Anasayfa
Ders ver
İstanbul 
İstanbul 
 • (10 üye yorumu)
B
Bora
« Mükemmel! Göktürk gerçekten süper bir prof :) Derslerle ilgili son derece... Devamını oku »
B
Bora
« Mükemmel! Göktürk gerçekten süper bir prof :) Derslerle ilgili son derece düzenli, derli toplu, ne yaptığını ve nereye ulaşmak istediğini bilen bir öğretmen. Çekinmeden ondan ders alabilirsiniz. »
₺150/saat
İlk ders ücretsiz!
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 3saat
Göktürk tarafından verilen ders biçimleri
 • Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Ders verilen alanlar
 • Gitar
 • Klasik gitar
 • Akustik gitar
 • Rock gitarı
 • Blues gitarı
 • Jazz gitarı
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Caz Bölümü Öğrencisinden Klasik Gitar, Elektro Gitar, Caz Gitar, Teori ve Armoni Dersleri

Ders işleme yöntemi

Eğitim her türlü yaşa ve seviyeye göre farklı işler. Öğrencinin seviyesini belirleyip, kişiye özel bir program oluştururum. Onun dışında yardımcı olabileceğini düşündüğüm ek ödevler verebilirim.

Gitar üzerinden konuşursak, her hafta; Müzik Teorisi, Klasik Etütler, Sevdiğiniz tarzdaki parçalar ve onların üstünden armonik analiz, Parmak açma ve geliştirme egzersizleri, Penalama teknikleri ve yardımcı olabileceğini düşündüğüm diğer konularda, ortalama olarak 4-5 ödev veriyorum. Dersin içeriğinde öğrencilerim için hazırlandığım 20 sayfalık basit bir ''Müzik Teorisi I'' kitabım var. Bunun üstünden teori anlatıyorum. Kesinlikle teoriye çok önem veriyorum. Gitar egzersizlerini anlamanız açısından size özel hem TAB sistemi ve nota biçiminde anlaşılır bir egzersiz hazırlıyorum.

Genellikle nota sistemi üzerinden gidiyorum. Aslında, burada temel amaç TAB sistemini notayla birleştirmek. Gitardaki notaların yerlerini öğrenmemiz açısından, pekiştirici egzersizler veriyorum ve sürekli nota okutuyorum. Ama sadece akor dışında diğer şeyler barındıran spesifik parçalarımızı TAB'lar üzerinden çalışıyoruz.


Armoni dersleri için;

Önceden altyapısı olanlar için ilk önce derece sistemini tekrar pekiştiriyoruz. Donanımları (key signature) ezberletiyorum. Çünkü bir şeyleri analiz ederken sürekli kullanacağımız için vakit kaybetmememiz ve anlamamız gerekiyor. Sonrasında modların kullanım alanları, kritik sesleri, nereden geldikleri, nasıl tınladıkları hakkında yoğun bir çalışmaya giriyoruz ve bir yandan caz standartları (klasik eser de olabilir) analiz etmeye başlıyoruz ve neler kullanabileceğimizi konuşmaya başlıyoruz. Sonrasında düzenleme ve reharmonizasyon kısmına girişiyoruz :)

Eğitim

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı / Caz Anasanat Dalı Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Haydarpaşa Anadolu Lisesi mezunuyum. Lise dönemimde basit etkinliklerde, yarışmalarda, okul içi etkinliklerde 100'den fazla sahne aldım. Üniversite dönemimde bir çok güzel sahnem oldu. 26. IKSV Caz Festivali'nde sahne alma fırsatım oldu. Bunun dışında basit sahneler, Dorock XL, Akasya Kültür Merkezi, YTÜ Müzik Kulübü etkinlikliğinde, Nardis Jazz Club, The Badau Caz Kulübü, Bova Jazz Kulübü, Noasis'de sahne alma fırsatım oldu. Sahne açısından deneyimlerimi sizlerle de paylaşmak isterim.

