Anasayfa
Ders ver
 
 • (15 üye yorumu)
T
Taner
« Mükemmel! Birkaç kelime dışında hiç Fransızca bilmiyordum. Kelimelerin... Devamını oku »
T
Taner
« Mükemmel! Birkaç kelime dışında hiç Fransızca bilmiyordum. Kelimelerin yazımı ile okuması çok farklı olan bu zorlu dili öğrenmemde , kendileri çok yardımcı oldu. Derslerde verdiği tamamlayıcı kaynaklar, yeterli ve öğrenmeyi kolaylaştırıyor. İşini iyi bilen, nazik ve başarılı bir öğretmen. Herkese tavsiye ederim. »
₺75/saat
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 4saat
Fahimeh tarafından verilen ders biçimleri
 • Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Ders verilen alanlar
 • Kompozisyon yazımı
 • Konuşma becerileri
 • Fransızca
 • Tez yazımı
 • Fransız dili ve edebiyatı
 • CV - Motivasyon mektubu yazımı
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

FRANSIZCA ONLINE kurs - ders : Fransa LYON Universitesi Fransiz dili Doktora mezunu - Anadil

Ders işleme yöntemi

Fransız dili ve edebiyatı doktorası, JEAN MOULIN LYON 3 Üniversitesi mezunu. 12 yıl eğitim tecrübesi. Yurtdışı ve Türkiye'de öğretim üyeliği tecrübesi. Pedagojik formasyon ile çocuklara fransızca eğitimi, kolej liselere destek kursları, üniversite öğrencilerine dil eğitimi. Gazi üniversitesi üç yıl fransız dili öğretim üyesi.
Uzun bir süredir online dersler vermekteyim.

Çoklu ders ile (2-3-4) öğrencilere ders verilir. (Club dersler). Yurt dışına çıkacaklara hızlandırılmış konuşma dersleri. Yurt dışı tecrübesini birebir yaşayın.

Çocuklara özgü pedagojik metotlarla eğitim.

Ayrıca Fransa'da yükseköğretime ilişkin destek kursları, oryantasyon, okullara başvurma, niyet mektubu (lettre de motivation) yazımına yardımcı olma ya da master ve doktora tez yazımına ilişkin metodoloji ve ip uçları.

Doktora tezim için bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz : (gizli bilgi)


Dersler COVID-19 nedeni ile online verilmektedir.

Yeni başlamak isteyenler DİKKAT

Size özel hazırlanan Fransızca metodu ile dört becerinizi geliştirerek ilerleyeceksiniz. (Konuşma garantili ve bol egzersizler). Ayrıca yeni başlayanlar istemeleri halinde grup dersler için kontenjana yazılabilir. Sınıflar maksimum 3 ya da 4 kursiyer olacak ve fiyat öğrenci sayısına göre belirlenecek.

Açıkçası Fransızca'ya dair her şey!!!

ŞUBAT AYI için yeni başlayanlar !!!

A1 seviyesinin önemli başlıkları için bir aylık program. 8 seansta başlagıç seviyesinin önemli başlıklarını işlemeyi planlıyoruz.

Haftada bir gün ve iki saat. Ders ortak belirleyeceğimiz bir günde saat 17.00'den sonra başlayacak. Her saat kişi için 35 TL ve aylık program ücreti 280 TL. Dersler şubat ayının ikinci haftası başlayacak ve sınıf en fazla beş kişi olacak.

Eğitim

Dersler öğrencinin seviyesine ve hedeflerine göre planlanır. Amaç fransızca öğrenmeyi metodolojik bir şekilde sunmaktır. Dersler fransızca konuşularak işlenir. Sıfırdan baslayanlar için Türkçeye başvurulur ama hızlıca fransızca altyapısı kurulur. Taxi methodu ilk etapta kullanılır. Dersler hem Fransa Milli Egitim Bak. (Education nationale de France) önerdiği kriterlere ve ek kaynaklardan yararlanarak hem de podcastlarla desteklenerek islenir.

