Anasayfa
Ders ver
 
 • (6 üye yorumu)
G
Gamze
« Dilara, konulara hâkimiyeti, kavramları basite indirgeme becerisi,... Devamını oku »
G
Gamze
« Dilara, konulara hâkimiyeti, kavramları basite indirgeme becerisi, derin felsefe ve pedagoji bilgisiyle ideal bir öğretmen olarak şiddetle tavsiye edeceğim bir kişidir. Ayrıca kavramları oyunlastirarak öğrencilere sevdirir. Onlara yüksek empati ve sabırla yaklaşır. »
₺120/saat
İlk ders ücretsiz!
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 24saat
Dilara tarafından verilen dersler
 • Bireysel
 • Grup
Ders verme şekilleri
 • Öğrenci evinde
Ders verilen alanlar
 • Türkçe
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Özel Öğretmenden Tüm Yaş ve Seviyedeki Öğrencilere Çok Yönlü Pratik Türkçe Dersleri

Ders işleme yöntemi

Ders anlatırken benim için en önemli olan konu öncelikle ders verdiğim öğrencidir. Her bir insanın kendine özgü yetenekleri ve beyin tarzları olduğu için, her öğrencimle empati kurup onları anlamaya ve analiz etmeye özen gösteririm. Öğrencimin en rahat anlayacağı yöntemi belirleyip onu uygularım. Anlatacağım konu ile ilgili bütünü ele alma ile gerekli detayları ve ipuçlarını verme arasında bir denge kurarım. Ders başlangıcında öğrencinin konuyla ilgili bilgisini ve duygusunu anlayıp buna göre hareket ederim. Ders sonunda muhakkak konuyu toparlayıp öğrenci ile üzerinden geçer, eksik kalan noktalar olduysa daha detaylı bir şekilde anlatırım. Öğrencilerimi kendi kendilerine verimli çalışma yöntemleri uygulama konusunda teşvik eder, bununla ilgili onlara sorumluluk veririm. Dersi öğrenciye sevdirmek benim için esastır.

Eğitim

Felsefe Öğretmeni ve Dans Eğitmeniyim. İstanbul Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyonum var. Üniversite yıllarımdan beri çeşitli konularda özel dersler vermekteyim. Ders anlatmayı ve bilgilerimi paylaşmayı çok seviyorum. Ana dilim olan, küçük yaşlardan itibaren kitaplar okuyup yazılar yazarak geliştirdiğim ve çok sevdiğim Türkçe dilinin inceliklerini anlatmaktan ve öğrencilerin okuduklarını anlama ve dili doğru kullanma yetkinliklerine ve dolayısıyla sınav başarılarına olumlu katkıda bulunmaktan büyük keyif duyuyorum.

Ücretler

5 saatlik ders ücreti : ₺550
10 saatlik ders ücreti : ₺1000

Detaylar

Derslerle ilgili kurallarım:
1. Ders iptali durumlarının en az 24 saat öncesinde haber verilmesini (çok acil durumlar, hastalık vb hariç) rica ederim.
2. İlk dersten önceki bir günde öğrenci ve öğrencinin ailesi ile karşılıklı birbirimizi tanıyıp anlaşmak için bir ön görüşme yapmak prensibimdir.
3. 5 derslik paketi 2 ay, 10 derslik paketi 3 ay içerisinde bitirmek zorunludur.

Dilara tarafından verilen dersler
Bireysel
Grup
Ders verme şekilleri
Öğrenci evinde
Ders verilen alanlar
 • Türkçe
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Dilara: CV

İletişim Bilgileri

E-posta Adresi: (gizli bilgi)
Cep Telefonu: (gizli bilgi) 68
Ev Adresi: Suadiye Mahallesi Kaptan Arif Sokak Dilek Apt. No:21, Kadıköy, İstanbul, Türkiye
Facebook: Dilara Murathanoğlu
Instagram: dilara.murathanoglu
YouTube: Dilara Murathanoglu
LinkedIn: Dilara Murathanoglu

Eğitim Bilgileri

İstanbul Üniversitesi (İÜ), Sosyoloji Bölümü Lisans
Mezuniyet: 2017
Not Ortalaması: 3,84
İstanbul Üniversitesinin 2. Üniversite Programı kapsamında bölümü başarıyla tamamladım. Bu bölümle Sosyal Bilimler alanının, üzerinde çalışmak istediğim ve kendimi geliştirmek istediğim alan olduğunu keşfettim.