Daha önce EDMA Müzik Okulunda çalıştım. Onun dışında özel ders vermeye devam ettim. 3 yıldır özel ders veriyorum. Bu alanda tecrübeliyim. Her yaş kategorisinde eğitim verme fırsatım oldu.

Eğer siz de düşünürseniz, paranızın karşılığını alacağınızdan emin olabilirsiniz :)

Ücretler

Ulaşım bedeli : ₺50
Webcam dersleri ücretleri : ₺150/saat
5 saatlik ders ücreti : ₺750
10 saatlik ders ücreti : ₺1500

Detaylar

Merhabalar. Şu an aktif öğrencilerim fazla olmasından dolayı, yüz yüze ders ücreti 200 TL olmuştur. Ben öğrencime gideceksem, Kadıköy, Üsküdar, Maltepe veya Beyoğlu, Beşiktaş civarlarında olmasını tercih ederim. Öğrencim bana gelecekse hiçbir sorun yok :)

Zoom üzerinden yapılacak olan dersler de ise ortalama olarak 1 saat 20 dk - 1 saat 40 dk arası ders yapmaktayım ve online ders ücreti de 150 TL.

Göktürk tarafından verilen ders biçimleri
Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Öğretmen evinde
Öğrencinin evinde
Ders verilen alanlar
 • Gitar
 • Klasik gitar
 • Akustik gitar
 • Rock gitarı
 • Blues gitarı
 • Jazz gitarı
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

10 üye yorumu : Göktürk
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.
B
Bora

Mükemmel! Göktürk gerçekten süper bir prof :)
Derslerle ilgili son derece düzenli, derli toplu, ne yaptığını ve nereye ulaşmak istediğini bilen bir öğretmen.
Çekinmeden ondan ders alabilirsiniz.

S
Sefa

Mükemmel! Disiplinli ve gitar konusunda ki gelişimi özveriyle takip eden iyi bir öğretmen.

Göktürk cevap verdi

Hızlı anlıyor.

8 referans

O
Okay

Göktürk bey her şeyden önce müziğe inanılmaz yetenekli ve hoca olarak da bir o kadar sabırlı ve öğretici biri.Henüz genç yaşına rağmen kendini çok geliştirmiş fakat bununla yetinmeyip hala da kendini geliştirmeye devam etmekte ve ders verdiği kişileri gerçekten öenmseyip gelişimlerini dikkatle takip ediyor.Böyle giderse adından çokca bahsettireceğinden eminim.

B
Berkcan

Yaptığı işten para kazanmaktan önce gerçekten öğrenmek ve kendini geliştirmek için çaba sarf eden birisi. Otomatik olarak işine gayet pozitif bir şekilde yansıyor. Çok başarılı ve önünün açık olduğunu şimdiden rahatlıkla görebiliyorum.

S
Selin

Alanında bilgili ve bir o kadar da hevesli biri. Gerek teorik gerek de pratik anlamda eksikleriniz fark edebilecek nitelikte. İyi ki tanımışım dediğim ve eğlenerek öğrenmeyi ilk kez deneyimlediğim öğretmen.

D
Dogukan

Ben de hobi olarak müzikle uğraşıyorum ve Göktürk yakın arkadaşım. Kesinlikle giriş, orta hatta profesyonel seviyede ders verebilecek kapasitede.

E
Erdi

Canımsın hocam. Sayende 4 ayda caz parçaları çalmaya başladım. Sonuna kadar parasını hak ediyor. Dersleri oldukça keyifli ve eğitici, daha iyisini zaten bulamazsanız

K
Kaan

Dersleri hem öğretici hem eğlenceli geçiyor. Siz ne çalmak isterseniz ona göre ilerliyor. Geçmişte 2 tane farklı hocayla çalıştım ama ikisi de kötüydü. Geliştiğimi hissedebiliyorum

S
Sefa

Kendisi müzik teorisini çok iyi bilen biri ve derse de bu konudan başlıyor.Öğrenilen teorik bilgilere dair gitar egzersizleri verip hem pratik hem teorik olarak gelişiminizi sağlıyor.İyi bir gitarist ve müzisyen olmak istiyorsanız size Göktürk hocayı önerebilirim.

