Anasayfa
Ders ver
 
 • Lider
 • (14 üye yorumu)
E
Emre
« Mükemmel! Acelya Hocamla yaklasik 15 ders aldim su ana kadar ve devam etmeyi de... Devamını oku »
E
Emre
« Mükemmel! Acelya Hocamla yaklasik 15 ders aldim su ana kadar ve devam etmeyi de dusunuyorum. Ilk 2-3 ders tanisma asamasiydi. Burdan sonra cok iyi anlamaya basladik birbirimizi. Derslerin disinda verdigi odevlerle de ogretim pekistiriliyor. Kesinlikle tavsiye ederim. »
₺150/saat
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 12saat
Açelya tarafından verilen ders biçimleri
 • Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Ders verilen alanlar
 • Almanca
 • Almanca konuşma becerileri
 • Almanca yazma becerileri
 • Almanca kelime bilgisi
 • Almanca çeviri
 • Almanca aksan
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Almanca Dil Becerileri Kazanma ve Geliştirme Eğitimi (A1-A2-B1-B2)

Ders işleme yöntemi

Okul müfredatına uygun olarak hazırlanan dil kitaplarında genellikle bir eğitim-öğretim yılı göz önünde bulundurularak konular oldukça detaylı verilmektedir. Bu detayların bir çoğu yeterince pekiştirilmediğinden zaman içerisinde yitirilir. Temel dilbilgisi eğitimi ile beraber dilin kullanımına yönelik yapacağımız çalışmalar ile bol pekiştirmeli bir süreci tercih etmekteyim. Öğrencinin dil becerilerini göz önünde bulundurarak seviyesine uygun metodlar ve materyaller ile öncelikle başka bir dilde düşünme becerisi kazanmayı hedefleyerek, dilin kültürel öğelerini kavratmaya çalışırım.

Lider

Profil kalitesi, diploma notu ve cevap garantisi yönünden iyi öğretmenlerin simgesi. Açelya ilk kursu özenle hazırlayacaktır.

Eğitim

Almanya'da dil ve ekonomi alanında eğitimimi tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi'nde çeviribilim ve öğretmenlik alanında uzmanlaştım. Eğitimim devam ederken çeşitli alanlarda aktif oldum ve alanımda yetkinliklerimi geliştirmek amacıyla birçok farklı konu üzerine çalıştım. Yeminli mütercim tercüman ve editör olarak çalışmamın yanı sıra uzun yıllardır çocuk ve yetişkin olmak üzere birçok öğrenciye bireysel ve grup dersi verdim ve hala faal olarak öğretmenlik yapmaktayım. Çeviribilim, dilbilim ve etimoloji eğitimi almamın yansımaları derslerimizde de görülecektir.

Ücretler

Webcam dersleri ücretleri : ₺150/saat
5 saatlik ders ücreti : ₺750
10 saatlik ders ücreti : ₺1500

Detaylar

1 Ders süresi 45 dakika.
Pandemi sürecinde yüz yüze eğitim yerine online eğitimi tercih ediyorum.
İlk görüşmemiz tanışmak ve dersi planlamak üzere yapılacaktır.

Açelya tarafından verilen ders biçimleri
Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Ders verilen alanlar
 • Almanca
 • Almanca konuşma becerileri
 • Almanca yazma becerileri
 • Almanca kelime bilgisi
 • Almanca çeviri
 • Almanca aksan
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Açelya: CV

Eğitim
Lise: Mersin Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesi
Üniversite: Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi
Hochschule Augsburg – Ekonomi
İstanbul Üniversitesi – Almanca Mütercim Tercümanlık

Yabancı Dil
Almanca
İngilizce
İşaret Dili

Sertifika
TestDaF, Ludwig-Maximilians Universität München
İşaret Dili Eğitimi, Bahçeşehir Üniversitesi
Pedagojik Formasyon, İstanbul Üniversitesi

Staj
İstanbul Üniversitesi
TRT Genel Müdürlüğü, Ankara

Bilgisayar Bilgisi
MS Office Programları, SDL Trados

14 üye yorumu : Açelya
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.
E
Emre

Mükemmel! Acelya Hocamla yaklasik 15 ders aldim su ana kadar ve devam etmeyi de dusunuyorum. Ilk 2-3 ders tanisma asamasiydi. Burdan sonra cok iyi anlamaya basladik birbirimizi. Derslerin disinda verdigi odevlerle de ogretim pekistiriliyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

Açelya cevap verdi

Teşekkürler.

