Anasayfa
Ders ver
 
 • Lider
 • (14 üye yorumu)
Ö
Özde
« Mükemmel! Bu sitede aldığım en verimli dersti.Şiddetle tavsiye ederim... Devamını oku »
Ö
Özde
« Mükemmel! Bu sitede aldığım en verimli dersti.Şiddetle tavsiye ederim kesinlikle pişman olmazsınız çok başarılı alanında! »
₺100/saat
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 3saat
Karakaya tarafından verilen dersler
 • Bireysel
 • Grup
Ders verme şekilleri
 • Webcam üzerinden
Ders verilen alanlar
 • Matematik
 • Geometri
 • Cebir
 • Matematiksel analiz
 • Calculus
 • İstatistik
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

ODTÜ Matematik bölümü mezunundan TYT-AYT, SAT, ACT, IB, AP Calculus, dersleri.

Ders işleme yöntemi

Derslerimde kişiselleştirilmiş öğrenme metodu kullanırım: Öğrencinin seviyesini belirleyerek uygun müfredatı bir an önce hazırlayıp derslere öyle başlıyorum. Derslerimi işlerken konu anlatımı ve hemen akabinde uygulamalı soru çözümü yaparım. Önceden öğrenilen konuları da arada bir döngüye sokarak matematiği daha bütünsel bir yapı üzerine inşa etmeye çalışırım. Soru çözümlerinde ise; bazen birden fazla çözüm önerileri sunarak öğrencinin matematiksel düşünme ve problem çözme yetisini genişletmeye çalışırım.

Lider

Profil kalitesi, diploma notu ve cevap garantisi yönünden iyi öğretmenlerin simgesi. Karakaya ilk kursu özenle hazırlayacaktır.

Eğitim

Merhaba ben Doğan,
Lise öğrenimimden beri matematik ve bilimle ilgiliydim. Bu yüzden matematiğe olan tutkumu daha da ileri götürmek için üniversitede matematik eğitimi almaya karar verdim ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi'nde Matematik bölümünü okumaya başladım. 2010 yılında üniversiteden mezun oldum.

Üniversite yıllarından sonra çeşitli kurumlarda öğretmenlik yaptım. Bu kurumlarda öğrencileri IB(international baccalaureate), Ap Calculus, SAT ve ACT gibi uluslararası sınavlara ve yurt içinde TYT-AYT sınavına hazırladım.
An itibari ile İstanbul'da uluslararası bir kolejde Matematik Öğretmeni olarak çalışmaktayım. 

Sinema ve müzikle ilgiliyim. İyi derecede gitar çalıyorum ve Satranç oynuyorum.

21.yüzyıl becerilerine sahip, eğitim teknolojilerini yakından takip eden ve bunları ders ortamında uygulayan, inovasyon yönü kuvvetli, üretmeye, gelişime, öğrenmeye ve yeniliklere açık, öğrenci ve veli ilişkilerinde empati ile yaklaşan, güler yüzlü, pozitif bir eğitimciyim.

Ücretler

Webcam dersleri ücretleri : ₺100/saat
5 saatlik ders ücreti : ₺450
10 saatlik ders ücreti : ₺850

Detaylar

Bir ders saatim 45 dakikadır. Ve tek seferde en az doksan dakikalık iki ders yaparım. Ders ücretlerim dersin içeriğine göre değişiklik gösterir. İlanda belirttiğim fiyat minumum fiyattır. Ap Calculus, Sat, IB ve Üniversite derslerinin ücretleri farklılık gösterebilir. Bunun için bilgi alınız. Ders talebinde bulunan arkadaşlar talep oluştururken lütfen almak istediğiniz dersle ilgili detaylı bilgi verin .

Karakaya tarafından verilen dersler
Bireysel
Grup
Ders verme şekilleri
webcam
Ders verilen alanlar
 • Matematik
 • Geometri
 • Cebir
 • Matematiksel analiz
 • Calculus
 • İstatistik
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

14 üye yorumu : Karakaya
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.
Ö
Özde

Mükemmel! Bu sitede aldığım en verimli dersti.Şiddetle tavsiye ederim kesinlikle pişman olmazsınız çok başarılı alanında!