B
Başak

Çok iyi bir eğitmen gitar dışında armoni ve solfej konusunda da çok yardımı dokundu. İşinde oldukça başarılı bir müzisyen. Hiç kuşkusuz güvenilirsiniz :)

Göktürk ile röportaj

SORU 01 | 07
Ne zamandan beri müziğe ve çaldığınız müzik aletine ilgi duyuyorsunuz?
Göktürk — Merhaba, müziğe 10 yaşında gitar çalarak başladım. Yani 11 sene :)
SORU 02 | 07
Hiç sıkılmadan dinleyeceğiniz müzik türü hangisi?
Göktürk — Caz ve Çağdaş Dönem Klasik Müzik
SORU 03 | 07
Size göre çalması en karmaşık müzik aleti hangisi ve neden?
Göktürk — Bana göre, gitar. Ama bu türe ve müziğe göre değişiyor. Caz müzikte en zor enstrümanın gitar ve piyano olduğunu düşünüyorum. Gitarda pozisyon kısıtlığı ve iki elimizi aynı anda kullanmak zorunda oluşumuz (ne kadar tapping tekniği olsa da aynı şey değil) çok kısıtlıyor. Aynı zamanda bir caz solosunda sürekli melodi ve akor çalma avantajımız yok. Ve pozisyon olarak kısıtlı. Kirli ses üretmeye en müsait enstrümanlardan biri gitar maalesef. Parmağınız 1 santimetre yana kaysa fret cızırdıyor. Her enstrümanın tabii ki kendi zorlukları var. Ama bana göre cazda en zor enstrüman, kesinlikle gitar. Ama bu zorluk sizin bakış açınıza ve neler yapmak istediğinize, nelerin farkında olup ve enstrümandan dolayı kısıtlandığını hissetmenize göre değişir.
SORU 04 | 07
Size göre başarının anahtarı nedir (Fa Sol anahtarı hariç)
Göktürk — Kesinlikle her gün düzenli çalışmak ve sürekli müzik dinlemek.
SORU 05 | 07
Beraber sabahlara kadar bir mekanda müzik yapabileceğiniz hayalinizdeki 3 müzisyen kim?
Göktürk — Jonathan Kriesberg, Keith Jarrett, John Coltrane
SORU 06 | 07
Alanınız veya eğitiminizle ilgili bir anınızı anlatın!
Göktürk — Spesifik bir anım yok. Daha çok ciddi, disiplinli, programlı olduğum için öyle pek bir anı oluşmuyor :)
SORU 07 | 07
Sizi SuperÖğretmen yapan küçük sırrınız nedir?
Göktürk — Benim küçük sırrım, öğrenme isteği. Anlatırken ben de bir şeyler öğreniyorum, eski bilgilerimi tekrar ediyorum. Eğitmeyi de seviyorum.

Benzer öğretmenler

Çevrenizde gitar dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz: Superprof size yardım etmek için klasik gitar dersleri seçenekleri sunabilir. Öğrenmek artık çok kolay, herkese açık! akustik gitar derslerirock gitarı dersleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: Yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidecek.

Kadıköy
10 yıllık deneyimli gitar eğitimi almış ve son 3 yıldır gitar eğitmenliği yapan müzisyenden gitar çalmayı öğrenmek isteyenlere özel ve grup dersleri
₺50
Kaan
 • (8 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

derslerimi uygulamalı olarak işlerim. ger dersin içinde mutlaka hayata dair tecrübelerimi ve birikimlerimi aktarmaktan...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
14 yildir gitar caliyorum. 6 yil ozel ders aldim. 7 senedir 6-13 yas arasina gitar dersi veriyorum :)
₺90
Lale
 • (12 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Her ogrenci icin ayni metodu kullanmiyorum. Her ogrenci ozeldir ve ihtiyaclari farklidir. Ogrencimle tanistiktan ve bana...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Online Ukulele/Gitar Dersi Her Seviyeye Uygun Ders Verilir Kısa Süre İçin Kampanya
₺75
Burak
 • (15 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Dersleri virüs süreci boyunca online yapıyoruz Öğrencinin gitarı/ukulelesi yoksa çalmak istediği tarza göre gitar...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil Bir saat içinde cevap
Almanya'da pop/jazz konservatuarı mezunundan gitar dersleri. Modern ve kaliteli eğitim anlayışı ile...
₺100
Efe
İlk ders ücretsiz!

