Anasayfa
Ders ver
İzmir 
İzmir 
 • (9 üye yorumu)
E
Ege
« Mükemmel! Çok kral bir hoca çok kral bir insan :) herkesin Boran hocadan ders... Devamını oku »
E
Ege
« Mükemmel! Çok kral bir hoca çok kral bir insan :) herkesin Boran hocadan ders almasını şiddetle tavsiye ediyorum, yardım edemeyeceği bir konu yok :) »
₺40/saat
İlk ders ücretsiz!
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 1saat
Boran tarafından verilen dersler
 • Bireysel
 • Grup
Ders verme şekilleri
 • Öğretmen evinde
 • Öğrenci evinde
 • Webcam üzerinden
Ders verilen alanlar
 • Ekonomi
 • Microekonomi
 • Makroekonomi
 • Ekonometri
Seviyeler
 • İlkokul
 • Ortaokul
 • Lise
 • Ön lisans
 • Lisans
 • Yetişkinler için dersler
 • Diğerleri
 • Okul öncesi

Ege Üniversitesi İktisat Mezunundan Detaylı Makro-Mikro Ekonomi ve Ekonometri Dersleri (Derslere ve Sınavlara Yardımcı)

Ders işleme yöntemi

Derslerim öncesinde o gün anlatacağım konu hakkında çalışma yapar öncelikle gerekli konuları işleyip öğrencilerin konuyu kavramasını sağlarım.Sonra kavrama düzeyini test etmek amaçlı gerek ders içinde gerekse sonlara doğru sorularla konuyu pekiştiririm.Anlaşılmayan konularda sorulara her zaman açık olmakla birlikte öğrencinin yoğun çalışması gereken zamanlarda(sınav dönemleri) akışa ek olarak destek dersler sağlarım.Ders süresine göre kafamda yaptığım planlamayı uygulamaya özen gösteririm ancak anlaşılmayan konuları süre gözetmeksizin anlatmaktan çekinmem.

Eğitim

Şimdiye kadar lise seviyesindeki öğrenciler de dahil olmak üzere matematik dersleri verdiğim oldu.Artık alanımla ilgili derslerde öğrencilerimi başarıya ulaştırma zamanı.Özellikle üniversite eğitimim sırasında verdiğim derslerde ve ders esnasında yaptığım sunumlardan çok olumlu geri dönüşler aldım.Bir çok öğrencimin derslerinden yüksek notlar almasını sağladım.

Ücretler

Webcam dersleri ücretleri : ₺40/saat
5 saatlik ders ücreti : ₺180
10 saatlik ders ücreti : ₺350

Detaylar

Dersleri kendi evimde vermeyi tercih ederim ancak eğer öğrencinin evine gideceksem en azından 2 gün öncesinden haber verilmeli ve adres bilgileri gönderilmelidir.Herhangi bir sebepten ders iptali gerçekleşecekse en az 6 saat öncesinden haber verilmelidir.(Ölüm/Ani gelişen durumlar hariç)

Boran tarafından verilen dersler
Bireysel
Grup
Ders verme şekilleri
Öğretmen evinde
Öğrenci evinde
webcam
Ders verilen alanlar
 • Ekonomi
 • Microekonomi
 • Makroekonomi
 • Ekonometri
Seviyeler
 • İlkokul
 • Ortaokul
 • Lise
 • Ön lisans
 • Lisans
 • Yetişkinler için dersler
 • Diğerleri
 • Okul öncesi

Boran: CV

Ayvalık Anadolu Lisesi 2007 mezunu
İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü 2.sınıf terk
Ege Üniversitesi İktisat Bölümü 2018 Mezunu
ALES 2016 Sayısal 81,62 Eşit Ağırlık 80,29
ALES 2017 Sayısal 84,83 Eşit Ağırlık 82,72
Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası
B2 düzeyi İngilizce Sertifikası
B sınıfı Ehliyet
Ayrıca ders verdiğim alanlarda ders notlarımın hepsi BB ve üzeridir.(4'lü not skalasına göre BB 74 ve 80 arası demektir.)

9 üye yorumu : Boran
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.
E
Ege

Mükemmel! Çok kral bir hoca çok kral bir insan :) herkesin Boran hocadan ders almasını şiddetle tavsiye ediyorum, yardım edemeyeceği bir konu yok :)

D
Dursun

Mükemmel! Boran hoca konulara farklı yaklaşımı sayesinde dersi sevdiriyor.

