Anasayfa
Ders ver
 
 • (7 üye yorumu)
E
Efza Nur
« Mükemmel! Gizem hocayla ders yapmak çok keyifli. Derste sadece gramer üzerine... Devamını oku »
E
Efza Nur
« Mükemmel! Gizem hocayla ders yapmak çok keyifli. Derste sadece gramer üzerine değil; okuma, yazma ve dinleme üzerine de çalışıyoruz bu yüzden ilerlediğimi net bir şekilde görebiliyorum. Fransız kültürüne dair de çok şey kattı bana. Çok çok memnunum kendisinden :) »
₺100/saat
İlk ders ücretsiz!
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 1saat
Gizem tarafından verilen ders biçimleri
 • Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Ders verilen alanlar
 • Dilbilgisi
 • Dilbilim
 • Konuşma becerileri
 • Fransızca
 • Fransız dili ve edebiyatı
Seviyeler
 • Ön lisans
 • Lisans
 • Yetişkinler için dersler
 • Yüksek lisans
 • Doktora
 • Diğerleri

İstanbul Üniversitesi Fransız dili ve edebiyatı yüksek lisans öğrencisinden A1-B2 seviyelerinde Fransızca dersi-Temel ve orta seviye okuma,anlama,yazma,konuşma becerileri

Ders işleme yöntemi

Önemli notlar:

-Online sınavlar veya ödevler için lütfen talep göndermeyiniz.

-Pandemi sebebiyle derslerimi yalnızca online olarak Zoom üzerinden vermekteyim.

-Lise öğrencileri ile ilkokul, ortaokul öğrencilerine Fransızca dersi verme hususu uzmanlık alanım dışındadır.

***

Dersler hiç Fransızca bilmeyenler, başlangıç seviyesinde bulunanlar ve orta seviyede bildiklerini pekiştirmek isteyen genç ve yetişkinler için uygundur.

Hiç Fransızca bilmeyen öğrencileri B2 seviyesine ulaştıracağız. Bu seviyede artık kendinizi rahatça ifade edebilecek ve karşınızdakini anlayabilecek seviyeye geleceksiniz. Kitaplar okuyabilir ve çeviriler yapabilirsiniz.

Başlangıç seviyesinde(A1-A2) bulunanlar için amacımız bildiklerini pekiştirmek ve seviyelerini yükseltmek olacak.

***

Yöntem

Metotlar: B1 seviyesine kadar (Saison Didier) yol haritası olarak bize kılavuzluk edecek. B1 seviyesinden sonra cümle analizi/çevirisi ve ayrıntılı dilbilgisi ile devam edeceğiz.

Test ve ödevler: Neyi ne kadar bildiğinizi fark etmeniz ve bu sayede kat ettiğiniz yolu görebilmeniz için.

Elbette bol bol pratik gerekli, ama en önemlisi dil ile bağ kurabilmek. Bu sebepten yalnızca söz dizim, gramer öğrenmek yetmez. Dil ile kültürün ne kadar birbirine bağlı olduğundan hareketle, ders işlerken Fransız düşüncesini de öğreneceğiz beraber. Dilbilgisi kuralları sınırlıdır, bir yerde biter, ancak Fransız kültürü değişen dünyamızdaki kavramlara yeni karşılıklar bularak büyümeye devam edecek.

Eğitim

İstanbul Üniversitesi Fransız dili ve edebiyatı yüksek lisans öğrencisiyim. Amacım büyük bir sevgi beslediğim bu dili ve Fransız kültürünü sizinle paylaşabilmek; öğrenmek ve bilmek isteyen, bunun için tutkuya sahip olan ancak dilin zor olduğunu düşünen sizleri cesaretlendirmek.