İstanbul Üniversitesi (İÜ), İşletme Bölümü Lisans
(Devam Ediyor)
İlk bölümüm olan İşletme, bana sistemli çalışma, yaptığım işlere bütünlüklü ve işletme açısından bakma, parasal konulara profesyonel yaklaşma, organizasyon içi dinamikleri sağlıklı değerlendirme yetkinliklerini kazandırdı.

Maltepe Anadolu Lisesi, Lise
Mezuniyet: 2005
Anadolu Lisesi kültürü içerisinde, sağlam bir sayısal eğitim aldım. Benim için hem akademik başarımı yukarı taşıyan, hem de okuduğum süre boyunca ömür boyu sürecek sağlam dostluklar kurduğum bir okul oldu.

Bilfen Koleji, Orta Okul
Mezuniyet: 2002
Çok sevdiğim okulum, özel okul kültürü içerisinde, hem kişisel gelişimim ve genel akademik başarım, hem de İngilizcemin gelişimi açısından bana çok fazla değer kattı.

Sertifikasyonlar

Pedagojik Formasyon (Felsefe) Sertifika Programı
İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi, 2017
İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde okurken Felsefe Bölümünden dersler alarak Felsefe Bölümünden Pedagojik Formasyon almaya hak kazandım. İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Fakültesi'nde, Felsefe Grubu Öğretmenliği yapmak amacıyla, Şubat 2017 tarihinde Pedagojik Formasyon Sertifika Programı'na başladım. Aralık 2017'de sertifika programını başarıyla tamamladım.

MEB Onaylı Arjantin Tango Eğitmenliği Sertifika Programı
Pera Güzel Sanatlar, 2018
Öğretmenlik hayatımda dans geçmişimden gelen bilgilerimi kullanmak ve dans tecrübelerimi profesyonel bir çerçeveye oturtmak amacıyla başladığım, Pera Güzel Sanatlar bünyesinde Türkan Bulut Hocadan aldığım Dans Eğitmenliği Sertifika Programını Haziran 2018'de başarıyla tamamladım. Dans eğitmenliğinin teknik bilgi tarafının yanı sıra, genel anlamda ders anlatma sistemi, sınıf yönetimi, öğrencilerle ilişki ve bağ kurma gibi konularda da bana çok fazla değer katan bir eğitim oldu.

Özel Eğitim Öğretmenliği Sertifika Programı
Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, 2018
Kasım 2017’de başladığım Özel Eğitim Öğretmenliği Sertifika Programını, Ocak
2018'de başarıyla tamamladım.

İş Deneyimleri

Hayatın Ritmi Koçluk & Eğitim & Danışmanlık
Ocak 2019 – Halen
Şirket bünyesindeki eğitimlerden biri olan Sirtaki ile Takım Çalışması Eğitimi’ne yardımcı olarak başladığım şirkette, İletişimden Sorumlu Yönetici Asistanı olarak görev yapmaktayım. Hem şirket içi ve dışı iletişimi sağlama konusunda, hem de eğitim hazırlıklarında, özellikle yurt dışıyla bağlantılı bir şirket olduğu için tercüme tarafında destek vermekteyim.

Tango Rise
Ağustos 2018 – Şubat 2019
Tango Rise bünyesinde, kurucusu olan eğitmen arkadaşımla birlikte, MEB Onaylı Arjantin Tango Eğitmenliği Sertifikamı aldıktan sonra dans eğitmenliği konusundaki tecrübemi pekiştirmek amacıyla, Arjantin Tango dans dersleri verdim. Benim için staj niteliğinde bir deneyim oldu. Birlikte verdiğimiz grup derslerinin yanı sıra, tek başıma verdiğim bir teknik sınıf dersi de açtım. Derslerin yanı sıra hafta sonları düzenli olarak yapılan pratik günlerinde, hem organizasyon tarafında, hem de öğrencilerle ilgilenme ve onları çalıştırma konusunda destek verdim.