Ücretler

Webcam dersleri ücretleri : ₺75/saat
5 saatlik ders ücreti : ₺375
10 saatlik ders ücreti : ₺750
Fahimeh tarafından verilen ders biçimleri
Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Ders verilen alanlar
 • Kompozisyon yazımı
 • Konuşma becerileri
 • Fransızca
 • Tez yazımı
 • Fransız dili ve edebiyatı
 • CV - Motivasyon mektubu yazımı
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

15 üye yorumu : Fahimeh
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.
T
Taner

Mükemmel! Birkaç kelime dışında hiç Fransızca bilmiyordum. Kelimelerin yazımı ile okuması çok farklı olan bu zorlu dili öğrenmemde , kendileri çok yardımcı oldu. Derslerde verdiği tamamlayıcı kaynaklar, yeterli ve öğrenmeyi kolaylaştırıyor. İşini iyi bilen, nazik ve başarılı bir öğretmen. Herkese tavsiye ederim.

S
Serpil

Mükemmel! İlgili sıcak samimi işini severek yapan bir öğretmen tavsiye ederim

Fahimeh cevap verdi

Serpil Hanım kızı Zeynep için iletişime geçti. Zeynep dil öğrenmeye cok istekli. Motive ve zeki. Gençliğin verdiği kavrayış gücü ve çabası sayesinde hedeflerine ulaşacağına eminim.

13 referans

S
Serdar

Fahimeh hoca ile derslerimize yeni başladık.Kısa zamanda gayet iyi şekilde ilerledik.Dersler gayet samimi ve verimli şekilde geçiyor.Takip ettiği yöntemler ve ders içerisindeki yaklaşımı daha şimdiden bana çok şey kattı.Kendisinin Fransa'da yaşaması ve eğitim alması öğrencileri için büyük bir şans.Fahimeh Hocayla fransızcayı çok iyi öğreneceğimi ve eğitimime Fransa'da devam edeceğime inanıyorum.

N
Nil Alara

Sadece okulumun işlediklerine yetişmek için ders istiyordum sadece 1 dersle okulumun seviyesine kolaylıkla eriştim sonra dedım ki bu kadar mükemmel bir ders anlatan hocayla Fransızca derslerine devam etmeliyim. Derslere hala devam ediyoruz çok akıcı eğlenceli anlatıma sahip bir hocaya sahibim.

Z
Zeynep

Süper Profesör Fransızca için güvenebileceğiniz adres. Liseye giden kızım iki senelik fransızca arasını Fahimeh hoca sayesinde kapattı.

M
Merve

Mukemmel. Herkese tavsiye ederim. Isinin ehli bir profesor. Sifirdan fransiz diline basladim. Yurtdisindayim. Su an geldigim seviye ile gunluk hayatta ne gerekiyorsa yapabilmemi sagladi. Tesekkurler :)

Z
Zülal

İşte öğretmen böyle olur. Dil nasıl öğretilir gerçekten bilen birisi. Dil dinlenilmeden asla öğrenilmez ve buna yönelik bulduğu alıştırmalar gerçekten övgüyü hak ediyor. Fahimeh hocamı bulana kadar birçok öğretmen değiştirdim ve kimse bu kadar ilgilenip, uğraşmadı. Sonuna kadar emek veren birisi. Anadilinin Fransızca olması kesinlikle artı bir yön. Ben İngilizce öğretmeniyim ve ders başlamadan önce neye ihtiyacımın olduğunu açıklamıştım, her şeyi bana göre ayarladı. Tamamen öğrenci merkezli işlediği ders ile gerçekten öğreniyorum. Hiçbir saniye bile boşa gitmiyor, harika bir öğretmen. İnşallah yüz yüze tanışmak da nasip olur.

B
Burak

Je vous conseille, les cours de Madame Fahimeh sont excellents.

Fahimeh hocanin derslerini herkese tavsiye ederim. Ilgili ve takip ediyor. Isini iyi biliyor.

M
Mina

She is the best teacher I ever had. she teaches the lessons in a very interesting way.She explained everything kindly and clearly.

