Anasayfa
Ders ver
Ankara 
Ankara 
 • (7 üye yorumu)
F
Feriye
« Mükemmel! fizik öğretimi çok iyi.fiziğin mantığını kavratarak... Devamını oku »
F
Feriye
« Mükemmel! fizik öğretimi çok iyi.fiziğin mantığını kavratarak öğretiyor. fizik alanında uzman birilerini arıyorsanız ilk tercihiniz olmalı »
₺70/saat
İlk ders ücretsiz!
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 9saat
Inci tarafından verilen dersler
 • Bireysel
 • Grup
Ders verme şekilleri
 • Webcam üzerinden
Ders verilen alanlar
 • Matematik
 • Fizik
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Fizik, evrendir. Evreni tanıdıkça hayranlık duyarak, heyecanla çalışacaksınız! Size bu sevgiyi katacağımdan emin olabilirsiniz. "Sorgulanmayan hayat, yaşanmaya değer değildir."

Ders işleme yöntemi

Derslerimde konu anlatımına önem veririm. Konuyu anlatırken konunun özünden başlarım, tanımları ve kavramları öğrencinin iyi öğrenmesini sağlarım. KESİNLİKLE EZBERE KARŞIYIM. Ezber yapılmasına müsaade etmem ama pratik ip uçları kazandırabilirim. Derslerimizi sorgulayarak ispatı yapılarak ve çok zevkli geçecek şekilde işlenir. Fiziğe heyecanla çalışırsınız. Öğrenciyle aktif geçmesinden yanayım, her derste öğrencime soru sorarak önceki dersi tekrar etmiş mi diye test ederim. Soru çözümüne özellikle bölüm denemesine önem veririm her derste konuyla ilgili sorular çözdükten sonra, ödev veririm ve tekrar etmesini sağlarım. Kalan vakitte yapamadığı soruları çözerim. Eğer motivasyonunun düşük olduğunu sezersem, öğrenciye motivasyon sağlarım. Hayatınızda görmediğiniz, çok nadir rastlanan bir fizik dersi göreceksiniz. Öğrencilerime derin sorgulama yetisi kazandırarak analitik düşünme yeteneğini oldukça geliştirdiğini düşünüyorum, bakış açısı kazandırıyorum. Öğretmek çok değerli bir şey kendi adıma. Son sınıf ya da mezun dahi olsanız ben fiziği hiç öğrenmemişim sadece ezberlemişim diyeceksiniz. Çok verimli olacağına emin olabilirsiniz.

Ve kesinlikle bir konuyu anlamadan diğerine geçmesine müsaade etmem, oldukça inatçıyımdır :)

Eğitim

Ankara'da yaşıyorum.
Hacettepe Üniversitesi Fizik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Yüksek lisans sınavına hazırlanmaktayım. Fiziği çok uzun yıllardır seviyorum ve üzerine araştırıyorum. Aynı zamanda psikoloji üzerine araştırma yapıyorum.
Danışmanlık, sınav motivasyonu konularında da yardımcı oluyorum. Sadece fizik için değil YKS öğrencilerinin her derste başarı sağlamasına yardımcı olabilirim. Bir süredir ders veriyorum ve öğrencilerimle bağım çok kuvvetlidir.
Kazanacaksınız...
Güvenin.

Ücretler

Webcam dersleri ücretleri : ₺70/saat
5 saatlik ders ücreti : ₺250
10 saatlik ders ücreti : ₺600

Detaylar

Fizik dersi için bir dersim 70tl fakat bir saatle sınırlı tutmuyorum, bir buçuk hatta iki saati bile bulabiliyor. Önemli olan öğrencinin öğrenmesi.
Matematik (türev-integral-parabol-polinom-2.dereceden denklemler) için 40tl, aynı şey geçerli.