Ücretler

Webcam dersleri ücretleri : ₺100/saat
5 saatlik ders ücreti : ₺450
10 saatlik ders ücreti : ₺850
Gizem tarafından verilen ders biçimleri
Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Öğrencinin evinde
Ders verilen alanlar
 • Dilbilgisi
 • Dilbilim
 • Konuşma becerileri
 • Fransızca
 • Fransız dili ve edebiyatı
Seviyeler
 • Ön lisans
 • Lisans
 • Yetişkinler için dersler
 • Yüksek lisans
 • Doktora
 • Diğerleri

Gizem: CV

İstanbul Üniversitesi Fransız dili ve edebiyatı mezunu 2020
İstanbul Üniversitesi Fransız dili ve edebiyatı yüksek lisans 2020-devam ediyor
Université de Lille Beşeri bilimler 2 dönem Erasmus 2016-2017

7 üye yorumu : Gizem
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.
E
Efza Nur

Mükemmel! Gizem hocayla ders yapmak çok keyifli. Derste sadece gramer üzerine değil; okuma, yazma ve dinleme üzerine de çalışıyoruz bu yüzden ilerlediğimi net bir şekilde görebiliyorum. Fransız kültürüne dair de çok şey kattı bana. Çok çok memnunum kendisinden :)

Gizem cevap verdi

Efza derslerini çok ciddiye alan bir öğrenci, aynı zamanda kendisiyle ders işlemek çok keyifli. Her zaman sorular sorar ve anlamadığı konuları öğrenene dek sorgular. Ödevlerini her zaman yapar ve üstünde çok emek harcar. Böyle bir öğrencim olduğu için çok mutluyum :)

E
Ezgi

Mükemmel! Gizem hocayla olan derslerimle hep çok eğleniyorum ve çok şey öğreniyorum. İlerleyiş şekli çok güzel ve her şeyi açıklıyor neyin nereden geldiğini bilerek ilerlediği için anlamak çok daha kolay oluyor. Je l'aime bien aussi :D

Gizem cevap verdi

Ezgi çok ilgili bir öğrenci, dersten önce konuları çalıştığını görüyorum ve bu beni mutlu ediyor. Derslerimiz çok eğlenceli geçiyor çünkü kendisi hem ciddi hem de gülmeyi güldürmeyi seven bir öğrenci :) je l'aime bien!

N
NAFİDE

Mükemmel! Gizem hoca öğretmek için doğmuş. Sayesinde umutsuzluğa düştüğüm bir durumdan kurtuldum, kolaylıkla öğreniyorum, iyi ki var

Gizem cevap verdi

Nafide hanım içinde öğretme aşkı bulunan her öğretmenin ders vermekten mutlu olacağı bir öğrenci : ) Sizin gibi bir öğrencim olduğu için çok mutluyum, içten teşekkürlerimle : )

4 referans

Ç
Çisel Su

Mert Hocam Eski Yunan diline tutkuyla bağlı, kendisini bu alanda inanılmaz derecede geliştirmiş biri olmanın yanı sıra aynı zaman da çok da iyi bir öğretmen. Hem kendini geliştirmeyi hem de başkalarına katkıda bulunmayı çok iyi şekilde başarıyor. Başarılarının devamını dilerim :)

M
Mert

Gizem akademik disiplini ve yetkinliğinin yanı sıra bilgi ve deneyimini amfi dışına taşımayı bilen, işinde son derece ciddi bir öğretmen. Kendisinden aldığım Fransızca derslerinin araştırmalarımda faydasını görmeye devam ediyorum. Özellikle kendi uygulaması olan kelime pratiklerinde Latince ile kurduğu bağlantılar, Latince öğreten biri olarak hem bana ilham kaynağı oldu hem de ne kadar öğrenci odaklı bir öğretmen olduğunu kanıtladı.

G
Gizem

Tüm dil becerilerinizi çok kisa sürede geliştirebileceğiniz,kişiye özel eğitim modeli sunabilen,işini hakkıyla yapan uzman bir hocadir. Herkese tavsiye ederim.

G
Gizem

İşini oldukça sever,öğrenci merkezli bir eğitim modeli sunar.