Mediha Turhan Tansel Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Okulu
Aralık 2017 – Şubat 2018
Özel Eğitim Öğretmenliği kursu aldığım okulda, öğretmen açığı olması nedeniyle, geçici süreyle ücretli öğretmen olarak görev yaptım.

Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi
Eylül 2017 – Aralık 2017
Pedagojik Formasyon Sertifika Programının bir parçası olarak İstanbul Üniversitesi'nin belirlediği okulda Felsefe Grubu Öğretmenliği stajımı tamamladım. Stajyer öğretmen olarak çok kısa bir süre için de olsa öğrencilerle bir arada olmak, onlarla bilgilerimi paylaşmak beni çok mutlu etti.

Tangolic Dans Stüdyosu
Eylül 2012 – Eylül 2014
Uzun süre boyunca yanında kaldığım, beni yetiştiren dans hocam Ilgın Tetikcan’ın ekibinde, onun dans stüdyosunda asistanlık ve yardımcı eğitmenlik yaptım. Görevlerim arasında derslere yardımcı olmak, öğrencilerle birebir ilgilenerek onları çalıştırmak, düzenlenen pratik ve dans gecesi organizasyonlarına destek vermek vardı. İlk eğitmenlik deneyimim olan, bana eğitmenliği sevdiren bu stüdyoyla olan gönül bağım halen devam etmektedir.

Gaya Gayrimenkul Geliştirme Araştırma Yatırım Alternatifleri
Haziran 2009 – Aralık 2010
Gayrimenkul sektöründe, Araştırma – Geliştirme, Pazarlama ve Yönetim alanlarında hizmet veren şirketin Yönetim kısmında, Yönetici Asistanı olarak görev yaptım. Görevlerim arasında iş takibi, müşterilerle ve taşeron firmalarla iletişim, evrak hazırlığı, finansal hesaplara destek olmak vardı.

Bu iş deneyimlerinin yanı sıra eğitimlerime devam ettiğim süreçte ek gelir kazanmak amacıyla kısa dönemlerle çalıştığım işler oldu. Bunlar;
İngilizce, Türkçe ve İlköğretim düzeyinde Matematik konularında üniversite yıllarımdan beri, talep oldukça özel dersler veriyorum.
Modern Mantık konusunda Sosyoloji Bölümünün 3. Sınıfından beri, talep oldukça özel dersler veriyorum.
Dans Tekniği konusunda talep oldukça özel dersler veriyorum.
Teniscim.com (Şubat 2018 – Eylül 2018) bünyesinde uluslararası tenis haberlerinin İngilizce’den Türkçe’ye tercümelerini yaptım.
Toner Sepeti (Haziran 2014 – Ağustos 2014) bünyesinde, yaz döneminde kısa süreli olarak çalıştım. Aktif satış elemanı olarak tele-pazarlama ile çeşitli firmalara toner satışı yaptım.
Bu Ajans (Eylül 2011 – Kasım 2013) bünyesinde geçici dönemlerde (1 günlük, 3-5 günlük, 10 günlük, 1 haftalık vb.) fuar ve çeşitli organizasyonlarda tanıtım hostesliği ve turizm organizasyon firmalarında LCV yaptım.

Yabancı Dil Durumu
İngilizce: İleri Seviye
İngilizce seviyem, İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye çeviriler yapacak düzeydedir.

Yetkinlikler
Microsoft Office Programları
İnfografik Tasarım

Hobiler ve İlgi Alanları
Bale, modern dans, pilates, meditasyon, tiyatro, kitap okumak, amatör olarak kısa hikayeler yazmak ve kara kalem çalışmalar yapmak.

Felsefe bilgi ve eğitiminin karmaşık problemleri çözme, eleştirel düşünme, yaratıcılık, muhakeme etme ve karar verme, müzakere, bilişsel esneklik yeteneklerini geliştirme; dans eğitiminin de iletişim, başkalarıyla uyum ve insan yönetimi yetkinliklerini geliştirme konusunda yararlı olduğuna inanıyorum. Bu bilgileri genç insanlarla paylaşmak ve hayatlarına olumlu katkıda bulunmak, toplumumuzun ve dünyamızın geleceği olan genç insanlara rehberlik etmek istiyorum.
Genç insanların hayatlarına ve kalplerine dokunmak, onların ruhsal, zihinsel ve bedensel yapılarını olumlu yönde geliştirecek temel bilgi ve prensipleri onlarla paylaşmak, onlarla birlikte güzel ve aydınlık bir gelecek inşa etmek en büyük hayalim.