Ders işlemenin doğru bir yolu yoktur. Sizinle müzik arasında pozitif bir bağ kurup sizin müzisyenliğinizi...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çapa diş hekimliği okuyan, sahne tecrübeleri de olan öğrenciden başlangıç ve orta seviyeye gitar dersi
₺50
Emir
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Sabit bir ders anlatma sistemim yok. Derslerimi öncelikle ders alacak olan arkadaşla konuşup onu tanıyarak planlarım....

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Sabancı Üniversitesi öğrencisinden İstanbulda ikamet eden gitar çalmak isteyen başlangıç ve orta seviyelere gitar dersi veriyorum. Sadece gitar çalmayı değil gitar çaldığında insanlara kendini nasıl h
₺50
Sarp
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Dersi hangi seviyede olduğunuza bağlı olarak beklentilerinize göre işlerim. Örneğin ; ben arkadaş grubuma sahile...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Oldies rock gitaristinden başlangıç seviyesinde keyifli, hızlı ve verimli akustik gitar dersi
₺70
Ulaş
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerim ilk başta yarı parmak egzersizi yarı müzik zevkine göre şarkıların basitleştirilmiş versiyonlarını...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Deneyimli öğrenciden gitar dersi. Klasik ve akustik gitar dersi. Solfej (temel nota bilgisi.)
₺120
Canberk
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Birebir veya grup derslerine girebilirim. Özellikle çocuklala aram çok iyidir.

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
13 yıllık tecrübe bir cok sahne ve deneyim. Bas gitarı öğrenebileceksiniz.
₺100
Haşim
 • (4 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Dersimi 1 saat üzerinden ama 1 saatle sınırlı birakmiyorum dersin gidişatına göre uzatabilirim.Etudler, nota...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Ataşehir
10 Yıllık Sahne Tecrübesi İle Her Yaşa Uygun Klasik, Akustik, Elektro Gitar Dersi
₺100
TURHAN OĞUZHAN
İlk ders ücretsiz!

-Derslerimiz ortalama 60 dakika kadar sürer ve belirlediğimiz çalışmaya göre bu süre bir miktar...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Ataşehir
Merhaba, 20 yıldır elektrik gitar çalmaktayım; verdiğim dersleri birebir ve online olarak gerçekleştirmekteyim.
₺100
Güneş
İlk ders ücretsiz!

Elektrik gitar dersini, nota okuma, sol ve sağ el parmak etütleri şeklinde uygulamaktayım. Öğrencim belirli bir...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Göztepe
Marmara Üni. Müzik Öğretmenliği Öğrencisinden başlangıç orta ileri seviye Pop Gitar Dersi
₺100
Göksu
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi bireysel veya grup okarak işliyorum. Önce ritm çalışması sonra akor çalışması daha sonra da ikisini...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Üsküdar
Konservatuvar mezunundan, İstanbul'da Klasik Gitar ve Solfej alanında, birebir veya grup özel ders eğitimi.
₺100
Füsun
 • (3 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

İlk etapta öğrencinin seviyesini belirleyip teorik bilgi ile birlikte nota eğitimi verilir. Bununla eşzamanlı olarak...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Elektro, Akustik ya da Klasik Gitar Dersi Kadıköy ya da Online.
₺80
Gökay
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Öğrenci 0 değilse ilk olarak eksiklerine bakarım eğer var ise bunları kapatıp devam edilmesi yerden devam ederim....

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmen evinde Öğrencinin evinde Webcam üzerinden
1 saat ₺150 ₺200 ₺150
5 saat ₺750 ₺1000 ₺750
10 saat ₺1500 ₺2000 ₺1500
Ders talep et