M
Mehmet

Fahimeh hocayi gazi universitesinden taniyorum. Verdigi emekler icin tesekkurler. Merci Madame.

H
Hasan

Lisans duzeyinde Madame Fahimehnin dersini takim ettim. Enerjik, dinamik ve bu zor fransiz dilini kolaylastirarak anlatir. Farkli materyeller ile dersi besler.

M
Mitra

Je suis ravie d'avoir pris les cours de français de Madame Fahimeh qui m'aide beaucoup pour la continuation de mes études en France. C'était un vrai plaisir.

Fahimeh ile röportaj

SORU 01 | 08
Ne zamandan beri ders verdiğiniz alanla ve özel ders ile ilgileniyorsunuz?
Fahimeh — Yaklaşık 15 yıldır farklı ülkelerde Fransızca dersi vermekteyim. Fransa'nın Lyon şehrinde yabancı öğrencilere yardım için kurulan derneklerde üniversiteye hazırlık amacıyla dersler verdim. 5 senedir Türkiye'de, Ankara'da yaşıyorum. Türkiye'de Gazi Üniversitesi ve Mülkiyeliler Birliği derneğinde dersler verdim.
SORU 02 | 08
Ders verdiğiniz alanla, ders vermekten keyif aldığınız konularla ilgili bize daha fazla bilgi verin (bir de ders vermekten hoşlanmadığınız konular)!
Fahimeh — Doktoramı bu alanda, Fransa'da bitirdiğim için tüm konular ilgimi çekmektedir. Ders verdiğim alanı bütün yönleriyle inceleme fırsatım oldu.
SORU 03 | 08
Neyden ilham aldığınızı anlatın, sizi etkileyen bir öğretmen veya şarkı bile olabilir!
Fahimeh — Her şeyden önce Fransızca ile büyüdüm ve benim ana kimliğim oldu.
SORU 04 | 08
Size göre alanınızda iyi bir uzman olmak için gerekli yetkinlikler nelerdir?
Fahimeh — Fransızca dilinde yaşamak !
SORU 05 | 08
Alanınız veya eğitiminizle ilgili anlatacağınız bir anınız?
Fahimeh — Birçok hikaye bulunmakta. Özellikle birini seçmek zor, fakat öğrencilerin motivasyonu çok önemli ve hepsi ayrı bir hikaye oluşturuyor.
SORU 06 | 08
Herkes gibi siz de okulda bazı zorluklarla karşılaşmışsınızdır, bize anlatabilirsiniz...
Fahimeh — En önemli sorun motive olmadan öğrenmek ve bu dil öğrenimine devam etmek.
SORU 07 | 08
Bize hobilerinizi veya sevdiğiniz aktiviteleri anlatarak sizi daha iyi tanımamıza yardımcı olun (belki de bir gün bu hobileri Superprof'ta ders vererek paylaşırsınız).
Fahimeh — Film izlemek ve müzik dinlemek ve çeşitli podcastlar.
SORU 08 | 08
Sizi Superöğretmen yapan şey nedir (sorulara verdiğiniz tüm cevaplar dışında :-P)?
Fahimeh — Her şeyden önce Fransızca ile büyümem.

Benzer öğretmenler

Çevrenizde kompozisyon yazımı dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz: Superprof size yardım etmek için konuşma becerileri dersleri seçenekleri sunabilir. Öğrenmek artık çok kolay, herkese açık! fransızca dersleritez yazımı dersleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: Yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidecek.

Türkçe dersinden okula takviye, yazılılara ve sınavlara hazırlık özel dersi Ankara özel
₺150
Ömer
 • (6 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Birebir kendi dokümanlarım, ücretsiz sınavlar, 60 dakika ders ve 40 dakika test, 20 dakika tekrar olmak üzere özel...

Yüz yüze dersler Onaylı profil Bir saat içinde cevap
Yenimahalle
Türk di̇li̇ ve edebi̇yati yüz yüze (bi̇reysel veya grupla) veya onli̇ne olarak özel ders
₺75
Fikriye
İlk ders ücretsiz!