M
Merve

Mükemmel! Mükemmel!!! Doğan hocadan Calculus için ders aldım ve iki yıldır geçemediğim dersi onun sayesinde geçtim. Kendine has yöntemleriyle size yapamam dediğiniz bir dersi bile öğretiyor, kesinlikle gözü kapalı güvenebilirsiniz. Teşekkürler hocam

Ö
Özlem

Mükemmel! EF SA NE :) Calculus 2 hiç kavrayamıyordum. Zamanında çok iyi kullanarak öğretmenimiz farklı metotlarla, örneklerle dersi zihnime kazıdı :) dersi sevdim bile :) Kaliteli iletişimle verimli bir ders oldu. Herkese tavsiye ediyorum. Teşekkürler Karakaya

E
Emre Can

Mükemmel! Kendisi sınavımda yardımcı oldu. Zamanı iyi kullanan, kendinden emin, başarılı, güvenilir ve nazik birisi. Kesinlikle tavsiye ederim.

H
Hüseyin

Mükemmel! Çok yetenekli bir hoca dersini gayet iyi anlatıyor , çok memnun kaldım,Kesinlikle tavsiye ederim.

K
Kutay

Mükemmel! Çok verimli bir ders oldu sayesinde iki yıldır geçemediğim dersten geçtim herkese tavsiye ederim

S
Serhat

Mükemmel! Alanında çok bilgili sabırlı ve tecrübeli bir hoca teşekkürler.

R
Ramazan

Mükemmel! Çok iyiydi sınavıma 3 gün kala 3 tane sınavımda yardımcı oldu. Kendisine çok teşekkür ederim :)

M
Mehmet Furkan

Mükemmel! DERS KONULARINA HAKİMLİĞİ VE KENDİNE ÖZGÜ YÖNTEMLERİ İLE MATEMATİĞİ HARİKA BİR ŞEKİLDE ÖĞRETİYOR. BURDAN DA TEŞEKKÜR EDİYORUM DOĞAN HOCAM İŞİNİZİ AŞK'LA YAPIYORSUNUZ :)

O
Olçun

Mükemmel! Kendinden emin ,araştırmacı ve gayet net bir öğretmen tavsiye ediyorum:))

Karakaya cevap verdi

Emeğe saygılı, cana yakın bir arkadaş.

4 referans

E
Eylul

Doğan hocayla AP Calculus sınavına hazırlanıyorduk. Doğan Hocayla iki buçuk ayda inanılmaz bir ilerleme gösterdim. Konular hakkında biraz birikimim olsa da AP soruları hakkında hiçbir bilgim yoktu. AP sistemine alışık değildim hem de derslerimi Ingilizce görmüyordum. Gerek akademik(Calculus) gerek moral anlamında bana çok destek oldu. Eksiklerimi belirlememde ve eksiklerimin üstüne gitmemde de çok yardımcı oldu. Gerçekten Doğan hoca ile çalışmasaydım AP sınavından geçebilecek bir puan alamazdım.

Y
Yiğit

Bu referans mektubunu bana SAT Matematik ve SAT Subject Testi Matematik Yüksek Seviye sınavları için ders vermiş olan Doğan Hoca için yazıyorum. Alman Lisesi mezunu bir öğrenci olarak söylemeliyim ki, Doğan Hoca’nın Matematik dersleri bana sadece SAT’de yardımcı olmadı, aynı zamanda okulumdaki yüksek seviye matematik derslerinde de yüksek puan almamı sağladı. Ek olarak söylemeliyim ki, Doğan Hoca ile 10 derslik SAT Matematik sürecinden sonraki sınavda SAT Matematik puanım 800 üzerinden 800’idi.
Doğan Hoca’nın problem çözüm yöntemleri, bozulmayan konsantrasyonu, yüksek motivasyonu ve enerjisi, öğrencinin çalışma sürecindeki motivasyonunu da enerjisini de üst seviyelere çıkarmıştır. Doğan Hoca’nın konu hakimiyeti birinci derece sorular, karışık denklem ve fonksiyonlar, oran, orantı, yüzdeler, orantılı muhakeme gibi konulardan çok daha fazlasıdır, kendisi türev, geometri, integral ve olasılık konuları gibi yüksek seviye matematik konularında da çok iyi bir eğitmendir.
Doğan Hoca öğrencilerine olan samimiyeti, konulara hakimiyeti ve çalışma ve çalıştırma azmi sayesinde bulunduğu her kurumda öğrencilerine katkı sağlayacağına inanıyorum.

C
Can

Doğan hocayı yaklaşık 2 yıldır tanıyorum. Bana önce SAT sınavına hazırlanırken yardımcı oldu, ardından üniversiteye girdikten sonra da matematik derslerimde yardımcı oldu.