Gizem ile röportaj

SORU 01 | 08
Ne zamandan beri ders verdiğiniz alanla ve özel ders ile ilgileniyorsunuz?
Gizem — Fransızca'yı 2014 yılından beri öğreniyorum ancak başka kültürlere ve dillere olan merakım her zaman vardı. Özel ders verme sebebim -diğer her şeyin ötesinde- bu merakı benim gibi meraklı insanlara paylaşabilmek.
SORU 02 | 08
Ders verdiğiniz alanla, ders vermekten keyif aldığınız konularla ilgili bize daha fazla bilgi verin (bir de ders vermekten hoşlanmadığınız konular)!
Gizem — Fransızca'yı öğretirken elbette gramerden yararlanmak durumundayım. Ancak bir dilin sevilerek ve benimseyerek öğrenilebileceğinden emin olduğum için ders verirken -öğrencimin de istekli olması çok önemli- güncel konuları tartışmayı ve dinleme, anlama gibi konular işlemeyi uygun buluyorum. Açıkçası isteksiz ve ukala öğrencilerle ders işlemek hariç sevmediğim bir şey yok.
SORU 03 | 08
Neyden ilham aldığınızı anlatın, sizi etkileyen bir öğretmen veya şarkı bile olabilir!
Gizem — Bana ilham veren şey hayata başka perspektiflerden de bakabilmek. Öğrenmeyi, bilmeyi çok seviyorum. Tek bir kültürden bakmak insanı çok kısıtlar. İnsan kendi değerlerini terk etmeden de başka değerleri kendine katabilir. Fransızca öğrenirken kendi kültürümüzü yabana atmak doğru değil.
SORU 04 | 08
Size göre alanınızda iyi bir uzman olmak için gerekli yetkinlikler nelerdir?
Gizem — Doğrusu özel ders biraz da öğrenciye göre şekilleniyor. Elbette bir öğretmen olarak kendimize özgü yanlarımız var ve sürekli kendimizi geliştirmek durumundayız. Bir okul müfredatı takip etmediğimiz için de özel ders verirken daha özgürüz, bu da başka teknikleri derse katmayı kolaylaştırıyor.
SORU 05 | 08
Alanınız veya eğitiminizle ilgili anlatacağınız bir anınız?
Gizem — Bu yolda yaşadığım her şey ve tüm anılarımın toplamı bana şunu söylüyor: ne istiyorsanız, hayaliniz neyse onu yapın ve asla pes etmeyin. Hedefler ve umutlar insanı hayata bağlayan yegane değerler...
SORU 06 | 08
Herkes gibi siz de okulda bazı zorluklarla karşılaşmışsınızdır, bize anlatabilirsiniz...
Gizem — Öğrenci olarak çektiğim en büyük zorluk ezber yapmak zorunda olmaktı. Kendi öğrencilerime de ezber kelimesini kullanmaktan kaçınıyorum. Ezber sizi ancak sevimli bir papağana dönüştürür 🙂
SORU 07 | 08
Bize hobilerinizi veya sevdiğiniz aktiviteleri anlatarak sizi daha iyi tanımamıza yardımcı olun (belki de bir gün bu hobileri Superprof'ta ders vererek paylaşırsınız).
Gizem — Benim için hiç de klişe olmayan şekilde okumak birinci sırada: makale, kitap, şiir hatta ve hatta youtube'daki üye yorumlarını bile uzun uzun okumayı seviyorum. Okumak biriyle sohbet etmek gibi geliyor bana. Ancak origami, resim ve puzzle yapmayı, kalimba çalmayı (şimdilik öğrenmeyi) ve tatlı yapmayı hobilerim arasında sayabilirim.
SORU 08 | 08
Sizi Superöğretmen yapan şey nedir (sorulara verdiğiniz tüm cevaplar dışında :-P)?
Gizem — Süperini bilemeyeceğim 🙂 ancak öğrencilerimi çok seviyorum ve heyecanlarını paylaşıyorum, samimi ve eğlenceli bir ortam sunmaya çalışıyorum hepsine. Buradan "süperöğrenci"lerime selamlarımı yolluyorum. Herkese teşekkürler!

Benzer öğretmenler

Çevrenizde dilbilgisi dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz: Superprof size yardım etmek için dilbilim dersleri seçenekleri sunabilir. Öğrenmek artık çok kolay, herkese açık! konuşma becerileri derslerifransızca dersleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: Yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidecek.

GSF Tiyatro bölümü mezunuyum. Konservatuara hazırlık, diksiyon, oyunculuk, yaratıcı drama, üzerine bireysel ve grup dersleri verebilirim.
₺200
Şebnem
 • (8 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi gelişim odaklı işlerim. Oyunculuk ya da yaratıcı drama dersleri oyun, rol yapma ve canlandırma odaklı olup...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil Bir saat içinde cevap
Ataşehir
Marmara Üniversitesi öğrencisinden lise düzeyinde Türkçe- Edebiyat- Tarih- İngilizce- Coğrafya dersleri verilecektir
₺55
Ahsen
İlk ders ücretsiz!