Inci tarafından verilen dersler
Bireysel
Grup
Ders verme şekilleri
webcam
Ders verilen alanlar
 • Matematik
 • Fizik
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

7 üye yorumu : Inci
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.
F
Feriye

Mükemmel! fizik öğretimi çok iyi.fiziğin mantığını kavratarak öğretiyor. fizik alanında uzman birilerini arıyorsanız ilk tercihiniz olmalı

Inci cevap verdi

Çok teşekkürler canım, başarılar diliyorum, sorun sıkıntı olursa ulaşabilirsin tekrar her zaman yardımcı olmaya çalışırım

6 referans

Ali haydar

Yakın dostumdur. Kendisinin ders işleyişine ve derse hazırlanışına çok kez şahit oldum. İşini özen ve ciddiyetle yapan saygıdeğer bir öğretmen. Öğrencilerine oldukça düşkün her daim iletişimini sürdürmekte. İş kolik demek yanlış olmaz :) Bulabileceğiniz en nitelikli eğitimcilerdendir diye düşünüyorum.

İ
İrem

Bilgi ve ilgi seviyesi çok yüksek, candan, bir tane hoca. Fiziği sevdirme iddiasını her zaman gerçekleştirmiştir. Kıymeti bilinmesi gereken çok değerli bir hocam. Fiziği öğrenmeye ve öğretmeye aşık tek bir hoca tanıdım. Kesinlikle öneriyorum. Nefret ettiğim dersi en sevdiğim ders haline nasıl getirebildi halen düşünürüm. Bana çok destek oldu. Yürekten eğitimci!

S
Sercan

Hocam sizden allah razı olsun, hakkınızı ödeyemeyiz. Sayenizde 2020 YKS sınavına çok hazır hissediyorum. Son denemelerimde fizikte hiç hatam yok sizin sayenizde oldu. Sırf fizik değil fen matematik derslerinde çok yardımcı oldunuz. Samimiyetiniz sıcaklığınızla çok keyifli bir dönem geçirdik. Stres yönetimim konusunda çok büyük yardımınız dokundu hala daha öyle. Çok teşekkür ediyorum. İnşallah yolunuz bahtınız hep açık olur hocam.

Gülce

inci hocamı fizik derslerinden tanıyorum, çok azimli idealist ve tatlı bir öğretmendir. sabırla kişilere yardımcı olur çeşitli anlatım teknikleri dener ve konunun özümsenmesi için çabalar, başarılı da olur. fiziği sevebilmek için, bilgileri taze bir öğretmenden faydalanmak için, çekinmeden soru sorabilmek için inci hocamı üyelere tavsiye ediyorum.

S
Sibel

İnci Hoca gerçekten alanında başarılı, Fizik konusunda üst düzey bilgiye sahip ve bunu çok iyi aktaran, sevgi dolu bir hoca. Eşi benzeri yoktur bana göre. Hayatımda aldığım en doğru karardı ondan özel ders almak. Bunu gönül rahatlığıyla söylüyorum çünkü kişiye hedef belirlemede yardımcı olma ve hedefine ulaştırma bakımından daha iyisini tanımadım, tanıyacağımı da çok zannetmem. En iyi en tatlı hocaa

B
Buse

İnci Hocam, diğer tanıdığım ve tanıyabileceğim bütün fizik hocalarından farklı, yaratıcı ders işleyişiyle gerçekten hiç sıkılmadan ve sorgulatarak öğretiyor. Fiziği o kadar iyi tanıttı öğretti ki, fizik benim için araç olmaktan çıktı amaç oldu. İki senedir çok büyük hevesle çalıştım ve gerçekten sonucunu aldım. Bu da İnci Hoca sayesindedir. Kendime inanmamı sağladı. Ufkunuzu açıyor. Güler yüzlü, çook tatlı bir insan, hiçbir sorun yaşamadık şimdiye kadar. Hep destek olur, her türlü konuda danışabilirsiniz. Rehberlik de yapıyor ve bunun için bir ücret almıyor ve emin olun bu şekilde bir ders bulamazsınız. Rehberlik hocalarından iyi yapıyor rehberliği de. İki yıl ders aldım, hayatımdaki dönüm noktasıydı sizi tanımak İnci Hocam, en iyi yerleri hak ediyorsunuz kariyerinizde. FIZIĞI BU KADAR SEVECEĞIMI HIÇ TAHMIN ETMEZDIM. Gördüğüm en iyi hoca, her şey gönlünce olsun :)