A
Abdulkadir

Mükemmel! Boran hoca gerçek bir öğretmen, hem bilgisi hem de öğrenciye yaklaşımı süper, ders saati dışında da istediğiniz zaman danışabileceğiniz güvenli bir liman, konulara o kadar hakim ki zor sandığınız dersi kolayca kavrıyorsunuz, teşekkür ediyoruz

A
Aybüke

Mükemmel! Boran hoca anlamadığınız konu hakkında siz anlayana kadar bıkmadan anlatabilir. Konuları basitçe ve örneklerle aklınızda kalmasına yardımcı olur. Hiç tereddüt etmeden ders almanız gerek bir hoca kendisi

Boran cevap verdi

Başarılı bir öğrenci.Anlatılan dersi çok çabuk kavrayabiliyor.Konunun önemli noktalarını aradan çekip çıkartma ve analiz yönleri oldukça güçlü.

5 referans

C
Can

Boran Bey derse hakimliği ve anlatışı açısından oldukça başarılı.Gösterdiği alaka dersi tam anlamıyla anlamamı sağladı.Aldığım dersler derste başarılı olmamda çok yardımcı oldu.

B
Burçin

Üniversite yıllarımda ekonometri dersinden 100 ile geçmeme vesile olan kişidir kendisi.

B
Birsen

Benim anlamadığım pek çok konuyu anlayabileceğim şekilde bana ifade edebilen ender kişilerden biri. Öğretme ve anlatma yeteneği üst seviyede.

U
Umut

Kuzenimi götürüyorum kendisini çok seviyor, sıkılmadan ders dinlettirebiliyor, sonradan biz de arkadaş olduk gerçekten başarılı.

H
Hülya

Müthiş sabırlı ve etkileyici anlatımı vardır. Öğretmekten haz alır ve öğrencisine uygun en iyi öğretme dilini bulmakta üstün yeteneklidir. Öğrencilik ruhunu hiç kaybetmeyen ve hayali öğretmek olan birinden öğrendiğiniz bilgiyi unutmanız olanaklı değildir.