Dersleri öncelikle anlatacağım konunun mantığını karşıdakine anlatarak başlarım. Kendi lise dönemimde...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Marmara Üniversitesi'nde Yüksek Lisans okuyan yabancı uyruklu öğrencisinden Fransızca dilbilgisi, konuşma, dinleme ve yazma dersleri.
₺100
Muhammad
 • (17 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Haftada iki saat yada üç saat online ders yapılır. Ders saatinde dilbilgisi anlatılır, konuşma pratiği ve dinleme...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil Bir saat içinde cevap
Maltepe
İç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü öğrencisinden İstanbul'da ilkokul ve lise seviyesinde sözel dersler
₺40
Şevval
İlk ders ücretsiz!

Derslerime ilk önce öğrencinin eksik olduğu konuları öğrenip neden anlamadığını, nasıl bir anlatımı...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Maltepe
Hukuk fakültesi öğrencisinden ilkokul ve lise öğrencileri için Türkçe ve dil bilgisi dersleri
₺100
Kaan
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi öncelikli olarak teorik bilgilerin anlatımı üzerine kurup, örnek soru çözümüyle soruları nasıl...

Yüz yüze dersler Onaylı profil Bir saat içinde cevap
Maltepe
(YKS-TYT) YGS Testi'nde 38 net yaptım sizin de yapabilmeniz için taktiklerle öğreteceğim
₺80
Sema
 • (5 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Dersleri test mantığı üzerinden işlerim. Şıklardan yola çıkarak sonucu en kısa sürede bulmayı hedeflerim. Ek...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Ataşehir
Titiz ve sevecen bir mühendisten dersleri sevdiren, ılımlı, öğrenirken keyif alacağınız özel dersler
₺50
Ilayda
İlk ders ücretsiz!

Sokrates felsefesi benimsemiş bir öğretmen tarafım var. Genelde konu üzerine sorular sorarak çocukların konuları...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Maltepe
Anlayarak hızlı okuma eğitmeninden, hızlı okuyarak anlam yüzdeliğini arttıracak sınav süresini verimli kullanabilmek için hızlı okuma dersleri
₺60
Zehra
İlk ders ücretsiz!

İlk dersimde öğrencimin hangi seviyede olduğunun ölçümünü yapıyorum. Daha sonra var olan seviyeyi daha ileri bir...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümünden mezun Fransızca ve İngilizce Öğretmeninden özel fransızca dersi
₺100
Pera Ezgi
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Çocuklar için söylemem gerekirse, Montessori Eğitmeni olduğum için genelde onları öğrenmesi için serbest...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
%100 burslu psikoloji bolumu ogrencisinden lise ve ilkokul seviyesinde edebiyat dersi verilir
₺75
Doga
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Edebiyat sinavlari ezberlemeye yonelik oldugu icin gecilmesi zor sinavlar olabiliyor. Ben derslerimi hem eglenceli hem de...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Ataşehir
Ortaokuldan itibaren dil bilgisini full getiren Tıp öğrencisinden Türkçe dil bilgisi dersi
₺55
Müge
 • (4 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Temel kuralları anlattıktan sonra soru üzerinden gitmek tercih ederim dil bilgisinde çünkü kuralları uygulama...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Türk Dili ve Edebiyatı bölüm öğrencisinden İstanbul'da ortaokul ve lise öğrencilerine özel ders
₺65
Bilge
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi öğrencinin ilgi duyacağı şekilde anlatmayı tercih ederim. Derse başlarken en fazla beş dakikalık bir...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Maltepe
Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı(İngilizce) mezunundan Osmanlı Türkçesi dersleri ve çevirileri
₺60
Kadir
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Osmanlı Türkçesi derslerini iki kur olarak vermekteyim.Tek bir kur dersi alabilirsiniz.İki kur olarak almak hem maddi...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmenin evinde Öğrencinin evinde Webcam üzerinden
1 saat Müsait değil ₺100 ₺100
5 saat Müsait değil ₺450 ₺500
10 saat Müsait değil ₺850 ₺1000
Ders talep et