Sözel bir ders öğretimi yürüttüğüm için benim için öncelikli olan somutlaştırmadır. Konularımı genellikle...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeninden okula takviye ve sınavlara yardım için edebiyat ve dil bilgisi dersleri verilir
₺50
Berre
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Öğrencilere bilgileri aktarırken günlük hayatta kullanım alanlarından bilgileri örneklendirmeler yaparak derse daha...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Hitabet Gücünüzle Kapalı Kapıları Ardına Kadar Açmak İstiyorsanız; O Zaman Doğru Adrestesiniz!
₺85
NESLİHAN
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Öncelikle kişinin ihtiyaçları, eğitimden beklentisi neler bunu belirler ve kişiye özel ders programı hazırlarım....

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Yenimahalle
Gazi Üniversitesi Maliye Mezunundan ilkokul öğrencilerine okuma - yazma ve temel matematik dersleri
₺100
Şencan
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi eğlenceli ve akılda kalıcı bir yöntemle hafıza tekniklerini ve görsel zekayı kullanarak...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
YENİMAHALLE
Psikoloji öğrencisiyim bundan önce 1 sene türkçe öğretmenliği okudum, bıraktım. Türkçe ve edebiyat alanlarında iyi olduğumu düşünüyorum. Üniversite sınavında iki alanda netlerim gayet başarılıydı.
₺35
Cansever
İlk ders ücretsiz!

Dersleri konu anlatıp sonra pekiştirmek adına bol soru çözerek işelemeyi tercih ederim. Tabii isteklere göre...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Mütercim Tercümanlık ( Fransızca ) Son Sınıf Öğrencisinden İleri Düzey (A1- C2) Fransızca Eğitimi
₺75
Halil İbrahim
 • (13 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

İnternet üzerinden ilk ders yılım fakat 4 senedir birebir ders vermekteyim. Şu ana kadar 12 öğrencim oldu. Bazı...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil Bir saat içinde cevap
Etimesgut
Hukuk öğrencisinden Ankara’da edebiyat ,dilbilgisi ve İngilizce dersi.(ilkokul,ortaokul ve lise öğrencilerine ders veriyorum)
₺70
Öykü
İlk ders ücretsiz!

Okul müfredatını uygun ve sınava yönelik ders işliyorum ancak temeli zayıf olan öğrencileri geçmiş konuların...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Etimesgut
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi öğrencisinden verimli okuma, yaratıcı yazarlık, akıcı konuşma, konuşma becerileri, şiir okuma-yazma gibi hitabet yetenekleri odaklı dersler
₺50
Emir
 • (6 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Kitaba bağlı bir programım yoktur. Hitabet sanatı ve edebiyat bilimi temelli bir programım vardır. Konuşma yeteneği,...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Etimesgut
Çocuklar ve Yetişkinler için Fransızca özel ders | Başlangıç - Orta - İleri Seviye | Konuşma - YDS - DELF/DALF - Genel Fransızca
₺90
Betül
İlk ders ücretsiz!

Çocuklar için: İlk derste eğlence odaklı bir şekilde oyunlarla başlayarak öğrenciyi tanımaya çalışırım. Ders...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Ankara
Devlet Okulu, Kolej, Dershane ve Özel Derslerde 5 yıl Tecrübeli Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeninden Türkçe ve Edebiyat dersleri
₺60
Gülperi
İlk ders ücretsiz!

Derse dikkat çekici bir şekilde giriş yaparım, dersimizin olduğu tarihe kadar okulda işlenilen konuları tekrar...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil Bir saat içinde cevap
Edebiyat öğretmeninden Ankarada ilkokul,orta okul,lise ve mezun öğrencilerede Türkçe-Edebiyat dersi verilir !
₺60
Merve
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Öncelikle ön bilgilerinizi kontrol ederim.Sonra derste sizi daha istekli hale getirecek merak uyandıracak örnekler...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmenin evinde Öğrencinin evinde Webcam üzerinden
1 saat Müsait değil Müsait değil ₺75
5 saat Müsait değil Müsait değil ₺375
10 saat Müsait değil Müsait değil ₺750
Ders talep et