Boran ile röportaj

SORU 01 | 08
Ne zamandan beri ders verdiğiniz alanla ve özel ders ile ilgileniyorsunuz?
Boran — Ekonominin Dünya işleyişinin temel taşı olduğunu farkettiğim andan beri :)
SORU 02 | 08
Ders verdiğiniz alanla, ders vermekten keyif aldığınız konularla ilgili bize daha fazla bilgi verin (bir de ders vermekten hoşlanmadığınız konular)!
Boran — Ders vermekten her zaman keyif almışımdır o yüzden konu ayırt etmem.Ancak bir konu hakkımda bilgim olmaması ve onu aktaramamak beni rahatsız ediyor.
SORU 03 | 08
Neyden ilham aldığınızı anlatın, sizi etkileyen bir öğretmen veya şarkı bile olabilir!
Boran — Aslında kimseden ilham almadım.Kendi içime baktığımda birisinin benim anlattıklarımı dinlemesi ve bunlar sayesinde hayatında başarı elde etmesinin beni mutlu ettiğini farkettim.
SORU 04 | 08
Size göre alanınızda iyi bir uzman olmak için gerekli yetkinlikler nelerdir?
Boran — Alanınıza hangi açıdan baktığınızla ilgili bu.Mesela ben bir akademisyen gibi araştırma yapamam,Onlar da benim gibi ders anlatamaz.Onlar bu bilimi ileriye götürmek için çalışır,bense elde edilenleri yeni nesillere aktarmakla.İki taraf da diğerinin açısından eksiktir.Önemli olan hangi tarafında olmak istediğinize karar vermek ve ona uygun yolu izlemek.Bir eğitmen olmak için işini sevmek gerek zaten gerisi arkasından geliyor(tecrübeyle sabittir)
SORU 05 | 08
Alanınız veya eğitiminizle ilgili anlatacağınız bir anınız?
Boran — Aslında öyle gurur duyulacak bir anım yok ama şunu söylemek yanlış olmaz. Ben (isim vermeyeceğim) bir hocamdan şu lafı duyunca eğitimin öğretme tarafına yönelmem gerektiğini farkettim.
"Biz akademik çalışma yapmak için akademisyen olduk bize ders anlattırıyorlar."
Şimdi bu söz günümüz üniversite eğitimini çok güzel özetliyor.Onlar bilimsel çalışma yapmak istiyorlar,eğitim sistemi onları ders anlatmaya zorluyor.Bu da eğitmenlerin motivasyonunu ve doğal olarak eğitim kalitesini düşürüyor. Sevmediğiniz bir işi yaparak mutlu olamazsınız.Mesela ben de ders vermek için üniversitede kalmak istedim ama sistem benden araştırma yapmamı da istiyor.Bu da böyle bir açı işte.Akademik çalışma yapmak isteyen onu yapsın ders anlatmak isteyen ders anlatsın diyemiyorsunuz.
(Bu teklifi sundum,siz araştırma yapın ben derslerinize gireyim dedim ciddiye almadılar beni)
SORU 06 | 08
Herkes gibi siz de okulda bazı zorluklarla karşılaşmışsınızdır, bize anlatabilirsiniz...
Boran — Okulda yaşadığım zorluk az önce bahsettiğim konu işte.Ders anlatmayı sevmeyen birisinin size anlattığı dersten siz de keyif almazsınız.O oraya zorunlu olduğu için geliyor bunu da açıkça söylüyor.Bir öğrenci olarak böyle bir eğitmenden verim alamazsınız zaten.Yoksa benim okulum da 8 senede bitmezdi :)
SORU 07 | 08
Bize hobilerinizi veya sevdiğiniz aktiviteleri anlatarak sizi daha iyi tanımamıza yardımcı olun (belki de bir gün bu hobileri Superprof'ta ders vererek paylaşırsınız).
Boran — Kitap okumayı severim ben.Bir de oyun oynamayı.Öyle çok önemli şeyler değil bunlar belki ama herkesin bazen keyif aldığı ve kafasını boş şeylerle doldurmayı tercih ettiği zamanlar olmalı diye düşünüyorum.
SORU 08 | 08
Sizi Superöğretmen yapan şey nedir (sorulara verdiğiniz tüm cevaplar dışında :-P)?
Boran — Bu işi severek yapmam.Bana yapılan her yorum beni mutlu ediyor.Bir öğrencimin başarılı olduğunu duyunca bundan keyif alıyorum.Kendi öğrenciliğimi hala unutmadığım için neden zorlandıklarını anlamakta sıkıntı yaşamıyorum.Öğrenci karşısındakinden empati bekler,öğretici ama samimi olabilmek,doğru ayarı tutturup hangi öğrencinin ne tarz bir eğitime ihtiyaç duyduğunu anlayabilmek.Beni onların gözünde özel yapan bu sanırım :)

Benzer öğretmenler

Çevrenizde ekonomi dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz: Superprof size yardım etmek için microekonomi dersleri seçenekleri sunabilir. Öğrenmek artık çok kolay, herkese açık! makroekonomi dersleriekonometri dersleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: Yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidecek.

Karşıyaka
Ege Üniversitesi iktisat bölümünden 3,29 GPA ile mezun oldum, sınavlara ve ödevlere yardım ediyorum.
₺150
Ada
İlk ders ücretsiz!

Karşı tarafın ihtiyacı olan becerilere yönelik çalışma, soru çözme hem teorik hemde pratiği kapsayan iktisadi...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Karşıyaka
Elektronik Ticaret Master Öğrencisinden Uluslararası Ticaret, Dijital Pazarlama, Muhasebe ve İktisat Dersi
₺35
Umut
İlk ders ücretsiz!

Merhaba ben Umut, uluslararası ticaret, elektronik ticaret, muhasebe, iktisat, endüstri 4.0 ve dijital pazarlama...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çankaya
İstanbul Atatürk Fen Lisesi ve Bilkent Üniversitesi İktisat bölümü mezunundan Ekonomi dersleri
₺150
Ahmet
 • (6 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi genelde öğrencinin öğrenme ve kavrama tarzına göre belirlerim. Öncelikle iktisat konusunda giriş...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Akdeniz Üniversitesi İktisat bölümünü birincilikle bitirdim ve meslek lisesi çıkışlıyım. Bu yüzden muhasebe dersleri(maliyet-şirketler-genel muhasebe 1/2) ve iktisat bölüm dersleri vermekteyim
₺30
Selma
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Muhasebe bölüm derslerinde öncelikle konu anlatımı ile başlamak gerekiyor. Bu yüzden önce hesap kodlarını tek tek...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kâğıthane
İktisat mezunundan hem lise hem de üniversite seviyesinde matematik ve iktisat dersleri
₺75
Yavuz Selim
İlk ders ücretsiz!