6 üye yorumu : Dilara
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.

6 referans

G
Gamze

Dilara, konulara hâkimiyeti, kavramları basite indirgeme becerisi, derin felsefe ve pedagoji bilgisiyle ideal bir öğretmen olarak şiddetle tavsiye edeceğim bir kişidir. Ayrıca kavramları oyunlastirarak öğrencilere sevdirir. Onlara yüksek empati ve sabırla yaklaşır.

Z
Zeynep

Sosyoloji bölümünde okurken bizim için oldukça karmaşık olan Mantık dersini gayet açık ve net bir şekilde anlatımı sayesinde ben ve bir çok arkadaşım Mantık dersinden yüksek notlarla geçtik. Kendisi mesleğini seven çok iyi bir öğretmendir.

O
Okan

Dilara Hanim gercekten cok basarili bir ogretmen; zira ders verdigi konulara cok hakim, bilgisi derin ve ogrencinin seviyesine ve yetkinliklerine gore dersleri kolaylikla ogrencilere gore uyarlayabilen bir ogretmen. Sadece bir degil bunu birkac tanidigim kisiden aldigim geri bildirim ve bizzat kendi deneyimim dogrultusunda soyluyorum ve Dilara Hanim'i mukemmel bir ogretmen olarak oneriyorum.

Okan

G
Gülseren

Dilara ile ikinci üniversite yıllarında tanıştım. Mantık dersinde problemleri çözmekte yeterli değildim. Beni, muhteşem anlatımı, sürprizli kısa yolları, akılda kalıcı formül kotlamaları ile bir günde mantık dehası yapabildi.
Öncelikle öğrencisine verdiği cesarete, başarabilirsin diye güven vermesine, sabrına hayran oldum. Sadece matematik değil kendisini insan bilimleriyle de zenginleştirdiği için her yaştan öğrencisinin ruhuna da dokunmayı biliyor.
Dilara hanımı Kendi çevremden bir çok kimseye daha önce tavsiye ettim ve onlar da başardılar.
Superprof’ta da tüm samimiyetimle tavsiye ediyorum.

M
Müzeyyen

Sosyoloji Lisans’ı birlikte okuduk, birlikte çalıştık, birlikte mezun olduk.
Ki ben Klasik Mantık alıp Modern mantık dersi almadığım halde, çözümleri hakkında bir türlü çıkarım yapılamayan bu dersi ince ayrıntıları özenle çözen, tüm detayları atlamadan açıklayıcı video dahi hazırlayarak sevdiren tek insandır. Dilara kim ile çalışırsa çalışsın bire bir, grup ve topluluk yine o büyük özverisini gösterecektir. Bundan daha da önemlisi o güzel yüreğini, nezaketini, zarifliğini model alacaktır karşılaştığı öğrenciler. Buna canı gönülden inanıyorum. Dilerim emeğinin karşılığını alabileceği hakkını verebilecek insanlarla karşılaşır. Mesleğini severek yapan, çocukları, hayvanları, insanları; sanatı ile gözlere de hitap eden bu güzel yürekli insanın öğrencisi olmayı kim istemez ki...
Öpüyorum Yüreğinden...

Seda

Dilara hocamı okuldan tanıyorum. Kendisi çok sabırlı, nazik, sakin ve zeki bir hoca. Beraber saatlerce aynı soruya kafa yorduğumuz olmuştu. Yeni fikirlere çok açıktır, içinizdeki potansiyele inanır. Araştırmacı ve zorlukları aşmayı seven biriyseniz Dilara hocamı kesinlikle tavsiye ederim.

Benzer öğretmenler

Çevrenizde türkçe dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz:

Kadıköy
Psikoloji öğrencisinde ilkokul ve ortaokul ve lise türkçe dersi verilir.Ekstra edebiyat da notlarımla beraber
₺70
Merve
İlk ders ücretsiz!