Inci ile röportaj

SORU 01 | 07
Ne zamandan beri ders verdiğiniz alanla ve özel ders ile ilgileniyorsunuz?
Inci — Fizik bilimini liseye başlangıcından, öğrenim hayatımda ders ile tanıştığım günden beri çok seviyorum ve ilgileniyorum. Her zaman bir fizikçi olmak ideallerim arasındaydı. Çevremdekiler şaşırıyordu neden bu kadar ilgilendiğime. Benim için her zaman hayret ve heyecan verici bir alan olmuştur. Üniversite sınavına hazırlanırken de hedefim Fizik Bölümü ya da Fizik Öğretmenliği idi. Hacettepe Fizik Öğretmenliği bölümüne yerleştim. Dersleri hep okuldan bağımsız götürdüm kendi başıma çalışıp öğrenebildiğim kadar öğrenmek istedim. Bir süredir de ders vermekteyim ve ders anlattığım kişiler gerçekten hayretle dinliyorlar. Daha önce hiç öğrenmemiş olduklarını, ezberlediklerini fark ediyorlar ve diyorlar ki ne kadar harika bir dersmiş! Bu da benim için en gurur verici şey oluyor. Fizik çok uzun yıllardır hep odağımda diyebilirim.
SORU 02 | 07
Ders verdiğiniz alanla, ders vermekten keyif aldığınız konularla ilgili bize daha fazla bilgi verin (bir de ders vermekten hoşlanmadığınız konular)!
Inci — Dinamik ve Hareket Yasaları, Basit Harmonik Hareket, Çembersel Hareket, Atışlar, Momentum, İş-Enerji, Elektrik devreleri, Modern Fizik en sevdiğim konularından diyebilirim. Basit Harmonik Hareketin Çembersel Hareketten dönüşüm olarak ispatlamak en zevk aldıklarımdan biri. Anlatmaktan pek keyif almadığım konu olarak Vektörleri örnek verebilirim, tek soyut ve açıklaması da anlaması da aslında en zor olan konu diye düşünüyorum, ne kadar temel olsa da. İspat yapmayı her konuda kullandığım için vektörler beni zorluyor. Bir de Manyetizmayı ne kadar sevsem de zor aktarılan bir konu olduğunu düşünüyorum, sağ el kuralının mantığını aktarmaya çalışmak beni biraz zorluyor.
SORU 03 | 07
Neyden ilham aldığınızı anlatın, sizi etkileyen bir öğretmen veya şarkı bile olabilir!
Inci — İlham aldığım şey, kendi kendime 10.sınıftayken fizikle ilgilenirken itme-momentum bağıntısını, Ve yine o ara kendi kendime iş-güç-enerji formüllerinin birbirlerinden dönüştürerek ispatladığım zaman kendimi çok mutlu hissetmiştim ve asıl heyecan duymaya başladığım nokta orada başladı diyebilirim. Ezber yaptırarak anlatan öğretmenlerime karşı inatla bütün konularda bağıntıların kanıtlarını sunuyordum onlara. Lisedeyken hocalarımın yapamadığı soruları çözebilmem de beni çok daha fazla alanımı sevdirmeye yöneltmişti.
SORU 04 | 07
