekten hem Türkçesi hem Arapçasıyla çok iyi. Bugüne kadar başka hocalardan ders aldım ancak Arapçası bu kadar iyi olup Türkçeye bir Türk vatandaşı kadar hakim başka bir hocayla çalışmamıştım. Seviyenizi çok iyi analiz edip, çok iyi önerilerle çalıştırıyor. Teşekkürler, sizi tanıdığım için çok memnumum.

M
Murat

Mükemmel! Zuhair hocamla yaklaşık bir ayı devirdik. Kendisi Arapçaya çok hakim ve derslerini planlı bir şekilde işliyor. Arapça dilinin derinliğini düşünürsek, Zuhair hocam tüm konularda çok yetkin. Ben başlangıç seviyesinde başladım ve kısmet olursa kendisiyle bu şekilde devam etmeyi planlıyorum. Özellikle orta/ileri seviyelerde kendisini ilerletmek isteyen ve Tefsir çözümlemeleri gibi çok hakimiyet gereken tüm başlıklarda kendisiyle çalışabilirsiniz.
Kendisi gayet saygılı ve şaşırtıcı seviyedeki Türkçesini ders anlatımında etkin bir şekilde kullanıyor.
Zuhair hocamı kensinlikle tavsiye ederim, pişman olmazsınız:)

5 referans

Ü
Ümit

Alanına hakim ve verdiği derslere önem veren, yaptığı işin hakkını vermek için gayret gösteren, öğrenciye karşı anlayışlı, yardımsever ve içten bir hoca. Kendisinden Arapça öğrenmek konusunda rahatlıkla eğitim alabilirsiniz.

M
Mohamad

He is one of my close friends at college. He was a very bright and talented student who is very fluent in Arabic. He is able to teach Arabic in an easy and enjoyable way with his clear explanations. I would recommend him to anyone willing to study Arabic.

A
Ashfaq

A wonderful teacher who explains comprehensive subjects in simple and understandable terms. Learning Arabic from him is a very enjoyable and knowledgeable experience. I would recommend anyone wanting to learn Arabic.

Z
Zaheeka

An excellent teacher I ever met in Arabic language teaching

H
Huzeyfe

Kendisi yetkin ve yetenekli bir ilim insanıdır.

Muhamed Zuhair ile röportaj

SORU 01 | 08
Bu dili doğdunuz ve yaşadığınız yerden dolayı mı biliyorsunuz yoksa bir öğretmeniniz size öğrenme isteği mi verdi?
Muhamed Zuhair — Aslında öğrenme isteğimi hiç kimseden almadım çünkü Arapçaya olan merakım çok küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim'i ezberlemem ile başlamıştı. Kuran-ı Kerim sevgisi içime yerleştiğinden itibaren babamdan ve doğduğum yerdeki Arapça hocalarından eğitim alırken özellikle de bazı hocaların Arapça öğretme ve sevdirme yöntemleri sayesinde Arapçaya olan sevgim ve merakım iyice arttı. Nihayet Mısır'daki El-Ezher Üniversitesine ilim talep etmek için gittim. Oradaki ilim tahsil ettiğim büyük âlimler ve hocaların Arapçaya olan sevgilerini gördüğümde Arapçaya olan iştiyakım arttı. Arapça öğretmek haddi zatında benim için zevkli bir şey olduğundan sevdiğim bu dili sevdirmeye ve öğretmeye uzun yıllardan beri devam ettirmekteyim.
SORU 02 | 08
Sizce bu dilin kültürünü temsil eden yaşan veya geçmişteki, hayali veya gerçek kişi kim?
Muhamed Zuhair — Bence Arapça diline en çok sahip çıkan ve onu temsil eden kişi Peygamber Efendimizdir. (Aleyhi's-selam)
SORU 03 | 08
Bu kişinin özellikle sevdiğiniz bir deyişi, sözcüğü, geleneği veya tipik bir davranışı var mı?
Muhamed Zuhair — Evet, vardır. Sevdiğim deyişleri, sözcükleri ve birçok önemli davranışları vardır. Ama onlardan Arapça ile ilgi olan en sevdiğim davranışı, onun huzurunda Arapça konuşurken herhangi biri yanlış yaptığında hemen o kişiye düzgün Arapçayı öğretmek için birini tayin etmesidir. Bu davranışı Onun, bir dilde hata yapmadan o dili düzgün konuşmaya ne kadar önem verdiğini gösterir.
SORU 04 | 08
Akademik, mesleki veya kişisel anlamda bu dili öğrenmek neden önemli?
Muhamed Zuhair — Akademik eğitim ve bilim alanında okumalar yapmak isteyen biri Arapçayı da biliyorsa bu ona ayrıcalık katar. Özellikle Batı ve Avrupa ülkelerin karanlığı çağı olarak bilinen dönemde Arapça, dünyada bilim diliydi hatta o dönem Arapçanın altın çağıydı. Dahası Arapça zamanla değişmeyen ama gelişen bir dil olduğundan akademik bakımdan son derece önemli bir dildir.