E
Eser

Mükemmel! Açelya hoca ile tanıştığım için gerçekten çok şanslı hissediyorum..Kendisi almancaya olan önyargımı tamamiyle kırdı üstüne ne kadar keyifli bir dil olduğunu daha ilk dersten gösterdi. Gerek tecrübesi gerek sabrı ve empati yeteneği ile şimdiden çok yol katettik..
Danke für alles :)

Açelya cevap verdi

Dersler çok keyifli geçiyor. Teşekkürler.

I
Isa

Mükemmel! Nitelikli bir öğretmen teşekkür ederim

Açelya cevap verdi

Teşekkürler.

M
Melike

Mükemmel! Bir dil ancak bu kadar hızlı, eğlenceli ve kolay öğrenilir. Hocama sabrından, ilgisinden ve disiplininden dolayı sonsuz teşekkür ederim. Materyalleri deniz derya, her konuya en iyi şekilde hakim oluyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ediyorum. İyi ki karşıma çıktı.

Açelya cevap verdi

Disiplinli ve çalışkan bir öğrenci olduğu için Melike ile derslerimiz son derece keyifli ve verimli geçiyor.

T
The

Mükemmel! Açelya Hocam ile geçen derslerim çok keyifli. Kendisi işinde çok içten ve de motive edici. Dersleri konusunda
ki tutumu Profesyonel ve Disiplinli. Ayrıyeten öğretici bir sürü kaynağı ve sürükleyici okuma Ödevleri ile saatin nasıl geçtiğini dahil anlayamıyorsunuz. Kendisini Kesinlikle Öneriyorum... ^^

E
Elif

Mükemmel! Açelya hocayla TestDaf'a hazırlanıyorum. Çok şanslı hissediyorum bu konuda çünkü konulara tamamen hakim ve dersler planlı ve bir o kadar da verimli ilerliyor. Aynı zamanda Dersi destekleyen materyal ve kitaplara olan hakimiyeti bence işinde ne kadar profesyonel olduğunu gösteriyor. Almanca öğretmenin yanı sıra eğitim koçluğu da yaparak, desteğini hiçbir zaman esirgemeyen muazzam bir öğretmen .Kesinlikle kendisiyle çalışılmasını tavsiye ediyorum.

M
Mehmet

Mükemmel! Kendisi Almanya'da üniversite okumuş olduğu için günlük konuşma tabir ve kültüre son derece hakim. D

N
Nilay

Mükemmel! Acelya Hocam ile Almanca sinavim icin beraber birkac ders yaptik. Bilgisi ve samimiligi dogru orantili oldugundan cok verimli bir calisma gerceklestirmis olduk. Kafama takilan her ayrintiyi sayesinde astim. Ilgisine, emeklerine cok cok tesekkur ederim :) Herkese tavsiye ederim

T
Turac

Mükemmel! Son derece profesyonel ve dostane yaklaşımı haricinde kısa süre de dahi oldukça verimli dersler için Açelya hocama çok çook teşekkür ederim. Rastladığıma çok memnunum ve herkese içtenlikle tavsiye ederim!

So professional, friendly and well experienced. I am very satisfied with my teacher and been improving quite fast! I am pretty satisfied and strongly recommend!

Açelya cevap verdi

Çok verimli dersler yaptığım, sorumluluk sahibi ve başarılı bir öğrenci.