Size göre alanınızda iyi bir uzman olmak için gerekli yetkinlikler nelerdir?
Inci — Alanımda iyi bir uzman olmak istiyorsam Fizik Nedir? sorusunu tüm hatlarıyla yanıtlayabilmeliyim. Evrenin sırlarını içinde barındırdığı muazzam bir alan olduğunu keşfedip ve bunu sayısız öğrenciye aktarabilmek çok değerli diye düşünüyorum. Fizik ile Edebiyat karıştırılmamalı. Fiziğin işi ezberlemek değildir, çocukların ufkunu geliştirmek, analitik düşünme yetilerini arttırabilmek, bakış açısı kazandırabilmek ve fiziği gerçekten anlatabilmek gereklidir, kanıtlarıyla. Sebep-sonuç ilişkisi kurdurma becerisi kazandırmak gereklidir. Bunun dışında istediğiniz soruyu çözün, bakkal yöntemiyle uydurarak çözdükten sonra alanı katletmekten başka bir şey yapmamış olursunuz. Şu soruyu her zaman sormayı alışkanlık haline getiren bir nesil yetiştirilmelidir; ''NEDEN''
SORU 05 | 07
Alanınız veya eğitiminizle ilgili anlatacağınız bir anınız?
Inci — Üniversitede ders aldığım bir profesöre bir soru sormuştum. Yanıtımı benim saçma sorular sorduğumu ima ederek geçiştirdi ve söylediği yanıtın yanlış olduğunu aynı saat içerisinde kanıtlamıştım. Bu birçok kez de tekrarlandı. Çok soru sorduğum için sınıf arkadaşlarımın bir kısmı hoşlanmaz bir kısmı eğlenirdi fakat ben bana göre 'ne öğrendiğimiz' konusunda fikri olan tek insandım...
SORU 06 | 07
Herkes gibi siz de okulda bazı zorluklarla karşılaşmışsınızdır, bize anlatabilirsiniz...
Inci — Tiyatro ile ilgilendim, hala daha bir tiyatro topluluğundayım. Bunun dışında çizim yapmayı ve gitar çalmayı çok seviyorum. Hobi olarak aynı zamanda evrim-genetik ve psikolojiyle ilgili araştırmalar yapıyorum. Belgesel izlemekten de çok keyif alıyorum.
SORU 07 | 07
Bize hobilerinizi veya sevdiğiniz aktiviteleri anlatarak sizi daha iyi tanımamıza yardımcı olun (belki de bir gün bu hobileri Superprof'ta ders vererek paylaşırsınız).
Inci — Beni iyi bir öğretmen yapan şeyler sorgulatmayı aşılamam ve empati yetimin yüksek olduğunu düşünerek, öğrenciyi her zaman her yönüyle anlayıp tamamlayabilmem olduğunu düşünüyorum. Henüz bir okulda çalışmadım fakat öğrencilerle birebir ilgilenmek, hepsini ayrı ayrı denetimde tutmak beni daha iyi hissettiriyor. Öğrencinin anlamadığı yeri çabuk kavrayıp, hiç sıkılmadan en ince ayrıntısına kadar tekrar tekrar açıklayabiliyorum ve bu beni yormaktan ziyade mutlu ediyor.. Ben gerçekten iyi bir öğretmensem bunun sebebi içimde barınan fizik ve öğrenci sevgisidir.