Mesleki anlamda bir kişinin tercih ettiği meslek gereği Arapçaya ihtiyaç duyabilir. Mesela uluslararası ilişkiler alanında çalışan biri kesinlikle Arapçaya hâkim olmalıdır. Aynı şekilde İslami ilimler alanına kendisini vermiş biri için de Arapça vazgeçilmez bir dildir. Öyle ki Arapça bilgisi olmadan İslami metinleri anlaması ve onları yorumlaması son derece zordur.

Kişisel açıdan Arapça, kişinin ufkunu genişleten ve zenginleştiren bir dildir. Dünyada diller arasında en çok kelimeye sahip olan dil Arapça olduğu aşikârdır. Bundan dolayı kendini geliştirmek isteyen birinin Arapça öğrenmesi onu her açıdan nitelikli hale getirecektir.
SORU 05 | 08
Bu dilin en belirgin zorluğu ve öğrenilmesini kolaylaştıracak yönü nedir?
Muhamed Zuhair — Bu dilin en belirgin zorluğu diğer dillere göre Arapçanın dil mantığının çok farklı olmasıdır. Diğer diller gibi sadece kelimelerin değişmesiyle mana değişmiyor aksine harekelerin değişmesi ile de manalar değişiyor. Arapçaya özgü olan bu durum onun zorluğu gösteren bir yönü olmakla beraber en belirgin özelliği olduğunu söyleyebiliriz.

Öğrenilmesini kolaylaştıracak yönü ise yukarıdaki gerçeği fark ederek Arapçaya sevgiyle yaklaşıp dil mantığını, iyi bilen bir Arapça hocasının yardımıyla çözmektir.
SORU 06 | 08
Alanınız veya eğitiminizle ilgili bize anlatmak isteyeceğiniz bir anınız?
Muhamed Zuhair — Mısır'dayken El-Ezher Camiinde ve El-Ezher Üniversitesinde dersler almaya devam ederken özel olarak Arapça alanında benimle bizzat ilgilenecek bir hoca arıyordum. Böylece bir iki yıl geçti. Bir gün elime Arapça eğitimi veren bazı kursların bilgilerini içeren bir kâğıt geçti. Kâğıtta zikredilen kurslar arasında dikkatimi çeken bir kurs vardı. Ben de bir müddet sonra bu kursları veren enstitüye gittim ve enstitü müdürü ile görüşüp derdimi ve nasıl bir hoca aradığımı anlattım. Müdür, tam istediğim gibi bir hocanın enstitüde ders verdiğini söyledi ve beni hocaya yönlendirdi. Hocanın ilk dersinin sonunda, içimden aradığım hocanın bu kişi olduğunu geçirdim. O istek ve heyecanla hocayla tanıştım. İşte o günden itibaren Mısır'dan geri dönünceye kadar özel olarak o hocadan ders aldım. Bugüne kadar onun bana öğrettiği dil öğretme yöntemi ile Arapça öğretiyorum. Çünkü Arapça öğretme yöntemleri arasında hocamın yönteminin en başarılı yöntem olduğunu kendi deneyimlerimin sonuncunda iyice kavramış oldum.
SORU 07 | 08
Seyahat anılarınızı anlatarak sizi biraz daha tanımamıza yardımcı olun.
Muhamed Zuhair — Seyahat anılarım çoktur. Ama genel hatlarıyla baktığımda beni bu alanda geliştiren seyahatler arasında öncelikle Mısır'a gitmem ve orada yaptığım birçok yolculuklarımdır. Sonrasında da Türkiye'ye gelmem ve Türkiye'deki gerçekleştirdiğim seyahatler bu manada etkili olmuştur. Bunlarla beraber Suudi Arabistan'a yaptığım seyahatimi de söyleyebilirim. Bütün bu seyahatler esnasında karşılaştığım hocalar, kişiler ve kazandığım tecrübeler ufuklarımı genişlettiği gibi diller arasında mukayeseler yaparak Arapça öğretme becerilerimi geliştirmem konusunda bana yardımcı olmuştur.
SORU 08 | 08
Kendinizi birçok dilde ifade edebilme kapasiteniz yanında sizi Superöğretmen yapan şey nedir?
Muhamed Zuhair — Öncelikle verdiğim dersler benim de öğrenmeyi ve öğretmeyi sevdiğim derslerdir. Böyle olunca dersleri severek öğretiyorum. Her şeyden önce bu dersleri önemsiyor istisnasız hiçbir derse hazırlık yapmadan girmiyorum. Bu ilgi alakam neticesinde ders alan kişilerin teveccühüne mazhar olduğumu düşünüyorum. Son olarak da benden ders alanların Arapça derslerimi sevmeleridir. Bu da bana mutluluk veren en önemli husustur.