Benim gözümde Doğan hoca dakik, dikkatli ve öğrencisinin üzerine düşen bir öğretmendir. 2 yıl boyunca ondan aldığım derslerde bana çok yardımcı oldu ve istediğim üniversitelerden kabul almamı sağladı. Onun sayesinde İtalya’da Universita di Bologna’da Business& Economics bölümünü kazandım. Türkiye’de de Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünü kazandım. Şu anda Bilgi Üniversitesi 1. Sınıf İşletme bölümü öğrencisiyim ve hala Doğan hocadan ders alıyorum. Sayesinde Calculus 1 dersinden başarıyla geçtim ve çok memnunum. Eminim ki Doğan hoca da başvurduğu işte işini layığıyla yapıp başarılı olacaktır.

A
Açelya

Alanına hakimiyeti, sıcak yaklaşımı ve sorumluluk duygusunun çok gelişkin olmasından dolayı matematik dersleri için sevgili meslektaşım, Karakaya'yı tavsiye ediyorum.

Karakaya ile röportaj

SORU 01 | 08
Ne zamandan beri ders verdiğiniz alanla ve özel ders ile ilgileniyorsunuz?
Karakaya — Üniversite yıllarında başladım. O zamandan beri özel ders veriyorum.
SORU 02 | 08
Ders verdiğiniz alanla, ders vermekten keyif aldığınız konularla ilgili bize daha fazla bilgi verin (bir de ders vermekten hoşlanmadığınız konular)!
Karakaya — Öğrencilere ileri seviye matematik öğretmeyi seviyorum. Bugüne kadar öğrencilerin korkutucu olduğunu ve başaramayacaklarını düşündükleri konuları beraber çalışarak aştıktan sonra onlardan aldığım olumlu geri dönüş bana büyük bir keyif veriyor. Sevmediğim herhangi bir konu yok. Zor konu yoktur. Yeterince gösterilmeyen çaba vardır.
SORU 03 | 08
Neyden ilham aldığınızı anlatın, sizi etkileyen bir öğretmen veya şarkı bile olabilir!
Karakaya — Dünyada zorluklar içerisinde bir şeyler başarmış insanlar beni hep etkilemiştir. Bunlardan bir tanesi Charles Bukowski. Yıllarca postanede gece vardiyasında çalışarak şiirlerini yazmıştır. Bunu öğrenince çok etkilenmiştim.
SORU 04 | 08
Size göre alanınızda iyi bir uzman olmak için gerekli yetkinlikler nelerdir?
Karakaya — Bu çok değişkenli bir soru fakat benim en çok önem verdiğim şey konstantre olabilmektir. Dikkatinizi pek dağıtmadan uğraştığınız belli bir şeyin üzerinde tutabilirseniz o konuda uzmanlaşmak herkesin başarabileceği bir şey gibi geliyor bana.
SORU 05 | 08
Alanınız veya eğitiminizle ilgili anlatacağınız bir anınız?
Karakaya — Bir keresinde 6. sınıf bir öğrenci bana matematikçilerin bile üzerinde tam olarak uzlaşamadığı bir soru sormuştu. Açıklayabilene kadar kan ter içinde kalmıştım. 6. sınıf bir öğrenciden böylesi bir sorunun gelmesi beni hem şaşırttı hem zorladı ama çok da sevinmiştim onun bu sorgulayıcı halini gördüğümde.
SORU 06 | 08
Herkes gibi siz de okulda bazı zorluklarla karşılaşmışsınızdır, bize anlatabilirsiniz...
Karakaya — Evet bende herkes gibi zorluklarla karşılaştım okulda. Bunlardan biri ders takibi yapamamaktı. Düzenli çalışan biri olamamıştım üniversite yıllarında. Fakat daha sonra bazı çalışmalar yaparak bu sorunumu aştım. Kimse beni örnek almasın yani.
SORU 07 | 08
Bize hobilerinizi veya sevdiğiniz aktiviteleri anlatarak sizi daha iyi tanımamıza yardımcı olun (belki de bir gün bu hobileri Superprof'ta ders vererek paylaşırsınız).
Karakaya — Hobilerimden bazıları gitar çalmak ve kısa film çekmektir. Ben de kendimi bu alanlarda geliştirme gayreti içerisindeyim. Umarım bir gün profesyonel olurum.
SORU 08 | 08
Sizi Superöğretmen yapan şey nedir (sorulara verdiğiniz tüm cevaplar dışında :-P)?
Karakaya — Hiçbir zaman kendimi süper bir öğretmen olarak tanımlamamak olabilir.

Benzer öğretmenler

Çevrenizde matematik dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz: Superprof size yardım etmek için geometri dersleri seçenekleri sunabilir. Öğrenmek artık çok kolay, herkese açık! cebir derslerimatematiksel analiz dersleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: Yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidecek.