M
Muhammed Sadık

Mükemmel! Açelya hocamın eğitim tecrübesi ve öğretmenlik deneyimi ilk haftada dahi tatmin edici. Başarıya ulaşacağımıza inancım tam.

Açelya cevap verdi

Çok kısa sürede iyi iletişim yakaladığım bir öğrenci. Dersler keyifli geçiyor.

4 referans

E
Engin

Bugüne kadar bir çok hocadan özel ders aldım ama Açelya Hoca dili hem sevdirerek hem de ciddiyetle öğreten biri olduğu için en iyilerinden diyebilirim. Sadece bir öğretmen değil, iyi bir insan tanıdığım için de çok mutluyum. Onunla derslerimde bir arkadaşımla, bir dostumla sohbet ediyor havasındayım ve hem çok kibar, hem de çok bilgili olması nedeniyle derslerimizi iple çekiyorum.

H
Hazal

Açelya hoca, Almanya'da uzun yıllar yaşadığı için aksanı ve akıcı konuşmasıyla en çok beni etkiledi. Ayrıca grammer anlaminda hazırlamış olduğu kaynakların içerik olarak doluluğu çok iyi. Tüm bu pozitif yönlerin yanında dostane tavrı ve öğretmen olarak vericiligi ayakta alkışlanası. Son derece tavsiye ediyorum ders almayı düşünen arkadaşlara.

B
Büşra

Açelya hocam çok iyi bir öğretici en başta sabrı için çok teşekkür ediyorum.kısa ve etkili kendine has metodlarla Almancayı bana öğretti.iyi ki tanıdım herkese tavsiye ediyorum..

M
Muzaffer

Açelya hocamı arkadaşım aracılığı ile tanıdım. Daha önce özel bir eğitim kurumunda Almanca dersi alıyordum pek faydasını göremedim, bu ikinci denemem ve kendisini iyi ki tanıma fırsatım oldu diyebiliyorum. Derslerimiz çok keyifli ve akıcı bir şekilde ilerliyor. Almanca öğrenmek istiyorsanız hiç düşünmeyin derim.

Açelya ile röportaj

SORU 01 | 08
Bu dili doğdunuz ve yaşadığınız yerden dolayı mı biliyorsunuz yoksa bir öğretmeniniz size öğrenme isteği mi verdi?
Açelya — Almanca’yı toplamda 6 yıl yaşadığım Münih kentinde ve Ludwig Maximilians Üniversitesinde akademik eğitim aldığım süreçte öğrendim. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Çeviribilim anadalı mezunu bir Almanca yeminli mütercim tercümanım.
SORU 02 | 08
Sizce bu dilin kültürünü temsil eden yaşan veya geçmişteki, hayali veya gerçek kişi kim?
Açelya — Almanca gibi 38 ülkede yaklaşık 120 milyon kişinin konuştuğu bir dil için tek bir ekolden bahsetmek pek mümkün değil. Üstelik bu ifademin başka diller için de geçerli olduğunu düşünüyorum.
SORU 03 | 08
Bu kişinin özellikle sevdiğiniz bir deyişi, sözcüğü, geleneği veya tipik bir davranışı var mı?
Açelya — Alman edebiyatı ve Alman felsefesinden birçok örnek verilebilir. Yine tek bir örnekten bahsetmek mümkün değil, Almanca öğrenme ve öğretme sürecinde etkilendiğim ve örnek aldığım herhangi bir kişi bulunmamakta.
SORU 04 | 08
Akademik, mesleki veya kişisel anlamda bu dili öğrenmek neden önemli?
Açelya — Avrupa’nın en çok konuşulan dillerinden olması yani geçerliliği ve uluslararası ilişkilerin önemli olduğu iş hayatında Almanca’ya duyulan ihtiyaç başlıca sebeplerden olup, Almancanın ana ve resmi dil olduğu ülkelerde eğitimde ve teknolojideki ilericiliği bu dili öğrenmek isteyen birçok insan için de temel sebeplerdendir.
SORU 05 | 08
Bu dilin en belirgin zorluğu ve öğrenilmesini kolaylaştıracak yönü nedir?
Açelya — Dil ile kültür arasındaki ayrılmaz ilişkiyi göz önünde bulundurarak, öncelikle Alman kültürünü tanıyarak ve Alman kültürünün felsefesini anlamaya çalışarak zorlukların yarısını aşmış oluruz. Diğer yarısı ise temel gramer bilgisinde saklı ki sanırım bu kural da diğer tüm diller için geçerli. Yorum yapma becerisinin gelişkinliği Almancayı anlama, öğrenme ve hatta öğretmedeki altın anahtar diye düşünüyorum.
SORU 06 | 08
Alanınız veya eğitiminizle ilgili bize anlatmak isteyeceğiniz bir anınız?
Açelya — Bu soruya cevap vermeme hakkımı kullanmak istiyorum.
SORU 07 | 08
Seyahat anılarınızı anlatarak sizi biraz daha tanımamıza yardımcı olun.
Açelya — Bu soruya cevap vermeme hakkımı kullanmak istiyorum.
SORU 08 | 08
Kendinizi birçok dilde ifade edebilme kapasiteniz yanında izi Superöğretmen yapan şey nedir?
Açelya — Ders işleme yöntemlerimin çok yönlülüğü, öğrencilere sadece dil becerileri kazandırmanın ötesinde, öğrenmeye çalıştıkları dilin kültürel öğelerini kazandırmaya çalışmam diyebiliriz.