Dediğim gibi daha önce para karşılığı saatlik özel ders deneyimim olmadı. Fakat eğer bir özel dersin benim...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Sarıyer
Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler okuyan Koç Üniversitesi öğrencisinden İngilizce/Türkçe özel/grup ders fırsatı!
₺63
Simay
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi öğrencinin rahat edeceği ve en iyi şekilde kavrayacağı şekilde işlemeye özen gösteririm. Anlattığım...

Webcam dersleri Onaylı profil
Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Mezunu Tecrübeli Hocadan Ekonomi ve İstatistik Dersleri
₺250
Emre
İlk ders ücretsiz!

* AP Ekonomi derslerini üç müfredatta işliyorum. Birinci olarak, normal track diye adlandırdığım bütün konuların...

Webcam dersleri Onaylı profil Bir saat içinde cevap
Yenişehir
Maliye alanında desteğe ihtiyacı olan herkese yardım edebilecek donanıma ve deneğime sahibim.
₺75
Şeyhmus Furkan
İlk ders ücretsiz!

Derslerim de öğrencilerimin nasıl daha iyi anlayıp kavraya bileceklerini tespit edip PDF ve world sistemini kullanıp...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Yıldırım
Yüksek lisans öğrencisinden Makro,Mikro,iktisadi matematik,istatistik ve muhasebe alanlarında özel ders.Temel ve orta seviye öğrencilere akılda kalıcı yöntemlerle öğretme garantili
₺80
Emre
İlk ders ücretsiz!

Makro ve mikro derslerinde öncelikle grafik üzerinden konuları kısaca anlatıyorum.Daha sonra teorileri günlük...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil Bir saat içinde cevap
Boğaziçi Mezunundan AP-IB-A Level-GCSE Economics-Mathematics ve Business Dersleri ile Financial Accounting dersleri verilmektedir.
₺200
Burak
 • (10 üye yorumu)

SAT, IB, AP, A Level ve GCSE matematik, ekonomi ve business derslerini yaklaşık 10 yıldır vermekteyim. Şu ana kadar...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil Bir saat içinde cevap
Ekonomi , iktisat, maliye, finans, matematik , pazarlama , ticaret, makroekonomi , mikroekonomi , ticaret , uluslararasi iktisat
₺100
Mustafa
 • (5 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Tereddutleriniz varsa 30 dakikalik ucretsiz kisa bir ders yapabilir ve ona gore karar verebilirsiniz.Ekonomi, iktisat...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
İktisat Mezunundan her yaştan herkese hafta sonları Konya-Bosna Hersek Mahallesi'nde saatlik 50₺'ye vize ve finale hazırlık dersleri...
₺50
Muharrem
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi hem eğitici hemde öğretici olarak işlerim. Sosyal ve aktif bir alan olduğu için ilk 10 dakika haftalık...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Yenimahalle
Gazi Üniversitesi İşletme Mezunundan Okula ve KPSS'ye Yardımcı Genel Muhasebe Dersleri Verilir
₺50
Işın Berfin
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Dersim muhasebe temeli olan üniversite öğrencisi, yeni mezun ve çalışanlara yöneliktir. Düşük seviyeden...

Webcam dersleri Onaylı profil
Çukurova
Marmara Üniversitesi maliye mezunu olarak, Adana'da üniversite öğrencilerine derslerine yardımcı ve sınavlara yönelik hazırlık çalışmaları yapabilirim.
₺70
Sibel
İlk ders ücretsiz!

Ders işlemi yönetimim; kesinlikle öğrenciye gerekli notları aldırmayı sağlarım, ders saatleri hakkında kesin...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmen evinde Öğrenci evinde Webcam üzerinden
1 saat ₺40 ₺40 ₺40
5 saat ₺180 ₺180 ₺200
10 saat ₺350 ₺350 ₺400
Ders talep et