Kadıköy
Metalurji ve malzeme mühendisi ve Bilgisayar mühendisliği öğrencisinden saatlik olarak Matematik dersi
₺60
Deniz
 • (3 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Yaklaşık olarak 7-8 yıldır ara ara matematik dersi verdiğim 15-20 kişi oldu.Bu alanda özel taktikler ile matematiği...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
2021 YKS için öğrenci alımı 11. Sınıf- 12. Sınıf - Mezun - İTÜ öğrencisinden Yeni nesil destekli matematik ve geometri dersleri.
₺50
Aslı
 • (5 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Yeni nesil sorulara ağırlık veriyorum. Öğrencilere ders sırasında soru çözdürerek eksiklerini farketmelerini...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Anadolu lisesinden mezun, üniversite öğrencisinden lise öğrencilerine matematik,kimya dersleri, ilkokul öğrencilerine de verilir.
₺60
Muhammed
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi karşımdaki insanın ilgi alanlarına, daha kolay anlama yöntemlerine göre işlerim. Basitleştirilmiş...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Deneyimli kpss dereceli bayan öğretmenden ortaokul ve lise matematik ve geometri dersi verilir.
₺150
Nural
İlk ders ücretsiz!

2012 Akdeniz üniversitesi matematik bölümünden mezun oldum. 1 yıl formasyon eğitimi aldım. 8 yıldır çeşitli...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Fizik mühendisliği 4.sınıf öğrencisinden, lise veya üniversite düzeyinde sonuç odaklı matematik ve fizik için özel dersler
₺70
Hasret
İlk ders ücretsiz!

Öğrencilerimin ihtiyaçlarını belirledikten sonra onlara uygun yollar belirleme taraftarıyım. Konu anlatımı, soru...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
15 yillik deneyimli O. D. T. Ü mezunundan her düzeyde matematik geometri dersleri eğitim koçluğu
₺125
Mustafa
 • (4 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

İlk derslerimde seviye durum tespiti yapiyorum. Kendi yöntem ve gözlemlerimden sonra, konuları uzun uzun anlatmak yerine...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Tıp öğrencisinden lise 9 10 11 12. sınıflara okul ve üniversite sınavına yönelik matematik dersi
₺125
Övgü
İlk ders ücretsiz!

Derslerim karşılıklı istekler doğrultusunda eksik gördüğüm yerlerde gerekli müdaheleler ve ödevler ile...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencisinden matematik , geometri , fizik, kimya ,ingilizce özel ders
₺60
Sevde nur
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Öğrencilerime en çok kullandığım cümle ''Kendimi senin yerine koyuyorum.'' cümlesidir. Kendi yöntemimle değil...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Eczacılık öğrencisinden ilkokul ve lise öğrencisine matematik ,geometri ,fizik dersleri verilir b
₺70
Ömer
İlk ders ücretsiz!

Dersi bireysel vermeyi severim öncelikle konuyla ilgili çalışmalar yapıp öğrencimizin düzeyini ölçeriz burdan...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
10 yıllık milli eğitim ve 3 yıllık dershane deneyimine sahip matematik öğretmeninden lise ve ortaokul öğrencilerine matematik -geometri dersleri
₺180
Ismail
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Dersim 90 dakikalik seanslar şeklinde oluyor. Bunu iki ders saati olarak düşünebiliriz ama eksik kalan bir seyler,...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Marmara Hukuk öğrencisinden matematik geometri Türkçe İngilizce Coğrafya Tarih Edebiyat dersleri verilir
₺120
Cengiz Han
İlk ders ücretsiz!

Evvela matematikte gerekli kuralları sorular eşliğinde pekişmesini sağlayıp sorular üzerinde o konunun oturmasını...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
8 yıllık tecrübeli, işini severek yapan, başarıya ulaşmada yol gösterici ve destek olmaya hazır eğitimci ile fen ve matematik dersine hazır mısın
₺100
Kübra
 • (7 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

İlk olarak konu anlatımı yaparım konu sonunda genel bir tekrar yaptıktan sonra öğrenci ile soru cevap yaparım....

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
FİZİK-MATEMATİK-FEN B. dersi. Uzmanından. Garantili, kolay, zevkli. Modern ders teknik ve teknolojisi. Genel Başarı artışı. Aile eğitim danışmanı-koçu.Özel ders. Sınıf geçme, not yükseltme
₺75
HASAN
İlk ders ücretsiz!

FİZİK-MATEMATİK-FEN B. dersi. Uzmanından. Garantili, kolay, zevkli. Modern ders teknik ve teknolojisi. Genel Başarı...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmen evinde Öğrenci evinde Webcam üzerinden
1 saat Müsait değil Müsait değil ₺100
5 saat Müsait değil Müsait değil ₺500
10 saat Müsait değil Müsait değil ₺1000
Ders talep et