Benzer öğretmenler

Çevrenizde almanca dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz: Superprof size yardım etmek için almanca konuşma becerileri dersleri seçenekleri sunabilir. Öğrenmek artık çok kolay, herkese açık! almanca yazma becerileri derslerialmanca kelime bilgisi dersleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: Yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidecek.

Üsküdar
Merhaba ben Lise öğrencisiyim ve Almanya'da doğup büyüdüm. Almanca benim Anadilim. Almanca öğrenmek isteyen bana dönebilir.
₺50
Mustafa
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi yüz yüze yada uzaktan zoom veya discord'tan yapabilirim. Dersler yüz yüze daha verimli oldugunu...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Beşiktaş
Almanca sizin için çok mu zor? Sayıları bile sayarken tedirgin mi oluyorsunuz?
Artık çok kolay, Almanca Hazırlık öğrencisinden Almancaya giriş dersleri...
₺45
Aybike
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

İlk önce seviyenizi kontrol ederek aşamalı başlayacağız. Dersleri disiplinli işlerim çünkü yabancı dil disiplin...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Beşiktaş
Hamburg Üniversitesi mezunundan, Bireylere ve Kurumlara ALMANCA ÖZEL DERS Kolay Anlama, Doğru Gramer Kullanımı, Düzgün Telaffuz, Hızlı Öğrenme
₺125
Filiz
İlk ders ücretsiz!

Ezberlemeden kelime öğrenebilmek, konuşulanları açık ve net anlayabilmek, düzgün telaffuz ve doğru gramerle hızla...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Alman Lisesi mezunu, Almanya'da okuyan, C2 sertifikalı üniversite öğrencisinden özel ders, her seviyeye ders verilir.
₺100
Canberk
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi seviyeye göre farklı şekillerde ilerletebilirim. Sadece konuşma etütünden, A1 seviyesinden başlayarak...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Beşiktaş
Alman Lisesi Öğrencisinden istenilen seviyede Almanca dersi. Her seviye uygundur. Sınav hazırlığı ve başlangıç seviyesindeki öğrencilere destek olunur
₺75
Fethi Kaan
 • (15 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Aslında derslerimin işleyişi öğrencinin hangi seviyede olduğuna bağlı.Almanca diline yeni başlayan bir öğrenci...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Şişli
Almanya'da üniversite egitimi almış ögretmenden tüm seviyelerde özel ders konuşma sınava hazırlık
₺50
Yagmur
İlk ders ücretsiz!