Benzer öğretmenler

Çevrenizde arapça dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz: Superprof size yardım etmek için arapça çeviri dersleri seçenekleri sunabilir. Öğrenmek artık çok kolay, herkese açık! arapça okuduğunu anlama dersleriarapça yazma becerileri dersleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: Yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidecek.

Mütercim Tercimanlık Arapça Öğrencisi ve Arapça Call Center dan özel arapça dersi.
₺40
Muharrem
 • (3 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerime başlangıç olarak. Arapça'nın temelinden başlarım. Bunun dışında durusul'luğatil arabiyye isimli...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
“ Fizyoterapist” Fizik tedaviyi öğrenciden Konya’da Arapça dili bende vardır. , ,
₺30
Zahra
İlk ders ücretsiz!

- Öğretim yöntem ve teknikleriniz - Dersleriniz kimlere yönelik - 1 ders saatiniz genelde nasıl...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil Bir saat içinde cevap
Mühendisten arapça konuşma ,yazma ve sınavlara hazırlık dersleri en kolay şekilde öğretilir
₺60
Fethullah
İlk ders ücretsiz!

dersi işlerken karşıdaki kişinin seviyesine inip onu kendi seviyeme yükseltebilirim bunun sırrı bende

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Selçuklu
El ezher üni̇. arap edebi̇yati bölümü mezunundan, tercümanlik ve yabancilara di̇l öğretme dersi̇
₺50
Muhammed
İlk ders ücretsiz!

Her yaştan öğrenmek isteyen kişilere yardımcı olmak isterim. Derslerim akıcı, diyalog ağırlıklı, soru-cevap...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Medine İslam Üniversitesin 'de HADİS Bölümü Mezunuyum. Ayrıca Suriye, Ürdün ve Fas Arap Ülkelerinde Arapça ve İslami Eğitimler Aldım. Arapçayı Seviyorum Çünkü KURAN Dili...
₺20
Taner
İlk ders ücretsiz!

Kendime Özel Ders Teknikleriyle Öğretmek İsterim. İstediğiniz Kitaptan Ders Verebilirim. Ders Saatinden Çok...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Medrese mezunu ilahiyat öğrencisinden sarf nahiv (emsile-bina-avamil-maksut-izhar), klasik metin ve fıkıh dersleri
₺45
Bahattin Orhan
 • (7 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Arapça sarf nahivde örnekleme çok önemli olduğundan konu anlatıldıktan sonra bol örnek verilir. Zengin ve detaylı...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Arapçadan 92 yds puanı olan ilahiyat öğrencisinden her yaş grubuna arapça dersleri
₺40
Halis
İlk ders ücretsiz!

Öğrencinin anlamakta zorluk çektiği noktalara odaklanarak konu sırasını ve bütünlüğünü göz önünde...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Ilahiyat öğrencisinden ilk, orta, lise öğrencileri ve ilgi duyanlara Arapça dersi verilir
₺45
Emine
İlk ders ücretsiz!

Dersleri kelime ezberi ve kelimenin kökünü ve cümle kurma, Arapça tercüme ve pratik konuşma tarzında kalıcı...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Selçuklu
Arap dili ve edebiyatı son sınıf ögrencisinden arapça dersi. Arapça özel ders
₺50
Ecem
İlk ders ücretsiz!

İlk derste öğrencinin seviyesini ve eksiklerini belirlerim. Hangi seviyeye gelmek istiyorsa buna uygun bir program...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
MERKEZ
Ahmed ile MERKEZ içi tüm semtlerde uygun fiyata Arapça özel dersi
₺50
Ahmed
İlk ders ücretsiz!

Arapça ögretmeniyim, yüksek lisans ögrencisiyim, Aynen vakitte ve çok seviyorum Arapça ders vermeyi, saygilar...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Balıkesir üniversitesi işletme bölümünden mezunum çift vatandaşım arapça ana dilim , türkçem de çok iyi
₺35
Faysal
İlk ders ücretsiz!

...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmen evinde Öğrencinin evinde Webcam üzerinden
1 saat Müsait değil Müsait değil ₺45
5 saat Müsait değil Müsait değil ₺225
10 saat Müsait değil Müsait değil ₺450
Ders talep et