Benzer öğretmenler

Çevrenizde matematik dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz: Superprof size yardım etmek için fizik dersleri seçenekleri sunabilir.

Etimesgut
Yüksek Mühendisten ilk ve ortaokul dersleri. 6 yıllık tecrübe ve yüksek iletişim kabiliyeti ile olumlu sonuçlar çok yakınınızda.
₺70
Yunus
İlk ders ücretsiz!

Ders öncesi ücretsiz rehberlik desteği sunarım. Öğrencinin psikolojisi ve o an ki motivasyonunu değerlendirir,...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Etimesgut
Hacettepe üniv Elektrik elektronik Mühendisliği öğrencisinden konu anlatımı- soru çözümü - Ankara -
₺50
Özge
İlk ders ücretsiz!

Genelde önce konuyu anlatır basit bir kaç soru ile konuyu oturtup birlikte soru çözümü yaparım. Daha sonra soruyu...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Etimesgut
Tobb universitesi 3.40 ortalama ile muzun Biyomedikal muhendisligi ögrencisi matematik fizik kimya
₺60
Kutay
İlk ders ücretsiz!

Öncelikle dersin temel mantiginin kavranmasi daha sonra örnek cozumleri akilda kalici olmasi icin gunluk hayatta...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Etimesgut
ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisinden Ankara Etimesgut bölgesinde özel ders verilir.
₺50
Mert
 • (3 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Öncelikle milli eğitim bakanlığının öğrencilere sunduğu program dahilinde konuların temelini atarak, gerekli...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Hacettepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrencisinden Lise/Ortaokul/İlkokul Seviyesinde Matematik/Fen Bilimleri (Fizik Kimya) Dersleri
₺55
Gökay
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi şu şekilde işlerim : Önce konuya merak sarılması için yaratıcı bir giriş yapar, konuyu neden...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Etimesgut
Fizik öğretmeni öğrencisinden matematik, fen ve teknoloji dersleri verilir önceden tecrübem var
₺50
Sena
İlk ders ücretsiz!

Öncelikle derse başlamadan öğrenci ile görüşmek isterim birbirimize uygunluk açısından anlatmadan önce...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği öğrencisinden ortaokul ve lise düzeyinde matematik dersleri
₺120
Yalın
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Matematik dediğimiz ders çok yönlü bir ders olduğundan her seviyede farklı bir yöntemle dersi anlatmayı tercih...

Yüz yüze dersler Onaylı profil Bir saat içinde cevap
Etimesgut
Hacettepe elektrik elektronik mühendisliği öğrencisinden matematik, geometri, fizik özel dersi, koçluk (ankara)
₺75
Ömer Faruk
 • (3 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslere genelde konu anlatımıyla başlıyorum. Konu ile ilgili günlük hayattan örnekler vermeye gayret ediyorum. Konu...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil Bir saat içinde cevap
Çankaya
Ankarada Başkent Üniversitesi Tam Burslu Mühendislik Öğrencisinden Matematik,Fen Bilimleri ve İngilizce Alanında Ortaokul ve Lise Düzeyinde Özel Ders
₺50
Enes
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi sıfırdan bir konuyu öğretmek yerine eksik noktaları belirleyip o noktalar üzerinde yoğunlaşıp...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çankaya
Merhabalar 8 senedir aktif olarak dershanecilik soru yazarlığı eğitim koçluğu ve özel ders vermekteyim. Uzman ekibimiz her konuda size yardımcı olamak için bekliyor.
₺1
Oğuzhan
İlk ders ücretsiz!

Derslerimizi ya kendi büromuzda yada öğrenci evinde verebiliyoruz ve tüm öğrencilerimize eğitim koçluğu hizmeti de...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Üniversite sınavından yeni çıkmış bilgileri taze kodlama teknikli öğrenciden fen ve matematik türkçe dersleri
₺25
Evran can
İlk ders ücretsiz!

Dersleri genel olarak kendi hazırlamış olduğum konunun püf noktalarının olduğu nokta atışı sorularla ,...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Etimesgut
Mühendisten 1'e 1 veye 2li-3lü grup dersleri. Ilk okul, orta okul, lise. Matematik Fen bilimleri Fizik
₺60
Salih
İlk ders ücretsiz!

Öncelikle konuyu anlatiyorum. Konuyla ilgili önemli sorular başta olmak üzere bir cok soru yöntemlerini gösteriyorum...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Etimesgut
15 yil Dershane, kurs ve Yayin deneyimli hocadan. Ödevler ďuzenli takip edilir
₺150
Metin
İlk ders ücretsiz!

Dersler genelde ödev kontrolu, konu anlatimi birlikte soru çozumu benzer sorularin ögrenci tarafinden gözetim altinda...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Etimesgut
Gazi Üniversite Fen Bilimleri Öğretmenliği Mezunundan İlköğretim Öğrencilerine Fen Bilimleri ve Matematik Dersi
₺60
Banu
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Ders anlatımlarında öğrenci odaklı olup öğrencinin anlaması ve sıkılmaması için onu motive edici dersler...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmen evinde Öğrenci evinde Webcam üzerinden
1 saat Müsait değil Müsait değil ₺70
5 saat Müsait değil Müsait değil ₺350
10 saat Müsait değil Müsait değil ₺700
Ders talep et