5 yil süreyle Almanya da öğrencilik ve öğretmenlik deneyimim oldu. Goethe Enstitüsü sınavlarına (A1,A2,B1,B2,C1,C2...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Şişli
Avusturya Lisesi mezunu ve Viyana Üniversitesi yüksek lisans dereceli mezundan Almanca dersi
₺100
Aslı
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Pandemi döneminde Zoom veya Google Meet üzerinden online olarak dersler veriyorum. Derslerimi birebir öğrencinin...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil Bir saat içinde cevap
Şişli
A1- B2 düzeylerinde Deneyimli öğretmenden Almanca dersleri..Aile Birleşimi Sınavı nda tecrübeli..
₺100
Seyhan
İlk ders ücretsiz!

Bire bir ya da grup dersleri veriyorum..Derslerimi audio ,kitap ,video larla işlemekteyim.. Konuşmaya ,duymaya,yazmaya ve...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Almanya da okumuş İTÜ İnşaat mühendisliği öğrencisinden uygun fiyatta Almanca özel dersleri verilir
₺85
Hilal Gökçe
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi 1 saatlik dersler şeklinde haftada 3 saat olacak şekilde işliyorum. Derslerime kısa tekrarlar ile...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Şişli
Almanca Mütercim-Tercümanlık öğrencisinden İstanbul'da Almanca dersleri (5 yıl Viyana'da yaşadım)
₺60
Demirtas
İlk ders ücretsiz!

Derslerime öğrencinin yön vermesini tercih ederim. Öğrencinin anlamadığı ve yapamadığı konular üzerinden...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Üsküdar
Almanya'da uzun yıllar yaşamış 25 yıllık tecrübeye sahip Almanca öğretmeninden kolay almanca.
₺75
Coşkun
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi birebir veya maksimum 3'er kişilik guruplar halinde işlerim. Her seviyeye ve yaşa uygun Almanca...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
45 Sene Almanyanın neredeyse her Eyaletlerinde aktif yaşayıp bu Zaman içinde Akla gelebilecek böylesine bütün Okullarını Başarılar ile okuyup değişik Mesleklerde Öğrenim gördüm. Almanya, Tarihini ve a
₺90
Mitat
İlk ders ücretsiz!

Almancayı güzel ve düzgünce konuşmak istiyorsanız, sıkıcı Derslerden kaçıp, Almanyanın Özgeçmişini yani...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Üsküdar
Alman ekolünden yetişmiş biriyle Almanca öğrenin Almanca sayesinde oldukça iyi avantaj ve imkanlarla tanışabilirsiniz
₺80
Demet
İlk ders ücretsiz!

Takip ettiğim alman kaynakları ile dört beceriye yönelik ( dinleme,yazma, konuşma ve okuma) çalışmalar...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Türk-Alman Üniversitesi inşaat mühendisliği öğrencisiyim okulum %100 almanca eğitim veriyor. Almanca öğrenmek isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim
₺110
Enes
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerimde pratik yapmak ön planda olur. Dinleme, yazma, okuma, konuşma becerileri eşit olarak değerlendirir ve...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Şişli
Almanca Dil Eğitimi (A1 A2 B1 B2 C1 düzeyinde son sınıf elektrik mühendisliği öğrencisinden)
₺80
Vural
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Sabit öğrenme kalıplarından uzak, pratik yoğunluklu bir süreç sonunda almancayı öğrenemeyecek kimse kalacağını...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Anadili almanca olan üniversite öğretim üyesinden Istanbul'da başlangıç veya ileri seviyelere almanca dersi.
₺100
Hatice
İlk ders ücretsiz!

Kişiye özel metodlarla dil bilgisini ve telaffuzu geliştirme. Başlangıç seviyeler için öğrenim prosedürünü...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmenin evinde Öğrencinin evinde Webcam üzerinden
1 saat Müsait değil Müsait değil ₺150
5 saat Müsait değil Müsait değil ₺750
10 saat Müsait değil Müsait değil ₺1500
Ders talep et