Ders olarak önce konunun özetini anlatırım.Sonda test üzerinden sorular çözer ve açıklamasını yaparım.Öğrenci...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
ONLINE LGS, TYT, AYT Türkçe, Sosyal, İngilizce ve Türk Dili ve Edebiyatı Dersi
₺150
Aslı
 • (22 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Başarı ve başarısızlık kodları, derslere karşı ön yargılar, motivasyon, stres yönetimi, öğrenme güçlüğü...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Maltepe
Tecrübeli Türkçe Öğretmeninden Her Yaş Grubuna, Sınav Hazırlık Öğrencilerine ve Yabancılara Türkçe Dersi Verilir.
₺75
Uğur
İlk ders ücretsiz!

Eğlendirerek ve hikaye ederek tüm konularda sıkıntısız anlama garantisi veriyorum. Derse öğrenci katılımını...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Alanında tecrübeli hocadan yabancılara Türkçe eğitimi. Türk öğrencilerin de Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı derslerine yardımcı olabilirim.
₺60
Ahmet
İlk ders ücretsiz!

Yabancılara Türkçe öğretiminde öncelikle konuşma ağırlıklı çalışırım. Ama bu diğer temel becerileri (yazma,...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji bölümleri mezunundan (İkisi de %100 burslu) İngilizce ve Türkçe özel ders.
₺120
Bilge
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Yaklaşık 5 yıldır özel ders ve grup dersleri veriyorum. Hem online hem de yüz yüze ders işliyorum. İnteraktif bir...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Private Turkish Lessons (face to face or Skype) from a Native Speaker
₺90
Büşra
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

My classes are available to all levels. For those who want more practical approach to learning everyday Turkish my classes...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Want to learn Turkish? Contact me for more info. Voulez-vous apprendre turc? Contactez moi pour plus d'info.
₺65
Seda Tuğçe
İlk ders ücretsiz!

The right plan and approach is very important when learning a new language and should be customized for the particular...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
İstanbul'da İlkokul seviyesinde Türkçe,Matematik,Okuma-Yazma,Sosyal Bilgiler,Fen Bilimleri,Hayat Bilgisi dersleri ve ödevlere destek olma gibi özel ders
₺180
Irmak
İlk ders ücretsiz!

Öğrencinin seviyesine göre ve öğrenme şekline göre derslerimi yaparım. Onun için her öğrencimle farklı şekilde...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Maltepe
Yeditepe Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği öğrencisinden ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde Türkçe ve Edebiyat dersi
₺40
Utku
İlk ders ücretsiz!

Dersleri isteğe bağlı olarak öğrenci eksiklerine, sınav müfredatına ve öğrencinin yapamadığı sorulara göre...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Galatasaray Üniversitesi öğrencisinden sınavlara yardımcı ve okula destek Türkçe, dil ve anlatım dersleri
₺80
Ece
İlk ders ücretsiz!

Ders akışı öğrencinin isteğine ve eksiklerine bağlı olarak değişir. Öncelikle okuldaki müfredat akışına göre...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Do you have an interest in learning turkish? I give turkish lessons for english speakers.
₺50
UTKU BOSTANCI
İlk ders ücretsiz!

I prefer to use a couse book and go on with grammer book and speaking. I like to go in deep in grammer, explain the rules,...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Maltepe
Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı(İngilizce) mezunundan Türkçe dersleri, LGS, YKS, AYT ...
₺60
Kadir
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi amaç doğrultusunda işlerim: Sınava yönelik ders ise daha pratik bilgiler ve taktik odaklı soru...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Tasarım öğrencisinden türkçe, okuduğunu anlama, dil bilgisi, anlatım bozuklukları, ingilizce okuduğunu anlama, yazma, dinlediğini anlama
₺50
Zeynep
İlk ders ücretsiz!

türkçe derslerinin test üzerinden işlendiğinde test çözme konusunda çok ilerlendiğinin en iyi örneğiyim...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmen evinde Öğrenci evinde Webcam üzerinden
1 saat Müsait değil ₺120 Müsait değil
5 saat Müsait değil ₺550 Müsait değil
10 saat Müsait değil ₺1000 Müsait değil
Ders talep et